Orban: Čekali smo da vidimo kako će proteći vakcinacija kineskom vakcinom u Srbiji

Ti izgleda ne želiš ili ne možeš da shvatiš poentu teme. Da li je država dozvolila da mi budemo eksperimentalni kunići ili nije? Posle ove Orbanove izjave postoji velika sumnja. Ti opravdavaš vlast pa kažeš vakcinacija je na dobrovoljnoj bazi pa država i vlast zbog toga nemaju nikakvu odgovornost u vezi toga. Da li stvarno misliš tako? Znači država može da dozvoli bilo koji lek da koristi veliki broj ljudi pa bio on i štetan i da kaže sve je na dobrovoljnoj bazi pa samim tim vlast ne snosi nikakvu odgovornost?

Не, да ти објасним реч добровољно. У овом случају она значи да можеш да се вакцинишеш ако желиш а ако нећеш не мораш. Значи у овом случају супротно од добровољно била би реч обавезно.

Ова велика зла власт је обезбедила вакцине а примају је они који желе. Срам их било. Ако то није доказ да су чисти сатанисти и издајице ја не знам шта јесте.
 
Onda Retos11 radi za mengeleovski režim smrada i kala.

СЗО је похвалила Србију:

Direktor Kancelarije SZO u Srbiji Marijan Ivanuša smatra da Srbija ima izuzetno dobar tempo vakcinacije građana i da se nada da će tako da se nastavi. Napominje i da to zavisi koliko će vakcina imati na raspolaganju.

„Srbija ima izuzetan tempo u vakcinaciji. Danas sam pogledao i na globalnom nivou Srbija je, mislim čak, među prve tri po broju vakcinisanih stanovnika na dnevnom nivou“, rekao je Ivanuša.

Osim što ima dostupnih vakcina Srbija je, kako kaže, dobro logistički organizovala vakcinaciju te puno ljudi može da se vakciniše u jednom danu, što nije lak zadatak.

https://www.krstarica.com/vesti/sve...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
.
 
Не, да ти објасним реч добровољно. У овом случају она значи да можеш да се вакцинишеш ако желиш а ако нећеш не мораш. Значи у овом случају супротно од добровољно била би реч обавезно.

Ова велика зла власт је обезбедила вакцине а примају је они који желе. Срам их било. Ако то није доказ да су чисти сатанисти и издајице ја не знам шта јесте.
Obezbedila vakcine za koje Orban čeka da vidi kako ćemo mi da reagujemo na njih pa da ih i on naruči. Zar ti se to malo ne čini neodgovornim? Pogotovo što tu vakcinu prima preko 500000 ljudi. Zašto Orban čeka? Da li su nama predočene sve informacije o toj vakcini ili nisu? Da li Orban ima neke informacije koje građani Srbije nemaju?
 
Obezbedila vakcine za koje Orban čeka da vidi kako ćemo mi da reagujemo na njih pa da ih i on naruči. Zar ti se to malo ne čini neodgovornim? Pogotovo što tu vakcinu prima preko 500000 ljudi. Zašto Orban čeka? Da li su nama predočene sve informacije o toj vakcini ili nisu? Da li Orban ima neke informacije koje građani Srbije nemaju?

Orban - djubre fasisticko koje i dalje merka delove Srbije i jos nekih zemalja u madjarskom susedstvu. :koto:
 
Obezbedila vakcine za koje Orban čeka da vidi kako ćemo mi da reagujemo na njih pa da ih i on naruči. Zar ti se to malo ne čini neodgovornim? Pogotovo što tu vakcinu prima preko 500000 ljudi. Zašto Orban čeka? Da li su nama predočene sve informacije o toj vakcini ili nisu? Da li Orban ima neke informacije koje građani Srbije nemaju?

Поново, да ти објасним, кључна реч је ДОБРОВОЉНО. У преводу Алек је могао да обезбеди и 500 милиона вакцина, ако нико не жели да се вакцинише оне се неће употребљавати.

А не смем да помислим каква би киша гов.ана падала по њему да је обезбедио нула вакцина.
 
Поново, да ти објасним, кључна реч је ДОБРОВОЉНО. У преводу Алек је могао да обезбеди и 500 милиона вакцина, ако нико не жели да се вакцинише оне се неће употребљавати.

А не смем да помислим каква би киша гов.ана падала по њему да је обезбедио нула вакцина.

I to im daje besplatno vakcine, naglasi to, da ih jos trpas.

Plus i 2*30e svakom poreskom obvezniku Srbije, koje satro na forumu nece hteti, a otrcace da ih podignu sutra ko svaki beskicmenjak.
 
Orban: Čekali smo da vidimo kako će proteći vakcinacija kineskom vakcinom u Srbiji
https://www.021.rs/story/Info/Regio...i-vakcinacija-kineskom-vakcinom-u-Srbiji.html

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je danas da bi Budimpešta mogla da potpiše ugovor o kupovini kineske vakcine protiv korona virusa danas ili sutra i dodao da je ta zemlja čekala da vidi kako će proteći masovna vakcinacija kineskom vakcinom u Srbiji.

KOMENTARI 0

INFO 29.01.2021. | 09:48 > 10:02
Orban: Čekali smo da vidimo kako će proteći vakcinacija kineskom vakcinom u Srbiji

Foto: 021.rs
Srbija je dobila početkom januara milion doza kineske vakcine Sinofarm i tako postala prva evropska zemlja koja je počela program masovne vakcinacije tom vakcinom, prenosi Rojters.

Orban je za državni radio rekao da će sam izabrati kinesku vakcinu, jer njoj najviše veruje.

Mađarska bi tako postala prva zemlja članica EU čiji bi građani primili kinesku vakcinu ako je odobre mađarske vlasti, a prošle nedelje postala i prva država EU koja je kupila rusku vakcinu Sputnjik Ve.

Prva isporuka Sinofarma mogla bi da sadrži milion doza.

Orban je rekao da bi Mađarska mogla da vakciniše oko 1,7 miliona ljudi do marta.
Autor: Tanjug

Mi smo izgleda bili zamorčići. Da li smo dobili neki novac od Kine zbog toga?

jeste, dobio je novac.
 
Поново, да ти објасним, кључна реч је ДОБРОВОЉНО. У преводу Алек је могао да обезбеди и 500 милиона вакцина, ако нико не жели да се вакцинише оне се неће употребљавати.

А не смем да помислим каква би киша гов.ана падала по њему да је обезбедио нула вакцина.
Opet da ti objasnim. Ključna rečenica je da li je vlast pristala da njeni građani budu eksperimentalni kunići i ako jeste zašto to krije od građana.
 
Opet da ti objasnim. Ključna rečenica je da li je vlast pristala da njeni građani budu eksperimentalni kunići i ako jeste zašto to krije od građana.

Meni je bilo cudno da su Kon i kompanija desetak dana kao
studirali Fajzerovu vakcinu ( a EU i USA i pola sveta vec to
detaljno prostudiralo i dalo dozvole), a ovu su objavili odlicnom
cim je stigla na aerodrom.
 
Opet da ti objasnim. Ključna rečenica je da li je vlast pristala da njeni građani budu eksperimentalni kunići i ako jeste zašto to krije od građana.

Ponovo da ti objasnim rec DOBROVOLJNO. Dakle niko nije obavezan da se vakcinise. Ko ne zeli da bude pokusni kunic,ne mora. Jel znas sta znaci vakcinacija koja nije dobrovoljna. Proguglaj malo kako su Belgijanci testirali vakcinu za decju paralizu u Kongu nad lokalnim stanovnistvom i onda ce ti to sto sada pricas, odnosno pises, biti besmislica. Za tvoje shvatanje bi najbolje bilo da vlast nije uopste obezbedila vakcine, onda bi bili bas odgovorna vlast koja brine o gradjanima.

Na zalost mnogih,jako malo stvari mogu da se zamere vlasti zbog vakcinacije, zbog toga se i pisu ovako bolesni i besmisleni komentari.
 
Meni je bilo cudno da su Kon i kompanija desetak dana kao
studirali Fajzerovu vakcinu ( a EU i USA i pola sveta vec to
detaljno prostudiralo i dalo dozvole), a ovu su objavili odlicnom
cim je stigla na aerodrom.

Naravno da nije bilo tako kao sto si napisala. Ali sve i da jeste, taman da su nabavili vakcine iz Avganistana koje nisu uopste testirane, one su tu samo za one koji DOBROVOLJNO zele da ih prime. Ko ne zeli, ko misli da su vakcine zlo, da je prevara, da je to cipovanje, da ti rastu rep i rogovi, da zahvaljujuci njima postajes SNS birac, NE MORAS DA PRIMIS. Uvek postoji beli luk, rakija, aronija i druge homeopatske metode lecenja. Sustina i realnost je surova, sve te vakcine se uzimaju jedino ako pojedinac zeli da ih primi.
 
Ponovo da ti objasnim rec DOBROVOLJNO. Dakle niko nije obavezan da se vakcinise. Ko ne zeli da bude pokusni kunic,ne mora. Jel znas sta znaci vakcinacija koja nije dobrovoljna. Proguglaj malo kako su Belgijanci testirali vakcinu za decju paralizu u Kongu nad lokalnim stanovnistvom i onda ce ti to sto sada pricas, odnosno pises, biti besmislica. Za tvoje shvatanje bi najbolje bilo da vlast nije uopste obezbedila vakcine, onda bi bili bas odgovorna vlast koja brine o gradjanima.

Na zalost mnogih,jako malo stvari mogu da se zamere vlasti zbog vakcinacije, zbog toga se i pisu ovako bolesni i besmisleni komentari.
Ponovo da ti objasnim.... nije stvar u tome da li je vakcinacija dobrovoljna ili nije već zašto građani nisu obavešteni da su eksperimentalni kunići po ovome što Orban kaže.
 
Naravno da nije bilo tako kao sto si napisala. Ali sve i da jeste, taman da su nabavili vakcine iz Avganistana koje nisu uopste testirane, one su tu samo za one koji DOBROVOLJNO zele da ih prime. Ko ne zeli, ko misli da su vakcine zlo, da je prevara, da je to cipovanje, da ti rastu rep i rogovi, da zahvaljujuci njima postajes SNS birac, NE MORAS DA PRIMIS. Uvek postoji beli luk, rakija, aronija i druge homeopatske metode lecenja. Sustina i realnost je surova, sve te vakcine se uzimaju jedino ako pojedinac zeli da ih primi.
Znači ti pristaješ da se vakcinišeš sa svakom vakcinom protiv bilo koje bolesti koja nije uopšte testirana?
 
Znači ti pristaješ da se vakcinišeš sa svakom vakcinom protiv bilo koje bolesti koja nije uopšte testirana?

Ne znam da li te je neko obavestio vakcine su testirane, registrovane, nije Srbija prva gde se koriste. Ali to sto ti pricam mislim da nece vredeti, za tebe je to otrov u ampulama. Uglavnom, ja verujem da su vakcine u redu, ti verujes da nisu. Ja zelim da se vakcinisem, ti ne zelis. Ja se vakcinisem dobrovoljno, ti se ne vakcinises i niko te ne tera to da cinis. Objasni mi gde je problem.
 
Ne znam da li te je neko obavestio vakcine su testirane, registrovane, nije Srbija prva gde se koriste. Ali to sto ti pricam mislim da nece vredeti, za tebe je to otrov u ampulama. Uglavnom, ja verujem da su vakcine u redu, ti verujes da nisu. Ja zelim da se vakcinisem, ti ne zelis. Ja se vakcinisem dobrovoljno, ti se ne vakcinises i niko te ne tera to da cinis. Objasni mi gde je problem.
Problem je da li smo mi bili eksperimentalni kunići kao što to kaže Orban i ako jesmo zašto nismo o tome obavešteni.
 
Problem je da li smo mi bili eksperimentalni kunići kao što to kaže Orban i ako jesmo zašto nismo o tome obavešteni.

Ko sta ima da te obavesti ako se nisi prijavio ili nisi ni primio vakcinu. Sve i da je eksperiment ti ne ucestvujes, u njemu ucestvuju samo oni koji zele. Meni i dalje nije jasno sta tebi nije jasno. Ja razumem da bi mnogi voleli da prvo nismo nabavili uopste vakcine pa da krene verbalno orgijanje kako je vlast nesposobna. Ali kada vakcina vec ima mnogi bi voleli da je vakcinacija obavezna. Kada nije ni obavezna nego dobrovoljna, kada se izbije i taj argument, onda se pricaju takve gluposti da mozak boli dok se cita. Nema sta konkretno da se napada, pa dajte nesto da izmislimo.
 
Ko sta ima da te obavesti ako se nisi prijavio ili nisi ni primio vakcinu. Sve i da je eksperiment ti ne ucestvujes, u njemu ucestvuju samo oni koji zele. Meni i dalje nije jasno sta tebi nije jasno. Ja razumem da bi mnogi voleli da prvo nismo nabavili uopste vakcine pa da krene verbalno orgijanje kako je vlast nesposobna. Ali kada vakcina vec ima mnogi bi voleli da je vakcinacija obavezna. Kada nije ni obavezna nego dobrovoljna, kada se izbije i taj argument, onda se pricaju takve gluposti da mozak boli dok se cita. Nema sta konkretno da se napada, pa dajte nesto da izmislimo.
Koji to žele da učestvuju u eksperimentu? Prva stvar da bi neko želeo da učestvuje u eksperimentu je da zna da je to u čemu učestvuje ustvari eksperiment. Treba neko da ga obavesti.
 

Back
Top