Opsesivna priroda čoveka ne može se sakriti.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.426
Ako pažljivije pogledate postove jednog našeg člana, primetićete da svaki svoj komentar završava smajlijem (zapravo emoticonom). Ova potreba da stvar uvek uradi na isti način ukazuje na opsesivnu prirodu, i ima raznih načina na koji se ispoljava ova karakterna crta.

On je prosto sklon virusima uma, a jedan od njih je i duboka religioznost. Dakle, nemojte se čuditi njegovim komentarima jer je to jače od njega.
 
Christadelphian:
Šta je "plitka religijoznost"?
Plitka religioznost je "popularna religioznost".
"Ja ne idem baš u crkvu osim kad su svadbe i sahrane, nisam nikada pročitao Bibliju (ili nešto drugo) ali čvrsto verujem u Boga našeg dragog pravoslavnog koji nas čuva, nagrađuje & kažnjava.

Eto, to je plitka religioznost.

Ali to nema veze sa postom - Christadelphian, dobro znaš da ti nisi onaj Smiley Junkie član.
 
MaranAta:
Изгледа да овде имамо и психоаналитичаре... :roll:
Vidiš i sam da je to jače od tebe, da ne možeš napisati poruku bez emoticona. Tužno je kada je čovek tako zarobljen u svetu virusa svoga uma. Hajde probaj bar jednu poruku bez emoticona, dokaži da možeš. Neće ti se ništa strašno desiti, samo moramo priznati da za tebe još ima nade.
 
Christadelphian:
maleni:
Christadelphian:
Šta je "plitka religijoznost"?

Plitka religioznost je ona koja nema u svom centru Isusa Hrista, Boga naseg i Spasitelja.
Hteo si reći :

Isusa Hrista, Sina Božijeg i Spasitelja našeg!
Inače
što se ljutiš na pravoslavce ako ste isto duboko religiozni?

Ne mislim ono sto sam napisao, ISUSA HRISTA, BOGA NASEG I SPASITELJA.
 
Christadelphian:
maleni:
Inace, ne ljutim se na pravoslavce niti ikog drugog.
Ako neko ukayivanje na greske smatra odrazom ljutine onda mi je zao, taj ima veci problem nego sto je svestan.
Dobro onda da ovako postavim pitanje :
Kako da pravoslavci nisu duboko religiozni kad isto misle ?

Kao kaze da isto misle. Ne misle, kad bi mislili nebi cistoj i jednostavnoj veri dodali onoliko gluposti, izmisljotina, lazi i lovackih prica. Neznam da li si nekad imao prilike da citas (barem delove) zivotopis tzv. Sv. Save, video bi koliko je samo gluposti smuvano u tom delu, a da ti ne pricam ostalo. Mi ne mislimo isto, imao isto polaziste ali ne idemo istim putem. Ne kazem, ima u pravoslavnoj crkvi dobrih, iskrenih i pravovernih. Znam neke od njih licno, znam kako se pate i kako im je dusa svakog dana na iskusenju da dignu ruke od svega.

Dakle to sto neko govori da veruje isto sto i ja ne znaci da on to stvarno i cini. Po plodu se drvo raspoznaje. Moze jabuka da se pretvara da je kruska, ali samo do vremena kad treba da donese roda, a onda . . .

A tebi je kao i svim ovde jasno vidljiv plod, npr. maratica.
 
Sizif:
Ako pažljivije pogledate postove jednog našeg člana, primetićete da svaki svoj komentar završava smajlijem (zapravo emoticonom). Ova potreba da stvar uvek uradi na isti način ukazuje na opsesivnu prirodu, i ima raznih načina na koji se ispoljava ova karakterna crta.

On je prosto sklon virusima uma, a jedan od njih je i duboka religioznost. Dakle, nemojte se čuditi njegovim komentarima jer je to jače od njega.

Драги Сизи, не препирам се са овој реченицом Аристотеља, које је рекао да "Човек је опшествена животиња". Стварно, ово је право. Човек живе у социуме и не може пренебрегавати њим, али, мислим, да не треба тврдити да само социум је разлог за "човека" и нема ништа више.

Јутрашни поздрав!
 
maleni:
Christadelphian:
maleni:
Inace, ne ljutim se na pravoslavce niti ikog drugog.
Ako neko ukayivanje na greske smatra odrazom ljutine onda mi je zao, taj ima veci problem nego sto je svestan.
Dobro onda da ovako postavim pitanje :
Kako da pravoslavci nisu duboko religiozni kad isto misle ?

Kao kaze da isto misle. Ne misle, kad bi mislili nebi cistoj i jednostavnoj veri dodali onoliko gluposti, izmisljotina, lazi i lovackih prica. Neznam da li si nekad imao prilike da citas (barem delove) zivotopis tzv. Sv. Save, video bi koliko je samo gluposti smuvano u tom delu, a da ti ne pricam ostalo. Mi ne mislimo isto, imao isto polaziste ali ne idemo istim putem. Ne kazem, ima u pravoslavnoj crkvi dobrih, iskrenih i pravovernih. Znam neke od njih licno, znam kako se pate i kako im je dusa svakog dana na iskusenju da dignu ruke od svega.

Dakle to sto neko govori da veruje isto sto i ja ne znaci da on to stvarno i cini. Po plodu se drvo raspoznaje. Moze jabuka da se pretvara da je kruska, ali samo do vremena kad treba da donese roda, a onda . . .

A tebi je kao i svim ovde jasno vidljiv plod, npr. maratica.

Dobar je Maranatić mada ima svojih mana do duše kao i svi mi ostali (e da su svi takvi).
 
Nemam ja ništa protiv smajlija, daleko od toga. Jasno mi je da oni služe da se istakne nešto, pojača neka izjava i sl. I ja ih ponekad koristim.

Ono što sam pokušao da kažem je da je Mara-Nata opsesivno kompulzivna ličnost, jer ne može ni jednu poruku da napiše a da ih ne stavi na kraj svog posta. U njegovom slučaju oni ne prestavljaju ono što predstavljaju svima nama, obične smajlije, već nešto više - fetiš.

Ovo zvuči možda previše ozbiljno kao razmišljanje, ali kad malo razmislite shvatićete da je on tome sklon imajući u vidu opšti presek njegovog karaktera.

Iskreno bih se radovao da vidim da mu je bolje, jer kao čovek, ne volim da vidim osobu kako pati od bilo čega, pa i opsesivno kompulzivne psihoze.
 
Suština je da je čovek
i da ima nedostatke baš kao i mi .
Neko ove neko one .
Jednakost ljudi ne treba da bude 'uniformisanost' da svi budemo isti , Bog to nije želeo inače cvetno polje ne bi bilo od raznih vrsta cveća već od jedne vrste a time više ne bi bilo to .
Ja verujem da je on svestan nekih svojih 'preterivanja' ali je trenutno slab da im se odupre u gorljivosti i želji za pravdom padne u vatru . O smajlijima ...!? Pa zato su tu .. ili?
 
Christadelphian:
Suština je da je čovek
i da ima nedostatke baš kao i mi .
Neko ove neko one .
Jednakost ljudi ne treba da bude 'uniformisanost' da svi budemo isti , Bog to nije želeo inače cvetno polje ne bi bilo od raznih vrsta cveća već od jedne vrste a time više ne bi bilo to .
Ja verujem da je on svestan nekih svojih 'preterivanja' ali je trenutno slab da im se odupre u gorljivosti i želji za pravdom padne u vatru . O smajlijima ...!? Pa zato su tu .. ili?


Ma on je savrsen,ha,ha,ha.....iako je samo covek...!
 

Back
Top