Quantcast

Opsesivna priroda čoveka ne može se sakriti.

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Razumem te
Znaš li šta je viktimologija?
To je nauka o žrtvama o njihovom ponašanju i reakcija na to ponašanje od potencionalnih napadača.
Maran i mnogi kao i JS posle taj "napad" uzimaju kao svoj alibi i dokaz da su žrtve u ime Božije i čvrsto su uvereni u to. Tako da je njima podsvesno drago i imponirajuće kada ih neko napadne ili vredja a sami su prouzrokovali isto.

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Није ништа чудно да се инославни окоме на Православне, јер у својој тежњи да продају около јереси секте којој припадају, управо им Православни представљају највећу сметњу. А онда се ту нађе још и модератор који је у истом клубу, и ето ти разлога да се врши чистка на форуму. А да ли се тако може зауставити Истина, или... може ли било ко да заустави Истину ? У питању је чиста људска заблуда. :roll:

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.899
MaranAta:
А да ли се тако може зауставити Истина, или... може ли било ко да заустави Истину ?
Budi iskren i reci da li sam ikada brisao tvoje (ili bilo čije) postove?
Ovaj forum je lepo izbalansiran, jer ima dva moderatora, jednog vernika i jednog skeptika. Svako ima pravo da kaže šta hoće, a o tome šta je Istina a šta Laž upravo ovde raspravljamo iz dana u dan.

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
MaranAta:
Како бих ја то могао знати ? Знам да су брисани, а да ли си то био ти или Ајлона, за мене је ирелевантно. :?
:D Марће, на овом Форуму постоје само један специалист по брисању порука. :D То сам ја. Али нисам ништа брисала малопре због тога не била на Форуму често: сада јесам у великој радној гужви.

:D Велики поздрав, сунашце. Не љути се.

Sestra

Obećava
Poruka
65
Christadelphian:
Razumem te
To je nauka o žrtvama o njihovom ponašanju i reakcija na to ponašanje od potencionalnih napadača.
Maran i mnogi kao i JS posle taj "napad" uzimaju kao svoj alibi i dokaz da su žrtve u ime Božije i čvrsto su uvereni u to. Tako da je njima podsvesno drago i imponirajuće kada ih neko napadne ili vredja a sami su prouzrokovali isto.
Dragi prijatelji,
Prosetam ponekad ovim Forumom, tek da vidim sta ima novo i sta radite. I uglavnom, nailazim na isto. Sta god pisali, koja god novo/stara tema u igri, sve se svodi na isto- grupa"nestasnih decaka" se usmerava na Maran Atu i sa velikim zadovoljstvom provocira, zeza, sali se, gnjavi, vredja i sl (umesto da pazljivo procitaju sta covek pise, jer ima sta da kaze). I pitam se, a mogli biste i Vi- zasto su Vam ljudi koji se deklarisu kao -pravoslavci, tako primamljiv mamac "za lov"? Sta Vas to ustvari provocira? I da li ste primetili da ste na taj nacin "ocistili" Forum od pravoslavaca?! Ovo Vam nije poziv da sada okrenete svoje maceve ka meni, vec da se ipak malo upitate.
Svima od Gospoda mnogo zdravlja umu, dusi i telu.
I evo Vam jedan smajl i od mene :idea:

maleni

Primećen član
Poruka
705
Sestra:
Christadelphian:
Razumem te
Dragi prijatelji,
Prosetam ponekad ovim Forumom, tek da vidim sta ima novo i sta radite. I uglavnom, nailazim na isto. Sta god pisali, koja god novo/stara tema u igri, sve se svodi na isto- grupa"nestasnih decaka" se usmerava na Maran Atu i sa velikim zadovoljstvom provocira, zeza, sali se, gnjavi, vredja i sl (umesto da pazljivo procitaju sta covek pise, jer ima sta da kaze). I pitam se, a mogli biste i Vi- zasto su Vam ljudi koji se deklarisu kao -pravoslavci, tako primamljiv mamac "za lov"? Sta Vas to ustvari provocira? I da li ste primetili da ste na taj nacin "ocistili" Forum od pravoslavaca?! Ovo Vam nije poziv da sada okrenete svoje maceve ka meni, vec da se ipak malo upitate.
Svima od Gospoda mnogo zdravlja umu, dusi i telu.
I evo Vam jedan smajl i od mene :idea:
Sestro slatka, ako si primetila, ovde niko nije napadao maratica zato sto je on pravoslavac, kad bi on to bio. Ali on, kao i mnogi slicni njemu, nije pravoslavne vere vec se samo tako deklarise. Prvoslavni vernici bi trebalo da su punu Duha, a plodove Duha znamo "ljubav, radost, mir, dugotrpljenje, čestitost, dobrota, vera,
krotost, uzdržljivost;". Nista od ovoga u njemu ne videsmo.
Kad bi se pojavio pravi pravoslavac koji bi ziveo u skladu sa svojom verom po ljubavi jer Ako govorim ljudskim i anđeoskim jezicima, a ljubavi nemam, onda sam metal koji zvuči i činele koje odjekuju. I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu veru, tako da premeštam gore, a ljubavi nemam, ništa sam. I ako hraneći siromahe razdelim sve svoje imanje, i ako predam svoje telo - da budem spaljen, a ljubavi nemam, ništa mi ne koristi. ljubav dugo trpi, ljubav je dobra, ona ne zavidi, Bubav se ne hvali, ne nadima se, ne ponaša se nepristojno, ne traži svoje, ne ljuti se, ne uračunava zlo, ne raduje se nepravdi, ali se raduje sa istinom; ona sve snosi, sve veruje svemu se nada, sve trpi. Ljubav ne prestaje nikada. Ako je dar proroštva - biće okončan, ako je dar jezika - prestaće, ako je znanje - nestaće. Jer delimično saznajemo i delimično prorokujemo; kada pak dođe ono savršeno, prestaće ono delimično. Kad sam bio dete, govorio sam kao dete, mislio sam kao dete, zaključivao sam kao dete. A kad sam postao čovek, prestao sam s detinjarijama. Jer sad gledamo kao pomoću ogledala - u zagonetki, a onda ćemo licem u lice. Sada saznajem delimično, a onda ću saznati potpuno, kao što sam i sam potpuno poznat. Sada pak ostaje vera, nada, ljubav, ovo troje; a ljubav je muđu njima najveca

Pozdravljam takvog pravoslavca i zelim s njim da diskutujem.

Ali koliko vidim nece se skoro pojaviti, posto ste izgleda, ono Hristovo "po ljubavi ce vas poznati da ste moji" promenili u "po smajlijima ce vas prepoznati da ste samo svoji."

Mir Bozji i svaki blagoslov

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Идемо редом:

1. ljubav - да ли је Христос показивао љубав када је прекоревао Фарисеје или мржњу ?
2. radost - да ли су смајлији израз радости или туге ?
3. mir - како изгледа немир на форуму ?
4. dugotrpljenje - колико дуго вас трпим иако пљујете по ПЦ непрестано ?
5. čestitost - кога сам слагао ?
6. dobrota - како изгледа доброта на форуму ?
7. vera - није ли ово добрано показано ?
8. krotost - како изгледа кроткост на форуму ?
9. uzdržljivost - ево читаво време се уздржавам да напустим форум. :wink:

Milena_9

Zainteresovan član
Poruka
500
Dopalo mi se to sto je napisala Sestra. Prvo zato sto je istina, a drugo, zato sto je napravila jedan mali prevrat u samoj temi.

Sizif je poceo na svoj nacin, a na konkretnom primeru se ovde pokazalo da smo izgleda mi svi pomalo opsesivni kada dozvoljavamo da se nepogresivo i uvek isprovociramo na iste tekstove, ponavljene milardu puta. Nervira nas, ali mi idemo dalje, hocemo da mu dokazemo ono sto on nece ni da cuje. A kamoli da razmisli. A kamoli da primi.Isterujemo se, citiramo, pozivamo na zdrav razum, gubimo vreme i energiju . A energiju moze da ti uzme samo neko ili nesto cemu ti to dozvolis, cemu das moc.

Steta, jer je ovaj Forum lepo zamisljen i ima ljudi koje zaista vredi cuti.

Lek postoji- ignorisanje.

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Идемо редом:

1. Nervira nas - само доказ да у вама нема Божјег мира.
2. on nece ni da cuje - али зато хоћу да прочитам све док је текст пристојне дужине.
3. A kamoli da razmisli - ако одговорим на нешто онда сам о томе и размислио.
4. A kamoli da primi - два господара се не могу служити.
5. Isterujemo se - ко је кога истерао ?
6. citiramo - свака част али нешто слабо цитата од тебе.
7. pozivamo na zdrav razum - ограничени и релативни људски ум који је ништаван према апсолутнј Божјој премудрости на коју се ја позивам.
8. gubimo vreme i energiju - ствар слободне воље и личног избора. :roll:

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Да ти нацртам. Мој ограничени и несавршени људски ум сазнањем да је такав, окренуо се апсолутној Божјој Истини, и користи је у разговорима са онима који то сазнање још немају. Капиш ? :roll:

metaphisic

Zainteresovan član
Poruka
131
Sizif:
nonickforever:
Sizif, po tome i ti spadas u istu grupu kao i on posto ti nasuprot njega izbegavas stavljati smajlije u replike.
Wrong. Stavljam ih ali nemam patološku potrebu da ih uvek stavim kao neki (?) ovde.

Baš sam prethodni post završio "twisted"-om i to pre nego što videh ovu tvoju poruku.
Da li upotreba engleskih rijeci doprinosi kvalitetu diskusije ili je patolske prirode?!

metaphisic

Zainteresovan član
Poruka
131
Sizif:
metaphisic:
Da li upotreba engleskih rijeci doprinosi kvalitetu diskusije ili je patolske prirode?!
Nije patoloski posto se ne javlja u vise od 5% odgovora.
Uzgred, odgovor je upucen MaranAti koji odlicno poznaje engleski, a ko ne zna sta "wrong" znaci moze da pita, svi ce mu rado prevesti.
(cak na Krstarici postoji i recnik)
Ko ne zna engleski? Pitao sam i da li doprinosi kvalitetu diskusije, a moze i da se preformulise - kakav je smisao pisanja na engleskom?
P.S. Ne smeta mi, samo pitam

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.899
metaphisic:
Pitao sam i da li doprinosi kvalitetu diskusije, a moze i da se preformulise - kakav je smisao pisanja na engleskom?
Postoje razni razlozi.

Jedan je kada je stvar teško prevesti a da ne zvuči smešno: na primer većina učesnika ovog foruma će reći "startuj Paint da bi editovao tu sliku" a ne (pravilno) "pokreni Bojanku da promeniš sliku". Ovo ne opravdavam, ali tu je srpski jezik i eksperti za isti da ga prilagode i osavremene. Evo baš danas sam pisao poslovni email, i nisam uopšte znao kako da oslovim žensku osobu za koju ne znam da li je gospođa ili gospođica, tj. uobičajeni engleski izraz "Ms." koji upravo znači neodređen pojam - i gospođa i gospođica prosto ne postoji u srpskom jeziku.

Drugi slučaj, razlog zašto sam ja upotrebio "wrong" je parodiranje crtanog filma "Cow & Chicken" (Krava i pile) kada đavo na svaku opasku krave i pileta odgovara sa jednoličnim "wrong" kao robot. Mada priznajem, ne znači da je većina učesnika upoznata sa dotičnim crtaćem, te moja parodija očigledno nije bila svima razumljiva.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.