Opravdana netrpeljivost ili ne?

neka hvala, dovoljni su mi ovi do sada da shvatim da nisam normalna :lol:

Hajde, molim te, otvoreno reci, kako bi mene procenila, da li sam po PS-u ili neka druga kategorija, zanemari to sto smo ortaci, kumovi, i daj svoj sud o meni kao zena, na osnovu onoga sto znas o meni iz mojih postova, ukljucujuci i moj fizicki izgled i datum proizvodnje, posto je i to poznato na forumu. :)
 
A neko treba da uzme neki lek, nemojte prerano otpisati medikamente. Šizofrenija i paranoja su zeznute stvari.

- - - - - - - - - -

Ako od budale učiš više nego od pametnog i ako te pametan zbuni, onda trebaš razmisliti o sebi. Bez vređanja, ozbiljno.
ne budi bukvalista

jedan profa koga ja znam, bio u BG na fakultetu, je van konkurencije, znaci medju naj, al je budala bio u svoje vreme, bukvalno, a tolko od njega si mogo da naucis, o tom pricam

- - - - - - - - - -

Prekrasno.

Divnih, pristojnih i nasmijanih ljudi ima. Samo teže dolaze do uzražaja od nametljivih, napadnih i bezobraznih.

potpisujem
 
Da li su ljudi danas zapravo nabijeni predrasudama, nekom netrpeljivošću i lošim mislima pre nego što se išta i desi? Pre nego što se i sretnu?
)

jesu, a zavadio ih je onaj ko profitira na ljudskoj gluposti i nesigurnosti
jer poruka je - treba da ispuniš hrpu socijalnih, fizičkih, materijalnih kriterijuma
da bi tobože bio dostojan pristojnog partnera
pavona konta - nisam dovoljno lepa, nisam zgodna, nemam sise, šeta mi levo oko, nisam dovoljno zanimljiva/strastvena/poslušna
pa onda uloži u brdo gluposti nadajući se da će neko da te zavoli ako budeš dovoljno dobra
a on konta - nemam kintu, nemam pristojan auto, nemam biceps mikija rurka
pa isto zapni ko vo da šljakaš, gutaj steroide
sve računajući da ćeš udomiti svog drugara u lepo oblikovanu peechkeecu
i tako ukrug
manipulacija emocijama i vrednostima
 
jesu, a zavadio ih je onaj ko profitira na ljudskoj gluposti i nesigurnosti
jer poruka je - treba da ispuniš hrpu socijalnih, fizičkih, materijalnih kriterijuma
da bi tobože bio dostojan pristojnog partnera
pavona konta - nisam dovoljno lepa, nisam zgodna, nemam sise, šeta mi levo oko, nisam dovoljno zanimljiva/strastvena/poslušna
pa onda uloži u brdo gluposti nadajući se da će neko da te zavoli ako budeš dovoljno dobra
a on konta - nemam kintu, nemam pristojan auto, nemam biceps mikija rurka
pa isto zapni ko vo da šljakaš, gutaj steroide
sve računajući da ćeš udomiti svog drugara u lepo oblikovanu peechkeecu
i tako ukrug
manipulacija emocijama i vrednostima

To mi nekako tačno zvuči.

A kako ljude osloboditi toga? Ili je masa jednostavno - masa.
 
http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...an-zaljubljenih-evo-sta-mi-se-sve-desilo-foto

Slučajno jutros naleteh na ovaj članak, posle toga sam razmišljao malo o tome... Već mi postaje malo smešno i čudno koliko se danas polovi otvoreno pljuju, ponižavaju, omalovažavaju i kolika prikrivena ili otvorena netrpeljivost vlada, iako se to ne prikazuje baš uvek ali često, vrlo često možeš čuti ono "ma, mi smo kraljevi/ice, šta oni/e znaju"...

Sad, zanima me koliko je to opravdano? Eto, žene pričaju kako nema džentlmena, kavaljera, kako im muškarci ne prilaze... Ovde u ovom članku imamo demanti direktan... I to ni devojka nije neki top model, sasvim prosečna devojka...

Da li su ljudi danas zapravo nabijeni predrasudama, nekom netrpeljivošću i lošim mislima pre nego što se išta i desi? Pre nego što se i sretnu?

Ne bih da mešam politiku, to je uvek gulpav razlog da se ljudi kolju, ali to se može videti i u tim primerima, pogotovo na Balkanu, ljudi se mrze a nikad se nisu ni sreli, ni videli, ovi veruju da bi ovi njih prebijali, ovi drugi veruju isto to samo u kontra smeru... I onda cirkuliše neka netrpeljivost bez ikakvog realnog osnova...

Pa, ko je to zavadio polove i ko to vlada u toj situaciji? :) Za Balkan nam je poznato odavno... :)

Nije mi jasna poenta ovog,nazovi,eksperimenta.Dokazati da ima muskaraca dovoljno tupih da nasednu na ovako nesto?Da,ima ih.Pa?

Sto se tice ostalih pitanja iz uvodnog posta,tu se dosta razlikuju teorija i praksa.
U teoriji,za muskarca je dovoljno da si pristojan,da vodis racuna o higijeni,odevanju,da si duhovit,zabavan,komunikativan...a praksa je nesto skroz drugo.
U praksi,da bi imao uspeha kod zena neophodna ti je kombinacija dovoljno slobodnog vremena - dovoljno novca - dovoljno zivaca.Vremena,novca i zivaca koje malo ko od nas ima.

Zene se zale da im muskarci ne prilaze.Sto nije tacno.Prilaze im ali one stalno kukaju da im prilaze pogresni.Zato sto one imaju nerealna i previsoka ocekivanja i tu ne govorim samo o materijanim stvarima.Svaka zena u svojoj glavi ima tog nekog muskarca i ceka da joj bas on pridje.Ostali su odmah otpisani i svrstavaju se kao pogresni.
 
http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...an-zaljubljenih-evo-sta-mi-se-sve-desilo-foto

Slučajno jutros naleteh na ovaj članak, posle toga sam razmišljao malo o tome... Već mi postaje malo smešno i čudno koliko se danas polovi otvoreno pljuju, ponižavaju, omalovažavaju i kolika prikrivena ili otvorena netrpeljivost vlada, iako se to ne prikazuje baš uvek ali često, vrlo često možeš čuti ono "ma, mi smo kraljevi/ice, šta oni/e znaju"...

Sad, zanima me koliko je to opravdano? Eto, žene pričaju kako nema džentlmena, kavaljera, kako im muškarci ne prilaze... Ovde u ovom članku imamo demanti direktan... I to ni devojka nije neki top model, sasvim prosečna devojka...

Da li su ljudi danas zapravo nabijeni predrasudama, nekom netrpeljivošću i lošim mislima pre nego što se išta i desi? Pre nego što se i sretnu?

Ne bih da mešam politiku, to je uvek gulpav razlog da se ljudi kolju, ali to se može videti i u tim primerima, pogotovo na Balkanu, ljudi se mrze a nikad se nisu ni sreli, ni videli, ovi veruju da bi ovi njih prebijali, ovi drugi veruju isto to samo u kontra smeru... I onda cirkuliše neka netrpeljivost bez ikakvog realnog osnova...

Pa, ko je to zavadio polove i ko to vlada u toj situaciji? :) Za Balkan nam je poznato odavno... :)

Ljudi idu sa nekim predubedjenjem u stvari. Dele se na dve grupe: oni manjinski koji glorifikuju suprotni pol bez ikakvog razloga i vecina koja omalovazava. U sustini vecina muskaracani zena su debili i misle da zasluzuju vise nego sto je realno i to stvara frustracije. Kasnije je ista ta vecina i stanju da pogazi svoje principe kada se zaljubi pa kad zavrse analno izhebani onda su svi svinje, ***** i slicno.
 
Mislim da svi mi imamo neke predrasude prema suprotnom polu "devojke sponzoruse, napucane, nece ni da te pogledaju ako nisi neki baja, frajer, alfa", muskarci kreteni, glupi, hoce kres, besna kola, tozla tebra i sl.
I ok, te predrasude ne bi postojale da nema odredjenog broja ljudi (pa mozda i vecinski) koji se uklapa u tu predrasudu.

A i medju ljudima je neretko pljuvanje i ogovaranje "joj brate, mom kolegi sa posla, znaci ima 3 dece, zena pazi ti /urvu, poslala decu kod babe par dana slagala da ona i muz idu na odmor, a on otisao na poslovni put da prehrani tu decu, zena sedi kuci, ne radi, nece, pozvala nekog drugog da se kresu, sve su to brate moj =urvestije teske".
Ok ova prica je neki glupi izmisljeni primer, ali svako je cuo takvu pricu od nekog. I ima sad, prica, glupost, ali manje-vise i takve price uticu na svakog od nas. Ne sada da cemo postati zenomrsci ili nesto, ali eto, negde u nekom delu mozga ta prica ostane, pa makar i kao anegdota.

Ko je zavadio, pa ljudi sami, jer ljudi se drze coporativno, svojih, zene zena, muskarci muskaraca. Svi kukaju na sve strane, ovi ne valjaju, ovi su losi, a na kraju krajeva niko nece da ga neko drugi zahebe, pa malo i te price udare u glavu, tj. mozda pocne delom da se veruje u njih.
Jednostavno, ljubav i veze neretko nose frustraciju, razocarenje i bol, svi smo se bar jednom razocarali, a ljudi to tesko podnose, nije prijatno, pa onda su oprezniji i vode se predrasudama jer lakse je da "svi muskarci budu pacenici i zene sponzoruse" nego da se proba nesto i rizikuje.

A i ne reaguju svi ljudi isto na razocarenje, zeznes se jednom, ok, glup, mlad, drugi put, manguparija ti namazala oci, treci put, pa mora da sam glup cim padam, cetvrti put, e pa vec me zeza kako ho hoce, peti put, e pa dizem ruke, dosta mi je frustracije i zezanja.
 
http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...an-zaljubljenih-evo-sta-mi-se-sve-desilo-foto

Slučajno jutros naleteh na ovaj članak, posle toga sam razmišljao malo o tome... Već mi postaje malo smešno i čudno koliko se danas polovi otvoreno pljuju, ponižavaju, omalovažavaju i kolika prikrivena ili otvorena netrpeljivost vlada, iako se to ne prikazuje baš uvek ali često, vrlo često možeš čuti ono "ma, mi smo kraljevi/ice, šta oni/e znaju"...

Sad, zanima me koliko je to opravdano? Eto, žene pričaju kako nema džentlmena, kavaljera, kako im muškarci ne prilaze... Ovde u ovom članku imamo demanti direktan... I to ni devojka nije neki top model, sasvim prosečna devojka...

Da li su ljudi danas zapravo nabijeni predrasudama, nekom netrpeljivošću i lošim mislima pre nego što se išta i desi? Pre nego što se i sretnu?

Ne bih da mešam politiku, to je uvek gulpav razlog da se ljudi kolju, ali to se može videti i u tim primerima, pogotovo na Balkanu, ljudi se mrze a nikad se nisu ni sreli, ni videli, ovi veruju da bi ovi njih prebijali, ovi drugi veruju isto to samo u kontra smeru... I onda cirkuliše neka netrpeljivost bez ikakvog realnog osnova...

Pa, ko je to zavadio polove i ko to vlada u toj situaciji? :) Za Balkan nam je poznato odavno... :)

Zavadio ih je $$$ :lol:

Neki ljudi su svadljivi takvi od rodjenja :bljak: i onda ne znaju da komuniciraju normalno i postoje neki interesi koje neko ocekuje ako udje u vezu :mrgreen:

Nisam u ratu sa zenama :heart: iako sukobi postoje na kraju padne sex :rotf:

Kako teske teme otvarate huh morao sam da napregnem mozak :malav:
 
Mislim da svi mi imamo neke predrasude prema suprotnom polu "devojke sponzoruse, napucane, nece ni da te pogledaju ako nisi neki baja, frajer, alfa", muskarci kreteni, glupi, hoce kres, besna kola, tozla tebra i sl.
I ok, te predrasude ne bi postojale da nema odredjenog broja ljudi (pa mozda i vecinski) koji se uklapa u tu predrasudu.

A i medju ljudima je neretko pljuvanje i ogovaranje "joj brate, mom kolegi sa posla, znaci ima 3 dece, zena pazi ti /urvu, poslala decu kod babe par dana slagala da ona i muz idu na odmor, a on otisao na poslovni put da prehrani tu decu, zena sedi kuci, ne radi, nece, pozvala nekog drugog da se kresu, sve su to brate moj =urvestije teske".
Ok ova prica je neki glupi izmisljeni primer, ali svako je cuo takvu pricu od nekog. I ima sad, prica, glupost, ali manje-vise i takve price uticu na svakog od nas. Ne sada da cemo postati zenomrsci ili nesto, ali eto, negde u nekom delu mozga ta prica ostane, pa makar i kao anegdota.

Ko je zavadio, pa ljudi sami, jer ljudi se drze coporativno, svojih, zene zena, muskarci muskaraca. Svi kukaju na sve strane, ovi ne valjaju, ovi su losi, a na kraju krajeva niko nece da ga neko drugi zahebe, pa malo i te price udare u glavu, tj. mozda pocne delom da se veruje u njih.
Jednostavno, ljubav i veze neretko nose frustraciju, razocarenje i bol, svi smo se bar jednom razocarali, a ljudi to tesko podnose, nije prijatno, pa onda su oprezniji i vode se predrasudama jer lakse je da "svi muskarci budu pacenici i zene sponzoruse" nego da se proba nesto i rizikuje.

A i ne reaguju svi ljudi isto na razocarenje, zeznes se jednom, ok, glup, mlad, drugi put, manguparija ti namazala oci, treci put, pa mora da sam glup cim padam, cetvrti put, e pa vec me zeza kako ho hoce, peti put, e pa dizem ruke, dosta mi je frustracije i zezanja.

Ne znam, ovo mi deluje kao mnoooogo veća igra nego furstracija pojedine osobe zato što je odbijen/a. Ovo mi deluje kao instrumentalizovano, jer mnogo ljudi nije ni od*ebano a ima takve stavove, razumeš? Znam dosta ljudi koji imaju strahove bez ikakvog ličnog iskustva. To je suština. Kao što na balkanu svako veruje da su ti neki drugi oni koji bi ih zaklali, a nikad nisu ni sedeli za istim stolom.
 
Sve je moguce da tu neko drugi vuce konce, mada pitanje je ko bi imao korist od toga sto se muskarci i zene mrze? Advokati koji uzimaju novac za parnice oko razvoda, oni koji hoce da uruse porodicne i tradicionalne vrednosti?
Kad svi pricaju da su zene sponzoruse i kada 95% muskaraca koje znas to isto prica, a i ti sam vidis da ima solidan broj takvih devojaka, jos ako ti takva neka zavrne, ogorcenost, razocarenje.

Ima tu i nesto u licnoj percepciji, isto kao kada zene kazu da su svi muskarci isti, samo zna da pije, hebe, digne noge na sto, krese ljubavnicu, lupi rukom u sto kada je gladan i to je to. A naravno da ima i takvih, ali svi muskarci, ne, kao sto ni sve zene nisu sponzoruse.
 

Back
Top