Operacija vena laserom

Moja preporuka je da odete na pregled kod dr. Srdjana Babica. Ja sam saznala za njega preko ovog foruma i hvala svim clanicama koje su ga preporucile. U sredu sam bila na pregledu, u petak vec operisana. Sve je proslo u najboljem redu. Doktor ce vam posle pregleda reci koja je metoda najbolja za vas. Inace sam imala problem sa venama vise od 20 godina. Doktor je veoma ljubazan, smiren i strucan.
 
Pretpostavio sam za vodenu paru.
Ipak su laser(kao instrument) nabolje usavršili
Kakva su iskustva sa ostalim dr. i klinikama koji rade laserske operacije vena?
Cenovno svi su tu negde.

Analife/ dr novakovic
Klinika varis/ dr dario jocic
Hirurgija draskovic /dr draskovic
Belmdic /dr matic
 
Poslednja izmena:
I kakve su iskustva raditi jednu pa drugu nogu ili obe istovremeno?

@pedjaks,ja sam imala dve operacije,klasicnu i lasersku u razmaku od tri meseca.Doktor Srdajan Babic me je operisao.Suprugu koleginice je radio laserske operacije obe noge istovremeno.Laserski moze. Ponovicu ono sto napisah vise puta,laserska operacija je daleko laksa za oporavak.O drugim lekarima ne mogu da govorim,a sto se tice dr Babica,sada,posle godinu dana i od druge operacije,sve pohvale! Strucnost,posvecenost,ljudskost.Sta dodati za doktora koji vam omoguci da,kako on sam kaze ''normalno zivite''?!
Ako vec niste,onda zakazite pregled i posavetujte se licno sa njim,sta i kako dalje.I verujte mu.
 
Ja sam jedna koja je otkazala kod Dragica, imala sam termin za 4 meseca, cekala sam mesec dana i onda sam otisla kod Babica, i bila operisana u narednih 7 dana. Sad je vec mesec dana od intervencije, predivno se osecam i uzivam u lepom vremenu, setnjama, haljinicama.. Da se nisam odlucila za drugog dr propalo bi mi i ovo leto.. ovako sam zavrsila to, skinula jedan problem sa vrata, i konacno mogu da uzivam u svemu????

Tako je dobro je sto si odlucila i otisla kod tog doktora jer ti je jako je stalo da uradis to zbog letovanja i estetike naravno, razume se skroz. Nego sam ja saznala od nekoliko zena da kod dr Dragica imam sve besplatne kontrole u narednih godinu dana a neke su cak spominjale da oni prate rezultate narednih godina pa sam jos cula da su neke zene pozivale njihove sestre i doktorke da ih pitaju kako se osecjaju da li je sve u redu. Eeej ??Nisam cula da bilo koje klinike to rade. Dobila sam termin za sredinu novembra mada mi je utesno receno da ce me svakako nazvati ako neka od teta koje su vec zakazane otkaze. Ajd sad da se nadam.
 
@sandra-tetkica zelim vam uspesnu operaciju ,bez obzira na izbor lekara

A moram,prosto moram dodati,iz licnog iskustva da sam pre ,a i posle operacija, razgovarala pre svega sa dr Srdjanom Babicem licno (ne sa drugim lekarima ili njegovim osobljem koje je izuzetno strucno i ljubazno),o svemu,pa i o tome kako se osecam kao pacijent i covek.I veoma znaci kada shvatite da doktor tacno zna o kome se radi,sta je radjeno i sta se ocekuje.I kada vam predoci,ponaosob.Vredno zapazanja da covek (lekar) pamti pacijenta,a nije nas malo,verujte.No,to je vec i do stava samog doktora.Takodje sam dobila i mnogo saveta u vezi sa drugim zdravstvenim problemima koji su direktno ili indirektno povezani sa ovim problemom.Naravno da su kontrole posle operacije uracunate,a o daljim kontrolama i vremenskom periodu se dogovarate sa doktorom dalje.Ima li potrebe (za sest meseci,godinu dana...) ili ne.Nije svima isto lecenje.
Uz svo postovanje,mozda se niste najbolje raspitali ili vas nije interesovalo,kako god.
Pozdrav i brz oporavak vam zelim!
 
Poslednja izmena:
Pre mesec dana sam uradio lasersku operaciju leve noge. Sve je prošlo u najboljem redu.
Ja sam pragmatik.
Cena po nozi je kod svih izmedju 1000 i 1500e i u tu cenu ulaze sve kontrole nakon operacije i svi su ljubazni i predusetljivi , što realno i očekujem u privatnoj praksi.
Kako je to ipak operacija, sa mogućnošću da nešto ipak krene naopako, tražio sam gde se operacija radi u operacionoj sali, a ne ambulantno.
Drugi uslov je bilo iskustvo dr. i njegove reference.
Treći uslov je vremenski period u kom može da se izvrši operacija.


Sve uslove ostvarila je Klinika Varis i dr Dario Jocic i za sada sam prezadovoljan celokupnom saradnjom.
Opremljenost klinike izuzetna(!!!) personal ljubazan i koperativan, dr. vičan i sposoban.
Sve u svemu nakon mesec dana ja sam prezadovoljan.
 
Hej,ljudi,polako,ovde smo ipak da iznesemo svoja iskustva.Svako na svoj nacin dozivljava i prezivljava pregled,operaciju,oporavak.Pokusajmo da ohrabrimo druge ljude realnim (svojim) iskustvima,ne podcenjivanjem drugih ili strcnjaka koji su nam pomogli.Sta je ko zapazio relevantno je onome sto covek ocekuje prilikom operacije,strahu od iste,isekivanju. Svako ima svoj prag osetljivosti,izdrzljivosti i poverljivosti.Nemojmo bas po svaku cenu nipodastavati druge,a ni uzdizati nekoga.Kao sto smo mi birali,tako i drugi imaju pravo da izaberu.Neko citajuci forum,neko raspitujuci se direktno ili preko nekoga.To sto se sva nasa iskutva ne poklapaju je normalno,a i realno,svako to dozivljava na svoj nacin.A i odluka je na svakome,svako ima pravo da izabere.Svojim iskustvima,pruzimo im mogucnost izborai lekara i klinike,bez obzira na nasu pristrasnost.To sto smo mi prezadovoljni svojim izborom,ne umanjuje strucnost drugih,jer svakako o njoj ne mozemo govoriti,ni suditi,bez iskustva.
Pozdrav!
 
Samo jedan covek moze da resi sve probleme sa venema. Prethodno operisana dva puta, nebitno kod koga. Verujte mi, sve sam probala dok nisam sa nevericom otisla i kod njega. Srđan Babic. Sad je sve na svom mestu, svi znate kroz sta prolazite posle, tipa carapa, vecih ili manjih bolova, ili setnje. Bitno je ko radi i ko moze da vidi sta je problem.
Niko drugi. Samo Srdjan Babic, ljudska i doktorska velicina. Ako neko ima pitanja slobodno mi pisite, hocu svima da pomognem koliko mogu.
 
Извињавам се што овако, неотеснао упадам, али имам једну ситуацију а рачунам овде има неких који се разумеју у васкуларију, па да не начињем нову тему...
Пре пар дана сам био на редовном систематском и све је било...редовно, сем нечег што сам у тренутку занемарио, али ме ево већ пар дана подсећа на то јутро.
Кад су ми вадили крв, уболи су ми онај адаптер за епрувете, напуни прву епрвуветицу, другу до пола и тад ме је неки оштар бол просекао кроз ту вену,. од места убода до зглоба шаке... као...као грч, једносмерна струја, опекотина... то је најближа одредница...
то је потрајало свега пар тренутака и смирило се, па је и трећа еприувета напуњена као и прва и после тога се тек ... неки благ траг тог бола с времена на време, пропраћен благим трњењем јављао доле, у неком, као чвору, изнад зглоба шаке..
међутим, јуче и данас се тај бол чешће јављао и био... интензивнији него предходних дана..
Даваоц сам крви и бушили су ме и дебљим иглама, чак једном и за директну трансфузију, с оном водоводном цевком, али ово никад до сад нисам осетио и мало ме брине што се поново јавља после ето, скоро недељу дана..
 
Извињавам се што овако, неотеснао упадам, али имам једну ситуацију а рачунам овде има неких који се разумеју у васкуларију, па да не начињем нову тему...
Пре пар дана сам био на редовном систематском и све је било...редовно, сем нечег што сам у тренутку занемарио, али ме ево већ пар дана подсећа на то јутро.
Кад су ми вадили крв, уболи су ми онај адаптер за епрувете, напуни прву епрвуветицу, другу до пола и тад ме је неки оштар бол просекао кроз ту вену,. од места убода до зглоба шаке... као...као грч, једносмерна струја, опекотина... то је најближа одредница...
то је потрајало свега пар тренутака и смирило се, па је и трећа еприувета напуњена као и прва и после тога се тек ... неки благ траг тог бола с времена на време, пропраћен благим трњењем јављао доле, у неком, као чвору, изнад зглоба шаке..
међутим, јуче и данас се тај бол чешће јављао и био... интензивнији него предходних дана..
Даваоц сам крви и бушили су ме и дебљим иглама, чак једном и за директну трансфузију, с оном водоводном цевком, али ово никад до сад нисам осетио и мало ме брине што се поново јавља после ето, скоро недељу дана..

Опис одговара повређеном нерву.
Можда је неки закачен док је забадана игла.
 
Draga Sofija, molim te za savet. Vidim da si bila pre godinu dana kod dr Srdjana Babica i da nisi operisana. Ja sam isla kod njega pre par dana na pregled i rekao mi je da treba sacekati jos sa operacijom i dao mi je neke lekove na biljnoj bazi i da malo oslabim i da dodjem na kontrolu za godinu dana ili ako primetim prosirene vene. Ja nemam vidljive vene ali su mi noge kao olovo teske uvece. Buni me sto su mi jos prosle godine na drugom mestu rekli da mi je potrebna intervencija. Stvarno mi je posvetio paznju i sve detaljno objasnio ali je rekao da ne zna da li ce mi se vene pogorsati i kad ce to biti.
Izvini ako sam preopsirna ali me zanima sta se sa tobom desilo, da li si se operisala do sad i da li ti se pogorsalo stanje. Sta se desilo sa tvojim venama u proteklih godinu dana? Malo me je zbunilo razlicito misljenje a strah me od neizvesnosti.
Hvalaaa
 
Nije doktor alav na pare, nego je na prvom mestu covek pa onda doktor. A toliko se unese u pacijentov problem kao da je njegov.
Veruj mi, sta ti dr Srdjan Babic kaze tako je. Ja sam obisla mnoge lekare i hirurge i dermatologe, na kraju me je on operisao i prezadovoljna sam. E ovako kako je on uradio je trebalo odmah da se uradi.
Na zalost, nije bilo foruma ranije..
Sve najlepse ti zelim
 

Back
Top