Ono što ženi treba zvuči veoma komplikovano, ali je u stvari vrlo jednostavno, a ono što muškarcu treba zvuči vrlo jednostavno, ali je...

Sensei

Master
Moderator
Poruka
73.034
"Ono što ženi treba zvuči veoma komplikovano, u stvari je vrlo jednostavno, a

ono što muškarcu treba zvuči vrlo jednostavno, ali je u stvari veoma komplikovano."

kaže izvesna Dr. Debi, majstorka za m-ž odnose. Ja uopšte to ne vidim. Trebaju mi primeri. Imate li?


Image1.jpg
 
Trudila sam se ali ja ovo ništa ne razumem.
Koliko dana ima drama nešto tog tipa
U osnovi je to što većina nas misli da su žene komplikovane a da su muškarci prilično jednostavni i direktni.

U uvodu sam stavio jednu ženu, navodnog striučnjaka, koja misli obrnuto. Nisam je dalje pratio da vidim na šta misli i kako to pravda pa pitam ovde da li žene misle da su one prilično jednostavne a da su muškarci ustvari ti koji su komplikovani.
 
U osnovi je to što većina nas misli da su žene komplikovane a da su muškarci prilično jednostavni i direktni.

U uvodu sam stavio jednu ženu, navodnog striučnjaka, koja misli obrnuto. Nisam je dalje pratio da vidim na šta misli i kako to pravda pa pitam ovde da li žene misle da su one prilično jednostavne a da su muškarci ustvari ti koji su komplikovani.
Nikako!
Uopšte, to je do osobe- ne do pola.
A i pitanje je šta je nekom predstavlja komplikovana osoba?
Meni je recimo komplikovana osoba ona koja je nestalna, nema konstantu u ponašanju i mišljenju.
 
Uh. Opet, nemam takvo iskustvo.Podjednako ih ima.
Komplikovane osobe su i detaljisti.
Evo kako to jedna žena opisuje, a ja se slažem

Један од разлога зашто мислите да су жене компликоване је тај што их упоређујете са мушкарцем. Када човек каже да не жели ништа за Божић, оно што заправо мисли је... Он не жели ништа за Божић. Када жена каже да не жели ништа за Божић, оно што заправо мисли је... Она жели дијамантску огрлицу (претерујем).

Мушкарци говоре шта мисле. Жене никада директно не говоре шта мисле. Остављају вама као мушкарцу да то схватите.

Мушкарци размишљају логично и ефикасно, жене размишљају емоционално (мрзим да користим овај клише, али то је уграђено у већину нас). Оба имају своје предности и мане, али то су два потпуно различита језика.

Али немојте се превише обесхрабрити. Жене питају зашто су мушкарци тако компликовани и то зато што покушавају да схвате шта ми мушкарци мислимо када кажемо: „Не желим ништа за Божић. Па, да ли он мисли да жели нову бушилицу, или ту нову видео игрицу, или нешто за свој ауто... :-)
 
Još jedno objašnjenje izvesne Mirande

Pod pretpostavkom da ste strejt cis momak, samo ću reći da ne razmišljate kao devojka. Zato vam se čine komplikovanim. Ovo bi vam moglo pomoći da razumete žensko razmišljanje i rezonovanje:

Postoji razlog za naš ženski kod. Ne volimo da otkrivamo svoje prave emocije jer možemo da se izblamiramo.

Pa očigledno je! Sinonim za prethodnu tačku, mi nagoveštavamo stvari koje pokazuju da mislimo. Pošto nas ne poznajete, možemo vas suptilno manipulisati da nam date informacije koje želimo.

Zašto si to uradio? Ne kažem da momci ne mogu biti otvorenog uma, samo se neki od njih ne stavljaju u kožu drugih ljudi. Mi možemo razmišljati iz perspektive drugih

Ti si takav seronja! Pa, neke od nas odmah naprave prvi korak, ali neke od nas čekaju i nagoveštavaju da vas nateraju da uradite ono što želimo. Možda ćete otkriti da se ljutimo bez razloga, ali nama je to prilično jednostavno. Uzmimo za primer devojku koja pita momka da li će kasnije ići na čas. Kaže: "Naravno, vidimo se tamo." I devojka se naljuti. Zašto? Zato što je želela da on šeta sa njom. Drugim rečima, htela je da vidi da li mu se sviđa, ali on nije shvatio nagoveštaj.

Da znači ne. Nećemo davati direktne odgovore, takođe da prikrijemo naše emocije. Međutim, očekujemo da shvatite nagoveštaj u našem izrazu lica, tonu, akciji itd. Pokušajte da razmislite na našem mestu i šta mislite da bi devojka uradila

Ne želim više nikada da te vidim! Oh čekaj, vrati se! Čini se da ne možemo da shvatimo šta želimo. Zaista, to je ili zato što smo na menstruaciji i imamo previše hormona da bismo dobro razmišljali, ili zbog toga što je "mrzim te!" Što znači da joj se, zapravo, sviđaš. Znao bi da u njenom tonu nema istinske mržnje

Ti odluči, nije me briga. Da, 'vi odlučite šta želite' i onda se ljutimo. Ali zašto se ljutiš kad mi kažeš da sam odlučim? Opet, to je zato što ponekad očekujemo da znate šta želimo. Lepo je mirno objasniti da muškarci razmišljaju logično, a ne emotivno, ali ako je ljuta, bolje da bežiš
 
Evo šta kaže neki Bob, garant iz ličnog iskustva

Recimo da si došao kući i žena te obavesti da su vrata kuhinjskog ormarića polomljena. Pogledaš i vidiš da je šraf pao sa šarke, vratiš šraf i vrata rade dobro.

Misliš da je gotovo, zar ne? Pogrešno!

Žena je nadrndana jer si zanemario da je slušaš kako ti govori kako se osećala zbog tog šrafa koji je ispao. Kako se borila sa tim kako da ti kaže. Kako se mučila znajući da će deca stići, gladna i žedna, i da će morati da zaobilaze vrata tog ormarića.

Jasno je da te nije briga za njena osećanja niti razmišljaš kroz šta ona mora da prođe. Samo rešiš problem i nastaviš dalje.

Ako si tako dobar da rešavaš probleme zašto nisi zamenio sijalicu u vešernici? i nemoj mi reći da „nikad ne ulaziš tamo, pa nisi znao da treba da se zameni“. Izgleda da znaš sve ostalo, zar ne? Ali ti to nisi znao, ha? To samo dokazuje da te nije briga za ono kroz šta prolazim.

Zašto uvek moram da ti tražim da uradiš ove stvari? I ti živiš ovde. Kladim se da svetlo u garaži radi sasvim dobro, zar ne? Zato što TEBI to treba…

i to tako ide...
 
Ona: "Nikad ne idemo nigde."

On: „Hoćeš li da izađemo na večeru večeras?“

Ona: „Da. To bi bilo odlično."

On: "Gde želiš da ideš?"

Ona: "Sve jedno."

On: " italijanski?"

Ona: "Ne, ne osećam se kao Italijanka."

On: „A onaj meksički tu u komšiluku?“

Ona: „Ne, pozlilo mi je kada smo poslednji put jeli tamo.“

On: "Postoji novo kinesko mesto u tržnom centru."

Ona: "Ne, umorna sam od Kineza."

On: „Tajlandski? Indijski? Burgers? Pica?"

Ona: "Ništa od toga ne zvuči dobro."

On: "Pa, gde želiš da ideš?"

Ona: "Nije mi važno."

On: "Onda je pica."

Ona: "A jel se ja pitam nešto?"
 
"Ono što ženi treba zvuči veoma komplikovano, u stvari je vrlo jednostavno, a

ono što muškarcu treba zvuči vrlo jednostavno, ali je u stvari veoma komplikovano."

kaže izvesna Dr. Debi, majstorka za m-ž odnose. Ja uopšte to ne vidim. Trebaju mi primeri. Imate li?
meni ovo sto si rekao je jednostavno previse komplikovano.. :P :cool:
 
Evo kako to jedna žena opisuje, a ja se slažem


Мушкарци говоре шта мисле. Жене никада директно не говоре шта мисле. Остављају вама као мушкарцу да то схватите.
Treba uvek pričati u svoje ime :D
Ta neka generalna zapažanja nisu ozbiljna, čak i da imaju statističku potporu svaka osoba je posebna , nema kalupa.
 
Treba uvek pričati u svoje ime :D
Ta neka generalna zapažanja nisu ozbiljna, čak i da imaju statističku potporu svaka osoba je posebna , nema kalupa.
Mozda da krene sa tim da nam ne kopira gluposti sa neta
Jer to da zelimo da citamo, mi bi guglali sta kaze Miranda iz neke americke zabiti
 
drugim rečima, ne slažeš se njihovim viđenjem?
Kad udjem na krstu prvo mi iskoce vesti j naslovi
Koje ti kopiras i napravis teme
Nekad su ljudi otvarali teme da se zezaju i bili kreativni
Mene clanci iz dragi bravo nisu zanimali ni kad sam imala 20 godina
 
Kad udjem na krstu prvo mi iskoce vesti j naslovi
Koje ti kopiras i napravis teme
Nekad su ljudi otvarali teme da se zezaju i bili kreativni
Mene clanci iz dragi bravo nisu zanimali ni kad sam imala 20 godina
Ne znam da li da ovo shvatim kao kompliment jer tekstove sam sastavljam a ti ih smatraš "kupovnim"? Možda probam da unovčim talenat?
 
Hahaha
Pa tesko da ih sam sastavljas ali ok 😂
Ako ti tako kazes 😃
ove na LJisu da, a većinom i na drugim mestima osim Šoubiza gde je miks copy-paste naših vesti i stranih prevoda .

Nemoj da te zavara to što priložim i sliku (ima dobar razlog za to)
 

Back
Top