Onkomafija - vreme izmedju skenera 2

Ma nije istina.U jednoj bolnici dva doktora razliciti pricaju i razlicite lekove daju za isti stvar.I nemoj ih braniti,jer ni Sv. Ilija ne moze da ih odbrani,kad su gadovi.Opet kazem,cast izuzecima.
Nemojte na osnovu loših iskustava sa jednim, dva ili čak i više lekara generalizovati priču o sposobnosti i stručnosti lekara u Srbiji, govoreći kako većina nije stručna, jer to naprosto nije tačno. Izuzeci su oni loši, bahati, sujetni i nestručni. Većina lekara u Srbiji jesu dobri lekari, jer retkost je da nehumana osoba uopšte upisuje Medicinski fakultet, a kamoli da uspeva i da ga završi .
Čvrsto verujem da su humanost , empatija i entuzijazam osnovni motivi da se uopšte radi takav posao, bar u Srbiji.
Lekari u unutrašnjisti nisu ništa manje dobri lekari od lekara u Beogradu, jer i njihovi motivi za školovanje bili su isti, bar u većini, uverena sam u to.
Ponoviću još jednom : nemojte na osnovu loših iskustava sa par lekara generalizovati i govoriti - svi lekari u Srbiji su takvi, jer to ipak nije dokaz.
Tačno je samo da zbog manjka vremena za pregled ( i zbog manjka kadra zbog kojeg su rastrzani) lekari jednostavno nemaju kad da se posvete odgovaranju na naša pitanja , pa se zbog toga ponekad stiče utisak da su manje dobri, nego što bi trebali biti. To je ipak samo utisak, vrlo često pogrešan.

Ja se sad izvinjavam zbog ovog posta, jer ovo nije tema o lekarima. Prosto sam osetila potrebu da i ja na tu temu nešto kažem baš ovde.
Ovo je samo moje mišljenje .Molim da se to razume i da ne ulazimo sad u novu raspravu .... :)
 
Moram da kažem svoje negativno današnje iskustvo. U petak nam doktorka izričito naglasila da dovedemo nepokretnog pacijenta na konzilijum. Iznajmimo privatni sanitet da ga prevezu i onda jutros usledi šok ispred onkologije. Saopšte nam da pacijente vratimo nazad kući a pratnja da preda dokumenta. Tako nas ostave da čekamo ispred instituta 4 sata bez da išta ikoga pitamo.
 
Skener snimljem, nalaz za nedelju dana.
Sad snimala zub, cekam da odrade taj snimak pa da izvadim to, mora da se vadi
Inace da znate kome treba, uz uput za onkoloske pacijente je sve besplatno. Mozda se protetika placa, ali ostale uslugu, ne.
Eto, mislim da je od koristi ovaj info.

Jaoj Afro, pa jel ima nesto sto te nije snaslo:heart:
Vadi zub ako je neki sto se ne vidi i nece biti potreban za neku eventualnu protetiku.
Skener ce biti OK, ali to pretpostavljam i sama predosecas.
 
Jaoj Afro, pa jel ima nesto sto te nije snaslo:heart:
Vadi zub ako je neki sto se ne vidi i nece biti potreban za neku eventualnu protetiku.
Skener ce biti OK, ali to pretpostavljam i sama predosecas.
Evo sama si zakljucila, graska je sto stvarno niko ne kaze da se obavezno odradi pregled i eventualna popravka zuba pre hemo, u toku se ne radi nista osim ako je jak bol u pitanju. Posle hemo, mora da se ceka bar 6 mesec i, i ja cekala, a onda dosta korona. Taj zub se u toku toga svega slomio, nije mu niko spasa, izvadila sam. Ostale cu popraviti, pa cu posle viditi neku malu parcijalnu, ne mogu da radim tu most, mnogo je. Gornja je, pu pu ok.
 
Uh bre afro, baš mi je žao. Mislila sam da će biti sve ok, baš sam se nadala.
Ali, glavu gore. Hemio - hemio, šta da se radi.
I ja sam se nadala, narocito sto se ja da kazem dobro osecam, krvna slikai je odlicna. Ali ok to je sto je, samo se nadam da ce mi opet dati taj Dekarbazin koji je se pokazao kao delotoran, a lako se podnosi, nema neke teske nus pojave.
Videcemo u cetvrtak.
 
I ja sam se nadala, narocito sto se ja da kazem dobro osecam, krvna slikai je odlicna. Ali ok to je sto je, samo se nadam da ce mi opet dati taj Dekarbazin koji je se pokazao kao delotoran, a lako se podnosi, nema neke teske nus pojave.
Videcemo u cetvrtak.
To sam i ja pomislila da su jednom našli lek koji deluje na te promene, pa će valjda i sada uspeti to da suzbiju.
 
I ja sam se nadala, narocito sto se ja da kazem dobro osecam, krvna slikai je odlicna. Ali ok to je sto je, samo se nadam da ce mi opet dati taj Dekarbazin koji je se pokazao kao delotoran, a lako se podnosi, nema neke teske nus pojave.
Videcemo u cetvrtak.

Posmatraj Afro to sve malo drugacije. Ti se dobro osecas vec duze vreme, analize su takodje vec duze vreme OK, nemas nikakvih bolova
( ledja da zaboravimo, ali to mozda ima veze sa krstenicom, kao i kod mene) a to znaci da ti hemoterapija pomaze pa ces ici
svake prestupne godine na hemoterapiju.
 
Posmatraj Afro to sve malo drugacije. Ti se dobro osecas vec duze vreme, analize su takodje vec duze vreme OK, nemas nikakvih bolova
( ledja da zaboravimo, ali to mozda ima veze sa krstenicom, kao i kod mene) a to znaci da ti hemoterapija pomaze pa ces ici
svake prestupne godine na hemoterapiju.
Ja upravo tako i razmisljam, svako drugo razmisljanje bi bilo lose po mene.
 
Ja upravo tako i razmisljam, svako drugo razmisljanje bi bilo lose po mene.
Draga moja, mogu u potpunosti da razumem kako se trenutno osećaš jer znam kako je meni bilo kad se zaključak -remisija u mojim rezultatima promenio...
Pa ni to nije bilo dovoljno nego mi je i infarkt između ciklusa zaustavio hemioterapiju... Najteže mi je bilo to što su rezultati samo posle tog prvog ciklusa bili dobri, hemioterapija je samo sa jednim ciklusom delovala. Ali eto, morala sam da se pomirim s tim i da ostanem pozitivna.. Sad , posle zračenja, čekam skener, pregled kardiologa pa konzilijum, lekar sa radiologije se nada da ću moći da nastavim hemioterapiju. I ja se tome nadam.
Hoću da kažem, Afro, eto samo jedan ciklus hemioterapije je kod mene zaustavio napredovanje bolesti, ubeđena sam da bi se posle tri ciklusa, koliko sam ih ja trebala da primim, sve povuklo.
Veruj, Afro, kao i prvi put, isto tako i sad veruj u sebe i u lekare. Daće ti pravu terapiju i sve će se to povući. Budi optimista, sama znaš koliko je to važno. Nema lekara koji nas mogu podići, ako se i sami ne trudimo da ustanemo.
Glavu gore, Afro, ne daj se crnim mislima.
 
Poslednja izmena:
Draga moja, mogu u potpunosti da razumem kako se trenutno osećaš jer znam kako je meni bilo kad se zaključak -remisija u mojim rezultatima promenio...
Pa ni to nije bilo dovoljno nego mi je i infarkt između ciklusa zaustavio hemioterapiju... Najteže mi je bilo to što su rezultati samo posle tog prvog ciklusa bili dobri, hemioterapija je samo sa jednim ciklusom delovala. Ali eto, morala sam da se pomirim s tim i da ostanem pozitivna.. Sad , posle zračenja, čekam skener, pregled kardiologa pa konzilijum, lekar sa radiologije se nada da ću moći da nastavim hemioterapiju. I ja se tome nadam.
Hoću da kažem, Afro, eto samo jedan ciklus hemioterapije je kod mene zaustavio napredovanje bolesti, ubeđena sam da bi se posle tri ciklusa, koliko sam ih ja trebala da primim, sve povuklo.
Veruj, Afro, kao i prvi put, isto tako i sad veruj u sebe i u lekare. Daće ti pravu terapiju i sve će se to povući. Budi optimista, sama znaš koliko je to važno. Nema lekara koji nas mogu podići, ako se i sami ne trudimo da ustanemo.
Glavu gore, Afro, ne daj se crnim mislima.
Hvala, ok sam ja, samo mi se sastavilo sve na gomilu pa mi je bilo mnogo i previse u jednom danu. U mom slucaju koliko sam ja razumela doktore nece se to nikad u potpunosti povuci, ali se uz terapiju smanji da ne stvara tegobe, pa se prati, i tako...

Jako tesko mi je pao gubitak drugarice, kos ne mogu da prihvatim tu cinjenicu, pa sam rayrijena totalni, ali sabracu se, i ona bi to volela :heart: :sad2:
 

Back
Top