Onkomafija - vreme izmedju skenera 2

iscureo odmor, a na bolovanje opet da otvaram onda moram da se akam po komisijama, izdržaću još dva dana, pa će za vikend drastično da padne temperatura, bar tako najavljuju, ne mogu da preživim koliko skinu sa plate, šta mi bog da, a moram i kondiciju da povratim, što se tiče posla mogu da njaču koliko hoće, ja više ništa ne cimam, nema šanse pa nek rade šta god hoće...jaoo a ja našla bolivud srbija stranicu sa indijskim filmovima, kuku si ga meni, ubijem jedan dnevno i umirem od smeha, dušu opustim na gluposti i ne mislim ni na šta :zcepanje:
 
iscureo odmor, a na bolovanje opet da otvaram onda moram da se akam po komisijama, izdržaću još dva dana, pa će za vikend drastično da padne temperatura, bar tako najavljuju, ne mogu da preživim koliko skinu sa plate, šta mi bog da, a moram i kondiciju da povratim, što se tiče posla mogu da njaču koliko hoće, ja više ništa ne cimam, nema šanse pa nek rade šta god hoće...jaoo a ja našla bolivud srbija stranicu sa indijskim filmovima, kuku si ga meni, ubijem jedan dnevno i umirem od smeha, dušu opustim na gluposti i ne mislim ni na šta :zcepanje:

Daj link pa da se i ja smejem kad ne mogu da spavam.
Dobro, ako si sigurna da neces cimati kao do sad onda izguraj bar koliko mozes, a bolovanje ti nece pobeci.
Mene poceka da stize ova terapija pa sam nali bzvz, a tek je 4-ti dan :aha:
Odoh da kunjam.
 
34E0CE18-6A49-4927-AF96-34FDEA95C8E1.jpg



Lili :heart: :sad2:

- - - - - - - - - -

Pozdrav celom drustvancetu. :)
 
Pozdrav svima, ja u Ponedeljak krećem na prvu hemio terapiju. Imam tumor na desnom plućnom krilu od 5,8mm, operacija je isključena jer je na krvnom sudu. Imala sam 5 zračenja u Kamenici i sad hemio. Užasno se bojim.
Želim vam svima da što pre ozdravite.

поздрав и теби, а у понедељак опуштено.
прво фруштук, ондак на пут ;)

једна форумаљка је завршила својих 6 циклуса,и у уторак ће да славимо :D:lol:
очекивала сам да ће однекуд да искочи,и да ти из прве руке каже да се не бојиш,ал цврц...вероватно ће сутра.

држим песнице да први пут прође све глат,а хоће. после већ навикнеш...
 
Hvala na podršci. Svašta sam već čula. Kažu da odmah posle terapije moram popiti bar 1 lit.vode, a neki opet kažu da se stvori grč u grlu pa ne mogu da gutaju. Meni je doca rekao da će prva terapija trajati oko 4 sata, šta za to vreme radim, ležim i gledam u plafon, a šta ako mi se piški?
 
Ko usran golub da ti pravo kažem. Toliko se bojim da to ne umem ni opisati.Dobila sam razne savete pa nemam pojma šta i kako. Da li da jedem pre hemo, da li da jedem tokom, da pijem samo vodu ili i nešto drugo, šta da jedem, i da li ću uopšte moći išta jesti i piti.
A, da, hvala na pitanju.

Evo me da kazem par reci sto se tice hemoterapije. NIkako gladna na terapiju ne smes ici, moras da doruckujes i rucas ako je terapija kasnije. Tamo ces dobiti sve sto je potrebno za taj dan, tako da ti nece biti muka
niti ces prog dana imati bilo kakve probleme. Dobicdes i uputstvo sta od terapije da pijed prva cetiri dana, i savet das ne smes nista crveno ni jesti ni piti, a tako ni citruse, posle toga sve normalno mozes da jedes. Moras imate tablete protiv kiseline, probiotik moras piti obavezno sve vreme dok primas hemo, a Loperamid po potrebi zavisi kakva ti bude stolica (ako bude tecna obavezno).
vode moras piti sto vise da izbacis svu tu hemiju koju ubace u tebe, mozes i bistri sok od jabuke ili da skuvs jabuke i napravis kompot (ovose odnosi na ta 4 dana), posle dedes normalno i pijes kao i sto si
jela i pila ranije jer nista od toga sto imas nisi od hrane ni dobila.

Za sad je ovo sasvim dovoljno, sve ostalo mozes pitati usput kako se sta bude desavalo. Srecno :ok:
 
Afro, držimo fige za sutra onako najstrašnije jako, i deo straha ću ti pričuvati :zag:

Ne znam o čemu je reč, ali i ja držim fige da bude na dobro šta god da je.
Danas pregurala prvu terapiju, tri boce 4 sata, 4 puta išla da piškim. Nisu mi dali da pijem bilo šta dok je trajalo, ali sam posle odmah popila 1,5l vode, i dalje pijem. Boli me ruka u kojoj je braunila (ako sam dobro rekla), boli me i glava, malo mi se manta u glavi, ali ništa alarmantno. Sutra i prekosutra po jednu bocu primam.
Baš sam bila preplašena do krajnjih granica.
 
Ne znam o čemu je reč, ali i ja držim fige da bude na dobro šta god da je.
Danas pregurala prvu terapiju, tri boce 4 sata, 4 puta išla da piškim. Nisu mi dali da pijem bilo šta dok je trajalo, ali sam posle odmah popila 1,5l vode, i dalje pijem. Boli me ruka u kojoj je braunila (ako sam dobro rekla), boli me i glava, malo mi se manta u glavi, ali ništa alarmantno. Sutra i prekosutra po jednu bocu primam.
Baš sam bila preplašena do krajnjih granica.

A gde si smeštena? Je l putuješ svaki dan za NS? Nadam se da te neko vozi.
Verujem da si bila preplašena, pa ko ne bi bio.
Znaš kako, biće svakako, a ti samo mantraj proći će, proći će, i hoće, videćeš!
 
A gde si smeštena? Je l putuješ svaki dan za NS? Nadam se da te neko vozi.
Verujem da si bila preplašena, pa ko ne bi bio.
Znaš kako, biće svakako, a ti samo mantraj proći će, proći će, i hoće, videćeš!

Ne putujem, mi imamo bolnicu, jes da joj fali milion specijalista, ali ipak. Muž me vozi jer sam ovih poslednjih devet meseci toliko živčana da ne znam koja je koja papučica.
A mantra, pa proći će svakako, kad tad.
 
Ne znam o čemu je reč, ali i ja držim fige da bude na dobro šta god da je.
Danas pregurala prvu terapiju, tri boce 4 sata, 4 puta išla da piškim. Nisu mi dali da pijem bilo šta dok je trajalo, ali sam posle odmah popila 1,5l vode, i dalje pijem. Boli me ruka u kojoj je braunila (ako sam dobro rekla), boli me i glava, malo mi se manta u glavi, ali ništa alarmantno. Sutra i prekosutra po jednu bocu primam.
Baš sam bila preplašena do krajnjih granica.

:super:
biće da sve zavisi od protokola pa tako i sa vodom... nisi napisala na kom si protokolu iliti koje citostatike primaš.
virni tamo na flaše,ako nigde ne piše,a trebalo bi da piše.
ako te ruka bude bolela i sutra pa prijavi tehničaru kad te bude uključivao na terapiju.
drž' se, proćiće i ovo :)
 
....evo mene sa lepim vestima....terapije vise nema, zakazan konzilijum za cetvrtak da bi mi odobrili pet skener, kaze doca valjalo bi to da se odradi....

....eto, jako sam srecna sto sam se resila onih crvenih spriceva, i sto je terapija delovala....jeste bila jaka ali kad je dala efekat onda neka je...:)

...:srecna: :zag:
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
....evo mene sa lepim vestima....terapije vise nema, zakazan konzilijum za cetvrtak da bi mi odobrili pet skener, kaze doca valjalo bi to da se odradi....

....eto, jako sam srecna sto sam se resila onih crvenih spriceva, i sto je terapija delovala....jeste bila jaka ali kad je dala efekat onda neka je...:)

...:srecna: :zag:

Hvala Bogu na dobrim vestima, čuvaj se, želim ti da što pre ozdraviš potpuno i sve ovo do sad zaboraviš kao ružan san.
 

Back
Top