Omiljeni strip junak

Bob Rock ! ! !
my.php

IS THE BEST ! ! !
 
Moram opet da se javim.
Naravno, prvo mesto Bob Rock.
Ali kao klinka sam obozavala Ket Klou,Modesti Blejz(valjda u fazonu "...jaoj sto bi bilo cool da budem kao one kad porastem...")
zatim Mandraka i Lotara,
Mister Noa
Fantom
Zagora i Cika
[(imalo je jedno izdanje zvalo se "STRIP 84",u njemu su bili dobri stripovi - uzak a visok format,imali su fine stripove(Rip Kirbi,...))]
Iznogud,Dilan Dog,Marti Misterija itd itd
i naravno ZALOSNA SOVA i njegov cuveni cukuncukuncukundeda vrac ! ! !

primecujete li da ja "padam" na sporedne likove Bob Rock,Zalosna Sova,Gruco,bez njih bi bilo krajnje dosadno
 
Poslednja izmena:
Dragi čitaoci, strip o Velikom Bleku, ponovo izlazi na srpskom jeziku u izdanju Wizard press-a. U ovom uvodnom broju koji izlazi 21. novembra, osim epizode Gusari, objavljujemo i jedan od brojnih tekstova o našem glavnom junaku, što je uvod u sledeće brojeve i specijalna izdanja koja su u pripremi.
Veliki pozdrav za ljubitelje stripa!
Sve sugestije i primedbe šaljite nam na mail wizardpressbg@yahoo.com
 
Postoje stripovi koje čitam zbog priče i glavnih likova i to su:
Kran,
Torgal,
Plast i Očnjaci,
Konan,
Škorpija
i oni koje čitam samo zbog priče:
Bluberi,
Lutka od Slonovače,
Džonatan Kartland,
Tugovanka za izgubljenim pustarama....
 
Ликови које сви ви наводите спадају у групу стереотипних комерцијалних ликова. То су вам шпанске серије! Прави, оригинални ликови са душом и карактером, ликови који се из епизоде у епизоду развијају и решавају стварне проблеме су:
Корто Малтезе,
Џеремаја,
Поручник Блубери,
Кобра,
Принц Валијант,
Бернард Принс,
Команча,
Торпедо,
Гастон...
Прошле године је једна дистрибутерска кућа издала цртани филм француске продукције (перфектно урађен) са ликом Корта Малтезеа. Вреди га одгледати.
Жао ми је што ваша генерација нема могућност да упозна прави стрип, уметнички стрип, већ само комерцијални. :dash:

MA STVARNO. Vec sam pomislio da sam nacisto IN, milo mi je da postoji jos neko sa slicnim ukusom. Pozdrav
 
Ja stvarno volim skoro sve stripove koji su navedeni.
Ali, imam dva apsolutna favorita i jedan lik van kategorije.
Favoriti su Dzodif iliti Dzon Diful iz Inkala Zana Ziroa i Hodorovskog i Beli Strelac - Mitton [Carteggiani].
Van kategorije je Druna- P. E. Serpierija.
 

Back
Top