Oliver Dulić priveden, pa pušten

Afera "kabl":
http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/afera-kabl-sejselska-optika/

Krivičnu prijavu protiv Olivera Dulića podnela je Uprava kriminalističke policije, zbog sumnje da je, dok je bio ministar, zloupotrebio službeni položaj - dajući posao postavljanja optičkih kablova slovenačkoj firmi "Nuba invest".

Posle ukidanja imuniteta Oliveru Duliću, stekli su se uslovi za njegovo saslušanje, posle čega bi tužilac za organizovani kriminal trebalo da naredi istragu protiv bivšeg ministra, tadašnjeg njegovog pomoćnika Nebojše Janjića i direktora "Puteva Srbije" Zorana Drobnjaka.

Tada bi trebalo i da postane jasno u čijoj će nadležnosti biti predmet - Osnovnog ili Specijalnog tužilaštva.

U svakom slučaju, tužilac će pred sobom imati obimnu dokumentaciju. Neka dokumenta, u koje smo imali uvid, odnose se i na tok novca.

Naime, prema policijskim podacima, od jedne banke u Sloveniji, "Nuba invest" dobio je 20 miliona evra investicionog kredita koji je, putem pozajmica, prebacivan iz jedne u drugu firmu u sistemu da bi, na kraju, umesto u postavljanje optičkih kablova, 5,6 miliona evra završilo na računima dve of šor kompanije na Kipru i Sejšelima.

Podaci policije ukazuju na to da su dozvole nadležnog ministarstva bile garancija za dobijanje kredita. Na osnovu dokumentacije u koju smo imali uvid, saslušani Drobnjak i Janjić potvrdili su u iskazima da su naloge za davanje dozvola dobijali od nadležnog ministra, o čemu postoji i pisani dokument.

Ono što je najspornije u ovom slučaju, kažu u izvorima bliskim istrazi, jeste činjenica da je posao vredan milione evra dobila firma sa jednim zaposlenim i početnim kapitalom od 3 hiljade evra. Godinu dana kasnije, ugovori sa dve firme iz Amerike i Slovenije donose im godišnji prihod od dva miliona evra.

Vidis ti, vidis, sposoban je bio taj radnik... Da od 3 hiljade ojra presipanjem iz supljeg u prazno napravi 5.6 miliona... Pa to ni Dafina, pa ni Gazda Jezda nisu uspeli! :hahaha:

Ovi nista dalje od DOSa dospeli nisu, samo sto je DOS to radio mnogo pametnije, on je prao preko tajkuna iznesenu lovku u inostranstvo preko of shor banaka i "inostranih" investicionih fondova, a ovi macani su se vratili korak nazad: metodama, utabanim stazama i bogazama pokojne Borke Vucic!? :whistling: :whistling: :whistling:

_nobody_
 
Duliću oduzimaju imovinu?

Politika, 06:00, 09.10.2012.



Specijalni tužilac za organizovani kriminal mogao bi da zatraži privremeno oduzimanje imovine Oliveru Duliću, ali i njegovom ocu, bratu i supruzi
miljko-radisavljevic-1349730818-217149.jpg

Čeka se nalog specijalnog tužioca


BEOGRAD - Džaba je krečio.
Miljko Radisavljević, specijalni tužilac za organizovani kriminal, mogao bi da zatraži privremeno oduzimanje imovine Oliveru Duliću, ali i njegovim najbližim srodnicima - roditeljima, braći, supruzi. To znači da bi Dulić mogao privremeno da ostane bez stanova u Subotici i Kotoru, kolekcije skupocenih satova vredne do 100.000 evra, a istu bedu mogao bi da natovari na vrat i svom ocu Ivanu Duliću, vlasniku firme „DG kompani“, kao i bratu Igoru Duliću, direktoru u pomenutoj firmi.

Naime, ukoliko Radisavljević uputi predlog istražnom sudiji da se Duliću privremeno oduzme imovina zbog sumnje da je nelegalno stečena, nekadašnji ministar će morati da dokazuje odakle mu novac za nekretnine, ali i kako su njegovi najbliži srodnici došli do imetka. Može se izvršiti i pretresanje stana, a nadležni organi mogu da traže od banke da dostavi podatke o stanju poslovnih i ličnih računa i sefova.

- Kad specijalni tužilac uputi predlog, onda istražni sudija odlučuje o privremenom oduzimanju, a Dulić ima pravo žalbe - kaže za Kurir advokat Borivoje Borović.

Imovinska karta Olivera Dulića

Plata
- poslanik 100.000 dinara
- specijalista ortopedije (Zavod za zdravstvenu zaštitu radnika „Železnica Srbije“) 24.000 dinara

Nepokretnosti
- stan, dvosoban 55 m2, kupovina
- apartman, jednosoban 19 m2, kupovina

Depoziti i štedni ulozi: Ima



Ne propustite...
Ovde će Dulić da robija!
Zoran Babić: Sprečili smo Dulića da prevari sistem
Dulić umesto u zatvoru, ručao u restoranu!
Dulićev otac u bolnici
Skupština ukinula imunitet Oliveru Duliću


Svaka cast redakciji "Kurira" :klap: Jedva su cekali da im se banda skine sa ledja da mogu da obaveste Srbiju sta je ta banda radila poslednjih 12 godina :ok:
 
Vidis ti, vidis, sposoban je bio taj radnik... Da od 3 hiljade ojra presipanjem iz supljeg u prazno napravi 5.6 miliona... Pa to ni Dafina, pa ni Gazda Jezda nisu uspeli! :hahaha:

Ovi nista dalje od DOSa dospeli nisu, samo sto je DOS to radio mnogo pametnije, on je prao preko tajkuna iznesenu lovku u inostranstvo preko of shor banaka i "inostranih" investicionih fondova, a ovi macani su se vratili korak nazad: metodama, utabanim stazama i bogazama pokojne Borke Vucic!? :whistling: :whistling: :whistling:

_nobody_

Naravno. Slovenci u kombinaciji sa satro demokratama. Inace, Slovenci tako posluju u Srbiji od uvek, a mi od uvek imamo juglnostalgicarskih gnjida.
 
Stigao poziv tužioca
Dulića saslušavaju tačno u podne

Politika, 09:36, 09.10.2012. editirano: 09:50, 09.10.2012.



Sudski pozivar uručio je jutros Oliveru Duliću, na njegovoj adresi, poziv da se javi u Tužilaštvo za organizovani kriminal u 12 sati u vezi sa dodeljivanjem dozvola slovenačkoj firmi "Nuba invest"
oliver-dulic-1349579804-216535.jpg

BEOGRAD - Oliveru Duliću uručen poziv da se u podne javi na saslušanje u Tužilaštvo za organizovani kriminal. Skupština Srbije prethodno ukinula Duliću poslanički imunitet na zahtev Tužilaštva. Bivši ministar, njegov pomoćnik Nebojša Janjić i Zoran Drobnjak osumnjičeni su za zloupotrebu službenog položaja.

Dulić je pozvan da da iskaz povodom člana 359. stav jedan Krivičnog zakonika, koji daje najblažu kvalifikaciju zloupotrebe službenog položaja i za kršenje propisuje kaznu od šest meseci do pet godina zatvora.

Sudski pozivar uručio je jutros Oliveru Duliću, na njegovoj adresi, poziv da se javi u Tužilaštvo za organizovani kriminal u 12 sati, u svojstvu osumnjičenog. Bivši ministar za životnu sredinu i prostorno planiranje osumnjičen je za zloupotrebu službenog položaja u slučaju dodeljivanja dozvola slovenačkoj firmi "Nuba invest" za postavljanje optičkih kablova.

Narodna skupština Republike Srbije prethodno je Duliću ukinula poslanički imunitet. Uoči sednice Skupštine, Dulić je najavio da će u policiji ili tužilaštvu "hrabro i dostojanstveno izneti svoju odbranu".

"Moji advokati su u kontaktu sa Tužilaštvom. Neka mi jave vreme kada da dođem u policiju ili u Tužilaštvo, nema potrebe da me jure po gradu. Tamo ću hrabro i dostojanstveno da iznesem svoju odbranu", rekao je Dulić novinarima u Skupštini Srbije i dodao da nije kriv i da će to dokazati.

Bivši ministar je ponovio da se protiv njega vodi medijska hajka koju je naložio režim, što je "potpuna sramota".
Kako je ocenio, sednica Skupštine nije ni trebalo da bude održana, jer je to "trošenje resursa" i od toga se "pravi cirkus". Dulić je rekao da će, ukoliko ga budu zadržali, to biti dokaz da se nastavlja maltretiranje. Pozvao je režim da dokaže sve navode protiv njega koji su se navodili u medijima. Dok se obraćao novinarima, iza Dulića su stajale njegove kolege, poslanici DS-a.

Posle ukidanja imuniteta Oliveru Duliću, stekli su se uslovi za njegovo saslušanje, posle čega bi tužilac za organizovani kriminal trebalo da naredi istragu protiv bivšeg ministra, njegovog tadašnjeg pomoćnika Nebojše Janjića i direktora "Puteva Srbije" Zorana Drobnjaka.

U svakom slučaju, tužilac će pred sobom imati obimnu dokumentaciju. Neka dokumenta odnose se i na tok novca. Naime, prema policijskim podacima, od jedne banke u Sloveniji, kompanija "Nuba invest" dobila je 20 miliona evra investicionog kredita koji je, putem pozajmica, prebacivan iz jedne u drugu firmu u sistemu da bi, na kraju, umesto u postavljanje optičkih kablova, 5,6 miliona evra završilo na računima dve ofšor kompanije na Kipru i Sejšelima.

Podaci policije ukazuju na to da su dozvole nadležnog ministarstva bile garancija za dobijanje kredita. Na osnovu dokumentacije saslušani Drobnjak i Janjić potvrdili su u iskazima da su naloge za davanje dozvola dobijali od nadležnog ministra, o čemu postoji i pisani dokument.

Ono što je najspornije u ovom slučaju, kažu u izvorima bliskim istrazi, jeste činjenica da je posao vredan milione evra dobila firma sa jednim zaposlenim i početnim kapitalom od 3 hiljade evra. Godinu dana kasnije, ugovori sa dve firme iz Amerike i Slovenije donose im godišnji prihod od dva miliona evra, penosi RTS.

Policija je u subotu pokušala da privede Dulića, ali se bivši ministar najpre pozvao na poslanički imunitet, ali ga se kasnije odrekao, posle obraćanja javnosti u kojem je negirao da je prekršio zakon.
Zbog sumnje da su umešani u malverzacije, na saslušanje su privedeni i bivši pomoćnik ministra Nebojša Janjić i direktor Javnog preduzeća "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak, koji je posle toga pušten.
Janjiću je u subotu određeno zadržavanje do 48 sati. Tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević ga je u nedelju saslušao, a sudija za prethodni postupak doneo je odluku da mu se ukine mera policijskog zadržavanja.

afera-dulic-1349768991-217273.jpg

:think:
 

Back
Top