Олимпијске игре - Лондон 2012.

Mit je da su Hrvati i Srbi sportske nacije a kad pogledaš listu, tu smo negdje u rangu lijevih afričkih državica.

Začudilo me da Srbi nisu ništa osvoji u tenisu, bar je Novak trebao nešto osvojiti. A s druge strane mi imamo pušionu u jedrenju da je to strašno, umjesto tri sigurne medalje, dvojica prije zadnjeg plova drže brončanu medalju i na kraju zauzmu 4 i 5. mjesto u svojim klasama, a vjerojatno i ovaj preostali par će uzet "drvenu" medalju (4. mjesto).

Šta ti pričaš kakve lijeve afričke države. U zbroju medalja bolje smo rangirani od Kanade, Švedske, Španjolske. Argentina ima samo jednu broncu, Turci za sada imaju jednu broncu.
 
Prvo čestitke rukometašicama na vrlo dobrom turniru. Da se najbolja igračica Penezić nije povrijedila početkom drugog poluvremena dobili bi Španjolke. Šteta i bravo!:klap:

A što se tiče priče o ulaganjima u individualne sportove. Naša ulaganja u njih su smiješna i samo zahvaljujući talentu i fanatizmu pojedinih sportaških obitelji iskoči neki rezultat. Tradicionalno se ulaže samo u ekipne sportove i oni se prate (i to muški uglavnom). Nismo mi jedini takav primjer, recimo Španjolci jedva uzeli par medalja dosada a u ekipnim sportovima rasturaju.

A sada da me neko uvjerava da je Kazahstan sila jer svi hrvaju i boksaju ili Bjelorusija gdje očito bacaju sve od kladiva do friždera meni je bezveze i ne znači mi ništa. Mi ćemo i dalje pratiti nogomet, rukomet, košarku, vaterpolo...a ovi nek se hrvaju, bacaju kladivo, plivaju, skaču voze bicikl ili partfišem čiste led koloko god ih je volja....
 
Svaka čast vašim curama. Bojana Popović bi mogla igrati u muškoj konkurenciji:worth:...možete i do finala, ove Španjolke nisu nepobjedive.....

Ako vam vaterpolisti prođu imat ćete 2 ekipe u polufinalu. Vrhunski uspjeh za tako malu zemlju.

Da znas da jeste, ja se nadam da ce barem jedna od ove dvije ekipe (misleci na rukometasice i vaterpoliste) uzeti medalju, to bi vec bio ogroman uspjeh, a dvije...mislim nije nemoguce ali bi se 10 dana slavilo :D
 
Na ovoj OI je ocigledno da su strelci izvukli stvar i svaka im cast. I Zlaticu i Ivani. Gledao sam da je Divac rekao za Ivanu (
) da je iznenadila i da se po tome vide pravi sampioni i ja se u potpunosti slazem. Ono sto je strasno je sto upravo u streljastvo koje nas je spasilo ove godine drzava ne ulaze nista. Cini mi se da je to slucaj sa svim indidvidualnim sportovima a vidi se kako su ekipni prosli, samo su vaterpolisti ostali u trci za medalju.
 
Na ovoj OI je ocigledno da su strelci izvukli stvar i svaka im cast. I Zlaticu i Ivani. Gledao sam da je Divac rekao za Ivanu (
) da je iznenadila i da se po tome vide pravi sampioni i ja se u potpunosti slazem. Ono sto je strasno je sto upravo u streljastvo koje nas je spasilo ove godine drzava ne ulaze nista. Cini mi se da je to slucaj sa svim indidvidualnim sportovima a vidi se kako su ekipni prosli, samo su vaterpolisti ostali u trci za medalju.

pa dobro to je kod nas poznati običaj...ljudi treniraju u lavoru, pa kad postignu međunarodni uspeh, onda se kupi čamac, popravi prokišnjavanje krova, sipa topla voda u bazen i tako tako...
mada u poslednje vreme se kao nešto i radi na infrastrukturi, al opet jedan korak napred, dva nazad.
 

Back
Top