Олимпијске игре - Лондон 2012.

Tridesete Olimpiske Igre u Londonu su zatvorene .
Tridesetprve se sele u Brazil ,zemlju dobrocudnih veselih ljudi ,zemlju kafe i karnevala...
Temu ostavljamo .
Zelja mi je da vas sve, za cetiri godine opet sretnem na ovoj temi i vi mene .
Dotle budite mi toplo pozdravljeni .
Veceras idem na trg u Podgorici da pratim docek nasih SREBRNIH rukometasica lavica.
:heart:

Hoce li i vateroplisti tu ucestvovati, citam po CG forumima da mnogi hoce da im zvizde ako se pojave...
A sta su uradili Mrvaljevic i ostatak ekipe, jesu li bili blizu medalje?
 
Делфини би освоји злато да није судија био необразован и да је знао свој посао


резулати суђења;Србија-Аустралија(5 нам суђено фаул у нападу),Србија-Црна Гора утакмица по групи(4 фаул у нападу) идт........... све до Полуфинала и за бронзу!!!!!!
 
Делфини су покрадени што се тиче полофинала и за бронзу.

Bila sam na trgu da docekam Crnogorske LAVICE.
Sa njima i AJKULE .
Bilo je velicanstveno ...
Orio se trg ...
***Tamo igra luce moje
Brani boje Crne Gore
Hej,hej...

Vaterpoliste nisu zapostavili ni na tren .
Pjevali su im ...
Vi ste nase zlatne AJKULE.
Vidjelo se da im je krivo .A to je sport .
*Vazno je ucestvovati*
Cetvrto mesto je uspijeh .
 
Bravo za osvajace......osvojili su oni od kojih se nismo nadali......sto se vaterpola tice niko ne sme da kritikuje ni da pomisli na to,te momke jer su u prethodnih 15 godina doneli 20ak odlicja......svaka njima cast,jednostavno nije htelo s Italijanima,ali su pokazali srce protiv CG.....
BRAVO ZA MILICU,mozda ovaj sport postane popularniji ovde......
Najvece razocarenje su svakako odbojkasi i djokovic i tu nema price......onda je otisao i igrao turnir koji ne igra nijedan top igrac i osvojio ga,pada u mojim ocima,Marej mu je uzeo meru i daleko je ispred njega,o Fedexu da ne pricamo,ne moze on vise nikoga da dobije od tih jacih......
Bravo i za strelce,nakon jedne pauze konacno i tu medalje
Sve u svemu moglo je i bolje,a mozda i nije,mi smo skloni tome da preuvelicamo nas kvalitet.......
 
Bravo za osvajace......osvojili su oni od kojih se nismo nadali......sto se vaterpola tice niko ne sme da kritikuje ni da pomisli na to,te momke jer su u prethodnih 15 godina doneli 20ak odlicja......svaka njima cast,jednostavno nije htelo s Italijanima,ali su pokazali srce protiv CG.....
BRAVO ZA MILICU,mozda ovaj sport postane popularniji ovde......
Najvece razocarenje su svakako odbojkasi i djokovic i tu nema price......onda je otisao i igrao turnir koji ne igra nijedan top igrac i osvojio ga,pada u mojim ocima,Marej mu je uzeo meru i daleko je ispred njega,o Fedexu da ne pricamo,ne moze on vise nikoga da dobije od tih jacih......
Bravo i za strelce,nakon jedne pauze konacno i tu medalje
Sve u svemu moglo je i bolje,a mozda i nije,mi smo skloni tome da preuvelicamo nas kvalitet.......


Од свих спортиста може се ослонити само на ватерполисте
 
Шта би са оним силним базенима што су обећавани кад је Црна Гора узела злато на европском првенству 2008.(баш то вече сам ишао на море, и знам да су на сва уста причали о томе)? Има ли каквог помака?

Мада су и овде обећавали куле и градове...а само се сликају.
 
Pretjeruješ. Niti ložim niti sam ikada ložio. Ova tema je vezana za Olimpijadu a ne za Srbiju i samo sam odgovorio na konstataciju da je Hrvatska ovom Olimpijadom preuzela lidersku poziciju u regionu. Ja smatram da je ima otprije što se Olimpijada tiče i to je sve. Ja ne smatram da je Hrvatska sportska velesila jer je primjerice jedan Bjorn Daehlie osvojio više medalja nego mi svi skupa.

Nemoj vadit rečenice iz konteksta.

Sad si ispao jako pametan sa ovim odgovorom.
 
Hoce li i vateroplisti tu ucestvovati, citam po CG forumima da mnogi hoce da im zvizde ako se pojave...
A sta su uradili Mrvaljevic i ostatak ekipe, jesu li bili blizu medalje?

Mrvaljević je stigao do 1/8 finala, tj. ispao je od jednog Kanađanina. Uglavnom problem sa zdravljem koji navodno vuče još od pre. Istini za volju više sam očekivao od njega.
 
Sto se vaterpola tice, svako moze da istice svoju argumentaciju i svako je sa svoje strane gledista u pravu (Hrvati sad mogu da se hvale da su uzeli OI, a mi da smo non stop na pobednickom postolju). Tu smo negde i jedni i drugi.

Elem, iako su ova dva dana ipak malo popravila raspolozenje, generalno opet smo podbacili.

Teniseri definitivno najvece razocarenje. Djokovicu se nije dalo u zavrsnim borbama, mada na celom turniru nije bio u pravoj formi i igrao je toplo-hladno. Dubl Zimonjic-Tipsarevic je ispao i pre borbi za medalju, a mislim da su i oni mogli u polufinale. Tipsarevic je mogao dalje da Iznera nije isao servis ko nikad u zivotu. Ostali su bili tu negde u granicama svojih mogucnosti. Ne znam ko ce od ovih biti na narednoj olimpijadi, ali mislim da bi trebalo racionalnije podetliti takmicare, pa da pojedinac igra ili samo singli ili samo dubl.

Ekipni sportovi sem vaterpola su nas bas iznevirali. Meni je neshvatljivo kako je moguce da smo od ta tri sporta u dva evropski prvaci i u jednom srebrni, a da onda od ukupno 15 meceva u grupi dobijemo dva a ne mozemo da pobedimo nijednu evropsku ekipu? I sad samo mozemo da zalimo sto su npr za bronzu u zenskoj odbojci igrale Japan i Koreja koje su nase tukle u kvalifikacijama pre dva meseca, sto su u muskoj odbojsci Rusi uzeli zlato, a dobili smo ih ove godine dva tri puta u svetskoj ligi, sto su u rukometu Svedjani igrali finale, a tukli smo ih zimus lagano u areni u grupnoj fazi.

Streljastvo je zahvaljujuci dvema medaljama i sa jos dva 4. mesta opravdalo ocekivanja, ali oni od kojih se najvise ocekivalo (Mikec i Mirosavljev) nisu uspeli ni u finale da udju, tako da je i ovde mogla da padne jos koja medalja.

U plivanju Cavic opet nije imao srece, ali moram i da primetim detalj - da je samo isplivao vreme iz polufinala imao bi sigurnu bronzu. Stjepanovic je takodje sporije plivao u finalu nego u kvalifikacijama, mada mu svaka cast, samo da nastavi da dobro radi.

U atletici nisam ni ocekivao medalju. Kolasinac, Dudas i Bekric su bili na nivou, Spanovicka se na volseban nacin domogla finala.

Ostali su u London manje vise putovali turisticki.

I onda ako se pogleda sta nam je sreca na drugoj strani vratila za sve ove baksuzluke i nesrece, videcemo da Milicina medalja (naravno svaka joj cast) i bronza vaterpolista (a i oni su ruku na srce bolje igrali zimus na EP nego sad) bas i nisu sasvim u srazmeri sa zacrtanim.

Da je moglo bolje-moglo je, ali kako je na kraju ispalo jos je i dobro proslo.

Pa upravo u ovim kriznim vremenima, mi i pokušavamo da skrenemo svoje dnevne brige na neka nacionalna događanja i tu očekujemo svetlo na kraju tunela. Možda i mi kao nacija previše očekujemo previše od sportista. Sa druge strane medalje su izuzev vaterpolista doneli oni od koji se to nije očekivalo.
 
Шта би са оним силним базенима што су обећавани кад је Црна Гора узела злато на европском првенству 2008.(баш то вече сам ишао на море, и знам да су на сва уста причали о томе)? Има ли каквог помака?

Мада су и овде обећавали куле и градове...а само се сликају.

Možda ima nešto po Podgorici i to je sve.
 
Pa upravo u ovim kriznim vremenima, mi i pokušavamo da skrenemo svoje dnevne brige na neka nacionalna događanja i tu očekujemo svetlo na kraju tunela. Možda i mi kao nacija previše očekujemo previše od sportista. Sa druge strane medalje su izuzev vaterpolista doneli oni od koji se to nije očekivalo.

Zasto previse, samo je trebalo videti ko je ko na rang listama i biti realan. Ja sam ovde u nekom postu pred pocetak OI optimisticki prognozirao 4-5 medalja u pojedinacnim i 2-3 u ekipnim sportovima, ukupno 6-8.

I kada se na jednoj strani pogledaju sva razocarenja i nedostatak srece i sva pozitivna iznenadjenja na drugoj strani (sto sam opisao u postu koji si ti citirao) vidi se da te dve strane nisu bas jednake, i da je prilicno vise bilo ovog prvog u odnosu na drugo. Recimo da nas je sreca bas pogledala mi smo mogli i do deset medalja, kako je krenulo u petak je izgledalo da ce biti najgora olimpijada ikad, ovako je za vikend vratila Milici i vateroplistima da malo poprave opsti utisak, ali mislim da je neka realnost bila bar 6 medalja.

Uostalom, po broju ucesnika bili smo 24. nacija, po broju medalja 42, tu se ipak vidi ta razlika. Znam da ce mnogi sada poceti da mi nabrajaju drzave koje su iza nas, ali je takodje prilican broj zemalja sa manje sportista ispred nas po broju medalja.

Opet, ovo je na kraju jos ispala i najuspesnija olimpijada od raspada SFRJ za nas.
 
Zasto previse, samo je trebalo videti ko je ko na rang listama i biti realan. Ja sam ovde u nekom postu pred pocetak OI optimisticki prognozirao 4-5 medalja u pojedinacnim i 2-3 u ekipnim sportovima, ukupno 6-8.

I kada se na jednoj strani pogledaju sva razocarenja i nedostatak srece i sva pozitivna iznenadjenja na drugoj strani (sto sam opisao u postu koji si ti citirao) vidi se da te dve strane nisu bas jednake, i da je prilicno vise bilo ovog prvog u odnosu na drugo. Recimo da nas je sreca bas pogledala mi smo mogli i do deset medalja, kako je krenulo u petak je izgledalo da ce biti najgora olimpijada ikad, ovako je za vikend vratila Milici i vateroplistima da malo poprave opsti utisak, ali mislim da je neka realnost bila bar 6 medalja.

Uostalom, po broju ucesnika bili smo 24. nacija, po broju medalja 42, tu se ipak vidi ta razlika. Znam da ce mnogi sada poceti da mi nabrajaju drzave koje su iza nas, ali je takodje prilican broj zemalja sa manje sportista ispred nas po broju medalja.

Opet, ovo je na kraju jos ispala i najuspesnija olimpijada od raspada SFRJ za nas.

Vidi nije merilo da ukoliko je neko osvojio neko mesto na EP ili SP da je on lider u toj disciplini/sportu. Evo recimo Srđan Mrvaljević ( MNE ) džudista ti je čist primer - dečko je vicešampion sveta u džudo - u u kategoriji do 81 kg , međutim on je na OI stigao samo do 1/8 finala.
Takođe kažem problem je do nas kao nacije, ali i države.
Svi smo dovoljno pametni i bezobrazni da se setimo i streljaša, i tekvondoista, i ovih i onih, kada treba napraviti kalkulaciju koliko ćemo medalja da osvojimo, to jest koliko bi poželjno medalja trebalo osvojiti...
U medijima poneki sportovi su slabo zastupljeni. Imena sportista, kao i sportovi koje oni zastupaju provuku se onda kada osvoje neku medalju, pa čak i tada jednostavno oni ne upadnu u oči ljudima, pa čak ni državi koju bi to trebalo najviše da interesuje.
Takođe ni država ne vodi brigu o sportistima. Razumem da je kasa države prazna, ali nije istina da od 2000. pa do danas vlada Republike Srbije nije bila u stanju da postepeno ulaže u sportove koji su pokazali rezultate. Svaka država bi trebalo da je svesna toga da je sport najbolje sredstvo promocije jedne države, a pogotovo u našem slučaju.
U istinu recimo Čavić i Đoković su na razočarali, atletičari donekle iznenadili, a takođe u razočarenje možemo dodati i odbojkaše i odbojkašice.
Ne možemo očekivati ni velike rezultate u sportu dokle god država a i mi kao nacija ne stanemo iza njih ( tj. sportista ). Do tada kada ne promenimo neke stvari u našoj svesti i navikama mi ne možemo govoriti o nekakvim većim uspesima ili pomacima na OI.
 

Back
Top