OHRID

Lep je Ohrid , ima se svega videti ali sebe ne vidim tamo na letovanju od 3 sedmice .
Svakome kome smeta CG u delu higijene , ljubaznosti , skupljanje para od turista te za parking , te za ulaz , te za lezaljke , te za suncobrane...itd ...pa i u pogledu puta dotle , ne vidim kako sebe moze pronaci u Ohridu .
Ako vec moram da biram nesto sto je vrlo slicno u pogledu nesavrshenosti , ondak biram more ...pa neka je i jadransko .
 
Lep je Ohrid , ima se svega videti ali sebe ne vidim tamo na letovanju od 3 sedmice .
Svakome kome smeta CG u delu higijene , ljubaznosti , skupljanje para od turista te za parking , te za ulaz , te za lezaljke , te za suncobrane...itd ...pa i u pogledu puta dotle , ne vidim kako sebe moze pronaci u Ohridu .
Ako vec moram da biram nesto sto je vrlo slicno u pogledu nesavrshenosti , ondak biram more ...pa neka je i jadransko .

Ohrid je 10 koplja ispred Crne Gore po pitanju ljubaznosti i 5 iznad u pogledu higijene i cena. Za lezaljke i suncobrane ne znam kako je na gradskim plazama kao gost hotela na hotelskoj plazi sam sve to imao za dzabe. Za pararking u gradu nismo placali jer su nam prijatelji koji tamo zive rekli da u sred centra mozes da se parkiras za dz na parkingu jednog propalog hotela.
 
A od Gostivara do Kiceva kakav je bio put ? , ... da nije mozda drugar vozio tu deonicu dok si ti malo zadremao , pa nisi primetio da je taj deo puta od 45 km vishemanje u Moraca stilu .
:). Uhhh ja sam se bio vise umorio od Gostivara do Ohrida nego od Beograda do Gostivara. Doduse, bio me je uhvatio i mrak.
 
Avgusta grem z avtom na ohrid. Nastanitev, ki sem jo rezervirala nima privatnega parkirišča, zato me zanima kako je s parkiranjem v centru mesta, poleg jezera in koliko stane javno parkirišče za 24h.
Hvala za pomoč! Lp
 
Avgusta grem z avtom na ohrid. Nastanitev, ki sem jo rezervirala nima privatnega parkirišča, zato me zanima kako je s parkiranjem v centru mesta, poleg jezera in koliko stane javno parkirišče za 24h.
Hvala za pomoč! Lp

Ako ides u stari grad, neces se moci parkirati u starom gradu. Imas parking na ulazu u stari grad i tu ostavi auto.
 
Ohrid je prelep , ali ako mene pitate najposeceniji je i najvise ljudi ima za 2 avgust kada su tamo najbolje zurke po plazama sa najpoznatijim didzejevima iz celog sveta.
Ako neko zeli da dodje imam druga sa dobrim smestajem u centru tako da nemate potrebe za kolima ... osim za plaze .
cene zavise od perioda svuda ali se uglavbnom krecu od 7 do 15 evra.
Ako vam ista mogu pomoci potrudicu se pa me kontaktirajte na mejl boki.r@live.com
Pozdrav i lep provod
 
Pozdrav svima,

Moram da se ukljucim u razgovor. Bio sam dugo skeptican u vezi Ohrida i prvi put sam otisao ove godine i odusevio se; a bio sam i u CG i Grckoj i Bugarskoj. Za mene odmor nije da ceo dan provedem na plazi i tako dan za danom. Pored savrsenih plaza i vode, stvarno imate sta i videti. Slazem se sa Bojanom MKD, aktivna sezona traje samo mesec dana od 21. jula do 21. avgusta i tada i treba da se ide. Nasao sam smestaj za 5 eura koji je bio savrsen, cak sam i satelitsku i wifi imao ! A plaze i zurke su prica za sebe.

Evo jedna plaza, mislim da je najpoznatija, Gradiste u jeku sezone

 
Pozdrav svima,

Moram da se ukljucim u razgovor. Bio sam dugo skeptican u vezi Ohrida i prvi put sam otisao ove godine i odusevio se; a bio sam i u CG i Grckoj i Bugarskoj. Za mene odmor nije da ceo dan provedem na plazi i tako dan za danom. Pored savrsenih plaza i vode, stvarno imate sta i videti. Slazem se sa Bojanom MKD, aktivna sezona traje samo mesec dana od 21. jula do 21. avgusta i tada i treba da se ide. Nasao sam smestaj za 5 eura koji je bio savrsen, cak sam i satelitsku i wifi imao ! A plaze i zurke su prica za sebe.

Evo jedna plaza, mislim da je najpoznatija, Gradiste u jeku sezone


Gde ste pronasli smestaj za 5e? Bas me zanima :)
 
Gde ste pronasli smestaj za 5e? Bas me zanima :)

To je cena po krevetu u nizim kategorijama privatnog smestaja, gde je kupatilo zajednicko za vise (o)soba. :aha:

Inace, do sledece sezone bi trebalo da zavrsi kategorizacija smestaja, tako da ce ispred svakog objekta, koji nudi smestaj, da stoji tabla sa obavestenjem kojoj kategoriji pripada doticna ponuda. I konacno da se i to zavrsi i prestanu da se mesaju babe i zabe.
 
To je cena po krevetu u nizim kategorijama privatnog smestaja, gde je kupatilo zajednicko za vise (o)soba. :aha:

Inace, do sledece sezone bi trebalo da zavrsi kategorizacija smestaja, tako da ce ispred svakog objekta, koji nudi smestaj, da stoji tabla sa obavestenjem kojoj kategoriji pripada doticna ponuda. I konacno da se i to zavrsi i prestanu da se mesaju babe i zabe.

Aha.. pa ok.. nego me je bas interesovalo iz razloga ja kada sam bio jos 2011 najniza cena je bila oko 6 eura( i to preko veze) a smestaj je bio gore u brdima sto se svakako ne isplati.Inace sam misljenja sto se smestaja na Ohridu tice da je bolje dati 10e u centru i lepo letovati kao covek bez cimanja.Zabluda je zapravo da se ustedi ako odes negde dalje za manje novca jer razliku u smestaju zapravo potrosite na taxi a da ne spomenem cimanje.A i nije prakticno...npr.. u brdima ili negde na periferiji nema toliko prodavnica, a zatreba vam nesto i eto veselja :)
 
Nisam isao ali sam slikao bas jedan koji se spremao za usidrenje kod Sv. Nauma

s1be.jpg
 
Da li je neko išao brodom do Sv Nauma? Koliko kosta karta i koliko cesto idu brodovi?

10 evra po osobi bilo prosle godine. Aleksandrija I i II idu svakog dana. To su verovatno organizovani izleti do Sv. Nauma. Secam se da su prolazili pored Metropola negde oko 10h-11h i vraćali se popodne oko 17-18h. Imas i manje brodove koji se stalno nude na šetalištu. Kao recimo ovaj sa slike :
IMG_0038.jpg
 
Poslednja izmena:
@Jellenchy

Ja idem ove godine na Ohrid za docek preko agencije. Krecemo iz Nisa.
Nisam ranije bio ali drugari koji su bili kazu da je odlican provod.

Kad kreces ti ? Planiras u diskoteku?
 
Da li je neko cuo za Skoje City Mall,najveci mall u tom regionu?
Mene zanima da posetim Mak ako su im cene jeftinijie..mislim da imaju iste brendove kao i ovde ali sam guglala i videla da imaju dosta turskih i grckih brendova poput LC Waikiki kao i MCgregor,Gaastra..
Ono sto me iznenadilo jeste da imaju i Carrefour.
Pozdrav
 

Back
Top