Ograničene porodične penzije?!

Zato što je obavljala sve domaćičke poslove i trpela koješta (pa se zbog toga i razvela), verovatno navukla i neku hroničnu bolest i zato što ima preko 50 godina i nema šanse da se zaposli. Ona je tu penziju zaslužila.

Nije tacno. Za to postoji brakorazvodna parnica i podela imovine, makar partner (zena npr.) ne uneo nista u taj brak. I sad joj je to malo pa hoce i jos penziju?

Zamisli da bivsi muz pokojnice zeli njenu penziju? Ovo stvarno ima samo u Srbiji.

A, šta ako je on inicirao razvod?

Mogla je da mu ne da razvod.
 
Pa porodicne penzije su vam klasican pokazatelj da u komunjarskim drzavnim fondovima te pare koje zaposleni uplacuju nisu njihove. Da jesu njihove, onda bi njihovi naslednici nasledili sve njihove pare u tom fondu i slus. Posto nisu njihove, oni moraju da imaju neki pecat od drzave koji im dozvoljava da dobiju pare.:lol:

Znaci, pare koje zaposleni, tj. njihovi poslodavci uplacuju u PIO fond, tj. protocni bojler nisu njihove. Vrhunac komunjarizma i radnickih prava, zivela levica!!! Hajd' sada neko da pusti Internacionalu.

- - - - - - - - - -

Mogla je da mu ne da razvod.

Ne mozes nekog na silu da drzis u braku, nije to ropstvo ili poverilacko-duznicki odnos.
 
Pa porodicne penzije su vam klasican pokazatelj da u komunjarskim drzavnim fondovima te pare koje zaposleni uplacuju nisu njihove. Da jesu njihove, onda bi njihovi naslednici nasledili sve njihove pare u tom fondu i slus. Posto nisu njihove, oni moraju da imaju neki pecat od drzave koji im dozvoljava da dobiju pare.:lol:

Znaci, pare koje zaposleni, tj. njihovi poslodavci uplacuju u PIO fond, tj. protocni bojler nisu njihove. Vrhunac komunjarizma i radnickih prava, zivela levica!!! Hajd' sada neko da pusti Internacionalu.

- - - - - - - - - -



Ne mozes nekog na silu da drzis u braku, nije to ropstvo ili poverilacko-duznicki odnos.

1033.tito.jpg


:mrgreen:
 
Cek, zar ne treba neki validan razlog za razvod? Mislim, tek tako iz hira.....

Ne razumem, sta ce ti validan razlog za razvod? :dontunderstand: Brak je dobrovoljni ugovor koji se raskida onog trenutka kada ne postoji saglasnost volja, tj. kada jedna od strana dobije zelju da ne bude u tom braku. Nije to kao kod drugih ugovora da je saglasnost volja potrebna samo na zakljucenju ugovora, mora da postoji sve vreme trajanja braka. Kad ne postoji, nema ni braka.
 
Ne razumem, sta ce ti validan razlog za razvod? :dontunderstand: Brak je dobrovoljni ugovor koji se raskida onog trenutka kada ne postoji saglasnost volja, tj. kada jedna od strana dobije zelju da ne bude u tom braku. Nije to kao kod drugih ugovora da je saglasnost volja potrebna samo na zakljucenju ugovora, mora da postoji sve vreme trajanja braka. Kad ne postoji, nema ni braka.

Dobro kami, to i nije tema.
Tema je da li je moguce da razvedena zena dobija penziju razvedenog muza , a koji je sada pokojnik?
Ili uvoodni post nema veze s mozgom?
 
Ne treba. Sud ne ulazi u razloge čak i kada je razvod po tužbi (sem ako se ne radi o zlostavljanju), a ne sporazumni. U oba slučaja brak se razvodi. Jedino što sud može da uradi je pokušaj mirenja na jednoj parnici.

Uvesti restrikcije za razvod sto pre! Danasnji mladi posezaju za razvodom cim naidju na prvu prepreku. Nisu spremni na odricanja i zrtvovanje. Ne moze to tako, tup i razvod!:rtfm:
 
link

Pazite šta su hajduci iz državne uprave smislili... Ovo je stvarno sramota...
U normalnim državama ako recimo žena ima svoju penziju,i muž joj umre,dobija 2 penzije i tako dok je živa....
Кључна реч се у овоме случају превиђа, а то је разведен(а).

А у тзв. "нормалним државама", већини њих, управо се све више ограничавају права у вези с пензијама.
 
A ako se taj njen bivsi i poc.muz ozenio jos jedno dva puta posle razvoda s njom, usput i neku decu napravio, sta onda?

Ne postoji nigde na svetu da razvedena zena prima penziju umrlog bivseg muza.
Postoji neko izdrzavanje koje muz placa dok je ziv, ali kad nije ziv, nema nista.


Pišem o jednom aspektu - o razvedenoj ženi koja prima izdržavanje i koja ima preko 50 godina života. Zakon tu ženu stavlja u nepovoljan položaj tako što ograničava period izdržavanja, a samim tim i period uživanja prava na porodičnu penziju.
A, ima i drastičnih slučajeva vezano za godine, npr. naprasna smrt supružnika sa 50 godina života, a žena npr. u trenutku smrti ima 49. On je za života ostvario radni staž od 30 godina. Tih 30 godina doprinosa da je uplaćivano u privatni fond toj ženi bi bila značajna suma za preživljavanje, ali po postojećem zkonu o PIO taj novac ona nema pravo da koristi.
Penzija nije socijalna kategorija već zaradjen novac koji država prisvaja.
 
Cekaj ne razumem zasto bi razvedena zena dobijala penziju pokojnog bivseg muza?

Zasto se razvela, a trazi njegovu penziju? Ona treba da pripadne deci ako se jos skoluju i toliko.

pa parazit..ma kakvo pripadanje penzije, kad čovek umre, gubi se pravo na penziju...kad bi se tako penzija nasleđivala svi bi imali pravo na penziju bez ijednog dana radnog staža

- - - - - - - - - -

Uvesti restrikcije za razvod sto pre! Danasnji mladi posezaju za razvodom cim naidju na prvu prepreku. Nisu spremni na odricanja i zrtvovanje. Ne moze to tako, tup i razvod!:rtfm:

Samo se i glupi venčavaju mladi.
 
Cek, zar ne treba neki validan razlog za razvod? Mislim, tek tako iz hira.....

Друже, ако жени смрди из уста ја мислим да је сасвим довољан разлог да је отпустиш.

- - - - - - - - - -

Cek, zar ne treba neki validan razlog za razvod? Mislim, tek tako iz hira.....

Друже, ако жени смрди из уста ја мислим да је сасвим довољан разлог да је отпустиш.
 
Друже, ако жени смрди из уста ја мислим да је сасвим довољан разлог да је отпустиш.

- - - - - - - - - -



Друже, ако жени смрди из уста ја мислим да је сасвим довољан разлог да је отпустиш.

Iz tog razloga imamo ovako visoke brakorazvodne stope! Cim negde zapne, ajmo razvod.... mnogo mi je to nesto liberalno!
 
Iz tog razloga imamo ovako visoke brakorazvodne stope! Cim negde zapne, ajmo razvod.... mnogo mi je to nesto liberalno!

Боље реци размажено. Али добро, немамо сви исте резоне нити стандарде о било чему, а камоли када је реч о заједничком животу са неким.

А што се тиче теме - не би ме изненадило ако кретени из државне администрације (лопови СНС и СПС) по савету и препоруци ММФ-а за коју годину потпуно укину пензију као појам, а камоли породичну пензију.
 
Домаћице, неписмене и необразоване и не требају да имају пензију.Доста их је неко други издржавао, па нека их издржавају деца или нек нађу другу краву музару, а не државу!

I meni je nelogično da neko nema dana staža, a dobije penziju kao oni koji rmaju decenijama.
 
Боље реци размажено. Али добро, немамо сви исте резоне нити стандарде о било чему, а камоли када је реч о заједничком животу са неким.

А што се тиче теме - не би ме изненадило ако кретени из државне администрације (лопови СНС и СПС) по савету и препоруци ММФ-а за коју годину потпуно укину пензију као појам, а камоли породичну пензију.

Adekvatan izraz, razmazeno do bola! Brak je po mojim arsinima ozbiljna institucija, i ne treba ra raskidati tek tako. Pet puta meri, jednom seci, nema zezanja. Ok, moze razvod, ali pod uslovom da je doslo do preljube, zlostavljanja ili nekih tezih problema i prepreka koje nije moguce drugacije prevazici. Sve ostalo se da resiti, ne treba uvek ici linijom manjeg otpora....
 
Zato što je obavljala sve domaćičke poslove i trpela koješta (pa se zbog toga i razvela), verovatno navukla i neku hroničnu bolest i zato što ima preko 50 godina i nema šanse da se zaposli. Ona je tu penziju zaslužila.

Ako pišeš sa neke ljudske strane ok ali napiši sa pravne kako to ide ( čini mi se da si se predstavljala kao pravnik na nekim temama);)

Što se konkretnog slučaja ove žene iz priče tiče , ona je prilikom razvoda dobila šta je sleduje i tu su njena prava kao supruge završena.

Porodična penzija se dodeljuje zakonitim suprugama ( udovicama koje izaberu suprugovu penziju umesto svoje ako su radile ili su bile nezaposlene) i deci sa posebnim potrebama i čini mi se invalidima ( u ovo nisam sigurna) gde se sudu dostavlja opširnija medicinska dokumentacija.

Šta sad treba posle smrti moga muža da se pojavi njegova bivša žena ili par njih ako se više puta ženio i da i sa svima njima delim penziju ili nasledstvo ? Taman posla.

Uzgred, meni nije jasno o čemu razmišljaju žene koje dočekaju ove godine , a da nisu nigde radile ni sekund niti sebe na bilo koji način obezbedile?

Ako su se udale , nisu time betonirale bezbednu starost , naročito danas kad niko nikog niti želi niti treba da trpi.

Ja lično ne znam nijednu besposlenu domaćicu mlađih generacija , na pr. do neke 50-te , a znam za par slučajeva starijih koje su muževi prijavljivali kao pomoć u kući ili tako nešto slično, plaćali doprinose za njih i tako su dobijale i svoje penzije, male ali nekakve.

S kojim pravom će neka da se razvlači po kući , kafeniše i tračari s komšilukom , umire od dosade ceo radni vek , ne plaća nikakve doprinose, poreze i sl. i sutra dobija istu penziju kao ja koja crnčim od najmlađih godina ?

Pa prva ja bih se tu pobunila i zahtevala neka svoja prava.

p.s. Zaboravih : i mi sve koje radimo i zaradimo dajBože sutra penziju obavljamo sve te kućne poslove i oko dece kao i domaćice...često i više i bolje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top