OGOLJENO O LJUBAVI

jastuk

Aktivan član
Poruka
1.425
Hajde da malo "ogolimo stvari " u vezi ljubavi.....

Ovako: ZA " CEGA " NAM TREBAJU LJUDI ?
.....
Da li idemo iz krajnosti u kojoj nam navodno ne trebaju ljudi, u krajnjost u kojoj postajemo previse " needy" (cini mi se da je ovo rec - bolja je nego nasa) ?

Za pocetak ,ja sam za to da maksimalno "BUDEMO TU SAMI ZA SEBE" , a s druge strane , da BESTIDNO priznajemo DA NAM NEKO TREBA - onda kada je to slucaj....

(kazite nesto o ljubavi- kao odnosu , onako kako sami sebi objasnjavate odnose s ljudima)
 
Ljubav,po meni kad je kako si ti jednom rekla "nedoyebiva" ona jedna jedina prava,je nesto sto te emotivno u potpunosti ispunjuje...hrani ti dusu......u osnovi i to je laz,al ako ubodes "Ho gives a ****?!"(pod ubodes ne mislim na sex,vec ako si imao dovoljno srece da ti se desi)
Al sam filozof......
 
...da te ispravim,to je bilo nenadyebiva...

ali ja bih da ovde ne pricamo isklucivo o romanticnoj vrsti ljubavi...-pogledaj ono "odnose s ljudima "...

...pogotovo zato sto je i za takvu ljubav najvaznije na kakve si odnose sposoban s ljudima uopste..

ja sam napisala jednu stvar za koju mislim da pravi problem u odnosima - a to je ovo:naizmenicno -nekriticno prepustanje ljudskim uticajima(kao jedno) i tvrdoglavo odbijanje da se prihvati njihova podrska(kao drugo)....

dakle u pitanju su racionalizacije odnosa....
 
Ne mozes da racionalizujes ljubav.....il volis ili ne.....ja bar ne znam kako.....van toga da smatram da je laz,al laz u koju bi svako voleo da poveruje.Ako nema emocija onda je to sex...sto je OK,sta fali ako je za oboje prijatno i prihvatljivo.
A sto se tice tvog problema.....Ok razumem da ti je ajd da kazem"slabost"podloznst uticajima....ali ne razumem razlog za ne prihvatanje podrske....pa podrsku valjda svako zeli?.......jedino ako ne mislis da je prvo uslovljeno drugim-u smislu:daje podrsku uticanjem......po meni je to manipulacija i ucena.....
 
opet napominjem ,koristim rec ljubav u najsirem...

kao i sve krajnjosti - one idu zajedno -... ne prihvatas podrsku zato da ne bi skliznuo u drugu krajnjost-zelis da budes jak......ali da ne tupimo konkretno o tome...ideja je da ljudi kazu svoje vizije odnosa...sve se tu i tamo racionalizuje - sta ,da neces mozda da potpuno ukinemo znacaj misljenja u odnosima...pogotovo kad se uz pomoc racionalizacije uspevamo izboriti sa problemima u odnosima...
 
... da se malo vise pomirimo s cinjenicom da cemo svi dobiti onoliko koliko zasluzujemo..........

.... one lazne afekcije - lazni pokusaji da nekom pomognemo - kao neuslovna ljubav itd....pa onda shvatimo da ipak ne mozemo to da iznesemo zbog odgovornosti prema sebi....ili obratno -ocekivanje da neko bude divan prema nama zato sto smo mi sve tako divni ....
 
"boze", frozen , pa nemoj misliti da ne zelim SPONTANOST u odnosima i da sad mislim da treba da uradimo projekat pod naslovom: "kakva treba da bude ljubav"....

samo sam htela da podelimo misli do kojih smo dosli svojim DOSADASNJIM iskustvom (iskustvo u najsirem! ) sa ljudima . (...dobro, ne kazem da shodno tome ne zamisljamo buduce odnose...)...

cek da vidimo kako ce i ostali da me isprozivaju sutra ...da ne davimo samo nas dvoje...
 
(ceskam nos nervozno).......ovde govorimo o temi ......a pozeljno je da se zna o cemu se prica(STA JE PISAC HTEO DA KAZE) ako zelis da ti neko nesto konkretno odgovori........sta mislis,zbog cega sam se SAMO ja javio na temi?
Odakle ti da ja imam STROGO def.cilj?
 
...A MOZDA CU SHVATITI NESTO I KAD POSTANEM TAKO SEBICNA KAO MNOGI OD VAS ,KOJE MRZI DA SASTAVITE MISAO ..., AL ZATO KAD IMA NEKA INFORMACIJA O NEKOM(TRAC) ONDA POZURITE DA JE S NEKIM PODELITE...(TU ME TREBA TRUD...,SAMO PRENESES DALJE...)
 
Šta se dereš... Sad ne samo da me mrzi da sastavljam misli, nego su se i oni fragmenti mišljenja koji su nekada postojali preplašili i pobegli tamo negde levo od Lajkovca.

Koliko puta i na koliko tema da ponovim svoju priču (od jedno 1000 karaktera) o tome kako nema ljubavi među 2 ili + osoba, već samo samoljublje obitava u nama. I kad 'volimo' to je samo ljubav prema našoj predstavi, i niš više. Ogoljenije nema, još samo da se izvrši autopsija.
 
iluzonista ,odgovori mi konkretno na sledece :sta si ti sposoban da das ljudima...evo sad ja npr. razmisljam :da l da se druzim s ovim iluzionistom i ti mi kazes- sta ?kladim se da opet neces odgovoriti....
 

Back
Top