Quantcast

Ogoljenje morala

Feniksptica

Početnik
Poruka
9
Svaki covek ponaosob bi trebao preislitati soostvena moralna i eticka nacela j pravila.Zatim ponasanje,koliko je uopdte,u skladu sa uverenjjma.Koliko puta ste na ulici,osobi koju ste sreli rekli,doci cu,ne misleci tako?Vodje nisu vampiri niti vanzemaljci.Oni su " jedan od nas" ,birali ih mi,u skladu sa tim jakav je vecinski narod,takve su i vodje.

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.422
Svaki covek ponaosob bi trebao preislitati soostvena moralna i eticka nacela j pravila.Zatim ponasanje,koliko je uopdte,u skladu sa uverenjjma.Koliko puta ste na ulici,osobi koju ste sreli rekli,doci cu,ne misleci tako?Vodje nisu vampiri niti vanzemaljci.Oni su " jedan od nas" ,birali ih mi,u skladu sa tim jakav je vecinski narod,takve su i vodje.
Idiiiiiiiiii, a kada je to tako bilo? Nikada "vodje" kako ih ti zoves nisu izabrane, vec su vodje bas zato sto su sami zauzimali ta mesta, tacnije, jer su jaci od drugih pretendenata. To s narodom nema veze. Recimo kod nas, menjali se kao gace prema trenutnoj snazi, ali ne u narodu nego u sverama svetske ili evropske moci, koristeci dvostruki moral. Uvek je pocetni briga za narod iza koga se krije batina, ako necete kako ja hocu onda sledi kazna naroda. Recimo da nas sve vreme jedna krajnje ekstremna ("srpskoelitna") opcija sve vreme kaznjava, da bi se borila protiv druge ("srpskenarodne").

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.422
Koliko dvolicno izgleda recimo ovo zajebavanje naroda oko goriva?

Posaljes 100 bitangi na ulicu i das im pravo da maltretiraju narod,
a dzukele ko dzukele rade svoj posao. Da mozda to nije narod?

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.422
Tek je dvolicno, preseliti chat koji odumire na forum zbog "kolicine poruka"

dok je sasvim jasno definisana uloga foruma, gde je kvalitet vazniji od kvantiteta.

Ne razumem se u nacin naplate, ali verujem da kada unistis forum chatom

svakako nema zarade.

Dvolicnost stize uvek kada se radi o marketingu nekog cilja ili proizvoda.

Feniksptica

Početnik
Poruka
9
Ko je birao Vucica !? Ja nisam..svi oko mene su za njega..pa,on je jedan od nas,nije vabzemaljac!! Mani me teotija zavere...radim u madjarskoj fitmi i vidim koliki je razdor..dok god nam je neko drugi kriv ici ce nam ovako..jadni mi,Srbi buhuuu

Dragoljub69

Buduća legenda
Banovan
Poruka
26.839
Nisam ga ni ja birao,ali mi nije kriv što se stvari u Srbiji okrenule na bolje! Ima i njegovih zasluga tu,ali i onog Crnogorca Radulovića od kog je pokupio program
dok je bio ministar privrede.Na žalost,samo je restriktivan deo prekopirao i primenio,a razvojni prepustio inercijama...Pazi kad te stvari znam skoro tako dobro kao
prof.Zec...
Kakogod,ja sam dobro funkcionisao i dok nas je NATO zasipao-što bi mi iko bio kriv što mi i dalje ,pod stare dane, dobro ide...:manikir:
A ja za Đarme neću da radim-za Mađarice-može!:mrgreen:
(Mađare ne volim,ali Mađarke-e to može...:rumenko:)

Guede

Poznat
Poruka
8.749
Dajte svoj doprinos raskrinkavanju opšteg licemerja!
Šta čoveka,ustvari,čini moralnom zveri? Kakav je to usud?
Goli moral je neodvojiv od nagona za prezivljavanje, a razliku cini to sto se radi ne o opstanku jedinke, vec o opstanku sveukupnog zivota, i u tom smislu sva ziva bica ga posjeduju.

Taj kod koji posjedujemo cuva zivot oko nas, koji iako sam u izobilju, bio bi u opasnosti da nestane. Recimo da predatori odluce da stihijski ubijaju na sta naidju ... unistili bi pola zivota, dabrovi bi poobarali sume, brsljenovi ih udavili, pa vjerujem cak i virusi bi ojadili cijelu planetu, kad ne bi bilo tog koda koji drzi svjesnost i o drugim, tj samom zivotu.

Priroda ne moze opstati bez te kolektivne svjesti.

Covjek i njegovo drustveno uredjenje, cesto umisljeno da je jedino, i jedino vazno, ima svoj vjestacki stvoreni moral koji bi trebao da radi u korist prosperiteta istog, a manjkavosti zbog evolucijske stepenice su neizbjezne. ,
Jednom, i ako budemo dovoljno visoko na toj skali, vjestacki moral ce biti suvisan, i kao mnoge druge stvari ostace zapamcen kao alat koji je je bio u sluzbi evolucije iz majmuna, koji jos jesmo i danas, u covjeka koji tek trebamo postati.

Poslednja izmena: