ogledalo

Ogledala su cest motiv u mojim pricama.

Jedna pocinje ovako:

"Carobna ogledala nas vode u nestvarnost nase stvarnosti i otkrivaju nam ko smo u stvari."

:mrgreen:

A ovo kaze cika Borhes, ne mogu da odolim: :mrgreen:

Ponekad u suton neki lik
gleda nas iz dubine ogledala;
umetnost treba da je poput ogledala
koje nam otkriva nas sopstveni lik.


decorative20framed2020mirrorgo.jpg
 
Neću da gledam u ogledalo. Ta osoba me stalno gleda u oči, priča kad ja pričam a ćuti kad ja ćutim, čak i kad joj isplazim jezik ne ostaje mi dužna...
 
zdravo ja sam vragolasta.
malopre sam povalila da incognito i peach nisu napisali post vec 6 meseci !!

zasto..
daznt enibadi lav mi....( sid lenjivac)
 
nesto pravim retrospektivu svega...i foruma takodje...
random nije napisao post 2 meseca.
nesto mi je ranije bilo zanimljiveje..sada samo po inerciji radim....

kako ti tako puno postujes a imas samo 2600 postova?
 
ili da odem p a da se vratim sa nekim novim nikom...

pijafe...jednom si me pitao da ti se javim kad odlazim..

javljam se :-D...ali vracam se :-D
 
ja sam malochas taaako poludeo da je jadno shto se uzbudjujem oko kretena i to na forumu...al idite molim vas vidite teme na novom pazaru...za nevericu...a niki se razbashkario tuche se u grudi i uzviqje srbija...pljuje chovek po muslimanima samo bije...a vamo kao super osmehuje se svima...i otvorim ja temu na kojoj apelujem da modovi izbrishu to sra.nje...ranije sam cimao lilu da to chini al sad mi i nije do toga pomislitje da se neshto nabacujem...ona je par puta brisala...a danas neki pametnjakovitj(chitaj mladjani rajkec) izbishe moju temu...ode na novi pazar i tamo me pita koje sam ja nacionalnosti i veroispovesti!!!!...eeeej zamisli tooooo...neverovatno zaista neverovatno...dal je on izbriso moj apel u to netju da ulazim...al je jadno otitji na novi pazar i tamo videti ono djubre od pisanja...mislim tim ljudima je teshko i bez retardiranih chat shmekera koji tamo dolaze i pljuju i vredjaju...a vamo sve lepo vodi se rachuna ko chatuje na svashtari...fuj...ovaj forum je stvarno taaakvo djubre da je to neverovatno...da nije 10tak ljudi tipa pafa juliana (opet netju da pominjem bitje da se nabacujem) ne da ne bi dolazio nego smeshno...shatro zabranjeno chatovanje i iznoshenje detalja o zhivotima drugih...a modovi chatuju i otvaraju teme o drugima...miiiisim...super neshto...i s vremena na vreme plane neka sirovina tipa efendija tomax...il ja...i hu ha...pojo vuk magarca...na svashtari modovi ko da rade u bolnici sve sterilno i isto mesecima...na ljubav i sex dolaze ljudi za koje se pitam kako je mogutje da postoji toliko kamenja pod kojim su ti ljudi rasli...qltne stvari svaka chas al mrtvo samo oni zhbunovi shto se kotrljaju fale da upotpune atmosferu...mushkarac je prilcihno jeziv valjda previshe testosterona po difoltu...zhenski qtak je off limits po uredbi direktora...dom i porodica je super samo mi teme nisu bliske...romantika je lirika...filizofija je tu i tamo samo ne mozhe chovek uvek lomiti glavu s mislima koje su mudre...a sve shto sam ja teo da radim je da pishem...eeeeh sudbo...
aaa sad ja kontam shta je hanibalka tela...
vid amfibija chachkala po temama...neobichno krajnje...
heh nije nego si ti prepreden i pishesh samo kad ima smisla a ne ko ja il masa nas s 6000-7000 postova...aaaa za 3 dana dve godine kako je piaf na forumu...on izbegava svashtaru i ljubav i sex...pametan chovek...neki party za godishnjicu?...ovo ono otvori temu moje 2 godine...
 
Ej Tune, nisam dugo ovde, al nešto kontam da vi koji ste duže ovde ili aktivniji, poslednjih nedelja poprilično pi3dite. Verovatno s pravom. Ne znam šta se dešava, ali bi mi bilo žao da ljudi sa kojima sam ostvarila makar neki kontakt, a ti si jedan od njih, odu tek tako...
A ti Piafe javi kad je žurka i da l ima dress code. :D
 
pa nije ni chudo da ne kapiram o kakvoj zurci prichate kad se nisam potrudio da prochitam prethodne post-ove... mozak brzi od razuma a prsti brzi od mozga... izvinjavam se oshtecenima.

Nego, shto se tiche mojih postova... Ja se jesam uchlanio pre 2 godine ali sam otprilike godinu dana visio na jednocifrenom broju postova. Udica se zakachila tek kad sam drugi put zagrizao.

Stvarno se pitam kako se oseca chovek koji vec pola godine ima prosek od 76 postova na dan (Whitenicky). Nishta lichno, ne bih da uvredim choveka... ali... razumete?
 
ja imam jako puno postova to ja zato što se dosađujem
inače volim juliana i antuna i pajafa i još neke i da mi nije žao ostavila bi forum stvarno... naime ovakve ljude u ovoj ebeno zabiti ne pozanjem u rl... pa zato mi je žao...ovo objašnjavam šta sam htela da kažem...
uglavnom nije me bilo nekoliko dana i sad sam banula i baš mi je nekako tužno...ceo forum...
i nemam želju da bilo šta napišem niti čitam teme osim nekoliko ...
eto to me trenutno muči
inače kod jarkovca se izlio tamiš raširio se u nedogled kao more ...divno bre izgleda mada je to tragedija za te ljude tamo...
 
gigule:
i loše mi je
juče sam pila rakije i upoznala neke lepe slovake ala ti piju...a i klinci su
a i udata sam...
E, sa' cu da ti pricam... Imam jednog druga, Slovaka... Hteo sam da ga vodim na neko takmicenje u ispijanju piva, tamo kod mene, u Bosni. Oni to sigurno nisu videli... to je cudo jedno! Pricao mi je, kako kod njega u selu, od malih nogu uce decu da tako piju. Prvo im daju da piju iz soljice za kafu. Nekako skloni onaj poklopac u grlu - i samo saspe sve sto ima u casi/krigli. Al' pazi, ni to nije dovoljno... Ima izuzetno velika usta pa pola krigle stavi u njih... I jos, nekako je zarotira zglobom ruke, da pivce brze sklizne. Mora covek da se usavrsava... Danas svi brzo piju pivo.
 
e ja sam letos stao nekim chesima krenuli ljudi u guchu stopom...i povezem ih ja i oni piju neq njihovu rakiju u koju stavljaju neke travke...nishta pelin nishta jager...ljudi sami sebi prave likere...onako i nije loshe...ma piju ljudi svuda...e ste chuli da su bugarima za eu zabranili da prave rakiju qtji...bili protesti...zamisli da zabrane srbiji da peche rakiju...no way...a i kako ti za zabranish nekome na goliji da peche rakiju?...
neca i pekan otje rade neke majce...prodaju po 500din...smeshna cena...nisam doneo al okachitju da vidite skroz su dobre...ok kako kome meni se svidjaju...aaaa amozhe neko da ukrade ideju pa da napravi to isto te zgrne novce...imal nekog copyrighta ovdi a?...
a pa pazi xiaoyu-u(moro sam da se vratim gore da vidim kako je nik odista)..aa i meni je to bilo u pochetq sve neshto gledash shta se deshava...da si videla efendiju i zaveru u kojoj ljudi s foruma prodaju obnazhene slike forumashica te snimaju por.nitje koje distribuiraju shirom sveta...to bi te zachudilo...nishta se neshto ne deshava shto obuhvata odredjen krug ljudi...mene je rajkec i ranije nervirao jer je naprosto subjektivan...a mod takav ne treba biti...al dobro mozhda nije loshe da tinejdzer bude mod na krstarici...nove generacije...novi pogledi na svet ovo ono...a niki mi ide na tuki od kad se pojavio sa izjavama "antune promeni nik" i slichno a samo se.re i chatuje kad napishe odgovor na neq temu to je par rechenica neverovatnog sadrzhaja koji da je fora bio bi ekvivalent pajtonovcima...al nije fora...i josh kad sam video pljuvanje ljudi na novom pazaru....a ne kontaju ljudi kako se zhivi tamo...eto ti njega koji je na drzhavnim jaslama treniran da bude vojnik...kako sedi u prestonici bashkaretji se u ne znam areni il novoj ulici stanici il chemu vetj...kako pljuje bez rezerve po muslimanima(koji su btw ako ne vetjinsko ono 50% stanovnishtva novog pazara)...i sad zamisli da imash dete koje tu dolazi i to chita...pa shta da misli o srbima?...a odraslo u mestu s dve ulice i raskrsnicom kod poshte...u koje nije ulozhen dinar godinama...shta on da misli?...pa naravno da tje da mrzi...a ja se ponekad zanesem takvim stvarima to nepravda i te fore i mrzim kad ljudi lazhu josh kad ih provalim da lazhu i da su shareni tad bash nemam meru...kao sad npr...
ne ovaj piaf mislim da bi bilo na mestu da na neki nachin obelezhish taj mali jubilej...sve je u jubilejima lol
ma ne ne radi se o broju postova...mislim ja verujem da sam ja na pochetq imao preko 30...ok mozhda u nekim trenutcima i preko...al sadrzhaj...majko mila...
ja sam uglavnom casual ovo ono...il sam nag i znojav al to je vetj neka druga pricha...el gledo neko princes?...flash crtatj koji su pravili mat stone i i i ...i onaj drugi shto pravi s njim south park...trey parker...pa kad dodje "body checker guy" hohoho (:
vojvodina pod vodom...hah...planine rulz...
ma da tuzhno...niko nishta retko shta niko shta retko napishe...a da vredi chitati...ja kao trazhio forume i naletim na neki francuski tj srbi iz francuske...da tamoo vidish bede...svi 4C u avatarima...tri prsta ludilo...zgrozio se i teraj dalje...posle sam naleteo na neki koji deluje ok...al par puta se neshto ubagovao pri registraciji...posle sve sredim i...pukne mi mozila...shto bi i sad moglo da se dogodi pa da ode u q sve ovo shto sam napisao...tako da...poshaljite brzi odgovor
 
gigule:
ja imam jako puno postova to ja zato što se dosađujem
inače volim juliana i antuna i pajafa i još neke i da mi nije žao ostavila bi forum stvarno... naime ovakve ljude u ovoj ebeno zabiti ne pozanjem u rl... pa zato mi je žao...ovo objašnjavam šta sam htela da kažem...
uglavnom nije me bilo nekoliko dana i sad sam banula i baš mi je nekako tužno...ceo forum...
i nemam želju da bilo šta napišem niti čitam teme osim nekoliko ...
eto to me trenutno muči
inače kod jarkovca se izlio tamiš raširio se u nedogled kao more ...divno bre izgleda mada je to tragedija za te ljude tamo...
heheheheh..tako, znaci..samo tipove preferiras...:D
dobro, misim..da znam..dobro je kad covek zna..sto treba da zna..:(
misim, ukaze mi se ..ponekad..pa onda znam..sto nisam znala, jel..:roll:

ma svi smo u istoj dilemi..biti na forumu je kao raditi u rudniku..prevrnes dve tone djubreta, da bi procitao jedan biser...jel vredno bre to toga..misim, utroseno vreme..a da ne govorimo o podivljalim sujetama, o besomucnom ogovaranju, o raznim glupostima..
oooooooo...smor..smorastiji...najsmorastiji...
blah:???:
 
Američki Forbs objavio da Kipar krije istinu o nestalim milijardama dolara Srbije
Predsednik uništava dokumenta o pljački
Između 1992. i 2000. godine srpski autokrata Milošević učinio da iz bivše Jugoslavije nestane barem 800 miliona dolara, od čega je, prema dokumentima Haškog tribunala, veliki deo u kešu - navodi američki časopis
BEOGRAD - I dok svi srpski zvaničnici, od predsednika, preko premijera i ministra finansija, nekadašnjeg guvernera i glavnog istražitelja za nestalim srpskim milijardama na Kipru, ćute, u toj državi vri zbog ove afere. Američki i britanski mediji objavljuju članke na osnovu validnih dokumenata o toj pljački Srbije. Posle Fajnenšl tajmsa opširan tekst o Kipru i vlastima te države objavio je i američki magazin Forbs.

Taj najuticajniji finansijski medij optužio je predsednika Republike Kipar Tasosa Papadopulosa da je, preko svoje istoimene advokatske kancelarije, asistirao u iznošenju ogromnih svota novca iz Srbije devedesetih godina. U tekstu "Da li je maleni Kipar sledeći poreski raj vaše kompanije", Forbs podseća da su na Kipru, prema zvaničnim dokumentima, nestale velike svote dolara iz Srbije i da nikada nisu vraćene.

- Kada je Slobodan Milošević umro u svojoj zatvorskoj ćeliji u martu, ostavio je za sobom misteriju od 800 miliona dolara (dokazana suma). Između 1992. i 2000. godine srpski autokrata je učinio da iz bivše Jugoslavije nestane barem tolika svota, od čega je, prema dokumentima Haškog tribunala, veliki deo u kešu. Novac je ukrcavan u avione i prenošen 1.000 milja do malog aerodroma u Larnaki na Kipru. Zašto tamo? Zato što je, kako kaže saučesnik u zaveri i kurir, malo mediteransko ostrvo bilo "prolaz ka svetu"- navodi ugledni Forbs i postavlja pitanje "gde je novac išao odatle", a zatim i odgovara:

Priznanje advokata


Na Kipru sve nestaje

Forbs opisuje Kipar kao "deo Vizantijskog carstva i odlično mesto da se učini da stvari nestanu". - Grčki deo Kipra ima 740.000 stanovnika i dugo je bio usputna stanica varalicama i nitkovima, gde su zvaničnici tradicionalno bili voljni da gledaju na drugu stranu. Samo 150 milja od Bejruta, bliže srednjem istoku nego Evropi, Kipar je bio meka za švercere cigareta, pranje novca, trgovinu oružjem, pa čak i finansiranje terorizma, prema kongresnom saslušanju posle događaja od 11. septembra. Mesto tajnih sastanaka Izraelaca i Palestinaca, Kipar je takođe bio utočište za Ruse koji su prenosili ogromno bogatstvo sumnjivog porekla - podseća Forbs.




- Sudski dokumenti kažu da su Milošević i saučesnici u zaveri otvorili osam kiparskih paravan kompanija (Anteksol, Braunkort...), uključujući onu koju je registrovala advokatska kancelarija Tasosa Papadopulosa, sadašnjeg predsednika nacije. Pambos Loanides, čovek na čelu advokatske kancelarije "Tasos Papadopulos i ko." priznaje da je ta kancelarija otvorila holding kompaniju pod nazivom "Southmed", ali odbacuje da je kompanija osnovana u ime vladara Srbije.

Ove ispostave paravan kompanija otvorile su oko 250 bankovnih računa na Kipru i u Grčkoj ( Laiki Popular banka), i usmerile novac u više od 50 zemalja, uključujući i Lihtenštajn, Luksemburg i Švajcarsku - navodi ovaj američki časopis.

Forbs i Fajnenšel tajms, kao izvor informacija koriste zvanična dokumenta sa suđenja, koje se sada vodi na Kipru protiv Laiki Popular banke. Neverovatno je da su srpske vlasti za taj proces potpuno nezainteresovane, a još veći šok predstavlja i to što je Narodna banka Srbije u januaru ove godine dozvolila istoj toj banci da postane vlasnik domaće Centrobanke.

Pored ovog suđenja, još jedno zaslužuje da bude u centru srpskog interesovanja. To je proces koji je pokrenuo predsednik Tasos Papadopulos protiv uglednog londonskog lista Fajnenšel tajmsa i autora Kerin Houp.

Iako je Papadopulos podneo tužbu, nekoliko godina nije želeo da je procesuira, izbegavajući suđenje. Papadopulos je nekoliko puta pokušao da izdejstvuje izvinjenje Fajnenšel tajmsa, što nije dobio.

Fajnenšel tajms na udaru

Taj list pisao je o ulozi Papadopulosa, zatim predsednika Popular banke Kikisa Lazaridesa i guvernera Centralne banke Aksentioua, u nestanku srpskih milijardi dolara. I ovo suđenje treba da počne u junu 2006. godine, pa će svedočenje i dokazi dodatno ugroziti reputaciju Papdopulosa i Lazaridesa.

U tom predsudskom procesu Papadopulosova advokatska kancelarija je već pismenim putem izjavila da ne poseduje više nikakvu dokumentaciju o registrovanju i upravljanju srpskih of-šor firmi Anteksol, Braunkort... Inače, uništavanje dokumentacije je protivzakonito i pokazuje deo scenarija po kome je neophodno ukloniti sve dokaze o postojanju i delovanju pomenutih of-šor firmi u svim institucijama Kipra, počev od centralne banke, ministarstva finansija, a naročito saučesnika - Papadopulosove advokatske kancelarije, kao i Popular banke.

Zatiranje tragova najveće pljačke Srbije bilo bi otežano da srpska vlast sada pokrene odlučnu pravnu akciju na osnovu obimne dokumentacije koju je sa Kipra doneo ministar finansija Mlađan Dinkić. Uz to, ali i uz dokumenta Haškog tribunala, koja poseduje Vladan Batić, povraćaj para u Srbiju bio bi izvesniji.
 
Srbija je u prošloj godini imala deficit pri uvozu i izvozu cveća i ukrasnog bilja od 7,6 miliona dolara, izjavila je juče predstavnica Privredne komore Srbije Slavica Stevanetić. Ona je na osnivačkoj sednici Grupacije proizvođača cveća i ukrasnog bilja pri PKS kazala da je ukupna spoljnotrgovinska razmena cveća i ukrasnog bilja prošle godine bila 10,5 miliona dolara, od čega je čak devet miliona dolara činio uvoz. Prema sada dostupnim podacima, u poslednjih šest godina površine na kojima se gaji cveće i ukrasno bilje u Srbiji kretale su se od 1.000 do 1.360 hektara.

Predstavnica holandske ambasade u Beogradu, Mila Mirković, kazala je da je Savet za cvećarstvo Holandije zainteresovan da u periodu od 2007. do 2009. godine ostvari saradnju sa srpskim proizvođačima u oblasti hortikulture tako što bi se organizovali seminari, prenos tehnologija uzgoja, ali i proizvodnja rasada u Srbiji koju bi Švajcarci finansirali sa 50 odsto, dok bi se ostatak novca obezbedio iz fondova EU
 
SINDI:
heheheheh..tako, znaci..samo tipove preferiras...:D
dobro, misim..da znam..dobro je kad covek zna..sto treba da zna..:(
misim, ukaze mi se ..ponekad..pa onda znam..sto nisam znala, jel..:roll:

ma svi smo u istoj dilemi..biti na forumu je kao raditi u rudniku..prevrnes dve tone djubreta, da bi procitao jedan biser...jel vredno bre to toga..misim, utroseno vreme..a da ne govorimo o podivljalim sujetama, o besomucnom ogovaranju, o raznim glupostima..
oooooooo...smor..smorastiji...najsmorastiji...
blah:???:
fun000321.jpg


:D :D :D
 

Back
Top