Oglasna tabla za antikvitete

Hvala na iscrpnom odgovoru,ali sam i dobio najkonkretnije objasnjenje.Sajt nacionalne asocijacije sam posecivao i ranije ,ali mi se cini dosta slabije organizovan u odnosu na neke hrvatske(kolekcionari itd).Oni bajonete,npr,narucuju preko ebay-a bez problema,vazdusno oruzje,bez dozvole,ali da ne idem u off.
Jos kad sam danas video Dacica na tv,ladno bih ga stavio ispod buldozera zbog one lepote

Hebote, koji si sadista? :dontunderstand:Kako ti nije zao buldozera?:dontunderstand::hahaha::hahaha:
P.S. ako te zanimaju bajoneti, potrazi katalog FRANKONIJE, mozes da ga kupis u Arsenalu u Majke Jevrosime u BGD-u. Oni imaju odlican izbor, ali su za nase prilike poskupi. A za nabavku i transport do Srbije moras da se snadjes. Skoro je neko lik na Limundu prodavao Enfild stik za 60 E. Van pameti, u Frankoniji je oko 10E, a Frankonija je skupa kuca. Ketner je jeftiniji. Ako mozes nabavi neki primerak DWJ- Deutche Waffen Journal. Tamo mozes naci dosta dobru ponudu svega i svacega, i dosta sajtova prodavaca oreuzja i militarije. I opet moras da se snadjes za nabavku i transport do Srbije.
 
Imam stare Frankonia&Jagd kataloge.Pa u njima su 90-ih bili u ponudi m48a za 250 dem,znaci sve cakum pakum,a mogu sad da mislim.Garand m1 za 800dem.Valjda je to sad u evrima ista cifra.
Bajoneti tu i tamo,ako se nadje po koji,ok.Cekam da malo olabave zakon za vatreno oruzje,ako nista onda barem malo vise od onih 25-50 metaka godisnje
Koliko znam iz Kalibra,Target se reklamirao za nabavki bilo kog inostranog oruzja,ali mislim da je cena isla duplo veca nego u Germaniji,marze porezi itd.Jedino su oni obezbedjivali uvozne dozvole,znaci pojedinac-nula
 
Poslednja izmena:
Imam stare Frankonia&Jagd kataloge.Pa u njima su 90-ih bili u ponudi m48a za 250 dem,znaci sve cakum pakum,a mogu sad da mislim.Garand m1 za 800dem.Valjda je to sad u evrima ista cifra.
Bajoneti tu i tamo,ako se nadje po koji,ok.Cekam da malo olabave zakon za vatreno oruzje,ako nista onda barem malo vise od onih 25-50 metaka godisnje
Koliko znam iz Kalibra,Target se reklamirao za nabavki bilo kog inostranog oruzja,ali mislim da je cena isla duplo veca nego u Germaniji,marze porezi itd.Jedino su oni obezbedjivali uvozne dozvole,znaci pojedinac-nula

Nije valjda da ti je M48 problem. Bar toga ima ko blata.
A sto se bajoneta tice, Frankonija je uvek imala dobar izbor. Neznam sta je tebi tu i tamo[?/B]
A ako ti se ne zuri dacekaj malo. ove nase demo**krate ce nas ugurati u Jevropu, a onda ce i Zakon o oruzju biti prolagodjem.
Uz put jesi li kolekcionar ili trgovac starim oruzjem?
 
poz svima,
moj pokojni pradeda je sakupljao stare novcice,i ja sam to nasledio,imam ih raznih od americkih koji je najstariji 1907-1970 pa do ruskih koji su stari 150godina itd
imam cak i neke koji su stari preko 200godina
tako zanimam me gde mogu da pokazem nekom te moje novcice???
 
Za sad tapkam u mraku,no videcemo ima nekih naznaka ali nisam siguran,mada moze biti i opcija o kojoj razmisljam da je moguce da je neko to radio u privatnoj porudzbini,ne iskljucujem takvu mogucnost ali treba sagledati sve tragove koji se odnose na kraljevinu i videti ima li tu mogucnosti za traganjem hocu reci da nisu jos iscrpljni svi dostupni izvori o podacima,tako da kad naletim na nesto sto bi sa pouzdanoscu moglo dati nekakav rezultat postavicu ovde.
 
Tek sam sada primetio da sam u svojoj prvoj poruci, još pre mesec dana, načinio lapsus calami: navedeni gramofon nije marke Ericsson Bell, kako je napisano, već EDISON BELL . Ukoliko neko želi, mogu dostaviti i spisak ploča sa snimljenim numerama, izvođačima i ser. brojevima tih snimaka, ali će za to biti potrebno par dana.
 
ISPRAVAN pozlaćeni džepni sat (deblja pozlata) sa natpisima
BWC swiss incabloc - na cifarniku
Plaque OR G (ili možda 6) 20 microns AG #535310 - sa unutrašnje strane poklopca
Swiss seventeen 17 jewels - na mehanizmu
jedina mana su dve ogrebotine na poleđini, pretpostavljam da su nastale prilikom otvaranja poklopca kod prethodnog vlasnika.

whnno1.jpg

2ai0ttw.jpg

14sfqxh.jpg

2uibvxw.jpg


ISPRAVAN džepni sat iz 1904. godine (našao ga jedva na net pre dva meseca) sa srebrnim (0,800 Ag) kućištem, sa spoljne strane ima mali štit kao mesto za neki monogram ili slično. Unutra stoje dva žiga, jedan za srebro drugi neka kruna i nešto što liči na polumesec, kao i natpis Remontoir cylynder 6 rubis, a na mehanizmu piše swiss made.

2qis5xg.jpg

fazp4y.jpg

14d352d.jpg

2ebswld.jpg

kb6d13.jpg

2coqxk4.jpg

2up4exl.jpg


Medalja za revnosnu službu, srebrna varijanta, sa original lentom

105czmo.jpg

314319y.jpg


Medalja za dobrog strelca, srpska varijanta

2gt974m.jpg

30bl46x.jpg


2 Spomenice srpsko-bugarskog rata, jedna prvog kvaliteta sa original lentom, druga osrednja bez lente.

eisf1w.jpg


Ponude primam javno ovde, ili tajno na ivanst0607 @ gmail . com, (zbog spam botova sam razdvojio adresu, tj nema nikakvih razmaka u njoj.
 
eee...nemogu da verujem da toliko kriziras pa prodajes i djedova odlikovanja...
Momak, pogresio si temu. Ovo nije tema "politika", pa da se zezas.
Na ovioj temi se rade ozbiljne stvari, trguje antikvitetima i upoznaju kolege antikvari.
Za zezanje tema politika -NAPRED MARS, a Vama kolega Stojanovicu zelim da svoje antikvitete uspesno prodate.
 
Poslednja izmena:
Hvala kolega Jevdokan.

@Monomax
iz cele porodice samo je moj pradeda imao odlikovanja, i to albansku spomenicu, za koju niko živ nema pojma gde je. Pa sam prinuđen da takve stvari kupujem i prodajem kako bi ponovo kupio ili tako nešto.
Osim toga i da je kriza nije ništa strašno, imam drugara koji je TRIPUT zbog nedostatka novca rasprodavao kolekcije u kojima je bilo i Sv. Save i Belih orlova i koječega još, i evo sad skuplja sve to po ČETVRTI put.
 

Back
Top