Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Cao svima,dosta sam dugo citao o nacinu odlaska u australiju,i za mene samog je to izvodljivo,ali odlucio sam da putujem sa svojom curom tj buducom zenom.
Pitanje za sve ljude koji su voljni pisati savete: Posto ja imam zavrsen fax a cura je sa srednjom skolom,kako idu dokumenta samo ja apliciram a ona samo ide samnom ili oboje apliciramo i polazemo jezik kasnije,neki savet molim vas

Za pocetak pogledaj ovaj link.
Jedno od vas dvoje je glavni (main) aplikant, a ono drugo je drugi (second) aplikant. Glavni aplikant je onaj koji ispunjava sve uslove, a pre svega da mu se zanimanje nalazi na SOL listi i da moze da sakupi 120 poena po trenutnom sistemu bodovanja koji se menja od 1. jula. Samo glavni aplikant salje dokumenta na assessment. A postoji opcija da se poeni dobiju i na drugog aplikanta u kom slucaju on mora da ispunjava sve osnovne zahteve: godine, znanje engleskog, zanimanje na SOL listi, radno iskustvo... i u ovom slucaju i drugi aplikant salje dokumenta na procenu. Samo prvi aplikant mora da polaze engleski a drugi ili polaze ili placa odredjenu sumu novca.
Neke institucije, koje rade procenu zanimanja, zahtevaju da im se posalje dokaz o polozenom engleskom jeziku. U tom slucaju, prvo engleski pa assessment. U svakom slucaju, engleski mora biti polozen pre apliciranja.
Drugi aplikant mora da ispunjava sledecih pet uslova...
 
Treba mi pomoc oko points testa. U delu oko bodovanja partnera pise sledece:

If your partner is able to satisfy the basic requirements of:
age
English language ability
qualifications
nominated occupation
recent work experience
has obtained a suitable skills assessment from the relevant assessing authority

Sta ovo poslednje znaci? Da li to podrazumeva da se gube 5 poena ako partner zadovoljava sve navedene kriterijume osim diplome koja mora da se nostrifikuje?
 
Pa,obicno tako i bude.Jedan koji je pogodniji je nosilac vize i na njegovo ime se vrsi aplikacija,a drugi je dobar da doda poene ali...sta kad se obicno ide na onog cija se diploma priznaje.Znaci da ovih 5 poena retko ko postize. Retko kad oba para mogu da predaju assessment za diplome. Bar sam ja tako shvatila.
 
Drugi partner ne mora da ima zanimaje na listi, niti da ga nostrifikuje, ali se onda gube poeni na to, drugi partner ne mora da zna engleski, ali se onda moraju platiti casovi. Ustvari jedini uslovi koje partner mora da zadovolji su godine, zdravlje i karakter.
Evo prouci ovo.

Hvala, GeaGea. Jeste ovaj austalijski zakon najkomplikovaniji. Uvek iskoci neka nepoznanica. Ali,eto, hvala Bogu, ljudi poput tebe uskoce sa pravim odgovorom. Hvala :)
 
Ne znam zbog cega zelite da napustite zavicaj....?
jel mozda znate vi onu;
Ostajte ovde, sunce tudjeg neba
nece vas grijat k'o sto ovo grije
g'rki su tamo zalogaji hljeba,
gdje svoga nema i gdje brata nije.....
razmislite malo ljudi...mozda tamo ima para,srece,zdravlja boljeg zivota ali cemu sve to....gde je tu smisao..?
Izvinjavam se zbog nabujalih emocija....
Btw....jel neko primetio da je SMP naopacke PMS....:kafa:
 
Ne znam zbog cega zelite da napustite zavicaj....?
jel mozda znate vi onu;
Ostajte ovde, sunce tudjeg neba
nece vas grijat k'o sto ovo grije
g'rki su tamo zalogaji hljeba,
gdje svoga nema i gdje brata nije.....
razmislite malo ljudi...mozda tamo ima para,srece,zdravlja boljeg zivota ali cemu sve to....gde je tu smisao..?
Izvinjavam se zbog nabujalih emocija....
Btw....jel neko primetio da je SMP naopacke PMS....:kafa:
Dobro jutro,dobro si primetio..a sto se tice ovog ostalog..volim ja svoju zemlju al ona ne voli mene..nece ni druga zemlja da me voli al bar je necu voleti ni ja vec za buducnost dece koju imam cu otici..njima ovde po mojoj proceni nema ni leba ni s lebom..i ne zelim da rastu mnogo dugo ovde i dacu sve od sebe da makar pokusam a ko nije imao zelju i volju taj nije ni uspeo..moje misljenje..opet..ja se budim sa tim i lezem nocu da odemo odavde..
 
.volim ja svoju zemlju al ona ne voli mene..nece ni druga zemlja da me voli al bar je necu voleti ni ja....
ee ovo si u pravu 100% jer ovde samo gleda ko ce koga da pomuze,a nasa drzava muze boga mi dosta dobro.ja sam sa kosova,a trenutno u beloj palanci izmedju nisa i pirota.sigurno ste culi za ovu varos po tome zato sto ima 90% nezaposljenog naroda,a primanja su max-minimalna.primer radio sam u elektrodistribuciji kao elektromonter,bio sam placen kao fizikalac.sa svega 12.300din..eto razlog jos veci da sto pre odem tako reci pobegnem iz svoje zemlje....
 
Zdravo svima!
Pratim neko vreme teme o Aus. Pored dosta korisnih informacija nailazio sam i na dosta postova koji razvodnjavaju temu.
Imam jedno pitanje a to je u vezi shedule 2 liste. Moje zanimanje je na njoj i nosi 60 poena. Nisam naisao nista vezano za shedule 2 pa ako nekom nije problem da mi objasni o cemu se tu radi? Imam li uopste pravo da apliciram?
 
To znaci da si zakasnio...
I to 9 meseci.
Izvini Gea,jedno pitanje,sada na listi 2 stoji..... the SOL in existence prior to 1 July 2010 in ANZSCO code (schedule 2) – applies to GSM applicants who are eligible for transitional arrangements and who lodge their application before 1 January 2013.
Ili ja nesto nerazumem ovde..recimo i moje zanimanje se nalazi na ovoj listi..ne znam totalno sam zbunjen sada..i citam gore da je covek zakasnio 9 meseci...
 

Back
Top