Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Hej, NHF. Mislim da su te vase muke slatke u odnosu na muke ljudi koji zive u Srbiji i ne mogu da odu iz nje.



Ono zbog cega nas aplikante ovo zanima je zivot pre nego sto nadju posao. Kolicina novca potrebna za prezivljavanje prvih nedelja u Australiji je misaona imenica za vecinu ovde. Neto plata od 2000-4000 dolara koju ce mnogi imati posle par meseci naravno da moze pokriti te troskove. Ako se jos jedan clan porodice zaposli, onda nema zime - u zemlji kojoj je ionako nema :). Ali treba doci do toga...
Pa zavisi da li dolazis sa djecom ili bez. Ako si bez onda ti stvarno ne treba mnogo. Recimo 1000 dolara mjesecno bi bilo dovoljno ako iznajmljujes neku sobicu za male pare
 
Zamolio bih ljude koji su otisli ili dobili vizu nedavno da mi odgovore na sledece pitanje:

Da li ste u prezimenu (ukoliko imate to slovo) koristili na aplikaciji cj kao cuprija slovo ili C?

Pise tamo prilikom popunjavanja online aplikacije da se ti podaci koriste za izdavanje elektronske vize i da ukoliko nisu isti, ne pustaju ljude da udju u Australiju, bez obzira da li su dobili vizu ili ne

P.S. Veoma mi je ovo bitno, zamolio bih za odgovor :)

Zar ne bi trebalo da piše isto što i u pasošu?!
 
Dišeš li uopšte ????

Pa od nečega se mora umrijeti :) čak se i ne drogiraš?! Kud ovaj svijet ode??? :think:

U bre, ako ti to zivot, da smrdis i da se kockas onda nek ide u penis :D :P Sta bilo sa sportom, muzikom, nesto kreativno, rad na sebi, lov lukom i strelom, zezanje ljudi koji su fanaticno posveceni necemu, dobra i zanimljiva mesta mesta, bor. vestine, vecera u dobrom restoranu, misbehaving in public, neke avanture negde u tri lepe i tako te stvari ... ?! Damn it mate, you begin to worry me :D LOL
 
Hej, NHF. Mislim da su te vase muke slatke u odnosu na muke ljudi koji zive u Srbiji i ne mogu da odu iz nje.



Ono zbog cega nas aplikante ovo zanima je zivot pre nego sto nadju posao. Kolicina novca potrebna za prezivljavanje prvih nedelja u Australiji je misaona imenica za vecinu ovde. Neto plata od 2000-4000 dolara koju ce mnogi imati posle par meseci naravno da moze pokriti te troskove. Ako se jos jedan clan porodice zaposli, onda nema zime - u zemlji kojoj je ionako nema :). Ali treba doci do toga...

E sorry, ako vas ne zanima, onda u redu ;). A za slatkocu... ce pricamo kad budemo na istom :mrgreen:.

Ono sto me najvise razalostilo kad sam upoznao ovaj raznoliki svet, razne nacije, rase i vere i nevere... niko bre ne misli o svom narodu najgore... cak suprotno... osim nas.
Ova poslednja recenica nevezana s citatom, nego mi tako eto doslo da kazem :-)
 
E sorry, ako vas ne zanima, onda u redu ;). A za slatkocu... ce pricamo kad budemo na istom :mrgreen:.

Ono sto me najvise razalostilo kad sam upoznao ovaj raznoliki svet, razne nacije, rase i vere i nevere... niko bre ne misli o svom narodu najgore... cak suprotno... osim nas.
Ova poslednja recenica nevezana s citatom, nego mi tako eto doslo da kazem :-)

To potice od duha nacije. Pored glavne karakteristike da gledaju samo da te zajebu tu je i ona usadjena koju su poneli iz faterlanda da se dele po ubedjenjima, religiji, mestima odakle su i tako dalje ... SIgurno ne mozemo da budemo svi jednaki kad se Beogradjani smatraju za "super rasu" i "bozanski narod" a ostali su svi debili i seljaci koji im placaju porez samo i govore "nepravilno" zato sto nije kao oni i cine im glavninu vojske u zemlji :D Centralizovan sistem kao Sev. Koreja i tako da to nikad ne mogu da budu "nasi" u pravom smislu :D

Ja delom sam i pobego' od takvog fasizma na primer, sta ima da mislim lepo :D
 
Poslednja izmena:
zavisi na koju vizu dolazis. Ako imas neku poslovnu ili strucnu kako se vec zove, pretpostavljam da neko mora da ti je odobri i posalje sve a pritom verovatno da ti obezbedi neki posao. Ako ides na spouse onda imas partnera koji to moze da obezbedi. Zato je potrebno da se daju na uvid oni izvestaji o prihodima, da se utvrdi da ti je sponzor sposoban da te pokrije bas u prvo vreme i da mozes da zivis normalno. Oni nisu to ostavili slucaju uopste.

Nas je većina ovde koji hoćemo da dođemo preko skilled vize, što se nekad zvalo trbuhom za kruhom :). Znači, nema nikakvog poslodavca ili sponzora koji nas čeka :(.

Samo da napomenem sta mozes da ocekujes, ako ti treba bilo kakva pomoc oko toga, makar i potpis cisto kao garancija, videces da nece niko da ti pomogne od tih "nasih", sto se svi prave najvece patriote :D I bezi od njih i zaobilazi u sirokom krugu :D

Iskusio na svojoj koži, mada ne u Australiji. A čuo sam taj savet na više mesta...
 
To potice od duha nacije. Pored glavne karakteristike da gledaju samo da te zajebu tu je i ona usadjena koju su poneli iz faterlanda da se dele po ubedjenjima, religiji, mestima odakle su i tako dalje ... SIgurno ne mozemo da budemo svi jednaki kad se Beogradjani smatraju za "super rasu" i "bozanski narod" a ostali su svi debili i seljaci koji im placaju porez samo i govore "nepravilno" zato sto nije kao oni i cine im glavninu vojske u zemlji :D Centralizovan sistem kao Sev. Koreja i tako da to nikad ne mogu da budu "nasi" u pravom smislu :D

Ja delom sam i pobego' od takvog fasizma na primer, sta ima da mislim lepo :D

Kako ja to dozivljavam, ne kao duh nacije, vec kao duh covecanstva... Sve to sto si naveo stoji i ovde, samo sto se ne natura tako otvoreno nego se koristi sistem i podsistemi da naprave isto, potpuno isto to. Tako da niko ne mora otvoreno da pokazuje svoje predrasude, tu je sistem da ih obuce u nesto drugo.
To generalno, opet zavisi od mikrosistema u kome covek zivi.
 
E, vec sam hteo da odreagujem za ono "tree kralju", pa i za ovo ponasanje sad, znaci odmah da se prestane, nisam bre ja od juce, dizete me tu da me zaebavate, samo da bi me tresnuli sto jace u zemlju posle toga :rtfm: .
Nemoj se zezate, jer cu poceti sve pogresne informacije da hranim ovde sad... :zper:
Inace, kao sto rekoh gore, niko ovde ne govori ono sto misli, tako nauceno od malena, ali kad ih iznerviras (sto cete se sloziti, imam talenta da uradim), tj isprovociras (verbalno) itekako pokaze pravo lice. Uctivo smeskanje nestane samo tako. Tako sam i ja sad usvojio takvo ponasanje, pisem ovde ono sto znam da bi vi voleli cuti, jer sam bio u vasoj kozi. Kakva korist da pisem istinu, ne mogu vas spreciti da dodjete sigurno :). A sa ovima koji su vec ovde, mozemo kako hocemo :).
 
Kako ja to dozivljavam, ne kao duh nacije, vec kao duh covecanstva... Sve to sto si naveo stoji i ovde, samo sto se ne natura tako otvoreno nego se koristi sistem i podsistemi da naprave isto, potpuno isto to. Tako da niko ne mora otvoreno da pokazuje svoje predrasude, tu je sistem da ih obuce u nesto drugo.
To generalno, opet zavisi od mikrosistema u kome covek zivi.

Pa da, samo sto se takve stvari okrecu na salu, ali nikako nece neki takav razlog da utice da jedni imaju 50K platu dok jedni jedva 10K. U Srbiji je napravljeno da takve stvari znace bukvalno opstanak pa se svi muvaju u jedan grad, jer su tu svi mediji, tu ide sav porez, svi fondovi, pare od raznih prodaja svega, njihovi studiji, skole, njihov akcenat, glavne gazde, sve ambasade, sve oni moraju da odobre et cetera, et cetera :D

Tako da ako je duh coveka da non stop tezi standardizovanju svega, radi lakse komunikacije, fincionalnosti, ekonomicnosti i ostalog, onda odredjene grupe imaju svoje karakteristike kako to i na koji nacin naprave. Tako da jeste duh nacije, jer nacija moze da bude od vise razlitih ljudi genetski, ali isto "kulturno" odnosno po uredjenju sistema u kome su.

Dok ovamo sve u balansu, s'tim sto negde imas drugacije prilike nego na nekim drugima pa sve zavisi sta zelis da budes. I ne moras da na primer trcis u Sydney da bi zavrsio neki posao kad imas office za sve u svom mestu.

I nije samo u AU sve tako, evo na primer moji zive u Nemackoj i to je maltene ista prica ...
 
Poslednja izmena:
Hvala za "kad"...



Ovako nekako:
:D ?

Heheh, bas tako, nista nije istina...

Battlecat, sta je to s vama decom roditelja u Nemackoj, svi odoste u Australiju? :)
Ima jedna stvar za koju moras trcati u Sidnej... pogodi koja!


Neko tamo negde rece, opet, treba bezati od nasih... Moram da napomenem, da sam upoznao dosta nasih, neki su mi i dosta pomogli oko raznih stvari. U nekim slucajevima mi je to posle i preselo. Sa nekima se fino i druzimo. Jelda je sve relativno...
I jednu pricicu da ispricam, dok sam polagao razne ispite za razne licence, jedan sam pao. Jedan bas onako glupav i lak, iznenadjujuce. O ishodu ispita dobijes pismo posle 15 dana gde pise "pao". Ne pise zasto i kako, za to slicno kao na IELTSu, platis jos stotku za review, ali ni onda ne znas zasto, nego posle review platis jos stotku za obrazlozenje sta si pogresio.
Na stranu to sto ni na faksu nisam bas padao ispite, a kamoli na trade nivou... Elem, na kraju pisma potpisano "nase" ime i prezime. Nisam sad bas siguran da li "nase" je vise licilo na hrvatsko ime recimo, ispit je bio jedan na jedan (samo on i ja u sobi), jeste me pitao odakle sam i nicim nije nagovestio da nesto nije u redu tokom ispita...
Ne izvlacivsi nikakve zakljucke iz ovoga, resio sam da sam vec bacio 150$ i otisao posle na drugo mesto da to polozim.
Sad, ne znam zasto sam ovo ispricao, ali ako ne koristi nicemu, mozda bar moze da skodi ;)
 
@Tree

Ne znam za "ostale", al za mene licno nisam ni znao da cu da zivim u Australiji vec sam svu paznju i planove posvecivao Nemackoj da tako kazem... Tek posto sam upoznao moju sadasnju zenu i pored svog najboljeg ortaka koji mi je sada kum dobio jos jednog najboljeg prijatelja koja mi je sada zena je otislo na tu stranu. Jer mi je zena Australijanka ...

A to za Sydney, ne znam za sta moras da trcis ne pada mi na pamet trenutno.. Da vidis operu, ili Harbour Bridge :D :P
 
@Tree

A to za Sydney, ne znam za sta moras da trcis ne pada mi na pamet trenutno.. Da vidis operu, ili Harbour Bridge :D :P

Ako ti, ne daj boze, zatreba usluga nase ambasade
lol.gif
.
A pitO sam te za relaciju Nemacka-Australija, jer poznajem jos par takvih, pa mi zanimljivo... kako te zivot odvede gde hoce:)
 
U bre, ako ti to zivot, da smrdis i da se kockas onda nek ide u penis :D :P Sta bilo sa sportom, muzikom, nesto kreativno, rad na sebi, lov lukom i strelom, zezanje ljudi koji su fanaticno posveceni necemu, dobra i zanimljiva mesta mesta, bor. vestine, vecera u dobrom restoranu, misbehaving in public, neke avanture negde u tri lepe i tako te stvari ... ?! Damn it mate, you begin to worry me :D LOL

:D samo ribolov dolazi u obzir rijeke, jezera, kafane, itd...ribolov na svim mogućim mjestima ;)
 
Ako ti, ne daj boze, zatreba usluga nase ambasade
lol.gif
.
A pitO sam te za relaciju Nemacka-Australija, jer poznajem jos par takvih, pa mi zanimljivo... kako te zivot odvede gde hoce:)

Ah ... da, old habits die hard :D

Njih zaobilazim u sirokom krugu, ne sumnjam da ispoljavaju sve kulturne tekovine svoje zemlje ( ljubaznost, profesionalnost, opsta kultura, sposobnost za makar i osnovnu komunikaciju etc. ) :D

Jednom sam otisao u neki srpski konzulat u Frankrurtu i to je bilo onako ulazis iz normalne sredine okolo, civilizacije, direktno u neku komunisticku sredinu 70-tih... :D Samo fale Paja i Jare onde da sede onako :D Neki pijan security/portir oborio naocare na pola lica, imas utisak da ce onako da mu spadnu, izbacio donju usnu i oci mu polu-zatvorene i onako ide ruke na dupe i kao gleda narod :D LOL Tacno vidis da neki alkos koji plus izigrava nesto :D Drugi neki isto smesan onako kao sa nekog konkursa za komediju neku, da pomislis da si u skrivenoj kameri :D

Neljubazno, neotesano , sve u svemu varvarski utisak ponasanja i davanja informacija :D Jedino posle iza neka gospodja sto bila ok ...

Kako sam cuo nesto otprilike tako je i u Sydney :D
 
Poslednja izmena:
Nista ti ja ne znam sta bih tamo napisala,ja sam predala za 309 vizu,onu bracnu,ako mogu kome da pomognem ,rado cu,ali mi treba konkretno pitanje.Niti sam sta polagala,niti sam diplomu prevodila,rekoh vec gore negdje,sponzorusa :rumenko:

Pa morate to oboje da sredite i da se informisete. Ozbiljno shvatite to jer je vrlo ozbiljna stvar kad krenu da obradjuju i kad krene lekarski i interview. You gotta know your sh*t :D Pisalo ti je u info o vizi sta sve treba o dokumentima i cena vize u evrima i proceduri. Odi tamo na njihov sajt i nadji info za 309 i skini ili zovi i trazi da ti posalju na mail. Nego to je druga tema vec koja postoji ...
 
Nista ti ja ne znam sta bih tamo napisala,ja sam predala za 309 vizu,onu bracnu,ako mogu kome da pomognem ,rado cu,ali mi treba konkretno pitanje.Niti sam sta polagala,niti sam diplomu prevodila,rekoh vec gore negdje,sponzorusa :rumenko:

Znam, znam, ali mislio sam na nešto tipa: prijavili se 1.9.2012., zatražili nam pare 8.12.2012., platili 10.12.2012., pregled 20.12.2012., razgovor 25.12.2012., viza 15.01.2013....
 

Back
Top