Odjednom se zamrzne

zivke

Zainteresovan član
Poruka
103
Imam problem od skora, Nema nikakvih drugih problema sem toga da se posle nekog vremena (sat Vremena), mada nije uvek isto, ceo komp jednostavno zamrzne. Ne odgovara ni na komande na tastaturi ni na misu. Bilo sta od programa da se pokrene, radi neko vreme i onda se zamrzne. Nije do Ram memorije, proverio sam. Hard nema bad sektore i to sam proverio. Zamrzne se cak i kada samo slusam muziku u winampu. Ako neko ima ideju sta bi moglo biti, neka javi. Razne testove sam radio i ne prijavljuje nikakvu gresku. Radi se o sledecoj konfiguraciji:
Asus ploca, Duron 1.1, 128 Asus grafika, 256 SDRAM, 80 GB Hard...

molim pomoc
 
Moze da bude kuler na cpu (nisi napisao da li si to proveravao) mozda je oslabio pa se sporije okrece
ili treba da dodas malo kontakt paste, drugi moguc razlog je napajanje, trece proveri elektrolite na maticnoj ploci (da li su se "naduli"), cetvrto otkaci sve ide uredjaje osim hard diska pa vidi sta se dogadja, peto zameni ide kabl na hard disku i na kraju, nisi napisao da li si proveravao sa drugim procesorom
 
Cooler radi normalno,temp cpu je u redu. Nikada nisam skidao niti sta gledao oko procesora, prema tome ne verujem da treba ista oko toga dirati. Ne znam za elelktrolite, kako izgledaju kad su naduveni? Probao sam da otkacim sve ide uredjaje i ostavim hard opet se isto desava. I sa promenom ide kabla ne resava nista. Nekoliko puta sam vec instalirao windows. Dajte jos neki predlog.
hvala i za ovo do sada, mada mi treba nesto da resim ovo
 
Najbolje da pozajmis od nekoga napajanje, pa da probas zamenom.
I ako mozes od nekoga pozajmiti hard pa instalirati windows na drugi
hard i onda probati (mene su znali zayebavati maxtor od 80GB)
stalno naletim na neki nenormalan, koincidencija valjda.
 
Mogu da kazem moje iskustvo..

Najcesci razlozi zamrzavanja Wina nisu hardverske prirode, jer da jesu, onda bi najprije bio problem sa grafikom.. Niko je nije pominajo.. Dakle zamrzavanje Wina bi trebalo da je problem softverske prirode i to je najjevtiniji dio posla.. No ako si vec krenuo sa provjerm hardvera pregledaj jos napajanje i naravno i obavezno graficku karticu, ako je hardver u redu sto mislim da jeste, onda idi na ovu varijantu provjere sistema, a sve mi lici na drajvere za graficku ili greske u sistemu..

Poz.
 
Toga se nisam setio, moze biti da su drajveri za graficku ,jer je winxp service pack2 sam pronasao pri instaliranju windowsa svoje drajvere za mou graficku ATI RADEON 9200 se. Mislis da ce pomoci ako instaliram drajvere se diska za tu graficku?
 
Nisam siguran, ali logicno je da ako grafika zataji i ne moze da odradjuje posao kako treba, onda ni sistem ne moze da funkcionise kako valja, te s toga i dolazi do zamrzavanja..

Ovo je naravno predpostavka, a govorim o problemu jer sam prije godinu i nesto imao problem za zamrzavanjem slicno kao i ti, ali sam imao zamrzavanje samo u situacijama kada pokrecem odredjene filmice skinute sa neta, tacnije radilo se o nekim spotovima, i rijesio sam problem na dva nacina , reinstalacija drajvera i izbacivanje viska codeca sto sam ih bio nagurao da bih pokrenuo pomenute spotove..

Ovo je samo iskustvo, mada mislim da je tvoj Win zreo za reinstal, ali ne smijem da tvrdim ovako napamet jer pricam nacoravo..

Poz.
 
Dakle, nisam razumio ranije da si radio fresh instal win-a ali ako jesi i imas problem i dalje, onda je rijec o tri stvari, dakle sumnjive, po meni..

1. RAM
2. Grafika.
3. Napajanje..

Kad sve to provjeris, znaces gde nesto ne stima..
 
Drustvo, vidim da niko nije pomislio na IRQ-ove. Ja sam imala problem kada su mi mrezna i mis bili na istom zahtevu za prekid, pa cim neko krene nesto preko mreze a ja koristim misa, zamrzne se komp. Dakle, nece skoditi da proveris da li imas sudar IRQ-ova
 
Petica:
Drustvo, vidim da niko nije pomislio na IRQ-ove. Ja sam imala problem kada su mi mrezna i mis bili na istom zahtevu za prekid, pa cim neko krene nesto preko mreze a ja koristim misa, zamrzne se komp. Dakle, nece skoditi da proveris da li imas sudar IRQ-ova

Hmm...zanimljivo... a kako promeniti IRW kanala na XP-u??
Ja sam dosta pokusavao ali jednostavno opcije koje to omogucavaju nisu pristupacne.
Jedini nacin za menjanje IRQ-a i to za stampac je bio iz BIOS-a. I kod nekih matorih
modema je bilo moguce to uraditi hrdverski preko dzampera.
Jel imas neki info?
 
Ma decko format c pa sve po redu ako ti i onda pravi probleme onda je nesto od hardvera.
Ako ti se to konstantno desava na 1h onda bi moze biti dosta toga jedno je sigurno: nije napajanje.
Verovatno bi te zacudilo koliko se takvih problema resilo promenom memorijskog slota ili cak stavljanjem modema u drugi slot itd.
 

Back
Top