Quantcast

ODBOJKA

milsu

Ističe se
Poruka
2.261
Партизан Визура 3:0 Црвена Звезда

Први вечити дерби након обнове ЖОК Партизан, понедељак 23. септембар 2013. Турнир у Хали спортова на Новом Београду. Иако се то не би рекло према резултату, меч је био неизвестан сусрет две подједнако јаке екипе. У првом сету, Ајкулице Гробарке су све време јуриле резултат, да би пред крај повеле и освојиле сет. У другом сету потпуно иста прича као у првом, играло се на разлику. Трећи сет је био изједначен, да би се одбојкашице Партизан Визуре пред крај одмакле и добиле утакмицу. Ајкулице Гробарке су потом поздравиле своје верне навијаче.

veleski

Zainteresovan član
Poruka
415
EP: Srbija i Rusija za finale

Euforija ruši Ruse
Muška odbojkaška reprezentacija Srbije imaće danas (15.00) najtežeg rivala na putu ka odbrani titule prvaka Evrope. U polufinalu 28. Evropskog prvenstva, koje se igra na fudbalskom stadionu u Kopenhagenu, izabranici Igora Kolakovića pokušaće da naprave čudo i savladaju favorizovane rivale iz Rusije.

- Obožavamo ovakve utakmice s Rusijom, kad igramo na ispadanje. Ne bismo bili ovde da ne posedujemo kvalitet i u duelu s njima je sve moguće. Oni su olimpijski šampioni, kao i osvajači Svetske lige, ali mi, zahvaljujući svojoj euforiji i prevazilaženju svojih mogućnosti, imamo šanse u tom duelu - kaže selektor Srbije i dodaje da bi plasman u finale EP bio velika senzacija:
- Ako uspemo da prevaziđemo naše objektivne mogućnosti, imamo šanse protiv Rusije, a to možemo samo u transu koji smo započeli protiv Holandije, a završili u duelu protiv Belgije. Bilo bi prvorazredno iznenađenje da ih pobedimo, ali sve je moguće.

Činjenica da će susret biti odigran na fudbalskom stadionu Parken, koji će biti pretvoren u halu u koju može da stane 15.000 gledalaca, može umnogome da utiče na razvoj situacije na terenu.
- Svakako se moramo dobro pripremiti za duel i pokušati da se naviknemo na teren na kom će biti odigrano polufinale. Zadovoljni smo što smo tu i nadam se da dobijamo novu energiju i da ćemo biti slobodniji u nekim stvarima.

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.442
Bravooo za naše odbojkaše! :vatromet: Znala sam da će nas obradovati medaljom.
:klap: :klap:
Bilo je povuci-potegni u ovom poslednjem setu posebno, ali dobro je ispalo.
Dobro je da su nas bar oni obradovali (kad nije ženska reprezentacija :( ).
Čestitke od srca!
:klap:

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.442
Ne mogu bez medalje: podmlađena Srbija osvojila evropsku bronzu!

B. Vinulović | 29. 09. 2013. - 16:44h izmena vesti 16:33h | Foto: Reuters | Komentara: 49

Navikli su nas na medalje, a sa Evropskog prvenstva odigranog u Danskoj i Poljskoj, donose bronzanu. Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Bugarsku u Kopenhagenu u meču za treće mesto sa 3:0 (25:22, 32:30, 27:25), i osvojila deseto odličje na kontinentalnim šampionatima u istoriji, a osmo na poslednjih deset turnira! Izabranici Igora Kolakovića su prva dva seta slabije počeli ali su pravili preokrete, drugi je dobijen posle dramatične borbe, u kojoj je i Bugarska imala dve set lopte, a u trećem je opuštanje skupo moglo da košta “orlove”, ali su se uozbiljili i uspešno priveli meč kraju.

Izabranici selektora Igora Kolakovića su pružili maksimum u polufinalu protiv Rusije, pokazali da mogu da pariraju "zbornaji", ali za nešto više od časnog poraza i neizvesnosti do kraja trećeg seta protiv favorita turnira, bilo je neophodno iskustvo.

Rival "orlova" u borbi za bronzu i deseto odličje na Evropskim prvenstvima je reprezentacija Bugarske, koja je od Italije poražena sa 3:1. Kao i u meču protiv Rusije, slabije je otvoren meč i Bugari su sa 8:5 otišli na pauzu, ali je ekipa predvođena Atanasijevićem, uz poboljšan blok i poen Nikića, došla do 14:14, kada su rivali uzeli tajm-aut. Počeli su i oni da greše, i posle treće servis greške, Srbija je sa 16:15 otišla na drugi tehnički tajm-aut.

Imali su izabranici Igora Kolakovića potom i 21:18, uz sjajan servis Bugarska je stigla do 22:22, kada je Kovačević prvo doneo važan poen, a zatim i set loptu iz asa. Novim nezgodnim servisom naterao je rivale da loše organizuju napad, a Atanasijević je preko trojnog bloka okončao set.

Nastavak je doneo ustaljeni scenario - slabiji početak i dostizanje prednosti rivala, koja je prestignuta i uz raspoloženog Kovačevića sa šest poena u drugom setu, Srbija je sa 16:14 otišla na kraći odmor. Bugari su stigli i razliku od tri poena, a uz blok Lisinca i jedno zakucavanje Atanasijevića, poveli smo sa 23:22.

Nisu iskorišćene dve set lopte, Podraščanin je imao idealnu priliku da poentira, ali je posle tajm-auta ispravio grešku. Ipak, Bugari su izjednačili i došli do set lopte, a Atanasijević je sprečio izjednačenje, iznudivši blok-aut. Poslao je Sokolov potom loptu u aut za četvrtu set loptu, ali ni ona nije iskorišćena. Tek na 31:30, Atanasijević je sjajnu igru u drugom setu krunisao poenom za 2:0.

Psihološki aspekat doneo je sjajan start i "orlovi" su poveli sa 14:10, ali su se opustili, što je Bugarska kaznila serijom od 7:1 za preokret. Reagovao je i Kolaković tek posle toga, uz kritiku igračima za razigravanje rivala greškama, a Bugarska je potom povela sa 21:19.

Vezala je Srbija tri poena i vratila prednost, pa je i protivnicima bio potreban predah. Kovačević i Petrić su doveli ekipu nadomak trijumfa, a iskorišćena je četvrta meč lopta, za uspešan kraj turnira.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Aleksandar Atanasijević sa 20 poena, Nikola Kovačević imao je 17, a Marko Podraščanin, Miloš Nikić i Srećko Lisinac po sedam.

Srbija je na ovom šampionatu branila titulu, a Evropa će dobiti novog prvaka posle finalnog meča Italija - Rusija, koji počinje u 18 časova.

Rezultati na poslednjih 10 turnira
1995 - Bronza
1997 - Srebro
1999 - Bronza
2001 - Zlato
2003 - 4. mesto
2005 - Bronza
2007 - Bronza
2009 - 5. mesto
2011 - Zlato
2013 - Bronza
____

Bronzane medalje osvojene su i 1975. i 1979. godine.

http://sport.blic.rs/Ostali-sportovi/Odbojka/240564/Uzivo-Umesto-da-privedu-mec-kraju-orlovi-se-opustili-protiv-Bugara-2522-3230-1921

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.442
Žao mi je što nisam stigla da ispratim celo prvenstvo, gledala sam celu prvu utakmicu protiv Slovenije i četvrtfinalni meč sa Belgijom i sad sa Bugarskom.
Upravo je krenuo finalni meč između Rusije i Italije, navijaću za Rusiju, baš bi bilo lepo da oni osvoje zlato, a i super su odigrali ovo prvenstvo.

Dr.Jekyll

Elita
Poruka
16.628
Žao mi je što nisam stigla da ispratim celo prvenstvo, gledala sam celu prvu utakmicu protiv Slovenije i četvrtfinalni meč sa Belgijom i sad sa Bugarskom.
Upravo je krenuo finalni meč između Rusije i Italije, navijaću za Rusiju, baš bi bilo lepo da oni osvoje zlato, a i super su odigrali ovo prvenstvo.
Onu prvu protiv Slovenije kao da nije igrala ova ista Srbija kao danas protiv Bugarske...nisam mogao danima nakon utakmice da shvatim da su mogli tako nonšalantno da odigraju taj meč sa slovencima i mislim da im je to do sada ubedljivo najgora utakmica na svim takmičenjima.
Svaka im čast kako su podizali formu tokom šampionata i ova bronza ima zlatan sjaj :D

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.442
Onu prvu protiv Slovenije kao da nije igrala ova ista Srbija kao danas protiv Bugarske...nisam mogao danima nakon utakmice da shvatim da su mogli tako nonšalantno da odigraju taj meč sa slovencima i mislim da im je to do sada ubedljivo najgora utakmica na svim takmičenjima.
Svaka im čast kako su podizali formu tokom šampionata i ova bronza ima zlatan sjaj :D
Imaš pravo. Slično mislimo. Videla sam na prethodnoj stranici tvoje komentare za utakmicu sa Slovenijom. Nisam imala volje ni da napišem ništa koliko sam se tog dana bila i rastužila i razbesnela (ali više razbesnela upravo zbog onoga što si i ti napisao - pozicije Slovenije na odbojkaškoj mapi; Kako čoveku da ne bude krivo), a još su i košarkaši doprineli. Dobro je da su se posle toga trgli i krtenuli uzlaznom linijom inače da su i sledeću izgubili ne bi bilo dobro.
:D

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.442
Ihhh, Rusi su bili nadomak pobede, prva dva seta su bila njihova i u trećem zabrljaše - 25:22 u korist Italijana. Sad su ušli u četvrti set, biće gusto i neizvesno ako ovako nastave.

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.442
E pa baš fino, Rusi osvojiše zlatnu medalju. :super:
Koliko smo i mi i Rusi omanuli u košarci toliko je bilo uspeha u odbojci. :klap:
Sve čestitke Rusima na osvojenom zlatu i našima još jednom sve najbolje i da nam na narednom prvenstvu donesu zlatnu medalju, taman još malo da se uhodaju do tada. :D
Čestitke i Italijanima, zasluženo srebro, sudeći pogotovo po ovoj finalnoj utakmici.

Poslednja izmena:

mr Kiza

Aktivan član
Poruka
1.191
Pridruzujem se cestitkama, steta je sto su naleteli bas na Ruse vec u polufinalu, ali medalja je medalja!
Dosta mladih igraca imamo, bice jos dobrih rezultata u buducnosti nadam se.

milsu

Ističe se
Poruka
2.261
Ајкулица Power! :D

Први супер куп Србије за одбојкашице у историји. Црвена Звезда 0:3 Партизан Визура. Прва два сета изједначена. У трећем су Ајкулице Гробарке доминирале, ношене на крилима својих верних Гробара.

No Respect

Domaćin
Poruka
3.742
Državni projekat neće dugo trajati (kao i ženski košarkaški).Ovo je osmišljeno samo bi se koliko-toliko stalo na putu neprikosnovenoj Zvezdi koja više i nema motiva da igra u ligi u kojoj se prvak znao godinama unapred.

milsu

Ističe se
Poruka
2.261
Партизан Визура - Бешикташ 3:0. Колико људи уопште зна о чему говорим? Пуна (добро полу пуна, али и то је пуно) Хала спортова на Новом Београду, фантастична одбојка, френетично навијање, турски амбасадор на трибинама. Да ли је било директног преноса на некој од телевизија, да ли је било макар прилога у вестима? Ипак је реч о нашем представнику у европском купу. Па нека је и женска одбојка. Нисам приметио ниједну камеру, можда је била нека скривена. Остаје нама посвећенима да уживамо, а ви остали који волите спорт, ко вам је крив што сте необавештени.

http://www.pressonline.rs/sport/ostali-sportovi/294044/odbojkasice-partizana-vizure-ubedljive-protiv-besiktasa.html

milsu

Ističe se
Poruka
2.261
Ja znam, bio sam, zaista je bio lepo gledati Partizanove devojke kako uz podrsku Zabranjenih pruzaju dobru partiju na terenu.
На свим телевизијама преносе страни фудбал, а нико не жели да преноси домаће одбојкашице када наступају у европском такмичењу. Сви се слажу да младе треба мотивисати да се баве спортом, уместо дрогом или криминалом. А како ћемо то, ако нико не подржава домаћи спорт. А после се од тих истих одбојкашица, које немају никакву медијску подршку, очекују медаље на светском и европском првенству, светској лиги, или светском гран прију.