Odbacuju EU - hoće u Briks!

ovo je zvanična strana BRIKSove banke

Pogledajte prilog 1567935

sve je u starim dobrim američkim dolarima, kapital im je u američkim dolarima, akcije su im u američkim dolarima, zajmove koje daju su im u američkim dolarima. Rusij je svoj deo članstva u briksu uplatila u dolarima, isto kao i kina i sada saudijska arabija
Ja pozdravljam BRIKS,jak briks - jaka amerika

https://www.usdebtclock.org

kome su duzni ? I kad dodje na naplatu - ko ce da naplacuje?

https://www.usdebtclock.org

kome su duzni ? I kad dodje na naplatu - ko ce da naplacuje?
ovo je stara priča rusofila i ostalih koji nisu uspeli u životu
AMERIKA JE DO GUŠE U DUGOVIMA, SAĆE DA PROPADNE...
tako su me učili i na časovima marksizma 77me i JNA 81ve, to su govorili i mom ocu, tako je lenjin govorio rusima 1919ste, tako ponavljaš sad i ti
I nitko ne govori koliko druge države duguju americi.
nema tih podataka
tako da će i tvoj unuk za nekih 50 godina na nekom forumu postirati kako je amerika u dugovima i samo što nije propala

ovo je stara priča rusofila i ostalih koji nisu uspeli u životu
AMERIKA JE DO GUŠE U DUGOVIMA, SAĆE DA PROPADNE...
tako su me učili i na časovima marksizma 77me i JNA 81ve, to su govorili i mom ocu, tako je lenjin govorio rusima 1919ste, tako ponavljaš sad i ti
I nitko ne govori koliko druge države duguju americi.
nema tih podataka
tako da će i tvoj unuk za nekih 50 godina na nekom forumu postirati kako je amerika u dugovima i samo što nije propala

Nece amerika da propa'ne, no ce se raspa'ne ;) Doduse, ne zbog marksizma, rusofilizma ili kinizma ;)
Nego zato sto ne daju Meksikanci ! Ako im propane Amerika, gde ce da prebegavaju? I da se mnoze dok se ne namnoze toliko da ih ima vise nego domacih. A onda malo da menjaju politiku.

Americi niko nista ne duguje - sve je ionako odavno njihovo - zasto li 60% posto sveta automatsku glasa podrsku za svaku americku inicijativu bila ona ok ili ne? Zato sto imaju pravo na misljenje? - ma jok, imaju pravo da slusaju svoje posednike. Ocigledno da je i EU americki proksi, jes pa da kazu sta misle. Ne smeju. Amerika ih drnda od pocetka prvo sa balkanskim ratovima, sad sa ukrajinom, energetskim podjebavanjem, rumunija bugarska u EU (kao prilagodili se EU standardima HA HA HA) ko da ne znamo kolike se vojne baze zidaju na grani sa rusijom. Ima da se ratuje, ameri prave ostali placaju. Sta ce im dugovi? Treba masinerija da radi.

Ni jedno carstvo ne propada preko noci, stari rim se raspadao vekovima, i na kraju je opstao kao ne-carsko uredjenje, po toj liniji Amerika ce biti nesto, nesto drugacije, sto jos ne znamo tacno sta ce biti. Neki mladji mozda vide, ja sigurno necu.

eve ti jedna lepa mera americke uspesnosti https://www.visualcapitalist.com/purchasing-power-of-the-u-s-dollar-over-time/

Nece amerika da propa'ne, no ce se raspa'ne ;) Doduse, ne zbog marksizma, rusofilizma ili kinizma ;)
Nego zato sto ne daju Meksikanci ! Ako im propane Amerika, gde ce da prebegavaju? I da se mnoze dok se ne namnoze toliko da ih ima vise nego domacih. A onda malo da menjaju politiku.

Americi niko nista ne duguje - sve je ionako odavno njihovo - zasto li 60% posto sveta automatsku glasa podrsku za svaku americku inicijativu bila ona ok ili ne? Zato sto imaju pravo na misljenje? - ma jok, imaju pravo da slusaju svoje posednike. Ocigledno da je i EU americki proksi, jes pa da kazu sta misle. Ne smeju. Amerika ih drnda od pocetka prvo sa balkanskim ratovima, sad sa ukrajinom, energetskim podjebavanjem, rumunija bugarska u EU (kao prilagodili se EU standardima HA HA HA) ko da ne znamo kolike se vojne baze zidaju na grani sa rusijom. Ima da se ratuje, ameri prave ostali placaju. Sta ce im dugovi? Treba masinerija da radi.

Ni jedno carstvo ne propada preko noci, stari rim se raspadao vekovima, i na kraju je opstao kao ne-carsko uredjenje, po toj liniji Amerika ce biti nesto, nesto drugacije, sto jos ne znamo tacno sta ce biti. Neki mladji mozda vide, ja sigurno necu.

eve ti jedna lepa mera americke uspesnosti https://www.visualcapitalist.com/purchasing-power-of-the-u-s-dollar-over-time/

amerika je tek na početku svog carovanja, nema ni jedan vek od kako je postala svetska super sila. i kao i ostale supersile u istoriji - propašće
polako decenijama vekovima i jednog dana naši pra pra pra pra pra pra praunuci će biti svedoci kraja te imperije

amerika je tek na početku svog carovanja, nema ni jedan vek od kako je postala svetska super sila. i kao i ostale supersile u istoriji - propašće
polako decenijama vekovima i jednog dana naši pra pra pra pra pra pra praunuci će biti svedoci kraja te imperije
Mozda, a mozda i ne. Krize su sve frekventnije.
Ako pocne populacija da pada kao sto se predvidja, nece samo Amerika da pukne, ceo svet ce da prsne ko tanka casa.
Zasad gledamo Italiju.

Clanstvo u BRIKS donosi pristup trzistima na kojima zivi preko 4 milijardi ljudi.

BRIKS drzave cine preko 50% svetskog BDP-a.

Dzabe vam kad vas EU nece.

Podsecas me na nevinog lika koji sanja da smuva neku ribu , a ona ga ne zarezuje 2%.

Hteo je da se smuva sa njom jos 2001 al on ga ne hebe ich.

Sad je 2024, ti vise nisi momak vec matorac , a jos nemas nikoga . Moras da smanjis kriterijume ili umres sam.
Svejedno, ali si garantujem djecu i unuke ako ih imas poslao u EU da rada a ne u BRIKS. Priznaj da je tako. Jer tamo ce fino zaradit pa i tebi poslat, ako je potrebno da prezivis. Ni ja nisam najsrecniji sa EU ali sta nam je alternativa, BRIKS sigurno nije....

i ja često gledam italiju, sviđa mi se njihova hrana, ljudi, gradovi, voleo bih da je proputujem uzduž i popreko

lepo, ali nije to bila poenta. Poenta je da Italija umire, sela se prazne, gradovi takodje. Sa jedne strane mozda je to dobra prilika za kupovinu nekretnina, ali ko zeli da zivi u pustom gradu/selu? Sa svim posledicama koje to donosi.

Imperija umire sa periferije ka centru. Danas Italija, sutra? Neko sledeci. Sve dok ne dotera cara do duvara.

Bukvalno MINIMALNA plata u Brazilu po zakonu je 445 US dolara, socijalna pomoć je 240.

U Rusiji prosečna plata 540 evra (s ratom koji vodi). U Kini prosek mesečne zarade (ne plate) 340 evra, kad se uzmu u obzir i poljoprivrednici. Zaposleni u velikim gradovima u Kini imaju već preko 800 evra mesečno, stručnjaci po 2700+ evra. To naravno ne može da se poredi sa Brunejom ili Dubaijem (nisu u EU, nijedno) ali ipak nije ni blizu samo 100 evra.
U Rusiji je gorivo 60 dinara....

lepo, ali nije to bila poenta. Poenta je da Italija umire, sela se prazne, gradovi takodje. Sa jedne strane mozda je to dobra prilika za kupovinu nekretnina, ali ko zeli da zivi u pustom gradu/selu? Sa svim posledicama koje to donosi.

Imperija umire sa periferije ka centru. Danas Italija, sutra? Neko sledeci. Sve dok ne dotera cara do duvara.
puno brže odumire balkan, neće ovde ostati nitko da se raduje smrti italije

Rothschildi nemaju ni blizu onoliki ekonomski i politički utjecaj kao prije pola stoljeća. Obitelj se proširila, bogatstvo se podijelilo na sve manje dijelove među brojnim potomcima, a nove generacije se bave više ekološkim aktivizmom i pustolovnim sportovima, nego obiteljskim bankarskim poslom. Koliko im "dobro" ide svjedoči činjenica da su prije 5-10 godina morale biti spojene banke britanskog i francuskog ogranka Rothschilda, kako bi zadržali kakav takav utjecaj na bankarskom tržištu. Većina priča o Rothschildima su teorije urote i fanatazije. Možda su nekoć bili moćni i utjecajni, ali danas jedva prelaze cenzus da ih se tako nazove.

puno brže odumire balkan, neće ovde ostati nitko da se raduje smrti italije
Točno. Hrvatska, Srbija i BiH doživljavaju demografski slom, a u tom društvu je i Bugarska i vjerojatno S. Makedonije te Albanija. Jedine države koje imaju pozitivan prirodni prirast su Slovenija, u kojoj rade brojni stanovnici spomenutih država i Crna Gora, koja je mikro nacija pa joj to previše ne pomaže.

Svejedno, ali si garantujem djecu i unuke ako ih imas poslao u EU da rada a ne u BRIKS. Priznaj da je tako. Jer tamo ce fino zaradit pa i tebi poslat, ako je potrebno da prezivis. Ni ja nisam najsrecniji sa EU ali sta nam je alternativa, BRIKS sigurno nije....
BRICS ima šanse postati ekonomska, a time i politička protuteža EU i SAD-u. To što to još nisu, ne znači da neće biti u nekoj doglednoj ili daljoj budućnosti.

Back