Od senzacije do prosudjivanja

Ја сам то мало другачије разумео. Сензација као побуда чула тражи да је наш ум објасни кроз доживљај. Да нам каже шта смо ми то видели, осетили, доживели. Ум се хвата за истину која је у нама да нам да доживљај и тако објасни сензацију. Значи истина - суд- доживљај. И тако дођемо до расуђивања или просуђивања. Дали наш ум то ради корекно или мало врлуда.
Тако ми зазвучало Од сензације до просуђивања

Uuuu, pa ja sam jos kao dete razdvojio da ljudi imaju totalno odvojene sposobnosti za svest i sposobnosti za objasnjavanje sebi...i objektivnost kao trecu stvar...ali ove dve prve su ti bitne za pricu..
Dakle svest i svesnost su totalno odvojene od potrebe ljudi da objasnjavaju sebi....to uopste nije povezano...
A ljudi cesto pricaju da su religiju osmisljavali da bi objasnili sebi....mozda jesu , ne znam, ali radi svesti i znanja nisu....
Imas mnogo trenutaka kad osoba mora, mora mora da objasni sebi, a uopste ne mora da postane svesna sta joj se desava...zvuci cudno ali nije...
Nisam primetio da su negde pisali o tome, ali potpuno sam siguran, samo sad nemam u secanju dobar primer, ali sam toliko puta video bas to...
Znaci osoba, nebitno kog pola, prekida normalno vrdanje paznje i koncentrise se jer joj treba objasnjenje a niko joj ne trazi to, npr u sobi sam samo ja i ta osoba, nema interakcije izmedju nas, nismo novi poznanici...
Ali joj ne treba svest o tome niti znanje, samo objasnjavanje...
Ono cuveno mrzelo me vrlo cesto pali kao resenje...
 
Ја сам то мало другачије разумео. Сензација као побуда чула тражи да је наш ум објасни кроз доживљај. Да нам каже шта смо ми то видели, осетили, доживели. Ум се хвата за истину која је у нама да нам да доживљај и тако објасни сензацију. Значи истина - суд- доживљај. И тако дођемо до расуђивања или просуђивања. Дали наш ум то ради корекно или мало врлуда.
Тако ми зазвучало Од сензације до просуђивања

Zazvučalo vilozofski...:rotf::rotf::rotf:
 

Back
Top