Od jeseni vekna 'leba biće 80 dinara????

A da li ti je poznat podatak i o prosecnoj plati u HR? Ja znam ali ne sa neta pa nisam u mogucnosti navesti www kao dokaz. A da li Ti znas?:rtfm:

Jeste, imaju hleb i od 12 kuna ali on ima preko kilograma težine, a kod nas šugava vekna od 500 grama 35 dinara i još im je malo.
Još su samo cigarete i hleb skuplji u Hrvatskoj, sve ostalo je slično ili jeftinije
 
vidim kod tadica - siroko ima se moze se

kupuju se neki specijali hlebova od 200 dinara dok obican narod nema ni za onaj socijalni od 25 din

Ima u Srbiji i hlebova od 20 dinara,koji nisu uopste losi za nase uslove...

Naravno,kao i uvek-ne prihvatati ucene poljoprivrednika,uvesti psenicu iz inostranstva ako treba,a ove nase terati da se opamete...Hleb od 80 dinara malo morgen.Pa ako prihvate ucene ovih,ima licno da idem da pljunem svakog tog ko proizvodi psenicu u lice...
 
Poslednja izmena:
Што је хлеб толико скуп, а откупљују пшеницу за 9 динара по килограму?

Zašto je Kostić platio šećeranu 2 eura ?
Zato ne radi Zrenjaninska šećerana.
Zašto je hleb skup ?
Da uruše i ovo malo paora, da bi mogli tajkuni svu zemlju da otkupe, naprave tržne centre, a bajatu hranu uvoze i prodaju ti kao npr. mleko za 80 dinara, a napravljeno od praha, uveženog iz ko zna odakle.
 
Што је хлеб толико скуп, а откупљују пшеницу за 9 динара по килограму?

Zato sto su osim poljoprivrednika u ovoj zemlji i druga zanimanja takva,tj- 'ljudi gledaju samo svoje d.'.Znaci i mlinari,i pekari,i svi. Ali poljoprivrednici su specijalno najgori jer oni imaju najvise prostora za napredak i usavrsavanje svog potencijala. Ma i ovih 9 dinara im je puno... Lepo treba dozvoljavati sto cesce uvoz psenice,i jos vise ih terati da uzmu pamet u glavu...
 
Zato sto su osim poljoprivrednika u ovoj zemlji i druga zanimanja takva,tj- 'ljudi gledaju samo svoje d.'.Znaci i mlinari,i pekari,i svi. Ali poljoprivrednici su specijalno najgori jer oni imaju najvise prostora za napredak i usavrsavanje svog potencijala. Ma i ovih 9 dinara im je puno... Lepo treba dozvoljavati sto cesce uvoz psenice,i jos vise ih terati da uzmu pamet u glavu...

Da, znas da si u pravu.

Kako glasaju, tako i da zanju.

A ovamo, dobar im Bota :hahaha:
 
Kod mene u najblizoj prodavnici hleb je 19,solidan hleb...Dobijaju zalihe tri puta dnevno.A hleb je dobar,kupuju i burzuji...

Kod mene u komšiluku 22. :ok:

Ovi što misle da pekari na hlebu mnogo zarađuju, neka otvore pekaru, a oni što misle da, pak, mlinovi, zarađuju mnogo (tj. imaju veliku maržu), neka otvore Mlin... Čim je nešto na ceni, to vredi proizvoditi i prodavati, zar ne?

Molim neupućene da pitaju pekare koje sve troškove oni imaju kod proizvodnje hleba i da li je jedini trošak onaj prilikom nabavke pšenice (odn. brašna). To ne da nije jedini trošak, nego čak često nije ni najveći.
 
Pati se i sa onim od tri dinara. :lol:

Ovako nesto?

th_89743_sus4_122_845lo.jpg


:super:
 

Back
Top