Obrazovana žena ne treba da se uda za majstora!

Ima istine u naslovu, ljubav je jedno, ali je napredak u karijeri sasvim druga stvar i manje ambiciozna osoba može samo da vuče svog supružnika na dno sa sobom. A ljudi su zamenljivi, ne treba se žrtvovati zarad drugih. I bolje je da su status i karijera ujednačeni, izbalansirani, inače slede poniženja i osećaj inferiornosti... mislim ja sam protiv institucije braka, ali ako ste već u braku, treba paziti na ove stvari.
 

"Obrazovana žena NE SME DA SE UDA ZA MAJSTORA":​

Možda će vas šokirati reči čuvenog psihologa, a da li je rekao VELIKU ISTINU?​


Mihail Litvak je jedan od najpoznatijih ruskih psihologa, koji godinama iznenađuje i oduševaljva
savetima za srećan i kvalitetan život, za sajt Econet.ru ispričao jednu priču iz svoje ordinacije:


Pogledajte prilog 1403450


"U moju ordinaciju došla Marija. Njen problem je bio sledeći: Nije mogla da nađe muškarca za sebe.

Marija je obrazovana i veoma uspešna direktorka jedne firme. Iza sebe ima neuspešan brak i dve,
već odrasle kćerke.

U svakom pogledu ona je uspešna žena, osim u ljubavi.
Marija je volela.
Ludo je bila zaljubljena u svog supruga.
Zato se i udala za njega.
Dok se ona obrazovala i "grabila" napred, gradeći zavidnu poslovnu karijeru, njen muž je bio običan
radnik u jednoj firmi sa prosečnom platom.
Nije imao želju za profesionalnim napretkom.

I dok se Marijina karijera razvijala i dok je išla ka vrhu, on je postajao sve nezadovoljniji i njihov brak
je mnogo trpeo.
Jedog dana ga je Marija otvoreno pitala šta da radi, kako bi sačuvala njihov brak.

"Napusti posao i bavi se porodicom," bio je njegov zahtev.


Marija je pristala. Dala je otkaz i postala domaćica, a sve zbog "mira u kući". Međutim, taj mir nije
nikako dolazio. Zašto? Muž je bio ogorčen, ništa mu nije odgovaralo. Smetala mu je Marija koja
smerno sedi kod kuće. Sve ga je podsećalo na to da je ona u životu uspela, a on nekako nije.


Kako se situacija u braku nije popravljala ni nakon par godina, Marija je odlučila da se razvede.
Ostavila je muža i počela iz početka.


Sama je školovala kćerke, opet karijeru podigla iz pepela, ali i dalje nije imala sreće u ljubavi.
Zato se i obratila psihologu.


Evo u čemu je njen problem bio:

Ako vaš partner ne raste i ne razvija se uz vas, onda ga ostavite bez oklevanja.
Ne pokušavajte da ga promenite.
Ne gubite vreme.

Marija se žalila na nepravdu, jer oni muškarci koji su se njoj sviđali (uspešni poslovni ljudi),
pored sebe su imali žene domaćice, majke, bez karijere i uspeha.


Oni muškarci kojima se Marija sviđala bili su mahom ženskaroši koji nisu dolazili u obzir.


Moj savet Mariji je bio da gleda malo među izuzetno uspešnim poslovnim ljudima koji imaju
ista interesovanja kao ona.
Ako dovoljno dugo gledaš, naći ćeš način da nađeš ono što tražiš.


Zato, žene - pišite doktorske disertacije, grabite napred i nikako se ne osvrćite iza sebe.
Ne gledajte ljude koji su ispod vas, oni će vas samo povući na dno.
Ništa dobro neće izaći iz toga.
Čak i ako se potpuno promenite, postanete ono što on traži od vas - ni tada mu nećete valjati.

Čula sam da su se ovakvi krahovi u životu dešavali i drugima...

Sigurna sam da je psiholog Litvak potpuno u pravu i da ispravno savetuje Mariju, ali, mislim
da je to jako teško sprovesti u delo... Isto tako sam sigurna da muškarci ne vole da su žene
obrazovanije od njih...

:cistinaocare::cistinaocare::cistinaocare:
Da li se namerno zaboravlja da je Marija dosla kod psihologa, jer posle braka ne moze da nadje odgovarajuceg partnera?
Jos bolji primer su one koje nikad nisu nasle partnera ideja da je u pitanju obrazovanje je budalastina.
Mnoge obrazovane zene mnogo lakse nalaze partnere nego neobrazovane i jos je gore, obrazovane zene jure karijeru kada imaju problem sa muskarcima, dok one koje su obrazovane stvaraju porodicu, a neobrazovane karijeru, naravno, preko muza.
 
Da li se namerno zaboravlja da je Marija dosla kod psihologa, jer posle braka ne moze da nadje odgovarajuceg partnera?
Jos bolji primer su one koje nikad nisu nasle partnera ideja da je u pitanju obrazovanje je budalastina.
Mnoge obrazovane zene mnogo lakse nalaze partnere nego neobrazovane i jos je gore, obrazovane zene jure karijeru kada imaju problem sa muskarcima, dok one koje su obrazovane stvaraju porodicu, a neobrazovane karijeru, naravno, preko muza.
Zavezao si mi mozak u čvor, hahahah
Ajde ponovo mi objasni...
 
Nema tu recepta.

I početni je tekst pojednostavljen.

No, generalno, žene žele da su muževi dominantni. Kako to definiraju, ovisi o njima...
У женској природи је да желе доминантног мушкарца. Тако је било још од пећинског човека, када су жене бирале најјаче мушкарце, као би потомство опстало. Данас није битна снага, али јесте новац, шарм, изглед.
Прво ствар потчињености код жена је да оне морају бити ниже од мушкарца. Друга је да оне морају мање да зарађују, трећа да морају емотивно да буду богатије итд.
 
Obrazovani muškarac i ne vapi toliko za obrazovanom ženom🤔🤔🤔
Не вапи уопште и може оженити и чистачицу, ако игледа лепше од колегинице која је такође научник као и он, али га физички не привлачи.
Али његова колегиница никада се неће удати за чистача, јер још физички изглед није толико битан, колико статус, односно материјално благостање, макар и по цену да вечно остане баба девојка.

У женској природи је одувек било да бирају доминантне мушкарце, некада је то био пећински човек са највећим бицепсима, а данас онај ко је финансијски стабилан.
 

Back
Top