Oblande za 300 dinara

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.764

Pun pleh kolača za samo 300 dinara: Recept za STARINSKE OBLANDE sa mlekom od samo 4 sastojka​

Odmah možete da ih napravite, jer sve sastojke sigurno već imate u kuhinji



STARINSKE OBLANDE OD 4 SASTOJKA
STARINSKE OBLANDE OD 4 SASTOJKA foto: Shutterstock
Kad se spomenu starinski recepti odmah se setim ruskih kapa, lenje pite, orasnica i mnogih drugih koje nas danas vrate u detinjstvo i čine da se sećamo tih lepih bezbrižnih dana.


Na mesto tih kolača došli su neki novi, moderni, ali često i veoma skupi. Ipak, stare domaćice uspele su da neke recept sačuvaju za pokolenja koja dolaze, a ove oblande su jedan od tih, jednostavnih kolača.

Za njihovu pripremu vam nije potrebno mnogo sastojaka, a budući da se brzo sprema jasno je zašto ga i danas srećemo na mnogim trpezama. Pripremite papir i olovku i zapišite kako da napravite ovu savršenu poslasticu u kojoj će uživati svi, od 2 do 102 godine.

Potrebno je:


  • 1 l mleka
  • 800 g šećera
  • 30 g margarina
  • 1 oblande

RECEPT ZA STARINSKE OBLANDE SA MLEKOM
RECEPT ZA STARINSKE OBLANDE SA MLEKOM foto: Shutterstock / djphotographics
Priprema:

U mleku skuvajte šećer. Potrebno je dosta dugo kuvati, sve dok ne izvri deo mleka i postane gušće, a onda sklonite sa vatre i dodajte margarin. Izmešajte i ostavite da se malo stegne. Ko voli, može da doda mleveni keks ili orahe, s tim da tada može da ostane i malo ređi fil, jer će mu keks dati dodatnu gustinu.

Kad se prohladi filujte jednu po jednu oblandu i onda stavite u krpu i u frižider da se stegne. Isecite na kockice ili romboide i služite. Prijatno i uživajte.

https://glossy.espreso.co.rs/zdravi-i-srecni/recepti/226075/oblande-sa-mlekom-starinski-recept
 
A dodajte mljeveni keks, mljevene orahe :D čokoladu..
Varaš receptom!!
:fdlan:, pa ima gore u receptu , da ko voli, može da stavlja po ukusu
ovo je onaj starinski recept , sa najmanje mastrafa
@Kćerka Direktora Cirkusa , a slažem se ćeri da oblande nisu oblande ako nema mlevenih oraha
jer originalni i najbolji recept je sa orasima , svaki drugi dodatak bi bio suvišan
:vzagrljaj::zag::ortaci2:
 
Ja koristim oblande od C-marketa , odgovora mi veličina zbog pleha
I tako već decenijama
Pravim ih :
1L Mleka
400 gr šećera
400 -500 gr suvih smokvi
To je u mojoj kući odavno kultni recept .
Pravila ih moja Baba, Keva i Ja zadnjih 30 godina !
Nikoga više ne zanima da nauči :( A obožavaju ih svi u kući
 
Poslednja izmena:
Uh sa smokvama je ekstra, pravila sam nešto slično, smokve se samelju, sipa se vrela voda da omekšaju i sve ostalo, pa se filuje jedna kora umotana u mokru krpu da može da se rola. Nafiluješ i ostaviš da se osuši, budu baš ukusne, al nemam ceo recept, izgubila svesku kad sam se selila.
 
Pravila jednom i nikad više. Kuvati mleko satima uz neprestano mešanje da ne zagori na laganoj temp, otpale mi i noge i ruke.
Štos je odrediti gustinu kad mleko uvri jer se onda fil kristalizuje a treba da bude gladak, da ne krcka pod zubima.
tačno , cela majstorija je u gustini fila
kod mene se pravio recept sa
mleko , orasi , kakao , šećer
i najviše se pazilo na tu neku određenu gustinu , da nije ni pre suva, ni pre vlažna i mekana da curi sa strane oblandi
 
2l mleka, oko kg šećera, vanilin šećera 2-3, narendana korica limuna, malo soka od limuna, 1/2 putera.
Mleko, šećer i vanilu staviti da se kuva.
Smanjiti temperaturu, ostaviti da se lagano kuva, bez mešanja.
Kada dobije finu karamel boju i gustinu jogurta, narendati limun, dodati sok od limuna, mešati.
Na kraju 1/2 putera.
Mlakim, više vrućim, filom namazati kore.
Ostaviti da se ohladi na sobnoj temp.
Prijatno!
 

Pun pleh kolača za samo 300 dinara: Recept za STARINSKE OBLANDE sa mlekom od samo 4 sastojka​

Odmah možete da ih napravite, jer sve sastojke sigurno već imate u kuhinji



STARINSKE OBLANDE OD 4 SASTOJKA
STARINSKE OBLANDE OD 4 SASTOJKA foto: Shutterstock
Kad se spomenu starinski receptiodmah se setim ruskih kapa, lenje pite, orasnica i mnogih drugih koje nas danas vrate u detinjstvo i čine da se sećamo tih lepih bezbrižnih dana.


Na mesto tih kolača došli su neki novi, moderni, ali često i veoma skupi. Ipak, stare domaćice uspele su da neke recept sačuvaju za pokolenja koja dolaze, a ove oblandesu jedan od tih, jednostavnih kolača.

Za njihovu pripremu vam nije potrebno mnogo sastojaka, a budući da se brzo sprema jasno je zašto ga i danas srećemo na mnogim trpezama. Pripremite papir i olovku i zapišite kako da napravite ovu savršenu poslasticu u kojoj će uživati svi, od 2 do 102 godine.

Potrebno je:


  • 1 l mleka
  • 800 g šećera
  • 30 g margarina
  • 1 oblande

RECEPT ZA STARINSKE OBLANDE SA MLEKOM
RECEPT ZA STARINSKE OBLANDE SA MLEKOM foto: Shutterstock / djphotographics
Priprema:

U mleku skuvajte šećer. Potrebno je dosta dugo kuvati, sve dok ne izvri deo mleka i postane gušće, a onda sklonite sa vatre i dodajte margarin. Izmešajte i ostavite da se malo stegne. Ko voli, može da doda mleveni keks ili orahe, s tim da tada može da ostane i malo ređi fil, jer će mu keks dati dodatnu gustinu.

Kad se prohladi filujte jednu po jednu oblandu i onda stavite u krpu i u frižider da se stegne. Isecite na kockice ili romboide i služite. Prijatno i uživajte.

https://glossy.espreso.co.rs/zdravi-i-srecni/recepti/226075/oblande-sa-mlekom-starinski-recept
Tako je moja baba pravila ali je puštala da se krem karamelizuje, pa je bio dosta tečniji i lepljiv(ne suv). Dodavala je i štanglu čokolade zbog boje i suvo grožđe. Savršenstvo.
Nikada posle nisam našao tu varijantu. Nažalost niko nije skontao šta je tačno radila pa nikako iste da probam negde ni u familiji.
A i retko se sada prave.
 
Tako je moja baba pravila ali je puštala da se krem karamelizuje, pa je bio dosta tečniji i lepljiv(ne suv). Dodavala je i štanglu čokolade zbog boje i suvo grožđe. Savršenstvo.
Nikada posle nisam našao tu varijantu. Nažalost niko nije skontao šta je tačno radila pa nikako iste da probam negde ni u familiji.
A i retko se sada prave.
e kod spremanje oblandi pored svega, strpljenje je najvažnije
ma ako vratiš film sigurno ćeš se setiti, ali ko u današnje vreme ima vreme da visi pored šporeta toliko
 

Back
Top