Obaveštenja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početkom 80-ih na ovim balkanskim prostorima je nastao pokret New Primitivs. Istorija se ponavlja: forum Krstarica, tema "Incidenti, neredi i posledice", kraj 2007-e godine, osnivač boddah028. Neka ti je nazdravlje ban "junačino"!
 
Kao što vidite uvode se strožija pravila na Krstarici. Ovde su uglavnom i bila poštovana (zavisi od perioda), ali će se ubuduće to najviše odnositi na upozorenja kojih skoro da neće ni biti.
Sve teme koje služe kao chat ili spam će biti zatvorene. Među njima i Stadion 2!


P.S.
Napokon je uklonjen podforum Svetsko prvenstvo 2006. koji je visio u vrhu stranice.
 
U skladu sa oštrijim pravilima shoesperfect dobija javno upozorenje jer mu je prva poruka odmah bila otvaranje spam teme!
------------------------
Posle prve poruke usledile su druga i treća sa istim spamom. Doviđenja shoesperfect!!! Piši kad stigneš!
 
Posle stavljanja na uvid ponašanja člana Rainbow Six administratorima - dobio je ban na 2 dana!
Razlozi: "miniranje" i spamovanje teme o izboru novog moderatora, otvaranje bespotrebnih tema samo da bi se obratio moderatoru (za tako nešto postoje privatne poruke) i neprimerno ponašanje u svojim porukama.
 
Važno što bi članovi foruma trebali da znaju:
Podešeno je da korisnik svoju poruku može da izmeni u narednih 10 minuta nakon postavljanja. Posle toga samo moderator može da menja poruku.
 
Poštovani korisnici ovog dela foruma Krstarica, tačnije dela Fudbal, uvođenjem novih pravila neke stvari se menjaju pa se moramo i vi kao korisnici i mi kao moderatori prilagođavati njima.
Naime, radi se o kopiranim tekstovima sa drugih sajtova, tačnije o vestima. Takve tekstove nemojte više kopirati već samo ostavljate link prema njima!!! Link ne može biti sam, već mora da sadrži i komentar korisnika da bi postojala bilo kakva svrha te korisničke poruke! Postoji opcija koja je prihvatljiva da citirate samo kraći zanimljiviji deo teksta, ali obavezno uz link i komentar, kao što je to slučaj i kada se postavlja samo link prema vesti!

Nadam se da neće dolaziti do kršenja ovog pravila i da ćemo sarađivati i dalje na jednom korektnom nivou.


Hvala unapred na saradnji.
 
I jos jedno bitno pravilo.
Radi preglednosti treba da se pridrzavamo jedne osnovne forumske kultiure a to je da kopiran tekst stavimo u quote tagove.

Za one koji ne znaju kako se to radi.
Napise se ovako kako sam ja napisao (ali ja cu odvajati da se ne bi otvorio quote prostor. Vi sve pisete zajedno)

[ q u o t e ] sad kopirate tekst i onda zatvarate tagove [ / q u o t e ]

Nije puno muke a post je onda mnoooogo pregledniji i laksi za citanje.

Ali kao sto sam rekao. Gledajte da kopiranja budu minimalna, samo pocetak da bi zainteresovali druge ljude na forumu a ispod link ka originalnom tekstu.

I jos jedna sugestija za kopiranje teksta.

kad želite nešto da citirate selektujte tekst pa onda da pritisnuti ovo dugme . Tako ja radim i mislim da je lakše od kucanja quote koda.
 
Evo da vas obavestim.

Predlozio sam na internom forumu i administratori su uvazili moj predlog.

Vreme za prepravljenje posta je prosireno na 30 minuta.

Uzivajte :lol:
 
Kao sto mozete videti dve ideje od juce su sprovedene u delo. (i sad neka neko kaze da nisam covek od akcije) :)
Otvorena je tema "Fudbal, chat i jos ponesto :) " gde mozete chatovati i nastaviti offtopic price zapocete u drugim temama.
Otvoren je i nov podforum "omiljeni klubovi" gde ce te pisati o omiljenim klubovima i nemoj da vas zmija ujede da pisete u rooto foruma o omiljenim klubovima :)
 
Posto vidim da je retro fazon u modi, svako ko izvuce temu u kojoj je zadnji post pisan pre kalendarske 2007. godine dobija nagradni dvodnevni odmor.
 
Korisnik nesakid je otisao na odmor od 2 dana zbog spama i vredjanja drugog korisnika i posle mog 2.000. upozorenja.

Korisnik nevidjeni car je dobio 2 poena samo zato sto je bio isprovociran inace bi i on otisao na odmor. Fali mu jos jedan.

Dakle PAMET U GLAVU! Postoji granica dokle moze neko da se tolerise. Ovo sto vas dvojica radite prevrsilo je svaku meru.
 
Izvinjavam se svim korisnicima koji su cekali na odobravanje poruke, toliko kasnjenje je totalno moja krivica jer nisam ukapirala kako to funkcionise. Srecom sada znam, tako da se nece ponoviti
Poz
 
E ovako... Posto vidim da novajlije ne citaju pravilnik o postavljanju tema, od danas na snagu stupa novo pravilo:
Ko god otvori bezveznu temu, a ista moze biti raspravljana na drugim vec postojecim temama ide na odmor 2 dana. Bez predhodnog upozorenja.
Ovo vise ni na sta ne lici.
Ovo se pre svega odnosi na novajlije, koliko mogu da primetim stariji clanovi se ponasaju sasvim odlicno.
pozdrav.
 
Samo da podsetim sve korisnike na odredjenu tacku u pravilniku Krstarice:

Zabranjeno je:

diskriminisanje po bilo kom osnovu, a naročito po:
nacionalnom poreklu ili identitetu
veroispovesti
invaliditetu (psihičkom ili fizičkom)
starosti
polu
seksualnoj orijentaciji
rasi ili etničkom poreklu
boji kože
političkom ili drugom uverenju
imovinskom stanju
kulturi
jeziku

Posebno obratite paznju na boldovane delove.
Svako nepostovanje pravilnika i posle ove opomene bice kaznjeno jer ponasanje pojednih korisnika stvarno nije u redu.
Pozdrav
 
E ovako... Kad citirate poruku koja sadrzi veliki broj slika (ovo se pre svega odnosi na teme Najlepsi fudbaler i Slike) ostavite samo linkove slika da se ne bi nepotrebno usporavalo otvaranje stranice.
Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top