O KRFU KONKRETNO

Poštovani ovogodišnji posetioci ostrva Krfa,
Kao što sam naglasio u ranijim opisima, smeštaj koji pruža većina naših agencija nije nešto posebno ali ako je nekom do boljeg smeštaja, moraće to i da plati.
Mislim da kad je reč o Krfu, to nije najbitnije, jer i u najgorem smeštaju će te imati: krevet sa čistom posteljinom, kuhinju sa priborom, kupatilo i klimu uz doplatu. Sve ostalo su varijacije na temu.
Najviše vremena nećete provesti u sobi, već u traganju za tajnama ovog prelepog mesta.
Bio sam tamo više puta sa porodicom i nije me umorio ni put, nisam se osvrtao na smeštaj. BItno je da ste tamo !


Potpuno se slazhem! : ))
 
moze li neko da mi kaze da li na Krfu ima neka lokalna agencija? mislim se da bi mozda u gradu Corfu moglo biti tako nesto a ako neko zna neka mi da podatke.
planiramo 23 maja ici na Krf pa ako slucajno tamo ne mogu naci pomoc da li neko ovdje ima ko raspolaze sa informacijama gdje bi nam najbolje bilo se smjestiti posto bismo njavise vemena proveli u aqualandu. vidjela sam na njihovoj stranici da postoji i smjestajni kapacitet u sklopu aqualanda da li neko zna da li nam je bolje tu traziti sobe ili negdje oko toga neki hotelcic ili vilu? naravno da me pored "bolje" zanima i "jeftinije":)
 
Znam da je bilo pitanja u vezi Barbata ali ja bih jos malo o njemu da mi nesto kaze i pokaze.TAkodje me zanima smestaj Fiorentina 2.hvala unapred

Ja sam bila u toj vili 2006. Sasvim je OK smestaj, prostrani cisti apartmani, velika terasa na kojoj nikad ne pece sunce. Pogled je potpuno zaklonjen vilom Fiorentina 1, osim apartmana br 4 koji ima bocni pogled na more. Lokacija je tipicna za Barbate, na brdu iznad mora, skoro na glavnoj ulici. Do plaze vode stepenice (prilicno strme) i putic (takodje strm) a moze i malo naokolo gde je uspon malo blazi. Ali, jako je blizu plaze tako da nije nepodnosljivo. Jedini nedostatak app je sto nema klime, mada sada mozda i ima.
Sto se Barbata tice, dosta smo o njima pisali. Jako malo mesto, gotovo bez sadrzaja ali sa predivnom plazom (meni najlepsa na Krfu). Nephodan je auto za vecernje izlaske i naravno za obilazak ostrva.
Do grada Krfa se relativno lako stize, jer tek posle Barbata pocinje onaj uzani put sa krivinama. U stvari, posle Ipsosa ali to je jako blizu.
Pitaj ako te jos nesto zanima, sad mi nista drugo ne pada na pamet.
 
planiramo 23 maja ici na Krf pa ako slucajno tamo ne mogu naci pomoc da li neko ovdje ima ko raspolaze sa informacijama gdje bi nam najbolje bilo se smjestiti posto bismo njavise vemena proveli u aqualandu. naravno da me pored "bolje" zanima i "jeftinije":)
Prvo, mislim da na Krfu postoji mnogo lepših mesta od Agios Joanisa, gde se aqua land nalazi.
Drugo, Kažeš da te interesuje jeftinije. Ulaznica za aqua land je dvadesetak evra, tako da vas to neće baš jeftino koštati.
Moj je savet da pažljivije pročitaš opise sa Krfa.
 
hvala na odgovoru :)
znam da su ulaznice tako nesto zato sam i mislila da se smjestimo mozda u samom kompleksu ali nikako ne mogu da saznam kolike su cijene mada pretpostavljam da bi se mozda isplatilo posto cemo onda biti oslobodjeni ulaznica.
te mi informacije trebaju ako neko zna.
vjerujem da ima ljepsih mjesta ali djeca ce se najvise oduseviti aqualandu pa bih zato voljela da smo sto blize a obilazak ostrva mozemo obaviti u vecernjim satima i uzivati u ljepotama :)
ima li neko informacije?
 
Ja sam bila u toj vili 2006. Sasvim je OK smestaj, prostrani cisti apartmani, velika terasa na kojoj nikad ne pece sunce. Pogled je potpuno zaklonjen vilom Fiorentina 1, osim apartmana br 4 koji ima bocni pogled na more. Lokacija je tipicna za Barbate, na brdu iznad mora, skoro na glavnoj ulici. Do plaze vode stepenice (prilicno strme) i putic (takodje strm) a moze i malo naokolo gde je uspon malo blazi. Ali, jako je blizu plaze tako da nije nepodnosljivo. Jedini nedostatak app je sto nema klime, mada sada mozda i ima.
Sto se Barbata tice, dosta smo o njima pisali. Jako malo mesto, gotovo bez sadrzaja ali sa predivnom plazom (meni najlepsa na Krfu). Nephodan je auto za vecernje izlaske i naravno za obilazak ostrva.
Do grada Krfa se relativno lako stize, jer tek posle Barbata pocinje onaj uzani put sa krivinama. U stvari, posle Ipsosa ali to je jako blizu.
Pitaj ako te jos nesto zanima, sad mi nista drugo ne pada na pamet.


Sa kojim prevozom si isla na Krf i za koje vreme si stigla to je prvo pitanje a drugo bi glasilo koliko je aqua park udaljen od Barbata?
Mnogo ti hvala na pomoci ako ti bude trebalo nesto u vezi Tasosa(ako nisi bila)tu sam.
 
Ja sam bila u toj vili 2006. Sasvim je OK smestaj, prostrani cisti apartmani, velika terasa na kojoj nikad ne pece sunce. Pogled je potpuno zaklonjen vilom Fiorentina 1, osim apartmana br 4 koji ima bocni pogled na more. Lokacija je tipicna za Barbate, na brdu iznad mora, skoro na glavnoj ulici. Do plaze vode stepenice (prilicno strme) i putic (takodje strm) a moze i malo naokolo gde je uspon malo blazi. Ali, jako je blizu plaze tako da nije nepodnosljivo. Jedini nedostatak app je sto nema klime, mada sada mozda i ima.
Sto se Barbata tice, dosta smo o njima pisali. Jako malo mesto, gotovo bez sadrzaja ali sa predivnom plazom (meni najlepsa na Krfu). Nephodan je auto za vecernje izlaske i naravno za obilazak ostrva.
Do grada Krfa se relativno lako stize, jer tek posle Barbata pocinje onaj uzani put sa krivinama. U stvari, posle Ipsosa ali to je jako blizu.
Pitaj ako te jos nesto zanima, sad mi nista drugo ne pada na pamet.


Sa kojim prevozom si isla na Krf i za koje vreme si stigla to je prvo pitanje a drugo bi glasilo koliko je aqua park udaljen od Barbata?
Mnogo ti hvala na pomoci ako ti bude trebalo nesto u vezi Tasosa(ako nisi bila)tu sam.
 
Planiramo na Krf u drugoj polovini juna, nas troje - suprug i ja i nasa devojcica od 1.5god.
Ponudjeni su nam apartmani Kaloudis, Aleksandra, Sofia i Efi, u Dasiji.
Da li je neko bio bio tamo, u nekom od tih apartmana i sta nam preporucuje s obzirom da putujemo sa malim detetom.
Hvala!
 
Planiramo na Krf u drugoj polovini juna, nas troje - suprug i ja i nasa devojcica od 1.5god.
Ponudjeni su nam apartmani Kaloudis, Aleksandra, Sofia i Efi, u Dasiji.
Da li je neko bio bio tamo, u nekom od tih apartmana i sta nam preporucuje s obzirom da putujemo sa malim detetom.
Hvala!
Nadam se da putujete avionom jer je put predug za tako malo dete.Dasija je odli;no mesto za porodice s decom. U navedenim vilama, na žalost nisam bio. Pozdrav!
 
Koji smestaj u Kasiopiju po vasem misljenju predstavlja najbolji izbor (odnos cena / kvalitet)?

Postoji li neki dobar smestaj na samoj plazi, sa pogledom na more sa terase?

Preporucujete li neku konkretnu agenciju za Kasiopi?
 
Koji smestaj u Kasiopiju po vasem misljenju predstavlja najbolji izbor (odnos cena / kvalitet)?

Postoji li neki dobar smestaj na samoj plazi, sa pogledom na more sa terase?

Preporucujete li neku konkretnu agenciju za Kasiopi?


Prošle sam godine sa porodicom bio u vili Katia Beach, u organizaciji agencije Relax. Vila je malo izdvojena od Kasiopija (1km). Smeštaj je korektan, sa prostranim sobama , terasama i svim pratećim elementima. U sklopu vile su bazeni za decu i odrasle i restoran ,a cena je prošle godine bila više nego povoljna. Plaža je udaljena 100 metara ali je kamenita i na nju smo izlazili samo rano izjutra, dok se deca ne probude. Kasnije smo obilzili lepe plaže u okolini kojih ima na pretek (Avlaki na primer ,na 1 km od vile Katia). Preporučujem ovaj smeštaj onima koji na Krf kreću kolima. Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Hvala Plava kutijo !!!

Ako si raspolozena da das jos neku informaciju, ti ili neko drugi, zanima me kakva je Kalamioni plaza (valjda sam dobro zapamtio naziv), da li je voda cista, ima guzve ili ne i da li nju zapravo smatraju gradskom plazom? Jel' ta Kalamioni plaza blizu centra mesta? Usmekao sam jednu vilu za koju u katalogu pise da je luksuzna, mada ja ne shvatam po cemu (mozda samo zbog toga sto ima bazen), a koja se nalazi na toj Kalamioni plazi. Da li je realno da ocekujem da cemo tu uvek imati parking mesto (posto bismo na ostrvo dosli svojim kolima)?

Koliko Kasiopi ima plaza i koliko su one udaljene jedna od druge i od centra mesta? Koja je plaza najbolja? Kakva je situacija sa divljim plazama?

Da li je u drugoj polovini avgusta, pocetkom septembra, hladno more na Krfu (prvenstveno me zanima Kasiopi i okolina)?

Kakva su vasa iskustva sa Italijanima i Englezima, za koje sam cuo da, narocito u avgustu, okupiraju Krf?

I jos jedno pitanjce za kraj. Treba li da se pribojavam voznje do Krfa (zbog tog nezavrsenog auto puta) i po Krfu (uski putevi, krivine...)?

Molim vas za odgovore sto pre, jer je krajnje vreme da rezervisem smestaj...dok sve ne rasprodaju.
 
Kalamioni je gradska plaza, sljunkovita je ali ne znm kakva je voda tu se nikad nisam kupala. Bila sam jednom smestena u njenoj blizini ali sam odlazila na drugu plazu mislim da se zvala Kanoni ili tako nesto. Izmedju ove dve palze ima jos jedna i jos nekoliko uvalica, a tih kao divljih uvalica ima i desno od luke. Kasiopi je malo mesto i gde god si smesten nije ti daleko da stignes do bilo koje od tih plazica. Sve su sljunkovite ili stenovite a voda je neverovatno cista. Ja sam bila jedne godine u drugoj polovini septembra i temperatura vode je bila ok, voda je uglavnom hladnija na zapadnoj strani ostrva. Italijana i Engleza ima dosta, ali meni nikada nisu smetali. Putevi na Krfu su uski i krivudavi ali ako vozis pazljivo bece sve u redu. Sve u svemu Kasiopi je malo romanticno mesto sa dosta divljih uvala na kojima cete moci da se osamite i uzivate, a uvece ima gde da se izadje. Po meni najlepse mesto koje nude nase agencije, jedina mu je mana sto je daleko od grada ali nije ni to toliki problem.
 
Pozdrav svima!

Mi smo iz BG, mladji bracni par 30/25 god. i planiramo ove godine na Krf.

Za "bazu" smo mislili da uzmemo Kassiope (uz rentiranje kola naravno). E sad, zbog svadbe kojoj moramo da prisustvujemo smo malo limitirani terminom pa smo odabrali ponudu agencije Belvi travel.

Molio bih za informacije ako neko zna kakva je agencija i same vile i ponude? (dvoumimo se izmedju sledecih vila:

Limani
Kristina
Tasos
Panaiotis
Mariana

Takodje ima i ponuda za mesto RODA, vila Maricas. O kasiopima sam dosta citao na ovoj temi ali o Rodi ne znam mnogo pa sam zahvalan ako neko ima informacije?

Ovo nam je prvo zajednicko letovanje na moru, ne trazimo diskoteke i ludnicu vec mirno i romanticno mesto (uz poneku zurku uvece naravno ). Sto se smestaja tice, samo da je pristojan i cist.

Takodje zahvaljujem na eventualnim savetima.

Podrav,
Mirko
 
Ljudi, što se plaža tiče, sigurno se nećete kupati na istoj, više od tri puta. Stalno će te imati želju da menjate i istražujete. Pogotovu ako ste kolima.
Plaže su čiste, gde god da odeta, a more je toplo.
Doduše, na severozapadu ostrva (sidari), temperatura vode je nešti niža, a idući zapadnnom stranom (paleokastica, glifada...) plaže prelaze iz šljunkovitih u peščane.
Sever ostrva (roda) odlikuje se peščanim plažama koje su neobično plitke, pa možete hodati po nekoliko stotina metara u more, a da vam voda ne pokvasi kolena. Osim toga, na severnom delu je i zemljište u vodi slojevito i u tim slojevima se nalazi neka glina koja na momente smeta jer je lepljiva i klizava.
Put do krfa nije jednostavan ali se laganom vožnjom i sa nekoliko kraćih pauza sve to pretvori u jedan poseban doživljaj jer se na tom putu mnogo što šta može videti, ako ste ljubitelj prirodnih lepota.
Na samom krfu, putevi su krivudavi i uski ali su mahom bez rupa i interesantno je da su i u najvećoj zabiti svi od reda asfaltirani.
Izvinjavam se što su informacije malo nabacane ali se nadam da će vam biti od koristi
 
Sve ove informacije o Krfu su fenomenalne, i vise nemam nikakvu dilemu u pogledu letovanja ove godine. Trenutno mi se najvise svidja ponuda Perle, Rose Garden. Interesuje me da li neko zna nesto da mi kaze o tome gde se nalazi, kakva je itd.. Prosle godine sam bio na Tasosu kolima, tako da ako nekome treba bilo kakav savet ili pomoc, tu sam da odgovorim.
Pozdrav, Dragan
 
@srpski samuraj

Prosle godine sam bila u Kasiopiju, dve drugarice u Rodi, nikako ne bih izabrala Rodu za smestaj. Roda ima veliku pescanu plazu, dok dodjes do dubine, izgubis volju za plivanjem. Kasiopi su jos i ponajbolje mesto za stacioniranje, mirno lepo mestasce.
 

Back
Top