NVO

Svesni narodi, nesvesni narodi... ha ha ha...

Iskreno zahvaljujem vlasnicima i administratorima ovog foruma. Bez njih se cesto ne bih nasmejao raznim glupostima kojim njihov sajt obiluje.

Volim kada kazu da se smeju. Cak i da je tako smeh je kiseo. Da, ne znas sta to znaci. Svesni narod je onaj koji ne pada na prazne price, vec vrednuju samo dela i po tome biraju svoju vlast. Diktatura je uvek u dravama gde narod nema svo ja. Govorim o nekom proseku i o vecini koja glasa za demokrate sa jedne i za autokrate sa druge strane. I kod nas su svi voleli Tita, a bogumi i nekih 8 godina vecinski glasali za Zlobu. A u Americi jedan liberal, Afro-Amerikanac najozbiljniji kandidat za predsednika. Konstas? Ili ti je opet smesno ;)
 
Prazne price... samo dela... i onda na kraju ishvalis Ameriku, koja je po drugi put izabrala Busa mladjeg koji ih je survao sa ekonomske, vojne, politicke pozicije na kojoj su bili posle pada komunizma. Od silne SVESNOSTI.

Ti si bre deriste. I ne znas nista. Ni o cemu.
 
Prazne price... samo dela... i onda na kraju ishvalis Ameriku, koja je po drugi put izabrala Busa mladjeg koji ih je survao sa ekonomske, vojne, politicke pozicije na kojoj su bili posle pada komunizma. Od silne SVESNOSTI.

Ti si bre deriste. I ne znas nista. Ni o cemu.

Ej, u Americi je postojao prigovor savesti kada jos dok se nisi ni rodio. Dobro, to nije tesko posto imas najvise 16 godina sto se moze videti iz tvojih izlaganja. Amrichka ekjonomija je mnogo puta bila u padu, ali se uvek vracala. Bush je kreten, ali je za Voju Mlohavog genije.
 
Pa naravno da su podlozne proveri. Edukuj se malo pre nego sto pocnes da pricas o necemu..
Hvala na savjetu, nije trebalo. Ionako neću poslušati.

Nevladin ili civilni sektor. Zemlje koje ga nemaju su diktature, koja ga imaju znacajnog su demokratije i ljudi zive bogato i prosperitetno.
Vjerovatno ne govorimo o istoj stvari. Jedno su udruženja za zaštitu potrošača ili ekologiju, sasvim drugo kojekakvi ____ sans frontiers ili fondovi za xy prava.


Da li ti to govoris o transparentnosti rada ili o necem drugom???:???:
Ne. Govorim o odgovornosti za učinjeno. Naravno da NGO, po definiciji, ne odgovaraju vlastima, ali kome odgovaraju?
Jedino ako su, samim tim što su nevladine, istovremeno i bezgrešne.

Pitanje je, jednostavno, ko ih kontroliše. Od koga zavise.
 
A smuci mi se kad vidim ovu sliku :

sorosiekipake7st9.png
 
:???::???::???:
Malo me je ovo zbunilo - moze pojasnjenje?

za jedno 50-ak godina, kada se nasa drustva doista demokratiziraju (kazem nasa jer vrijedi i za Hrvatsku) sa gadenjem cemo (ili nasa djeca) gledati na ove danasnje dane i dogadanja i lupetanja..i sovinisticke ispade i sve moguce nacionalizme i fasistoidno ponasanje...i tada ce nasa djeca moci reci "nisu bili svi isti", bilo je i pametnih...
tako nekako sam to mislila
 
Delom o tome koliko sam razumeo. Tesko daiko mulja kao drzavne institucije. Svi znamo koliko se tu maznjava. To je jedan od banalnih razloga zasto je potreban civilni sektor. Da kontrolise bagru.
a ko kontroliše Soroša i NED iz koje je izmileo? :mrgreen:

druže, previše trkljaš za jednu naivčinu.

što se samih NVO tiče, one nisu nikakav problem. radi se o, prosto, načinu kojim se savremeno kapitalističko crtica "demokratsko" društvo (izvinjavam se, ne radi mi crtica, izbio sam dugme) nudi građanima participaciju u svom sistemu, usput ih kontrolišući i ograničavajući na određen sektor koji je pod vladajućom kontrolom (mojne da vam padne na pamet da štrajkate, blokirate fabrike i puteve, il nešto gore, nedajbože, izvolte vi u nevladine organizacije pa tamo pišite protestna pisma, i sl).
dakle, nisu veći problem nego što su političke stranke, recimo. misliti da su nam one problem i da ćemo procvetati ako ih se rešimo, je bezveze.

al treba dobro proveriti ko ih finansira, i zašto.
jer pojedine stvarčice kao one što ih plaća američka vlada mogu biti vrlo zločeste.
već pomenuti National Endowment for Democracy je organizacija čiji se predstavnici javno hvališu da "sve ono što je CIA nekad radila tajno, oni danas rade javno". a to je stvaranje određene klime za određene interese. tu ulaze stvari poput "Otpora" i smena vlada.

tako da, nije čudo što su Ruje našutale te takozvane NVO. po kratkom postupku. oni neće neke američke šarene laže o demokratiji koja ni kod njih ne postoji, oni hoće bre da ebu keve po svetu i da budu moćni. za to im ne treba Soroš koji kupuje njihovoj deci kompjuterčiće (tako se počinje, bezazleno).

PS: države su, realno, bespotrebno njesra (za slobodne i odgovorne ljude koji su nažalost u manjini), al države su male mace u muljanju naspram kapitalista.
više volim diktaturu države kao što je današnja Rusija, nego diktaturu megakorporacija kao što je, recimo, u mnogim zemljama Afrike. toliko.
 
Poslednja izmena:
a ko kontroliše Soroša i NED iz koje je izmileo? :mrgreen:

druže, previše trkljaš za jednu naivčinu.

što se samih NVO tiče, one nisu nikakav problem. radi se o, prosto, načinu kojim se savremeno kapitalističko crtica "demokratsko" društvo (izvinjavam se, ne radi mi crtica, izbio sam dugme) nudi građanima participaciju u svom sistemu, usput ih kontrolišući i ograničavajući na određen sektor koji je pod vladajućom kontrolom (mojne da vam padne na pamet da štrajkate, blokirate fabrike i puteve, il nešto gore, nedajbože, izvolte vi u nevladine organizacije pa tamo pišite protestna pisma, i sl).
dakle, nisu veći problem nego što su političke stranke, recimo. misliti da su nam one problem i da ćemo procvetati ako ih se rešimo, je bezveze.

al treba dobro proveriti ko ih finansira, i zašto.
jer pojedine stvarčice kao one što ih plaća američka vlada mogu biti vrlo zločeste.
već pomenuti National Endowment for Democracy je organizacija čiji se predstavnici javno hvališu da "sve ono što je CIA nekad radila tajno, oni danas rade javno". a to je stvaranje određene klime za određene interese. tu ulaze stvari poput "Otpora" i smena vlada.

tako da, nije čudo što su Ruje našutale te takozvane NVO. po kratkom postupku. oni neće neke američke šarene laže o demokratiji koja ni kod njih ne postoji, oni hoće bre da ebu keve po svetu i da budu moćni. za to im ne treba Soroš koji kupuje njihovoj deci kompjuterčiće (tako se počinje, bezazleno).

PS: države su, realno, bespotrebno njesra (za slobodne i odgovorne ljude koji su nažalost u manjini), al države su male mace u muljanju naspram kapitalista.
više volim diktaturu države kao što je današnja Rusija, nego diktaturu megakorporacija kao što je, recimo, u mnogim zemljama Afrike. toliko.

:klap::klap::klap::klap::super::super::super::super:
potpisujem.Bolje Država nego korporacija,a rak rana svake države su NVO iliti NGO,a posebno ovde kod nas i treba ih sve :banovati::banovati:
 
Pocinjem sebi da licim na papagaja, ali ponovicu jos jednom - NVO je strasnp sirok pojam. NE MOGU se sve NVO trpati u isti kos. Zaista ne vidim nikakvu slicnost izmedju Crvenog krsta i neke NVO za proucavanje barskih ptica na Velikom Ratnom ostrvu...:sad2:
Nazalost, kod nas je doslo do toga da su "liberizacijom" propisa NVO pocele da nicu kao pecurke posle kise a da pri tom ne postoji, i to je tacno, nikakav red u tome cime se bave, koji su im programi i ko ih finansira.
Kao i obicno, opste rasulo dok se neko, nadam se, ne poduhvati metle da razdvoji zito od kukolja...:neutral:
 
Pocinjem sebi da licim na papagaja, ali ponovicu jos jednom - NVO je strasnp sirok pojam. NE MOGU se sve NVO trpati u isti kos. Zaista ne vidim nikakvu slicnost izmedju Crvenog krsta i neke NVO za proucavanje barskih ptica na Velikom Ratnom ostrvu...:sad2:
Nazalost, kod nas je doslo do toga da su "liberizacijom" propisa NVO pocele da nicu kao pecurke posle kise a da pri tom ne postoji, i to je tacno, nikakav red u tome cime se bave, koji su im programi i ko ih finansira.
Kao i obicno, opste rasulo dok se neko, nadam se, ne poduhvati metle da razdvoji zito od kukolja...:neutral:

Ne mozes ti debilima koji kada vide vise od troje ljudi da sede za stolom i nesto besede, a pritom ne piju niti pivo, niti konjak, objasniti da to nisu drzavni neprijatelji i da ne rade na podrivanju sistema.

Ipak je oko nas dosta spijuna, pogotovu ovih balkanskih.
 
Ne mozes ti debilima koji kada vide vise od troje ljudi da sede za stolom i nesto besede, a pritom ne piju niti pivo, niti konjak, objasniti da to nisu drzavni neprijatelji i da ne rade na podrivanju sistema.

Ipak je oko nas dosta spijuna, pogotovu ovih balkanskih.
:hahaha::hahaha::hahaha:
Ima Djura nesto da te pita...
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Kad se kaze NVO u medijima skoro uvek se misli na Kandicku i slicne. Prema tome, sta je cudno u tome sto ljudi pojam NVO povezuju sa americkim podrepasima a ne sa udruzenjem za zastitu steonih zaba u Paracinu?

Ma da, Srbi su idioti. Svi osim vas dvojice.
 

Back
Top