NUNS: Na strane plaćenike možete pesnicom, poručuje srpsko tužilaštvo

http://www.kurir.rs/vesti/politika/2894279/nuns-na-strane-placenike-mozete-pesnicom-porucuje-srpsko-tuzilastvo

919707_nuns_ls-s.jpg


NUNS: Na strane plaćenike možete pesnicom, poručuje srpsko tužilaštvo

11.08.2017. 19:50h

Konačno je zvanično - "stranim plaćenikom", "ubicom premijera" i "zaverenikom protiv države" možeš da nazoveš koga hoćeš, bez dokaza naravno. A da ga udaraš smeš samo pesnicom.



Za nas, često počašćene terminom „strani plaćenici“, danas je važan dan.



Godinama već lutamo. Tražimo priznanje i svoje parče zemlje pod suncem javnog prostora u Srbijici. Domaće pravosuđe je odlučilo da stane tome na kraj. Više javno tužilaštvo u Beogradu i Osnovno javno tužilaštvo u Staroj Pazovi uspeli su da nas priznaju na spektakularan način, u dva odvojena slučaja.



Prvo je tužilaštvo u Beogradu odbacilo tužbu novinara i javnih ličnost protiv urednika Informera i Pinka, medija u kojima su danima razmazivani na najbezobrazniji i, moram priznati, najbizarniji mogući način.



U tekstu iz juna prošle godine pod dramoserskim naslovom „Kreće ubijanje Vučića!“, „drage kolege“ iz Informera napravile su listu novinara i javnih ličnosti koji, tobož, ‘ladno planiraju da roknu najmoćnijeg čoveka u državi. Našli su se tu i novinari Antonela Riha, Vukašin Obradović, Tamara Skrozza, Zoran Kesić, ali i glumci poput braće Trifunović (koji su izgleda danju glumci, a noću vrhunski atentatori). Pošto ne dolikuje da se navodnim ubistvom bezgrešnog premijera bave samo domaći izdajnici, stvar poprima međunarodni karakter i u scenario se uvlače ambasadori EU i SAD. Od „čvrstih dokaza“ i „izveštaja“ koji se u tekstu pominju videli smo samo slova napisana halucinogenom rukom hrabrog novinara koji se na tekst nije ni potpisao.



Već sledećeg dana, objavljen je još jedan panični naslov: „Zavera protiv vlasti u Srbiji!“, u kom su listi dodata i neka nova-stara lica. Sve je upakovano u stranoplaćeničku zaveru protiv Srbije, Srba i Srboljublja, jer već svaka muva zna da su Informer i Pink branici tradicije i kulture, posebno kroz vaspitno-obrazovne sadržaje u koje svakodnevno ulažu više nego što bilo koji strani plaćenik može da zaradi.



Prozvani su ovo protumačili kao krivično delo jer su, bez ikakvih dokaza, optuženi za neka od najtežih krivičnih dela. Da, upravo tako, Višem javnom Tužilaštvu u Beogradu promaklo je da su ljudi optuženi za jedno desetak članova Krivičnog zakonika u glavi dvadeset osmoj pod nazivom „Krivična dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti republike Srbije“. Osim što ih je Informer, a potom i Pink, optužio da planiraju ubistvu premijera (član 310. – Ko u nameri ugrožavanja ustavnog uređenja ili bezbednosti Srbije liši života predsednika Republike, narodnog poslanika, predsednika Vlade, člana Vlade, predsednika Ustavnog suda, predsednika najvišeg suda u Republici Srbiji ili Republičkog javnog tužioca, kazniće se zatvorom najmanje deset godina ili zatvorom od trideset do četrdeset godina.), na osnovu tog teksta ovoj ekipi se može suditi izmešu ostalog i za Udruživanje radi protivustavne delatnosti (Član 319.).



Sada bar znamo zasigurno – reći nekome „***** ti materina ***** prodana, ruke ti smrde na govna od lažnih tekstova“ isto je što i reći nekome da je „strani plaćenik koji želi da sruši sopstvenu državu“.



Ipak, Tužilaštvo je to po kratkom postupku – „nema osnovane sumnje da su prijavljena lica izvršila navedena krivična dela niti pak neko drugo krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, već se eventualno radi o krivičnom delu uvreda“, stoji u saopštenju koje potpisao zamenik javnog tužioca Aleksandar Momčilović. U prevodu – Informer je lagao kao pas, ali će i dalje dobijati kosku.



Okej, zvuči fer. Drago mi je da smo to konačno rešili.



U drugom pravno fascinantnom slučaju, Osnovno javno tužilaštvo u Staroj Pazovi odbacilo je krivično prijavu za incident u Beški na tribini SNS-a na kojoj je govorio Veselin Šljivančanin. Amnezije radi, aktivisti Inicijative mladih za ljudska prava prekinuli su tu tribinu protestujući što je osuđenom ratnom zločincu omogućeno da govori na skupu najmoćnije stranke u zemlji. Epilog svega je tuča iz koje su aktivisti izašli sa nekoliko povreda, kao i polupan automobil Anite Mitić iz Inicijative.



Povodom nasilja je podneta krivična prijava, tužilaštvo jeste utvrdilo da su aktivisti pretučeni, ali je krivičnu prijavu odbacilo genijalnim i čisto pravničkim obrazloženjem da povrede „nisu nanete sredstvom podobnim da se telo teško povredi i zdravlje naruši već su očigledno iste nanete rukom“, pa se ovo svrstava u laku telesnu povredu koja se ne goni po službenoj dužnosti. A ionako je tužilaštvo objasnilo da su, maltene, sami čačkali mečku.



U oba slučaja su najavljene žalbe.



Ja, jedan pišljivi strani plaćeničko, ne očekujem mnogo od toga. Izlišno je isterivati pravdu u zemlji u kojoj je ona zakopana duboko zajedno sa bilo kakvim razumom. Mnogo mi je lakše da živim svoj plaćenički život, pijem svoju plaćeničku kafu, plaćam svoj plaćenički porez i družim se sa svojim plaćeničkim prijateljima i porodicom.



A kada me sledeći put neki od iskrenih rodoljuba napadne na ulici uzvikujući da sam strani plaćenik, buniću se samo ako udara motkom.

:D

Pa , jos ako je u "pesnici saka $ , evra , swajcaraca i tako to ..." , istrpece "korisni idioti" skoro sve i svasta ....!
 
GLASAM ZA LJUBAV,GLASAM ZA SEKS.VOLITE SE LJUDI,JER NIKOM SVECA NECE GORETI DO ZORE! SVI,I ONI "NEZAVISNI" I ONI "ZAVISNI",ZA IZVESTAN BROJ
GODINA,NECE HODATI BEOGRADSKIM ULICAMA.SVI CE MO BITI POKOJNI,I NIKO NECE NI ZNATI,DA SMO IKADA POSTOJALI.CELA NESRECA,NASTAJE USLED TOGA,STO MNOGI LJUDI,KOJI SE BAVE POLITIKOM,MISLE DA CE ZIVETI VECITO.BROZ KOJI JE BIO DIKTATOR,MISLIO JE TO ISTO O SEBI,DA JE VECAN!
POGLEDAJTE SADA.KADA NA ULICI,PITAJU LJUDE,KOJI IMAJU IZMEDJU TRIDESET I CETRDESET GODINA,STA MISLE O VLADAVINI JOSIPA BROZA,ONI KAZU:
A KO VAM JE TAJ,JOSIP BROZ ?:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Маринац је комуњара она најодвратнија, потуљена и лукава..

Nije on *********, komunjare su za njega nivo. Ponasa se isto kao acajugendi koji u Srbiji glume naciste.Takva im je ikonografija, sa vodjinim slikama i demagogijom da ko nije sa nama taj je protiv njih - za demokrate. Hapse zbog misljenja ili pisane reci, a oko sebe su okupili najgori ljudski talog. Isto je bilo u Nemackoj kada su takve kao sto je ovaj pustali da rade sta zele. Takodje, slicno kao u Nemackoj primitivno su se busali u grudi da su zauzeli Skupstinu. Inteligencija koja nije podrzavala primitivne naciste, bezala je iz Nemacke, kao sto danas pametni beze iz Srbije. Ko ne uvidja slicnost uvidece vrlo brzo kada ovi srpski nacisti dobiju odresene ruke da rade sta zele.
 
Ikonografija nacisticke Nemacke se svesno prenosi u Srbiju beskonacnim ponavljanjem imena vodje u svakoj prilici. Providjenje vodje koji jedini zna sta radi i koga svi moraju bespogovorno da slusaju. Ako mu amerikanci bas kao Hitleru dozvole rat, videcete ko zivi u nasem komsiluku, kakav ljudski sljam i olos. Zato je i njegova opsesija Merkelovom i Nemackom koja ga tera da cak podrzava ideju dizanja spomenika poginulim nacistima koji su masakrirali zene i decu u znak odmazdi. O uvodjenju vojne obuke za zene i ucenju strojevog koraka sa imenom vodje na usnama culi smo predlog takodje ovih dana.

- - - - - - - - - -

Najvise me cudi da ovaj forum dozvoljava osobama kao sto je pomenuti, da javno ispise ijedno slovo mrznje i ortodoksnih lazi svojstvenih obozavanom vodji u koga se kune.
 
Nije on *********, komunjare su za njega nivo. Ponasa se isto kao acajugendi koji u Srbiji glume naciste.Takva im je ikonografija, sa vodjinim slikama i demagogijom da ko nije sa nama taj je protiv njih - za demokrate. Hapse zbog misljenja ili pisane reci, a oko sebe su okupili najgori ljudski talog. Isto je bilo u Nemackoj kada su takve kao sto je ovaj pustali da rade sta zele. Takodje, slicno kao u Nemackoj primitivno su se busali u grudi da su zauzeli Skupstinu. Inteligencija koja nije podrzavala primitivne naciste, bezala je iz Nemacke, kao sto danas pametni beze iz Srbije. Ko ne uvidja slicnost uvidece vrlo brzo kada ovi srpski nacisti dobiju odresene ruke da rade sta zele.

Ебали те српски нацисти у болесни мозак..
 
ne znam sa kime se to dopisujes, ali je besmisleno. ja takve metem na ignor pa se vrte, vrte, vrte

ovaj forum pored velike slobode izrazavanja, prevelike za neke, ne kaznjava glupost i antisrpstvo, sto obicno ide zajedno. i onda se pojedini razmahnu, polete u zlocinacke cro nizine

srbe mrze jer znaju da nismo zlocinci kao oni njihovi, oni svaku put u istoriji kada im se pruzi prilika ispolje jedno isto verski i nacionalni extremizam i pocine masovne zlocine nad srpskim narodom, uglavnom civilima

ja im nista ne verujem, ni ubuduce. opet ce oni raditi to isto

zato i seru na forumu kako su srbi ovakvi ili onakvi cak gori od nacista. jadna i bedna pisanija da gore ne moze biti. neka samo uzmu ogledalo i videce bedu cro vere i nacije, valjda ih je bog kaznio. vecito

marica je klon, provokatror bez neke vrednosti, sadrzinski i literalno
 
ne znam sa kime se to dopisujes, ali je besmisleno. ja takve metem na ignor pa se vrte, vrte, vrte

ovaj forum pored velike slobode izrazavanja, prevelike za neke, ne kaznjava glupost i antisrpstvo, sto obicno ide zajedno. i onda se pojedini razmahnu, polete u zlocinacke cro nizine

srbe mrze jer znaju da nismo zlocinci kao oni njihovi, oni svaku put u istoriji kada im se pruzi prilika ispolje jedno isto verski i nacionalni extremizam i pocine masovne zlocine nad srpskim narodom, uglavnom civilima

ja im nista ne verujem, ni ubuduce. opet ce oni raditi to isto

zato i seru na forumu kako su srbi ovakvi ili onakvi cak gori od nacista. jadna i bedna pisanija da gore ne moze biti. neka samo uzmu ogledalo i videce bedu cro vere i nacije, valjda ih je bog kaznio. vecito

marica je klon, provokatror bez neke vrednosti, sadrzinski i literalno

Dobro.

Da li imas neki kontra argument da gresim pa da diskutujemo, ili ces po dobrom obicaju da lupetas, stavis na ignor i pobegnes?
Ja sam srpkinja cetiri kolena unazad i ako ovako pisem znaci da sam zgrozena onim sta nam se u drzavi desava. Da imas ogledalo i pogledas se duboko u njega, shvatio bi da cro odraz vere u njemu namece upravo pomenuti vodja ciji fotografiju drzis i u veceu. Nepristojno je da navodim sve bljuvotine i ponizenja koje smo kao narod doziveli za vreme vladavine danasnjih bolesnika, ali pomenucu samo presudu Stepincu koja je manifest onoga o cemu pisem. Kada gomila neobrazovanih idiota cita kritike, ponasa se na nacin kako su se ponasali citajuci tvitove Sergeja Trifunovica, kakav god on bio. Primitivizam radja primitivizam, ljudska beda radja upravo ljudsku bedu a licemerje lazi i patologije vlasti po svaku cenu, radja nesto sto ova Srbija nije dugo dozivela u svojoj istoriji. Namerno nisam pomenula fasizam jer fasizam gaji svaka drzava boreci se za duhovno i materijalno svog naroda. Ovo danas je nacizam apsolutiste koji ce vrlo brzo po prvom jacem izlivu narodnog gneva prerasti u ogoljeni teror. Ko se od nas dvoje vara vreme ce pokazati.

Klon kazes? Nekad bi bilo lepo kada bi imao trunku mozga koji imaju neki pametni klonovi a ne da baljezgas ispraznom frazeologijom gde nista ne kazes vec samo diskreditujes tudje misljenje. Glup si - pomiri se sa tim.
 
Svaki apsolutista na planeti ima najmanje Mein Kampf od Adolfa Hitlera i to stalno iscitava. Ako su za vreme Milosevica pravljene foto montaze Seselja sa brcicima u nasoj a i stranoj stampi, znaci da je on necim doprineo da se takvo misljenje uvrezi posto ima jako puno ljudi na svetu koji nisu samo tupavi sledbenici vodjinih poklica. O modalitetima sta ce raditi kada jednog dana osvoji vlast, mozete citati u gomilama izjava tog vremena. Da li se Seselj salio ili ne ne znam jer on nije glup covek, a da je njegov sticenik sve shvatao ozbiljno i lekcije tate doslovno primenjuje na muci ovog naroda, vise je nego evidentno,
 
Jedan zanimljiv detalj sta radi patologija olicena u liku vodje. Svaku kritiku treba kazniti, ali kada svi ne gledaju u tom pravcu. Momak koji je godinu dana bio atrakcija u Knez Mihajlovoj sa velikom belom zmijom sa kojom su se slikala deca i prisustvovala performansu, nije diran od strane komunalne ili bilo koje druge sluzbe. Pre dva meseca jutjub tv je napravila nemontiranu anketu u knezu sta ljudi misle o vodji i ovoj vlasti, Bilo je zanimljivo cuti razne stavove od kojih je vecina bila duboka ogorcenost, nekad spontano garnirana psovkama. Intervjuisali su i momka sa zmijom. Momak je bio neobicno vispren i duhovit, videlo se da nema dlake na jeziku i ismejao je vlast onako srpski.
Epilog znamo, malo posle toga komunlana policija mu je oduzela zmiju pod obrazlozenjem... znamo koje je. Tako rade primitivci koji za sebe misle da su elita. Problem je sto ce buranija ostati u Srbiji kada im vodja pobegne a srbi su poslednjih godina poceli da ne zaboravljaju kao ranije sto su.
 
zar ih mecem na ignor macora da bi ih citao?

ponekad kad im neko replicira ili udjem na forum bez fsifre vidim nekog od njih, i jos se nisam pokajao zbog liste

voleo bih i ja da imam sa kim da raspravljam o politici, ali dz. sve go nesrecnik

Da si posetio juznu Kinu, shvatio bi sta nas ceka. Da ista znas o korporativno-porodicnom fasizmu cutao bi. Sto se tice zutih prevaranata, da oni su prevaranti i to losi jer da valjaju odrzali bi se. Gro umnijeg dela te ekipe je prigrlio vodja kao najrodjenije, Sapera, Krleta, Bebu... i preuzeo imidz kvazi demokrate. Tako da kad sledeci put pricas o ds-u, barem ti bi trebao da cutis jer sa njima imate dobrovoljni sex.
Svi lideri imaju velike ambicije, samo bolesnici ambiciju postave iznad drzavnih ciljeva. Neznanje ili namera, to ce buduci sud utvrditi da li je antidrzavni vodja delovao sam ili je pomoc dobijao spolja a logistiku iznutra. Kada se ispostavi racun sta sve obican gradjanin placa kao reket bahatim primitivcima na vlasti da bi se mnozili kao paramecijumi na drzavnoj grbaci, nemoj se cuditi i reci da si iznenadjen i da nisi znao, Nema nevinih, zapamti.
 

Back
Top