Novinarstvo u Srbiji je u ozbiljnoj krizi

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.146
Zasto je ovo u teorijama zavere, pa jeste mu tu mesto..
Jer po novinarima koji trenutno pisu u vecini ako ne i u svim medijima u Srbiji , tu nista nije u kriticnom stanju.
A cak i kad pisu oni koji su stvarno matori , i imaju 80+ godina, ja i dalje vidim kafenisanje sa komsinicom iako pisu o vrlo ozbiljnim dogadjajima, doduse ne kriminalnim ili jako bitnim cinjenicno, ali ipak jako ozbiljnim dogadjajima..

Tako da ili te sacekaju nepismeni , ali totalno nepismeni novinari koji se hvale kako su pismeni do bola, ali njihovog a ne mog bola...ili te sacekaju novinari koji su na nivou mog chaterskog pisanja kroz zezanciju sa nekim sa kojim debatujem...zezamo se filodoksijom....

Ili ti dodje komercijalni novinar koji pise kao da snima serije od 10 min, ono obavezno desilo se u prosloj epizodi , desice se u sledecoj epizodi , i na kraju reklama uz 2min sta ce da se desi u ovoj epizodi i 2min same te epizode...
Naravno uz naslove tipa stravicno , katastrofa, tragedija i slicno..
Mislim da je ovde primereno da kazem, majke mi video sam tekst koji ima naslov stravicno , onda ide 6 srednje debelih pasusa a o samom dogadjaju ima ukupno tri recenice koje ne mogu da daju uvid sta se stvarno desilo...majke mi...

E takvo je novinarstvo trenutno , ziv mi ti , u Srbiji..
Silne diplome i karijere, ne samo diplome, a novinari bez poznavanje .... gramatike...
AI je prilicno ugodno usavrsavanje forme, a ako nemas pojma o sustinu i znanje onda i sadrzaja o necemu..
Eto tako , sta da vam kazem, plasman je vec znate....jedna novina objavi , citate u skoro svim novinama copy paste text, ejjjjjj ili se pise eeeeeej, nisam siguran...Ali stavite na isti racun kao i ove gramaticke greske pre ovoga...

Posle ovoga sam publicista, novinar, knjizevnik i kolumnista....nista manje...
 

Back
Top