Novi zakon - do gole koze!

Kriterijum je kubikaža, bilo bi apsurdno u ovom trenutku povećavati registraciju za nove-ije automobile-odnosno da godište bude kriterijum. Nije cilj da svi voze punoletnog bmw-a sa motorom preko 2l

Pa ajde onda da se registracija gleda po vrijednosti automobila. Jer onaj ko može da plati auto 50.000€ može za njega da da 600€ godišnje da ga registruje. A ovaj koji vozi BMW-a vrijednost oko 2-3 hiljade ne može toliko da plati
 
@DeINS
Jes ti imao nekad taj lukusz da se vozis javnim prevozom? Pogotovo nekim krticinim linijama?
Da se razumemo, nemam ja nisa protiv javnog prevoza, ali aj' neka on bude redovan i dovoljno komotan, pa nek se onda drzava izdrkava po starijim automobilima i glumi Shvajcarsku sa stimulisanjem novih.
Druga stvar, kakve veze imaju kubici realno? Ranije se vodilo prema kubikazi, jer je veca zapremina vise zagadjivala. Danas... pa uzmi bilo koji matori krsh, koji je katastrofa rucno-komsijski odrzavan, nek ima 1.1-1.3, taj sigurno vise gadi nego danasnji 3.0 euro5 motori.
Mislim, iskulirajte malo s tim fazonima, drzava rekla tako... e nek je i rekla, kad smo Srbende neuke, pa ne znamo kako to ide u drugim zemljama. Chillout...

Ko neće u javni prevoz, a hoće da vozi auto sa motorom preko 2l onda lepo to plati k'o čovek, a da dobija popust zato što mu je auto punoletan, ne ide...

:)
 
Luksuz je na kubike, da ne bude zabune, taj audi je 1.9 pa ne ulazi, da je preko 2.0 ušao bi, kraj priče.

Znaci kubici su "luksuz" a auto od 60.000 evra nije?

Ne mogu se sloziti sa tim. A da su u mojo situaciji, ne bi ni ti! ;)

Ne, država treba da uvede red, a oni koji ne mogu to da priušte, postoji javni prevoz.

Ako već neko nema para pa vozi auto star 20 godina, ako mu je ovo skupo, neka proda, kupi neki sa manjom kubikažom, ili javni prevoz, nema tu velike filozofije.

Pa to ti kazem, il' si bos, il' si hadzija!
 
Ni ne želiš. U suštini je ok, ali tu će da nastrada čovek koji se zaboravi, pa umesto 50, negde će da vozi 60km/h i odraće ga za bezmalo 100€. A oni stvarno nenormalni će i dalje da kuliraju. Problem je samo u primeni istog.
Da ne kažem da je cela kaznena politika tu usmerena na vozače, a pešaci - mrtvo slovo na papiru. O motociklistima da ne pričam (govorim o onim napaljenim likovima).

Izgleda ne može ništa da se odradi kako treba.:roll:
 
Ali je taj audi 1.9 mnogo bolji i skuplji od njegovog BMW-a, a registracija je mnogo veća za BMW-a.


Uh, ***, kako je skupo :mrgreen:

Ne mozes ti to njemu objasniti. Debilno je to sto se kod nas radi. Ja sam malo bio u inostrantsvu, u Evropi. Malo ali dovoljno da vidim da mi tamo necemo jos 100 godina. Jer bas sam se raspitivao o saobracajnim propisima, registracijama i putarinama... A gde smo mi....:thumbdown:
 
p-a0fbd9f8-4a6d-4572-a807-30c1db96d0d1.jpg


1991 godište, cijena ispod 2.000€
Ima 4.900 kubika. Kolika bi bila registracija?? :hahaha:
 
@DeINS
Jes ti imao nekad taj lukusz da se vozis javnim prevozom? Pogotovo nekim krticinim linijama?
Da se razumemo, nemam ja nisa protiv javnog prevoza, ali aj' neka on bude redovan i dovoljno komotan, pa nek se onda drzava izdrkava po starijim automobilima i glumi Shvajcarsku sa stimulisanjem novih.
Druga stvar, kakve veze imaju kubici realno? Ranije se vodilo prema kubikazi, jer je veca zapremina vise zagadjivala. Danas... pa uzmi bilo koji matori krsh, koji je katastrofa rucno-komsijski odrzavan, nek ima 1.1-1.3, taj sigurno vise gadi nego danasnji 3.0 euro5 motori.
Mislim, iskulirajte malo s tim fazonima, drzava rekla tako... e nek je i rekla, kad smo Srbende neuke, pa ne znamo kako to ide u drugim zemljama. Chillout...

Potpuno se slazem. Stvarno mi nisu jasni ljudi koji tako misle. Da li oni samo "misle" kako im politicki lideri kazu, ili tu logika "nek komsiji crkne krava (kad je ja nemam)"?
 
Ne mozes ti to njemu objasniti. Debilno je to sto se kod nas radi. Ja sam malo bio u inostrantsvu, u Evropi. Malo ali dovoljno da vidim da mi tamo necemo jos 100 godina. Jer bas sam se raspitivao o saobracajnim propisima, registracijama i putarinama... A gde smo mi....:thumbdown:

Ja mislim da je kod nas u CG najskuplja registracija oko 600€, a vidim da kod vas nijesu normalni. Mada meni i nije neki problem da platim, ali moramo voditi računa i o građanima koji lošije žive. Jer ipak mi smo države u kojoj manjina živi dosta dobro, većina srednje (ne mogu ipak da priušte sebi luksuz od 600€ godišnje za registraciju auta + gorivo + održavanje) i opet neka manjina koja baš teško živi.
 
Pa ajde onda da se registracija gleda po vrijednosti automobila. Jer onaj ko može da plati auto 50.000€ može za njega da da 600€ godišnje da ga registruje. A ovaj koji vozi BMW-a vrijednost oko 2-3 hiljade ne može toliko da plati

:lol: Čekaj malo, ne određujemo mi ovde da li će biti po kubikaži ili vrednosti. ;)

Samo komentarišemo. :lol:

Logika ti nije dobra, taj koji je dao 50.000,00e za automobil, je tu već platio 18% poreza i min. 10% carinu, ne znam kako je ovo išlo sa sniženjem stopa...

Valjda je cilj da većina vozi nove aute, a ne kršine-da se niko ne uvredi.
 
Ja mislim da je kod nas u CG najskuplja registracija oko 600€, a vidim da kod vas nijesu normalni. Mada meni i nije neki problem da platim, ali moramo voditi računa i o građanima koji lošije žive. Jer ipak mi smo države u kojoj manjina živi dosta dobro, većina srednje (ne mogu ipak da priušte sebi luksuz od 600€ godišnje za registraciju auta + gorivo + održavanje) i opet neka manjina koja baš teško živi.

Kod nas je problem sto zakone donose ljudi koji uopste ne razmisljaju o tome sta ce od toga da ispadne. Politicari su toliko zaokupljeni time ko ce vise da ukrade da ih briga sto su neke stvari tako nelogicne.:dash:
 
Znaci kubici su "luksuz" a auto od 60.000 evra nije?

Ne mogu se sloziti sa tim. A da su u mojo situaciji, ne bi ni ti! ;)



Pa to ti kazem, il' si bos, il' si hadzija!

Hebiga, pravde nikad nema, ali treba se uvesti neki red, taj je u ceni od 60.000,00e platio sasvim fin iznos državi, porez, carina, skoro pola te cene, ako se slažeš?

Da je sreće, pameti, i para pa da svi voze šta žele, ali nije tako.:neutral:
 
:lol: Čekaj malo, ne određujemo mi ovde da li će biti po kubikaži ili vrednosti. ;)

Samo komentarišemo. :lol:

Logika ti nije dobra, taj koji je dao 50.000,00e za automobil, je tu već platio 18% poreza i min. 10% carinu, ne znam kako je ovo išlo sa sniženjem stopa...

Valjda je cilj da većina vozi nove aute, a ne kršine-da se niko ne uvredi.

PA bilo bi lepo kada bi svi vozili nove aute i ziveli u novim kucama! ;)

Ne cilj je da se uzmu repa! ;) Ja prosle godine nisam ni isao na tehnicki (zatamnjena stakla) a registrovao sam auto. A tako ce bii nadam se i ove godine. Umesto da se zakon bazira na tome da se sprece neispravna vozila registruju (ja cu lako skinuto folije, ali sta ce 90% zastava da uradi kada ne budu mogli da prodju tehnicki??) sve se svodi na to da se uzmu pare bilo kome!
 
Ne mozes ti to njemu objasniti. Debilno je to sto se kod nas radi. Ja sam malo bio u inostrantsvu, u Evropi. Malo ali dovoljno da vidim da mi tamo necemo jos 100 godina. Jer bas sam se raspitivao o saobracajnim propisima, registracijama i putarinama... A gde smo mi....:thumbdown:

Ali mi imamo zastavu. :heart: :mrgreen:

Šalu na stranu, da nije bilo te junačke domaće industrije situacija na putevima bi bila mnogo bolja, u smislu da bi bilo više mlađih automobila...
 
:lol: Čekaj malo, ne određujemo mi ovde da li će biti po kubikaži ili vrednosti. ;)

Samo komentarišemo. :lol:

Logika ti nije dobra, taj koji je dao 50.000,00e za automobil, je tu već platio 18% poreza i min. 10% carinu, ne znam kako je ovo išlo sa sniženjem stopa...

Valjda je cilj da većina vozi nove aute, a ne kršine-da se niko ne uvredi.

Pa ne određujemo, nego mislim da bi bilo bolje. :D
Ali mislim da je bolje kupit nekog malo starijeg polovnjaka mercedesa, nego novog fiata punta recimo.
A ovaj kome auto vrijedi 2.000€ jedva je skrpio za njega pretpostavljam, i treba još pola od toga da da za registraciju, i to godišnje
 
PA bilo bi lepo kada bi svi vozili nove aute i ziveli u novim kucama! ;)

:)

Ne cilj je da se uzmu repa! ;) Ja prosle godine nisam ni isao na tehnicki (zatamnjena stakla) a registrovao sam auto. A tako ce bii nadam se i ove godine. Umesto da se zakon bazira na tome da se sprece neispravna vozila registruju (ja cu lako skinuto folije, ali sta ce 90% zastava da uradi kada ne budu mogli da prodju tehnicki??) sve se svodi na to da se uzmu pare bilo kome!

Slažem se! :ok:
 
Pa i ja sam platio porez pri prevodjenju na svoje ime i kupovini.

Naravno, ali apsolutni iznosi nisu za poređenje.

Po meni je tu problem ako država krene da ide po ceni, jer najviše zarađuje na prodaji skupljih automobila, i sad to dodatno oporezovati, mislim da su zahvatanja u tom delu i bez toga ogromna, porez+carina i sad sve to iz perspektive bezbednosti u saobraćaju, ekologije, i ostalog.

Doduše, tng rešava ekologiju bez obzira na godište. :D
 
Pa ne određujemo, nego mislim da bi bilo bolje. :D
Ali mislim da je bolje kupit nekog malo starijeg polovnjaka mercedesa, nego novog fiata punta recimo.
A ovaj kome auto vrijedi 2.000€ jedva je skrpio za njega pretpostavljam, i treba još pola od toga da da za registraciju, i to godišnje

Nisam ciljna grupa za taj punto, ali poštujem činjenicu da ima dosta njih koji bi hteli da ga voze.

Carina 0% na nove, mogao bi i porez malo dole, ali ok, 18% pa šta da se radi, i svako sam bira šta hoće.

Pod uslovom da plate mogu da guraju želje...

Taj od 2.000,00e može da posluži, ali i to košta na pumpi, pogotovo motori preko 2L

Da je sreće pa da to niko ne vozi...

Kažem, ja sam za to da se preseče u svakom smislu, ali objektivne mogućnosti, što države iz fiskalnih razloga, što vozača ograničenog budžeta, su ograničavajući faktor za manevar, a naravno da sve ima svoje dobre i loše strane...
 
ja sam upravo danas zavrshtio sve papire, chitaj atest, a pre toga otvoren tehnichki pregled, pa ljermontova za prebacivanje na teretno ... mala li je razlika .. sa sitjushnih 3964cc :) ..
elem.. samo tju retji da posle svih atesta i nazad na putnichko itd..izadje me oko 40k dinara ushtede :) .. ziveli !
 
Naravno, ali apsolutni iznosi nisu za poređenje.

Po meni je tu problem ako država krene da ide po ceni, jer najviše zarađuje na prodaji skupljih automobila, i sad to dodatno oporezovati, mislim da su zahvatanja u tom delu i bez toga ogromna, porez+carina i sad sve to iz perspektive bezbednosti u saobraćaju, ekologije, i ostalog.

Doduše, tng rešava ekologiju bez obzira na godište. :D

Ima logike, ali opet nije ni resenje da se puni kasa deranjem koze sa ledja srednjem sloju koji sam po sebi inace propada... :(

Jednostavno teraju me da muljam oko registracije.
 
Ti u klin ja u plocu.

Pa upravo to kazem kriterijum je POGRESAN! Ako pricamo o :luksuzu" jel ti ne kapiras ili se pravis da ne kapiras?

Razumemo se, ali poenta je da je i kubikaža luksuz.

Mislim da nisu imali prostora da povećaju davanja kod novih "luksuznih automobila" jer je to i sada preko 1/3 na cenu vozila.

Nezgodna situacija, bilo bi lepo kad bi svi imali solidne prihode pa bi tranzicija bila lakša..
 

Back
Top