"НОВИ СВЕТ"

To što svi odobravaju nešto, ne znači da je to nešto dobro.
Isto kao što mislimo da je većina u pravu, a često se dešava da je jedan čovek, jedan jedini koji se ne slaže sa tim stavom, u pravu.

Sad, tu knjigu čitala nisam, tako da neću da komentarišem da je tumačenje netačno.

Dobro onda sve knjige nisu dobre po toj logici :)

pa kako onda komentarises ako nisi citala???

ja jesam i znam sta je istina

- - - - - - - - - -

[video=p://www.youtube.com/wTQCI[/video]

jel mozes da ne kacis klipove to niko nece gledati nego razgovaramo?
 
Ne skrecem ali vas pitam lepo, zasto izvrcete bibliju a pruzate prst na JS ? Zar mislite Bog vasu religiju ne vidi ?

Naravno da skrecete jer to sto ti kazes nije izvrcanje Biblije vec pogresno ucenje.

Bibliju izvrcu svedoci, jer namerno i svesno pogresno prevode i sluze se raznim neistinama u vezi sa tim prevodom.

A to ucenje o kojem govris mi nemamo.

Osim toga tema nije besmrtnost duse, i to je vase tipicno skretanje sa teme.
 
Naravno da skrecete jer to sto ti kazes nije izvrcanje Biblije vec pogresno ucenje.

Bibliju izvrcu svedoci, jer namerno i svesno pogresno prevode i sluze se raznim neistinama u vezi sa tim prevodom.

A to ucenje o kojem govris mi nemamo.

Osim toga tema nije besmrtnost duse, i to je vase tipicno skretanje sa teme.

Nije tema, ali ako vec nekog optuzujete za iskrivljivanje istine iz Biblije onda prvo izvadite gredu iz vaseg oka :aha:

Besmrtnost dushe i Isus je Bog su 2 velike lazi koje izvrcu bibliju :;)

Ako vi mozete da optuzite JS mogu i oni vas i imaju pravo a vi dokazite drugacije :hvala:
 
Nije tema, ali ako vec nekog optuzujete za iskrivljivanje istine iz Biblije onda prvo izvadite gredu iz vaseg oka :aha:

Besmrtnost dushe i Isus je Bog su 2 velike lazi koje izvrcu bibliju :;)

Ako vi mozete da optuzite JS mogu i oni vas i imaju pravo a vi dokazite drugacije :hvala:

ONDA OTVORI TEMU O TOME JER OVO NIJE TEMA O ISUS BOGU NITI O BESMRTNOSTI DUSE.

Bilija jasno kaze da je Isus Bog.

Biblija jasno kaze da ljudska dusa nije besnrtna.

Stoga vi samo potvrdjujete da niste iskrivljavali samo bibliju kao prevod, vec i sve sto kazete ovde idete tim principom.
 
ONDA OTVORI TEMU O TOME JER OVO NIJE TEMA O ISUS BOGU NITI O BESMRTNOSTI DUSE.

Bilija jasno kaze da je Isus Bog.

Biblija jasno kaze da ljudska dusa nije besnrtna.

Stoga vi samo potvrdjujete da niste iskrivljavali samo bibliju kao prevod, vec i sve sto kazete ovde idete tim principom.

Moja biblija ne :)

uh oh a vi ste nevinasca :mrgreen:

Nije tema ni o tome da li JS iskrivljuju bibliju a ti si sam poceo o tome da pises :aha:

Normalno da sledi odbrana od lazi :cool:
 
Lazni kratko a pravi Bog vecno
Kako nas istorija uci ni jedan bog nije ziveo vecno, pa tako nece ni taj tvoj. Pre tvog "vecnog" boga je bilo na hiljade bogova raznih fela i zduzenja. Sadasnji, hriscanski, je prvo bio jedan, pa onda mu se smislila Marija pa joj se napravio vanbracni sin Boga i, na kraju, smisljen je i treci bogac, tzv. bog Sveti duh. Sve su to price za malu decu. Lepe price dugo se prepricavaju i prenose s kolena na koleno. Sve dok se ne zaborave.

- - - - - - - - -

Laz je ono sto svet forsira i ono sto prihvata a odbacuje pravu istinu
E, samo ti znas sta je prava istina? A, verujes u bogove???
 
fasikuju Bibliju oni sto su izbacili Bozje ime iako postoji u originalnim spisima :kafa:

JS se drze originalnih spisa u izucavanju i prevodjenju

na zvanicnom sajtu su dokazi

Pokazi originalne spise (iz Novog Zaveta) u kojima se spominje ime Jahve i ja cu postati Jehovin svedok. :)

- - - - - - - - - -

Pokazi nam te originalne spise gde stoji Bozje ime?

Ili ponovo koristis trik: kazem pa ako upali?

:hahaha:
 
vec sam kacila na netu nadjite sami
imate na linku o tetragramatonu i moje teme o Bozjem imenu pa nadjite :)

- - - - - - - - - -

mene je zanimalo pa sam sama istrazila

a vas da zanima nasli biste
nego trazite izgovore da ne verujete istini
lepse je lazima?
 
13 Али Мојсије рече истинитом Богу: „Ако дођем код Израелових синова и кажем им: ’Бог ваших праочева послао ме је к вама‘, а они ме упитају: ’Како му је име?‘+ Шта да им кажем?“ 14 Тада Бог рече Мојсију: „ПОСТАЋУ ШТО ГОД ЖЕЛИМ ДА ПОСТАНЕМ.“*+ И још рече: „Овако кажи Израеловим синовима: ’ПОСТАЋУ послао ме је к вама.‘“+ 15 Тада Бог још једном рече Мојсију:
„Овако кажи Израеловим синовима: ’Јехова, Бог ваших праочева, Бог Аврахамов,+ Бог Исаков+ и Бог Јаковљев,+ послао ме је к вама.‘ То је моје име довека+ и то је мој спомен из нараштаја у нараштај.+

http://www.jw.org/sr-cyrl/публикације/свето-писмо/nwt/књиге/Излазак/3/

ово је превод новог света, шта каже, како је богу име?

и ако може мало објашњење шта ће то бог постати
 

Back
Top