Novi Pravilnik o lovostaju

Capreolus

Primećen član
Poruka
856
Gde ste kolege lovci ? :D
Stupio na snagu novi pravilnik o lovostaju, jeste culi, videli ???
Sta kazete? :D
Sta vam se svidja a sta ne?

p.s. ima dosta dobrih stvari i lepih iznenadjenja za nas ..:D :ok:

pretpostvaljam da uzivate u dobrom jesenjem lovu

dobar pogled svima ! :D
 
Tesko da ce mi se svideti, pogotovo onaj deo sto se odnosi na lov divlje svinje. Da se vepar i nazime puca cele godine????????????? Da se krmaca puca do kraja januara, pa one su suprasne vec krajem decmbra! Bojim se da ce se posle ovakvih savremenih tendencija u zakonskoj regulativi po pitanju lovstva, vecina lovista u Srbiji da divlje svinje traze lupom po lovistu. Definitivno divlja svinja se nasla na spisku za totalno unistenje, zbog nekih volsebnih razloga koji su znani samo onima koji su ovo iz sve snage gurali poslednjih par meseci.
 
Gde ste kolege lovci ? :D
Stupio na snagu novi pravilnik o lovostaju, jeste culi, videli ???
Sta kazete? :D
Sta vam se svidja a sta ne?

p.s. ima dosta dobrih stvari i lepih iznenadjenja za nas ..:D :ok:

pretpostvaljam da uzivate u dobrom jesenjem lovu

dobar pogled svima ! :D

Gde si kolega!!!
Kako je? Ja prvo da se javim starom prijatelju, pa tek onda da dam komentar:
Šta god da je došlo od ove vlasti, ne valja, pa tako i lovostaj....
 
jedino sto kao valja je malo produzena sezona na neku divljac , cisto da bude opustenije a sve ostalo je katastrofa za divljac i tu se slazem sa kolegom 13.08.
Divlje svinje cemo lupom traziti.

evo, ko ne zna gde je pravilnik, objavljen u :

Sl. Glasnik RS br. 75/10 od 20.10.2010. god.


http://www.minpolj.gov.rs/postavlje...STICENIH VRSTA DIVLJACI 4827010.0061.63-2.pdf

pogledajte pa da komentarisemo..

Valja da znamo, drage kolege da je izasao i Pravilnik o odstetnom cenovniku za strogo zasticene i zasticene divlje vrste (unistenu divljac) uz krsenje propisa i nimalo nije naivan.
 
Ma odavno sam ja ovde nego samo vas gledam :-D ,pa upadnem negde gde me neshto zanima :-D a za ovaj pravilnik mogu da kazem da je dobro sto su prosirili sezonu na zeca,mada ih kod mene slabo ima posle najezde sakala,samo ih ima u dolinama Stare planine ,inache u okolini Pirota slabooo, a za svinje mogu da kazem najiskrenije,da rokaju *kolege* lovci a ni ne gledaju dal je musko ili zensko preko cele godine ,pa ako roknu svinju onda kazu jbga a ako vepra onda kazu super i lov ide dalje......Imamo srecu sto ih kod nas ima dosta pa se ne oseca toliko kada se rokne svinja ...sta da se radi kad je lovachko udruzenje totalni raspad ......
 
P.S dobro sto su prosirili sezonu na zeca jer u onih 4 nedelja koli se lovi ( mozda i vishe ne znam sad tachno ) nagrnu 100 lovaca i bukvalno istrebe sve sto lici na zeca u lovishtu ,ovako ce lov biti rastereceniji ,imace zec vishe shanse da pobegne ....dobar pogled...
 
P.S dobro sto su prosirili sezonu na zeca jer u onih 4 nedelja koli se lovi ( mozda i vishe ne znam sad tachno ) nagrnu 100 lovaca i bukvalno istrebe sve sto lici na zeca u lovishtu ,ovako ce lov biti rastereceniji ,imace zec vishe shanse da pobegne ....dobar pogled...

I kod mene je raspad, zato i ne idem u lov već 2 sezonu... Biće dobro za zekana... Samo da ne ostanu pojedinci podjednako 'alavi...
 
P.S dobro sto su prosirili sezonu na zeca jer u onih 4 nedelja koli se lovi ( mozda i vishe ne znam sad tachno ) nagrnu 100 lovaca i bukvalno istrebe sve sto lici na zeca u lovishtu ,ovako ce lov biti rastereceniji ,imace zec vishe shanse da pobegne ....dobar pogled...

koliko sam ja toku, zeca ove godine ima jako malo, sa svih strana stizu vrlo lose vesti. Zeceva nema!
Bolesti, lose prolece s puno kise i hladnoce ili sta je u pitanju, videcemo.
 
Ne znam dal je donet ili nije taj zakon ali isho sam ove nedelje u lov i do lovachkog saveza i istaknuto je da je dozvoljen lov na zeca ali samo tri izlaska tj juche nije bio dozvoljen jer zeca nemaaaa zbog tih atmosferskih nepogoda ali zanimljivo da nigde nisu napisali kao razlog i sakala :-D gore sam vec ispisao esej na tu temu :-D no ja bio u lovu i video zekana ,digao se ispred mene na 5 metara nisam ga ni video gde lezi :-D i ode zekan ,kasnije video lisicu "zutu kao sunce" ali bila daleko i taman kad pomislih da ide na mene,,,ode i ona i toliko o mom jedno i po casovnom lovu :-))) ali sam zadovoljan jer sma bar video neshto od divljachi :-)
 
Tesko da ce mi se svideti, pogotovo onaj deo sto se odnosi na lov divlje svinje. Da se vepar i nazime puca cele godine????????????? Da se krmaca puca do kraja januara, pa one su suprasne vec krajem decmbra! Bojim se da ce se posle ovakvih savremenih tendencija u zakonskoj regulativi po pitanju lovstva, vecina lovista u Srbiji da divlje svinje traze lupom po lovistu. Definitivno divlja svinja se nasla na spisku za totalno unistenje, zbog nekih volsebnih razloga koji su znani samo onima koji su ovo iz sve snage gurali poslednjih par meseci.


Skracena sezona na krmacu do 31.12.

a za ostalo sto ne valja za divljac, videcemo....

p.s. a uzgred, ja stvarno ne znam zasto neki stalno trabunjaju o tome kako je divljih svinja premnogo i kako se "kote" neverovatnom brzinom i umnozavaju. i onda nije cudo.....
 
kažu po novom da se plaća odstrel lisice i šakala. Ako je tako neznam ko će da ide u hajku.
Dosad je lovila džudža i budža a po novom zakonu će loviti samo budža. Tj ko ima para taj će i da lovi a ko nema okačiće pušku o klin
 

Back
Top