Novi lider: Kina pretekla Ameriku

Тешко да Кина може на дуже стазе да се носи са Сједињеним државама и њеним савезницима.

Upravo je obrnuto.. Na duge staze Amerika ne moze da se nosi sa Kinom.. Za zadnjjih 30 godina vise od pola americkog industrijskog potencijala prebacen je u Kinu (i Aziju generalno), Meksiko, Juznu Ameriku.. To je ono sto Tramp pokusava da vrati, ali verovatno je kasno.. Amerika se vozi na nafti (uglavnom tudjoj), vojnoj industriji, stampanju dolara i finansijskim transakcijama.. A sto se tice dolara, upravo je Kina ta koja ce morati da ga spasava (a ne da ga obara), jer su njene devizne rezerve oko 3500 hiljade milijardi (sto dolara, sto vladinih obveznica)
 
Ja imam rešenje za vas

bitcoin-1.jpg
 
Upravo je obrnuto.. Na duge staze Amerika ne moze da se nosi sa Kinom.. Za zadnjjih 30 godina vise od pola americkog industrijskog potencijala prebacen je u Kinu (i Aziju generalno), Meksiko, Juznu Ameriku.. To je ono sto Tramp pokusava da vrati, ali verovatno je kasno.. Amerika se vozi na nafti (uglavnom tudjoj), vojnoj industriji, stampanju dolara i finansijskim transakcijama.. A sto se tice dolara, upravo je Kina ta koja ce morati da ga spasava (a ne da ga obara), jer su njene devizne rezerve oko 3500 hiljade milijardi (sto dolara, sto vladinih obveznica)
Сједињене државе имају изграђен систем и њима није тешко да се прилагоде ситуацији и опстану, јер су у последњих 120 година били извор и решење више економских криза, а о оружаним сукобима да не говорим.
Њихово становништво је лојално и веома патриотски оријентисано, па самим тим и спремно на нове "хладне ратове", понесени победом из претходног.
Једноставно, то је држава са огромним искуством у решавању таквих, условно речено, сукоба и по истом питању су већи таоисти и следбеници Сун Циове теорије него сами Кинези.
 
Сједињене државе имају изграђен систем и њима није тешко да се прилагоде ситуацији и опстану, јер су у последњих 120 година били извор и решење више економских криза, а о оружаним сукобима да не говорим.
Њихово становништво је лојално и веома патриотски оријентисано, па самим тим и спремно на нове "хладне ратове", понесени победом из претходног.
Једноставно, то је држава са огромним искуством у решавању таквих, условно речено, сукоба и по истом питању су већи таоисти и следбеници Сун Циове теорије него сами Кинези.

Ja ne govorim o opstanku, jasno je da ce opstati, cak ce i Srbija opstati (uprkos Vucicu), ja govorim o buducoj dominaciji Kine, svidelo se to meni ili nekom drugom ili ne. Razlozi su vise nego jasni. Konacno brojke su brutalne. US je 1960 godine ucestvovala u svetskoj ekonomiji sa 40%, a danas sa manje od 20%, iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu.

( https://www.forbes.com/sites/mikepa...obal-economy-declines-nearly-50/#156738575e9e )
 
Poslednja izmena:
Lupaju gluposti ..prvo nema toliko zlata na trzistu... kad dolar pada zlato poskupljuje tako da ce Kina imati manju vrednost svojih 3000 milijardi dolara i kupila bi manje zlata kad bi mogla da ga kupi...jer nije...ogranicen metal..Dolar pada pada vrednost i rezervi u dolarima..

Ovo moze da iskoristi samo USA da kroz berzanske spekulacije otkupi jeftino kineska potrazivanja..

Kada berze budu u Berlinu Moskvi Pekingu a ne u Londonu Njujorku Sidneju Tokio onda cu da pricam drugacije.
 
Poslednja izmena:
Ja ne govorim o opstanku, jasno je da ce opstati, cak ce i Srbija opstati (uprkos Vucicu), ja govorim o buducoj dominaciji Kine, svidelo se to meni ili nekom drugom ili ne. Razlozi su vise nego jasni. Konacno brojke su brutalne. US je 1960 godine ucestvovala u svetskoj ekonomiji sa 40%, a danas sa manje od 20%, iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu.

( https://www.forbes.com/sites/mikepa...obal-economy-declines-nearly-50/#156738575e9e )
ispod 8%
USA umire
 
Ja ne govorim o opstanku, jasno je da ce opstati, cak ce i Srbija opstati (uprkos Vucicu), ja govorim o buducoj dominaciji Kine, svidelo se to meni ili nekom drugom ili ne. Razlozi su vise nego jasni. Konacno brojke su brutalne. US je 1960 godine ucestvovala u svetskoj ekonomiji sa 40%, a danas sa manje od 20%, iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu.

( https://www.forbes.com/sites/mikepa...obal-economy-declines-nearly-50/#156738575e9e )
Свет ће само ући у нови и мало дужи хладни рат, само што овај пут неће бити само два блока.
Обе стране су веома моћне и нереално је да ће једна да доминира над оном другом, али, да ће Сједињене државе и њени савезници имати сваку могућу предност - имаће.
 
Да,

кад Цај Инг Вен смени друга ксија као Председница Мејнленд Кине, а не само Слободног Острва, то ће бити крај Јужног Тока.
Жао ми је али брат Си је доживотни лидер не-слободног света, тако да тај филм неће скоро у биоскоп.
 
Жао ми је али брат Си је доживотни лидер не-слободног света, тако да тај филм неће скоро у биоскоп.

Демократија увек побеђује диктатуру.

Зато је индијски Раџа Неранџа Мори јачи лидер од ксија, а њега ће ускоро сменити Лотус Императорка,

Цај Инг Вен.
 
Демократија увек побеђује диктатуру.

Зато је индијски Раџа Неранџа Мори јачи лидер од ксија, а њега ће ускоро сменити Лотус Императорка,

Цај Инг Вен.
"Диктатура" може и те како да прође ако је животни стандард у порасту.
 
"Диктатура" може и те како да прође ако је животни стандард у порасту.

Животни стандард никад не може да пређе одређени ниво у диктатури,

из простог разлога што у животни стандард не спада само конзумација месине и куповина беле технике,

него и фина роба као што је Лична Слобода, Људска Права и слично.

Не сумњам да су кинески Бумери и Иксери срећни што не морају да једу шишмише више,

али Миленијалци и Цетери свакако не планирају да гледају ксијеву ружну њушку док не усахну.
 
@sin Juga

Кад пада Борис Битанга?

Од кад је свиња Корбинатор отишао у обор историје,

изгледно је да ће следећи Прајм Министер бити Сер Кир Стармер.

Још један пораз Суверенизма.
Не пратим, не занима ме.
Мораћу да проверим да ли је Стармер блериста или не, то је прва одредница.
 

Back
Top