NOVE REGISTARSKE TABLICE

slobodanSR

Zainteresovan član
Poruka
291
Zar baš moramo svima da guramo prst u oko a najpre sebi,Cela Evropa /a i mi hoćemo da budemo njen deo-član/ koristi latinicu za oznake na reg. tablici. Mi smo dodali i ćiriličnu oznaku za grad i to pozdravljam.Ali zašto BRE koristimo i Ć,Č,Š,Ž,Đ, zar nema dovoljno kombinacija i bez tih slova.Ni parking nemožeš da platiš. Svi mogu ali mi smo najpametniji:zcepanje:
 
80-000-dinara-63422.jpg
 
Zar baš moramo svima da guramo prst u oko a najpre sebi,Cela Evropa /a i mi hoćemo da budemo njen deo-član/ koristi latinicu za oznake na reg. tablici. Mi smo dodali i ćiriličnu oznaku za grad i to pozdravljam.Ali zašto BRE koristimo i Ć,Č,Š,Ž,Đ, zar nema dovoljno kombinacija i bez tih slova.Ni parking nemožeš da platiš. Svi mogu ali mi smo najpametniji:zcepanje:
Mislim da unazad više od godinu dana svi mobilni telefoni imaju naša latinična slova. Ja na poslednja dva telefona stalno koristim naša slova.
 
a ja pre neko jutro doduse nisam bio koncentrisan potpuno-bio sam u gostima---cuh u jutarnjem programu RTS-a da se nove tablice moraju menjati...navodno je odstanpan pogresno grb srbije...cak i ministar dacic dade izjavu...nesto kao ---ako se mora menjati grb i tablice --menjace se....samo ne rece o cijem vremenu i cijem trosku...
 
a ja pre neko jutro doduse nisam bio koncentrisan potpuno-bio sam u gostima---cuh u jutarnjem programu RTS-a da se nove tablice moraju menjati...navodno je odstanpan pogresno grb srbije...cak i ministar dacic dade izjavu...nesto kao ---ako se mora menjati grb i tablice --menjace se....samo ne rece o cijem vremenu i cijem trosku...

"samo ne rece o cijem vremenu i cijem trosku..." ako pogodis dobijes kviska :rotf:
 
Da dobro si cuo!Odstampali su 800 000 tablica na kojima je nevazeci grb.Kad podele te tablice onad ce stampati nove sa vazecim grbom.A ove sa nevazecim ce ponovo menjati iduce godine pri redovnoj registraciji vozila.
 
pa oce elita u jevropu...a ne daju sa cirilicom...

Странцемъ са запада су хрватска слова Ć,Č,Š,Ž,Đ исто толико страна, нечитљива и непримѣнљива на њихових рачунарских системах и мобилних телефонах као и ћирилична слова. Са йедном битном разликом, код ћириличних слова забуне нема, док их у хрватской латиници има на претек, C, Ć, Č, S и Š, Ж и Ž, D и Đ. Биће пуно забуна и невоља са њима, и код нас и у иностранству. И са приявљивањем за паркирање, а йош више са препознавањем регистарских ознака на таблицах.
 
Знате ли зашто нема слова Q на таблицама? Зато што га је тешко разликовати од О из даљине, а и лако је преправити, Q у О. Али како онда има Đ, Š, Č, Ć, Ž, кад их је још лакше преправити у D S C Z?
А и већ са 30-так метара човек није сигуран да ли је слово на таблици D или Đ, С, Č или Ć, Ž или Z, итд...
 
Poslednja izmena:
Знате ли зашто нема слова Q на таблицама? Зато што га је тешко разликовати од О из даљине, а и лако је преправити, Q у О. Али како онда има Đ, Š, Č, Ć, Ž, кад их је још лакше преправити у D S C Z?
А и већ са 30-так метара човек није сигуран да ли је слово на таблици D или Đ, С, Č или Ć, Ž или Z, итд...

Е, када би наши људи из министарства унутрашњих послова то могли схватити...
 
Е, када би наши људи из министарства унутрашњих послова то могли схватити...

Бојим се да наши људи из МУП-а знају за ово, али да је са врха добијена директива да се ова слова морају користити без обзира на све.
Овде се једноставно ради о обележавању простора, простора хрватске доминације, ово је само једна од манифестација те доминације...
 

Back
Top