Нове плате у просвети

Vidim, svi navalali da budu učitelji :mrgreen:
Ovako... bez troleži... ne bi nikada predavao magaradi od 5+ pa nagore razreda, ali mislim da je od 1 - 4 sasvim OK, tako mi je barem bratić pričao, koji je prošao sito i rešeto od kvszigimnazija, koje po težini njegovu gimnsziju nisu vidjele, do seoskih škola, nakon što mu je upals sikira u med.

Reče on ovako:

Skoro svi su prošli razred, a nijednog nisam porušio. Tko zna dobio je ocijenu koju zaslužuje, oni koji nisu znali, dobili su dva i nek se gone.

Tim riječima.

Isto tako je rekao da bi od svih tih "gimnszijalaca" svega njih 20% prošlo gimnaziju u koju je on išso, te imali prosjek "vrlo dobar" poput njega, ili "odličan", tj. bolji od njegovog.
To su po njemu djeca s radnim navikama.
Ovih ostalih 80% bi gimnaziju u koju je on išao, u prvom razredu pali kao kruška.

Nego... Lagerta... pustimo to... pričaj nam malo o ekskurzijama i švaleracijama.

:per:
 
Ovako... bez troleži... ne bi nikada predavao magaradi od 5+ pa nagore razreda, ali mislim da je od 1 - 4 sasvim OK, tako mi je barem bratić pričao, koji je prošao sito i rešeto od kvszigimnazija, koje po težini njegovu gimnsziju nisu vidjele, do seoskih škola, nakon što mu je upals sikira u med.

Reče on ovako:

Skoro svi su prošli razred, a nijednog nisam porušio. Tko zna dobio je ocijenu koju zaslužuje, oni koji nisu znali, dobili su dva i nek se gone.

Tim riječima.

Isto tako je rekao da bi od svih tih "gimnszijalaca" svega njih 20% prošlo gimnaziju u koju je on išso, te imali prosjek "vrlo dobar" poput njega, ili "odličan", tj. bolji od njegovog.
To su po njemu djeca s radnim navikama.
Ovih ostalih 80% bi gimnaziju u koju je on išao, u prvom razredu pali kao kruška.

Nego... Lagerta... pustimo to... pričaj nam malo o ekskurzijama i švaleracijama.

:per:
Neka ti Bog da toliko švaleracija, kao meni na eksurzijama :P
 
Evo nekih novosti u plaćama kod nas.

Ovo su prosječne plaće nastavnika nakon novih koeficijenata zbog kojih su prosvjedovali​

...
Učitelju bez višeg zvanja s najmanjim koeficijentom od 2,01 prosječna plaća se u odnosu na listopad povećala za 152 eura neto. Sada iznosi 1.477 eura neto. Medijalna plaća je 1.570 eura neto.
Učitelji izvrsni savjetnici s najvećim koeficijentom od 2,62 u ožujku su imali prosječnu plaću od 2.098 eura neto. To je, u usporedbi s prosječnom neto plaćom za listopad 2023. godine, porast za 311 eura.
...
Učiteljima u eksperimentalnom programu cjelodnevne škole plaće su veće zbog samog sudjelovanja u eksperimentu. Tako je prošle godine u listopadu učiteljima bez viših zvanja prosječna neto plaća u cjelodnevnoj iznosila 1.462 eura, a sada je 1.720 eura što je povećanje od 258 eura.
Učitelji izvrsni savjetnici s najvećim koeficijentom od 2,62 u cjelodnevnoj imaju prosječnu neto plaću u iznosu od 2.347 eura. To je, u odnosu na listopad 2023. povećanje od 406 eura
...
https://www.srednja.hr/zbornica/ovo...ih-koeficijenata-zbog-kojih-su-prosvjedovali/
 
Tvoja pohlepa je beskrajna.

🐈
Колико је минималац код вас ? 677 evra ? У Србији просветни радник прима око 75.000 динара што је 640 евра.

Па ти рачунај онда, а додадак за разредно старешинство и слично је крајње бедно.

Дакле ко има основну школу у Хрватској прима већу плату него у Србији са факултетом и то када је у питању образовање деце.
 
Jad i beda. U Srbiji se, bukvalno, pisa po prosveti.
1715689342875.jpeg
 
Колико је минималац код вас ? 677 evra ? У Србији просветни радник прима око 75.000 динара што је 640 евра.

Па ти рачунај онда, а додадак за разредно старешинство и слично је крајње бедно.

Дакле ко има основну школу у Хрватској прима већу плату него у Србији са факултетом и то када је у питању образовање деце.
U hr je tačno duplo veći standard. A cena hrane duplo niža. Servisi i sve usluge su jeftinije nego u srbiji. A sad ono najtragičnije, hrana je duplo jeftinija nego u srbiji.

I na kraju prosvetni radnici su zaposleni na određno tj oko 9 meseci a 3 meseca se suše bez plate dok su raspusti i praznici.

Prosvetari treba prvi da spale škole i ministarstvo obrazovanja.
 
I definitivno smo daleko od vaših prosvetnih radnika, daleko smo i od republičkog proseka kod nas, a kako mi deluje, nećemo uskoro ni biti blizu ...
Ali imamo raspust 9 meseci, još ako znaš pravog lekara može da ti otvori bolovanje mesec dana, znači radimo ukupno dva meseca. Zato se u prosveti zapošljavaju isključivo najstručnija lica.
 

Back
Top