Novak Đoković je samo običan čovek

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.760

NOVAČE, NISI SMEO TO DA URADIŠ, TI SI KRIV ZA SVE​


Što bi rekao Matija Bećković, "Cela Srbija se uhvatila za jedan reket"
Novak Đoković posle poraza od Janika Sinera
EPA-EFE/MAST IRHAM
Petak, 26. januar samo što nije proglašen za dan žalosti u Srbiji. Nije se dogodila nikakva tragedija, već je Novak Đoković izgubio u polufinalu Australijan opena od Janika Sinera.


Bolan i mora se priznati neočekivan poraz uprkos činjenici da je naspram sebe imao momka u životnoj formi. Ali, ovaj neuspeh ne menja gotovo ništa. Đoković je svakako najbolji svih vremena, sačuvao je prvo mesto na ATP listi, u Australiji je sa rekordnih 10 titula nedodirljiv.
Međutim, toliko je razmazio naciju da se sve osim pehara smatra tragedijom. Deluje kao da je navijačima u Srbiji poraz od Sinera pao teže nego samom Novaku. Svi su se pitali kako je izgubio, šta mu se desilo, zašto?

Kada je neko GOAT, onda je u obavezi da na svakom turniru ide na trofej. Ali, Đoković je ipak samo čovek, iako na grend slemovima deluje kao mašina. Čak se i najsavremenije mašine nekada pokvare, pa zašto ne bi i on?


Novak Đoković
AP Photo/Mark Baker

Na prste jedne ruke mogu se nabrojati loši Đokovićevi mečevi na grend slemu. Poslednji put pre kiksa u Melburnu, debakl je doživeo od Rafaela Nadala u finalu Rolan Garosa 2020. godine kada je bilo 6:0, 6:2, 7:5 za Španca. Nije tada Novak bio toliko loš koliko je Nadal bio brutalan. U Australiji je bila druga priča, Siner je odigrao veoma dobro, nije ni morao bolje jer je Đoković bio katastrofalan.
Draž, a ujedno i surovost tenisa leži u činjenici da pravo na kiks ne postoji. Jedan poraz automatski označava i eliminaciju (osim na Završnom mastersu). Fudbaleri, košarkaši, rukometaši, vaterpolisti, odbojkaši mogu postati prvaci sveta i ako izgube neki meč u grupi, teniseri takav luksuz nemaju. Oni nemaju pravo na loš dan.


Đoković je na teren protiv Sinera izašao kao umoran čovek koji je došao na posao tek tako da bi odradio smenu, bez neke prvelike želje. Zvuči poznato?
Ko zna šta ga je noć pre meča mučilo. Spominje se da je imao temperaturu, možda je čuo neku lošu vest, moguće da ima nekih porodičnih problema. Nesumnjivo mu se to dešavalo i ranije, ali bi sve to uspevao da potisne i dođe do trijumfa. Sada nije uspeo, čovek je od krvi i mesa. Nije ovo smak sveta kao što se predstavlja u javnosti.

Nikola Jokić je svojevremeno izjavio kako ljudi u Srbiji ne vole sport, nego vole samo da pobeđuju, pa se našao na meti brojnih kritika. Međutim, to se ponovo ispostavilio kao velika istina.
Pre pojave Novaka da li je neko u našoj državi verovao da ćemo imati polufinalistu grend slema? Verovatno niko. Koliko dugo sile poput Nemačke, Francuske, Sjedinjenih Američkih Država čekaju na grend slem šampiona.
Šta ćemo raditi kada Đoković završi karijeru? Koliko dugo ćemo čekati da neko od naših tenisera uđe u polufinale grend slema?
Sam je Novak kriv, mnogo nas je razmazio i previsoku postavio lestvicu. Možda će ovaj poraz od Sinera svima dobro doći da se malo spustimo na zemlju.
Đoković će sigurno mnogo naučiti iz cele ove situacije, a mogli bismo i mi zajedno sa njim da savladamo važnu životnu lekciju.

https://sport.alo.rs/tenis/vesti/72681/novace-nisi-smeo-to-da-uradis-ti-si-kriv-za-sve/vest
 
šta ćemo raditi kada Đoković završi karijeru? Koliko dugo ćemo čekati da neko od naših tenisera uđe u polufinale grend slema?
Sam je Novak kriv, mnogo nas je razmazio i previsoku postavio lestvicu. Možda će ovaj poraz od Sinera svima dobro doći da se malo spustimo na zemlju.
Đoković će sigurno mnogo naučiti iz cele ove situacije, a mogli bismo i mi zajedno sa njim da savladam
Gledati Jokaru. Ah da, 3/4 Srbije "ne interesuje" sta taj momak radi, mislim dodju na vest o Jokari i saopste da ih om "ich" ne interesuje. Svih 75 od 100 komentatora.
 

NOVAČE, NISI SMEO TO DA URADIŠ, TI SI KRIV ZA SVE​


Što bi rekao Matija Bećković, "Cela Srbija se uhvatila za jedan reket"
Novak Đoković posle poraza od Janika Sinera
EPA-EFE/MAST IRHAM
Petak, 26. januar samo što nije proglašen za dan žalosti u Srbiji. Nije se dogodila nikakva tragedija, već je Novak Đoković izgubio u polufinalu Australijan opena od Janika Sinera.


Bolan i mora se priznati neočekivan poraz uprkos činjenici da je naspram sebe imao momka u životnoj formi. Ali, ovaj neuspeh ne menja gotovo ništa. Đoković je svakako najbolji svih vremena, sačuvao je prvo mesto na ATP listi, u Australiji je sa rekordnih 10 titula nedodirljiv.
Međutim, toliko je razmazio naciju da se sve osim pehara smatra tragedijom. Deluje kao da je navijačima u Srbiji poraz od Sinera pao teže nego samom Novaku. Svi su se pitali kako je izgubio, šta mu se desilo, zašto?

Kada je neko GOAT, onda je u obavezi da na svakom turniru ide na trofej. Ali, Đoković je ipak samo čovek, iako na grend slemovima deluje kao mašina. Čak se i najsavremenije mašine nekada pokvare, pa zašto ne bi i on?


Novak Đoković
AP Photo/Mark Baker

Na prste jedne ruke mogu se nabrojati loši Đokovićevi mečevi na grend slemu. Poslednji put pre kiksa u Melburnu, debakl je doživeo od Rafaela Nadala u finalu Rolan Garosa 2020. godine kada je bilo 6:0, 6:2, 7:5 za Španca. Nije tada Novak bio toliko loš koliko je Nadal bio brutalan. U Australiji je bila druga priča, Siner je odigrao veoma dobro, nije ni morao bolje jer je Đoković bio katastrofalan.
Draž, a ujedno i surovost tenisa leži u činjenici da pravo na kiks ne postoji. Jedan poraz automatski označava i eliminaciju (osim na Završnom mastersu). Fudbaleri, košarkaši, rukometaši, vaterpolisti, odbojkaši mogu postati prvaci sveta i ako izgube neki meč u grupi, teniseri takav luksuz nemaju. Oni nemaju pravo na loš dan.


Đoković je na teren protiv Sinera izašao kao umoran čovek koji je došao na posao tek tako da bi odradio smenu, bez neke prvelike želje. Zvuči poznato?
Ko zna šta ga je noć pre meča mučilo. Spominje se da je imao temperaturu, možda je čuo neku lošu vest, moguće da ima nekih porodičnih problema. Nesumnjivo mu se to dešavalo i ranije, ali bi sve to uspevao da potisne i dođe do trijumfa. Sada nije uspeo, čovek je od krvi i mesa. Nije ovo smak sveta kao što se predstavlja u javnosti.

Nikola Jokić je svojevremeno izjavio kako ljudi u Srbiji ne vole sport, nego vole samo da pobeđuju, pa se našao na meti brojnih kritika. Međutim, to se ponovo ispostavilio kao velika istina.
Pre pojave Novaka da li je neko u našoj državi verovao da ćemo imati polufinalistu grend slema? Verovatno niko. Koliko dugo sile poput Nemačke, Francuske, Sjedinjenih Američkih Država čekaju na grend slem šampiona.
Šta ćemo raditi kada Đoković završi karijeru? Koliko dugo ćemo čekati da neko od naših tenisera uđe u polufinale grend slema?
Sam je Novak kriv, mnogo nas je razmazio i previsoku postavio lestvicu. Možda će ovaj poraz od Sinera svima dobro doći da se malo spustimo na zemlju.
Đoković će sigurno mnogo naučiti iz cele ove situacije, a mogli bismo i mi zajedno sa njim da savladamo važnu životnu lekciju.

https://sport.alo.rs/tenis/vesti/72681/novace-nisi-smeo-to-da-uradis-ti-si-kriv-za-sve/vest
Super.
Dosadio je i bogu i Svetu.

Ali osvojiće još jedan GS mislim.
 
"Nikola Jokić je svojevremeno izjavio kako ljudi u Srbiji ne vole sport, nego vole samo da pobeđuju, pa se našao na meti brojnih kritika. Međutim, to se ponovo ispostavilio kao velika istina.")

Sport je beg od egzistencijalne tuge kao npr.fudbal u Argentini te Brazilu.


"Pre pojave Novaka da li je neko u našoj državi verovao da ćemo imati polufinalistu grend slema?"

Postoji par osoba koje zive od sporta a postoji par ljubitelja sporta tj.tenisa.
Oni su ga pratili i pre Novaka.
Masa kod nas bezi od nemogucnosti da se živi u fantaziju o milioneru.
(Isto je u svakom sportu kod najboljih.)
 
Tako je uvek bilo, ne samo u sportu nama je uvek super i faca neko ko je na vrhu, neko od koga mogu imati koristi ili neko sa kim se mogu kurčiti. Novak je super da se sprdaju sa Hrvatima "GDE JE VAMA TENIS SIROTILJO" ili kad priča sa strancem da bude ono "MI SMO IZ SRBIJE! NEMAŠ POJMA GDE JE? NOVAK, BAKI, NOVAK!", dok naravno u prvom porazu bude "****** TE JELENA I ***** RASPALO ŠTO SI POSTAO VEGAN I PIRAMIDE U VISOKOM", kad pobeđuje ok je i Jelena i vegan i piramide.

Kao što sad kad god vidiš Vučića na tv-u, a viđamo ga jelte, uvek kad ga prikažu u masi on kaže neku foricu na koju svi okupljeni umru od smeha pustiše ga u nogavicu, subjektivan osećaj "povračaču" ali jeeeeebiga, ajde nemoj da se neko nasmeje u okolini, a svi imaju ćar od njega u kadru.

Doduše, mi imamo i onu staru da mi sve najbolje znamo i ovaj što je promašio penal je ***** jer mi bi ga dali sigurno, nema veze što niko nije šutnuo u životu mače sa praga, a ne loptu.
 
Ne moze se dobiti svaki slem,pogotovo,pored ovih mladih koji su pristigli.Igraju dobro.Ne treba ni da ga je stid,ni sramota.Pobedio momentalno bolji.Decko i osvojio A.O.I njjemu svaka cast.Inace Novak je bio,sad je i ostace jedan od najboljih sportista sveta.
On je najveci sportista svih vremena ako pogledamo realne parametre, nebitno sada sto je srbin, objektivno gledano te rezultate,tolike godine kontunuiteta, tolike godine dominacije plus u najacoj eri u istoriji tenisa,to nikada nijedan sampion ni u jednom sportu nije imao
 
Realni prikaz. (godine kontinuteta,godine dominacije i era u kojoj je neko dominirao)

Veliki sampioni -

Pele - 12 godina dominacije,15 godina konitnuiteta, nije igrao u najacoj eri

Dzordan - 13 godina kontinuiteta,6 godina dominacije, igrao je u najacoj eri

Ronaldo i Messi 17 godina kontuniteta jedan,15 godina kontinuiteta drugi. 12 godina dominacije, 10 godina dominacije, nisu igrali u najacoj eri

(Najaca era u fudbalu je bila od 1990 e do 2005 godine)


Djokovic - 17 godina kontinuiteta, 14 godina dominacije,igra u najacoj eri toga sporta
 
Mislim da je taktički odustao od Majamija.Alkaraz samo brani titulu u Indiani a Majami Medvedev.Nema bodova za njih i valjda ostaje prvi.A nije zeljan para izgleda.Alkaraz dobi Sinera a ja sam mislio da će Siner dobiti.Oni svi Novaka dobiju jednom u životu i posle im teže ide.Bit će zanimljivo finale Alkaraz Medvedev.
Novak se sprema polako za zemlju.Malo odmara po Americi pa kafa Monte Carlo i lagani uvod u zemljane turnire da se pripremi za Rolan Garos.Očekujem naravno i Rafu u zavojima i šljemu da opet pokuša.
Čudne stvari se dešavaju na kraljevskom dvoru uskoro će i wimbldon treba biti oprezan.
 

Back
Top