Novak Đoković _II

Misliš da će Nadal dobiti Zvereva?
Ne mislim nista.

Ne bi bio prvi put da se Nadal pretvara i da onda sa staka i iz kolica dolazi do trofeja.

Gledao sam mec ili dva u ovom pripremnom periodu. Jak je kao ranije, ali ne trci toliko kao ranije.

Mozda nema snage da dobije 5-6 meceva za redom, ali u jednom mecu sve je moguce.

I Zverevu verovatno nije svejedno.

Kao i svi favoriti ocekuje lakse protivnike u prvoj nedelji, onda mu dodje Nadal iz vedra neba.

To je jedini zanimljiv mec u prvom kolu.

Doci ce ceo stadion da navija za Nadala.
 
Ne mislim nista.

Ne bi bio prvi put da se Nadal pretvara i da onda sa staka i iz kolica dolazi do trofeja.

Gledao sam mec ili dva u ovom pripremnom periodu. Jak je kao ranije, ali ne trci toliko kao ranije.

Mozda nema snage da dobije 5-6 meceva za redom, ali u jednom mecu sve je moguce.

I Zverevu verovatno nije svejedno.

Kao i svi favoriti ocekuje lakse protivnike u prvoj nedelji, onda mu dodje Nadal iz vedra neba.

To je jedini zanimljiv mec u prvom kolu.

Doci ce ceo stadion da navija za Nadala.
Navijaću za Nadala jer mislim da je on manja prijetnja Novaku od Saše.

Ne znam jesi li gledao prethodni turnir. Nadal je prosječno igrao, dok je Saša rasturao.

Samo još da dodam za Rafu: servis mu je sada loš. Valjda se plaši povrede, pa ga nije dovoljno trenirao.
 
msm da ovaj slavni dvojac , po meni već doajeni tenisa , prave istu grešku , ajde u stranu što Novak još uvek ima onaj crv pobednika i fizičko, a i zdravstveno stanje to mu daje za pravo da se nada na bar još jedan , ali opet tu je veliki _?_, , GS dobitni turnir , Nadal je do sada morao da proglasi odlazak sa velike scene kao velikan , ovako , na neki način urušava sve sjajne pobede i uspehe
 
Misljenja sam da je Novakova ubedljivo najbolja i najinteresantnija era tenisa bila od 2011. pa sve do osvajanja prvog RG-a 2016. Tad je bas bio pravi dominator iako je znao da pored velikog dvojca izgubi poneki bitan GS mec i od Vavrinke, Mareja, Nisikorija.
Druga uspesna era njegovog tenisa nakon povratka 2018. pa sve do 2023. je isto vrlo dobra pa i odlicna, ali ipak inferiornija u odnosu na prvi period domanacije jer je slabija i manje zanimljiva konkurencija top 10 igraca svakako (mladja ekipa Cicipas, Tim, Zverev, Medvedev, Rubljov, Siner i Alkaraz je ipak u senci starije ekipe Federer, Marej, Vavrinka, Del Potro, Conga, Nisikori, Berdih).
 
Meni je sve jasno.
On je izgubio motiv.
Jedini cilj mu je olimpijsko zlato.
Ne vidim ga na terenu u 2025, godini.

Nadam se da se nece brukati kao ostali.
Tu mislim ne samo na RF i Nadala vec i Vavrinku i Mareja...
Dominik Tim je najpametniji.
Shvatio da ne ide i objavio povlacenje...
svi se sokirali a Dominik ne prodje ni KVALIFIKACIJE za RG.
Mogao je da trazi pozivnicu ali nije.
Nadam se da ce i Novak osetiti trenutak za kraj.
Kako god, hvala mu za sve trenutke radosti na terenu...
i pre svega za njegov humanitarni rad.
 
Izgleda da sam malo precenio Noloa kad sam napisao da ce osvojiti 40 GS titula ukupno....
Realnija brojka je 34-35 GS titula :)
Sladi se najveći šljam mogući na ovakve rezultate.Od tebe očekivano naravno jer nisi Srbin,ali vazno da ti je u pozadini srpska zastava.Ovde bi zivot dao samo da Novak izgubi.Ponekad se pitam jel moguce da ovakvi ljudi postoje.
 
Jesi li imalo svjestan koliko se ne razumijes u tenis.

Grendslem su drugi svijet za sve ostale tunire,to poredit sa mastersima je komedija,to je skroz jedna druga dimenzija

Da, jesu druga dimenzija - dosta su tezi za osvajanje od mastersa pogotovo RG koji se igra na tri dobijena seta na sljaci (koji je svakako najtezi GS za osvajanje u fizickom smislu). Ako je Novak na ovim prethodnim turnirima na sljaci pokazao bas los ucinak apsurdno je ocekivati da moze nesto veliko postici na RGu, gde je duplo teze.
 
Da, jesu druga dimenzija - dosta su tezi za osvajanje od mastersa pogotovo RG koji se igra na tri dobijena seta na sljaci (koji je svakako najtezi GS za osvajanje u fizickom smislu). Ako je Novak na ovim prethodnim turnirima na sljaci pokazao bas los ucinak apsurdno je ocekivati da moze nesto veliko postici na RGu, gde je duplo teze.

Zasto je apsurdno

Moras da shvatis da Noleta u ovom momentu njegove karijere kada ima 37 godina i sve najbitnije rekorde moguce,ne motivise nista vise sem grendslemovi.Totalno je bio bez motiva na drugim turnirima za njega sada postoje samo grendslemovi,a opet i sa fizickog aspekta,on je sjajno fizicki spreman za nekog ko ima tolike godine a opet moras da shvatis da on ce vecinu turnira ove i narednih godina preskakati da se sto manje umara fizicki zbog godina koje ima.Njemu cak ni cilj prije Roland Garosa nisu bile titule vec samo da odigra odredjeni broj meceva na sljaci to se teniski kaze da osjeti podlogu a motiv mu je bio na 0 procenata da juri titule.On igra sada tenis samo zbog 4 tunira a to su grendslemovi.


Masters tuniri su mu trebali dok je bio mladji za odrzavanje super forme u ovim godinama on ce juriti godisnje 1 ili maximum 2 osvojena grendslema godisnje.

Ove godine ce uzeti 1 grendslem to ne sumnjam mozda i 2

I tako ce do 40 godine uzimati 1 gs godisnje i tek onda ocekujem da ode u penziju
 
Misljenja sam da je Novakova ubedljivo najbolja i najinteresantnija era tenisa bila od 2011. pa sve do osvajanja prvog RG-a 2016. Tad je bas bio pravi dominator iako je znao da pored velikog dvojca izgubi poneki bitan GS mec i od Vavrinke, Mareja, Nisikorija.
Druga uspesna era njegovog tenisa nakon povratka 2018. pa sve do 2023. je isto vrlo dobra pa i odlicna, ali ipak inferiornija u odnosu na prvi period domanacije jer je slabija i manje zanimljiva konkurencija top 10 igraca svakako (mladja ekipa Cicipas, Tim, Zverev, Medvedev, Rubljov, Siner i Alkaraz je ipak u senci starije ekipe Federer, Marej, Vavrinka, Del Potro, Conga, Nisikori, Berdih).

Djokovic je 2016 e uzeo svoj 12 grendslem tako da mu to nije najbolja era

Djokovic je 2023 uzeo svoj 24 grend slem


Posle 30 godine - Djokovic je osvojio 12 grendslemova,a 2017 godine je napunio 30 godina ,a taj broj ce samo da se povecava



Pricas subjektivnu pricu,a niko ne spori da nije bio sjajan do 2016 bio je nevidjen al posle 30 je njegova najveca era iako je moguce bilo vecih derbija prije 2016 e al i to je pitanje
 
Nole vec zadnjih godina smanjuje broj tunira na kojima igra i gleda sada samo da igra max grendslemove.I suditi o njegovoj formi na osnovu njegovih meceva na nebitnim tunirima za njega kao ATP 100 Masters ili Atp 500 je krajnje smijesno on te turnire igra sa 30 posto u bez motiva,jedino mu je cilj da osjeti podlogu da bi mu se noge navikle na sljaku pred Roland Garos



On moze da izgubi 1 kolo mastersa bilo kog, boli ga uvo
 
Ma ovo je bio masters 250, otišo čovek da trenira, verovatno mu nije ni odgovaralo da igra finale jer su mečevi na RG bili preblizu.


Koliko ljudi nemaju pojam o tenisu,govori podatak da je Djokovic 2015/2016 vezao 4 grendslema zaredom i dosao na konto od 12 gs.E sada logicno je da posle takvog uspjeha dodje kriza u igri zbog forsiranja i to je prirodan proces imao je 2 godine krize kada nije osvojio ni jedan jedini grendslem,i svi su srbi govorili da mu je to kraj karijere da nece nikada nista vise osvojiti.A Nikola Pilic veliko ime kaze,pa nije on izgubio sampionski mentalitet i nije zaboravio da igra tenis zato sto je imao 2 godine bez titula.I posle Djokovic osvaja jos 12 gs i dolazi do 24 gs titule.Iste takve budalastine pojedini sada pisu kao nece vise uzimat ne pricam sada za Walkera,nego generalno on je samo izrazio sumnju u njegovu formu na Rg i to je razumljivo.

Al logicno da Nole sada igra sto manje tunira jer je koncentracija samo na grendslenovima,e sada Nole ima 37 godina naredne godine puni 38 godina a 2027 godine on puni 40 godina


Jedno pitanje koja je vjerovatnoca da Nole u sezoni 2024,2025,2026,2027 nece uzeti 1 Gs godisnje,to je vjerovatnoca da on svake godine ne osvoji nijedan gs,sansa za to je 10 posto mozda.


Logicno da on vise nece osvajati 3 gs godisnje niti ce imati sezonu kao 2011 ili 2015 ili 2019 pa to he logicno.Al ce opet osvajati ne moze se tako lako poslati u penziju najveci svih vremena
 
Zasto je apsurdno

Moras da shvatis da Noleta u ovom momentu njegove karijere kada ima 37 godina i sve najbitnije rekorde moguce,ne motivise nista vise sem grendslemovi.

Dobro a objasni mi onda zasto je uopste posle AO-a a pre RG-a igrao Indijan Vels i u 2. mecu izgubio od nekog pacera koji nije ni u 100 na listi, onda zatim na sljaci u Monaku izgubio dobijeni mec protiv Ruda (a dotad je redovno tamburao tog isto Ruda), u Rimu ispao u drugom mecu od autsajdera Cileanca, pre par dana u Zenevi, koju nikad pre nije igrao, isto ispao u trecem mecu od jos jednog autsajdera Francuza (i to sa svojih 6:0 u drugom setu do protivnikovih 6:1 u trecem). Zasto je uopste igrao on ova 4 turnira ako mu to nije bitno kad je mogao hladno da ih preskoci i samo da trenira i priprema se za RG. Kakvih realnih osnova ima da on moze nesto da uradi na RG-u kad je mentalno rastimovan vec duze vreme i kad su se kod njega ugasili zar i motivacija za uspesima na teniskom terenu, to je ocigledno.

Ja sam i na osnovu prva dva Novakova meca na Australijan Openu u kojima se mucio protiv dva pacera ovde pisao kako je Novaku dosta pala (mentalna) forma nakon prosle godine i da ne moze takav osvojiti AO a ljudi su mi se ovde cudili sto tako pisem i to se posle obistinilo kad je Siner lako izdominirao nad njim u polufinalu.
Daj ljudi naucite da budete realni.
 
Dobro a objasni mi onda zasto je uopste posle AO-a a pre RG-a igrao Indijan Vels i u 2. mecu izgubio od nekog pacera koji nije ni u 100 na listi, onda zatim na sljaci u Monaku izgubio dobijeni mec protiv Ruda (a dotad je redovno tamburao tog isto Ruda), u Rimu ispao u drugom mecu od autsajdera Cileanca, pre par dana u Zenevi, koju nikad pre nije igrao, isto ispao u trecem mecu od jos jednog autsajdera Francuza (i to sa svojih 6:0 u drugom setu do protivnikovih 6:1 u trecem). Zasto je uopste igrao on ova 4 turnira ako mu to nije bitno kad je mogao hladno da ih preskoci i samo da trenira i priprema se za RG. Kakvih realnih osnova ima da on moze nesto da uradi na RG-u kad je mentalno rastimovan vec duze vreme i kad su se kod njega ugasili zar i motivacija za uspesima na teniskom terenu, to je ocigledno.

Ja sam i na osnovu prva dva Novakova meca na Australijan Openu u kojima se mucio protiv dva pacera ovde pisao kako je Novaku dosta pala (mentalna) forma nakon prosle godine i da ne moze takav osvojiti AO a ljudi su mi se ovde cudili sto tako pisem i to se posle obistinilo kad je Siner lako izdominirao nad njim u polufinalu.
Daj ljudi naucite da budete realni.

Nema to veze on godisnje da uzima po 1 Gs ne vise samo 1 to mu je dovoljno sa obzirom na godine i to je njemu cilj.On ima 37 godina bira turnire, povrsno gledas tenis to je citav jedan proces a ne trenutna forma ili 1 turnir
 
Nema to veze on godisnje da uzima po 1 Gs ne vise samo 1 to mu je dovoljno sa obzirom na godine i to je njemu cilj.On ima 37 godina bira turnire, povrsno gledas tenis to je citav jedan proces a ne trenutna forma ili 1 turnir

AO je njemu kao domaci teren po uspesima i pre pocetka tog GS-a ove godine bio je ubedljivi favorit za osvajanje a on je glatko porazen od Sinera u polufinalu a to znaci da je bio dosta ispod svog nivoa u odnosu na prethodne godine tamo.
 
Koliko ljudi nemaju pojam o tenisu,govori podatak da je Djokovic 2015/2016 vezao 4 grendslema zaredom i dosao na konto od 12 gs.E sada logicno je da posle takvog uspjeha dodje kriza u igri zbog forsiranja i to je prirodan proces imao je 2 godine krize kada nije osvojio ni jedan jedini grendslem,i svi su srbi govorili da mu je to kraj karijere da nece nikada nista vise osvojiti.

U tom periodu je imao povredu i operaciju lakta i dugo vremena se uopste nije pojavljivao na teniskom terenu. 2018. je imao 31 godinu a danas ima 37, razlika je u 6 godina. Verovatno je kod njega krajem prosle i pocetkom ove godine doslo do nekog mentalnog prezasicenja i izgubila mu se glad za novim titulama, druge stvari su mu postale prece od teniskih uspeha.
 

Back
Top