НОВ СПОРТ У ХРВАТСКОЈ

shta mi negiramo..to se desilo u bosni..nismo mogli da utichemo na to..da se desilo.desilo se..i shta..sad ja treba da se osecam krivim i da se posipam pepelom..i da priznajem to kao neku moju krivicu..ma daj..gde si video da se neko od hrvata ili muslija tako ponasha..zato,nemoj biti naivan,poshto oni nisu nishta manje krivi..niti su nevini..kada oni pohapse i osude svoje zlochince,onda cu i ja da govorim kao ti i ove NVO..do tada takva zhvaka je besmislena..
 
prvo to nisu bezvezarije to je naš narod u NDH-2 tamo oni i danas doživljavaju pogrom

HR vijesti se bave događajima ovde nego u svojoj kući ..ona dva gej rvata klonirali po 7 nikova i meni broje poruke....sve više se Hrvata doseljava u Beograd i to mi smeta ...zapošljava se uglavnom u državnim funkcijama i zauzimaju bitne položaje a niko odavde nije otišao u Zagreb u Banske dvore(:kiss: čitaj mi sa usana De-eS)
Monopol nad odkupom mleka ima Hrvatska firma..naše firme ne mogu da ulažu tamo i da se šire na ta tržišta.Videli smo primer Blajburga i broj Srba u Jasenovcu kako su oni suočeni sa prošlošću8)

nadam se da sam bio jasan











-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
stop teroru
stopterorupo4.jpg

bio si jasan ali mi nisi jasan, sve vise hrvata dolazi u beograd iz zaposljava se u drzavnim funkcijama?
cak i da je tako a nije pa sta? ako ih neko zaposljava, mozda su sposobniji? ne mislim na naciju nego na te pojedince.
a posebno ako aludiras na dulica koji je biran od naroda, ja sam glasao i za dulica na izborima kada sam glasao za ds .kao i za svaku manjinu koja treba da bude jednaka sa nama. a radikali kada glasaju oni glasaju samo za srbe [zato i imaju tako nakaradnu politiku,koriste manjine smao da se slikaju sa njima, ubace nekog roma u parlament i to je to]
a drugo to sto tebi smeta to je tvoj problem, meni smeta sto ima ljudi kojima smeta ako je neko druge nacije,
i izbeglice srbi koje su dosle iz bosne su imale prednost u zaposljavanju u beogradu u drzavnim institucijama od nas beogradjana, pa sta? da ih ne volimo..izbacimo.
.
 
moram Vas isapraviti.

I ja moram ispraviti tebe...

srbi nisu protjerani.

Ne, nisu, samo njih 400.000 u Bljesku i Oluji i još 200.000 ranije iz delova Hrvatske koji nisu bili u RSK...
U stvari, u pravu si ti, Nisu proterani svi Srbi, ostalo je nekih 50-ak hiljada od 650.000 koliko je živelo u Hrvatskoj do 1991. ili manje od 10% (od njihovog ukupnog broja pre rata).

srpska nacionalna manjina normalno živi u hrvatskoj i participira u vlasti sukladno zakonu i ustavu.

Da, naglasi ovo "manjina" jer je Srba u Hrvatskoj do 1991. bilo više od 15%, a sada ih ima manje od 5% u odnosu na ukupan broj stanovnika Hrvatske.
Ili kako su primetili posmatrači na popisu stanovništva u Hrvatskoj 2001. godine... da Srba u Hrvatskoj nedostaje 400.000 u odnosu na prethodni popis...

protjerana je grupa terorista koji su terorizirali hrvatske građane.

Bogami je ta "grupa terorista bila povelika" i sve babe, dede, deca, žene... :shock:

danas se i takve osobe smiju vratiti u hrvatsku,zahvaljujući zakonu o operostu,ali se ne vraćaju.zbog čega?zbog nečiste savjesti ili zbog nepostojanja dobre volje hrvatske države da ih prihvati?

E, ovde se može napisati samo sledeće: Hajde ti više ne lupetaj gluposti...
Ovakve nabuloze možeš da prodaš na nekom hrvatskom forumu, ali ne i ovde...

Zamisli, ne vraćaju se zbog nečiste savesti :roll:
Pa da je svaki od ovih 400.000 ubica, kriminalaca, terorista ubio makar po jednog Hrvata (kako bi se dalo naslutiti iz tvog glupog posta) onda bi broj hrvatskih žrtava bio bogami 10 puta veći nego što jeste...

Joj ljudi kakva gomila glupih izjava i sve to na jednom mestu :) :) :)
 
bio si jasan ali mi nisi jasan,
мораш да се одлучиш да ли сам јасан или нисам8)
sve vise hrvata dolazi u beograd iz zaposljava se u drzavnim funkcijama?
cak i da je tako a nije pa sta? ako ih neko zaposljava, mozda su sposobniji? ne mislim na naciju nego na te pojedince.
a posebno ako aludiras na dulica koji je biran od naroda, ja sam glasao i za dulica na izborima kada sam glasao za ds .kao i za svaku manjinu koja treba da bude jednaka sa nama. a radikali kada glasaju oni glasaju samo za srbe [zato i imaju tako nakaradnu politiku,koriste manjine smao da se slikaju sa njima, ubace nekog roma u parlament i to je to]
a drugo to sto tebi smeta to je tvoj problem, meni smeta sto ima ljudi kojima smeta ako je neko druge nacije,
i izbeglice srbi koje su dosle iz bosne su imale prednost u zaposljavanju u beogradu u drzavnim institucijama od nas beogradjana, pa sta? da ih ne volimo..izbacimo.
.
нисам нигде написао ништа о Србима из Крајине и Реп. Српске већ јасно и прецизно.
Доласком ДОС-а на власт укинуте су тзв. економске санкције које је СПС увео Словенији и Хрватској (по мени једино паметно што је урадио) та ДОС-овска елита је имала неко дивљење према Хрватима и осталима па их је запошљавала на нека кључна места а смењивала способне људе из тог периода ..класичан реваншизам..свима пуна уста СТРУЧНОСТ ИСПРЕД ПОЛИТИКЕ а овамо страначка припадност испред политике...прича ништа друго...

ја о овоме могу да ти напишем још х редова али за тебе као и за одређене кориснике форума не важи оно правило "паметноме доста једном"

ево ти једна сличица
45454nd0.jpg

прошетај се сутра до неког дућана и погледај писаће made in slovenia
не мислим ја да мењам твоју страначку опредељеност али мислим да могу мало да
утичем на националну свест.
Још за време Немањића рударство је било стратешка грана
За време Обреновића Индустрализација и Сточарство
па чак и за време Слобе је била пољопривреда проглашена за стратешку индустрију а од 5. октобра шта је стратешка индустрија ......корупција и транзиција .....то није вечно......:oops:

-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
stop teroru
stopterorupo4.jpg
 
I ja moram ispraviti tebe...



Ne, nisu, samo njih 400.000 u Bljesku i Oluji i još 200.000 ranije iz delova Hrvatske koji nisu bili u RSK...
U stvari, u pravu si ti, Nisu proterani svi Srbi, ostalo je nekih 50-ak hiljada od 650.000 koliko je živelo u Hrvatskoj do 1991. ili manje od 10% (od njihovog ukupnog broja pre rata).



Da, naglasi ovo "manjina" jer je Srba u Hrvatskoj do 1991. bilo više od 15%, a sada ih ima manje od 5% u odnosu na ukupan broj stanovnika Hrvatske.
Ili kako su primetili posmatrači na popisu stanovništva u Hrvatskoj 2001. godine... da Srba u Hrvatskoj nedostaje 400.000 u odnosu na prethodni popis...



Bogami je ta "grupa terorista bila povelika" i sve babe, dede, deca, žene... :shock:



E, ovde se može napisati samo sledeće: Hajde ti više ne lupetaj gluposti...
Ovakve nabuloze možeš da prodaš na nekom hrvatskom forumu, ali ne i ovde...

Zamisli, ne vraćaju se zbog nečiste savesti :roll:
Pa da je svaki od ovih 400.000 ubica, kriminalaca, terorista ubio makar po jednog Hrvata (kako bi se dalo naslutiti iz tvog glupog posta) onda bi broj hrvatskih žrtava bio bogami 10 puta veći nego što jeste...

Joj ljudi kakva gomila glupih izjava i sve to na jednom mestu :) :) :)


slušajte,drago.veliki dio srba je 1990/91.godine slijedio miloševićevu politiku stvaranja velike srbije.zbog toga su osnovane etnički čiste rsk i rs (u bosni i hercegovini).pokrenuti su ratovi u kojima su srbi počinili genocid na više mjesta u hrvatskoj,bosni i hercegovini i na kosovu.

propašću politike slobodana miloševića stvorili su se preduvjeti za kažnjavanje počinitelja tih zločina.

to je ujedno jedini razlog odlaska srba o kojima je riječ.jer,kako drugačije tumačiti da je dio srba ostao živjeti u hrvatskoj?

zbog čega nisu svi srbi otišli?zbog čega su otišli samo oni koji su živjeli u zločinačkoj republici srpskoj krajini?
 
poimence?

iz poštovanja prema tim ljudima neću iznositi njihoiva imena na javno,ali mogu reći da su učestovali u svim bitkama,počev od vukovara,osijeka,gospića,zadra i dubrovnika - na hrvatskoj strani.i njihov broj nije mali.

a ako želite da navedem njihove predstavnike u hrvatskom saboru 1991.godine,onda osim pupovca mogu navesti još nekolicinu.ali nadam se da nema potrebe za tim?

http://www.danas.co.yu/20021228/dezurna.htm

Milan Djukic, poslanik hrvatskog Sabora ocenio
Ustavni zakon o manjinama los i nepotreban

Zagreb - Srbi u Hrvatskoj nemaju prava kao i ostali gradjani, iako zapravo niko, bez obzira na nacionalnost, ne moze da bude zadovoljan ostvarenim nivoom gradjanskih i ljudskih prava, ocenio je poslanik hrvatskog Sabora Milan Djukic, jedini predstavnik kako srpske, tako i drugih nacionalnih zajednica u Hrvatskoj koji smatra da je nedavno doneseni Ustavni zakon o pravima nacionalnih manjina los i nepotreban. Djukic zakon smatra losim jer, po njemu, taj pravni akt daje manjinskim zajednicama mnogo manje slobode nego sto je to definisano u hrvatskom Ustavu, dok njegovu izlisnost vidi u cinjenici da je bilo dovoljno da se primenjuje Ustav.
"Ako funkcionise Ustav, ako se ostvaruju ljudska i gradjanska prava, sta ce nam plemenska zastita", zapitao se Djukic koji i dalje insistira na ideji o dva sreza (kotara) na podrucju Knina i Gline, kao jedinom resenju za Srbe u Hrvatskoj za koje, po njegovoj oceni, ne postoji politicka volja u vladi i Saboru, kao ni u medjunarodnoj zajednici. Resenja o kulturnoj autonomiji Djukic smatra zastarelim, jer kulturu Srba i drugih naroda "svodi na nivo tamburaskih drustava". Prava koja regulisu manjinsku autonomiju ocenio je kao "filozofiju socijalistickog tipa". Djukic ni manjinsku upravu ni lokalnu samoupravu ne vidi kao garanciju ostvarivanja srpskih manjinskih prava, pa zato smatra da resenja u izbornom zakonu nece biti od koristi Srbima u Hrvatskoj. (Tanjug)


http://www.danas.co.yu/20071121/region1.html

Svedočenje u nastavku suđenja povodom akcije "Medački džep"
Civilni objekti namerno uništavani
Zagreb - Komandant inženjerije Hrvatske vojske (HV) u akciji Medački džep Jozo Nenadić izjavio je juče u Županijskom sudu u Zagrebu da su civilni ciljevi prilikom povlačenja hrvatskih snaga iz tog područja uništeni namerno, bez ikakvog vojnog opravdanja.
"Miniranje i paljenje nakon akcije radili su ljudi u uniformama HV, ali ne znam ko su oni bili jer ih nikada pre nisam video", rekao je svedok koji je saslušan u okviru sudskog postupka protiv Rahima Ademija i Mirka Norca. Ademiju i Norcu se sudi za ratne zločine nad srpskim civilima i ratnim zarobljenicima u vojnoj akciji Medački džep 1993. godine.
Svedok je rekao da ratni zločini nisu izvršeni u samoj akciji, već prilikom povlačenja Hrvatske vojske, "pa je sramota da je ovako uspešna akcija pretvorena u nešto što nikome ne služi na čast". Nenadić je konstatovao da je uništavanje srpskih sela na području Medačkog džepa započelo kada je to područje, uoči povlačenja HV, napustio tadašnji ministar unutrašnjih poslova Ivan Jarnjak, a dodao je i da veruje da je uništavanje sela bila državna politika.
 
slušajte,drago.veliki dio srba je 1990/91.godine slijedio miloševićevu politiku stvaranja velike srbije.zbog toga su osnovane etnički čiste rsk i rs (u bosni i hercegovini).pokrenuti su ratovi u kojima su srbi počinili genocid na više mjesta u hrvatskoj,bosni i hercegovini i na kosovu.
Slazem se.

propašću politike slobodana miloševića stvorili su se preduvjeti za kažnjavanje počinitelja tih zločina.
moze da prodje po mom misljenju

to je ujedno jedini razlog odlaska srba o kojima je riječ.jer,kako drugačije tumačiti da je dio srba ostao živjeti u hrvatskoj?
Ti Srbi koji su cinili zlocine su otisli, to je sigurno. Neki Srbi jednostavno nisu hteli otici i to je to. To su uglavnom oni Srbi koji nisu podrzavali Milosevica i koji su mislili da se ne moraju bojati. Ali je zato mnogo Srba neduznih otislo iz satraha i taj strah je bio sasvim opravdan. Mislim, vec sam pricao o tome i o onom snimku u kojem Tudjman to naredjuje, etnicko ciscenje.
 
slušajte,drago.veliki dio srba je 1990/91.godine slijedio miloševićevu politiku stvaranja velike srbije.zbog toga su osnovane etnički čiste rsk i rs (u bosni i hercegovini).pokrenuti su ratovi u kojima su srbi počinili genocid na više mjesta u hrvatskoj,bosni i hercegovini i na kosovu.

propašću politike slobodana miloševića stvorili su se preduvjeti za kažnjavanje počinitelja tih zločina.

to je ujedno jedini razlog odlaska srba o kojima je riječ.jer,kako drugačije tumačiti da je dio srba ostao živjeti u hrvatskoj?

zbog čega nisu svi srbi otišli?zbog čega su otišli samo oni koji su živjeli u zločinačkoj republici srpskoj krajini?

Нови хрватски Сабор је 30. маја имао своје прво заседање, а председник Туђман је објавио свој манифест за нови устав и велики број политичких, економских и друштевних промена, међу којима је најављена и промена статуса Срба у Хрватској од конститутивног народа на статус мањине. Локални српски политичари су се супроставили новом уставу, на темељу чињенице да се умањују права српског становништва и да се овиме ствара могућност да Срби буду угрожени. Ово се заиста и десило када је уста усвојен годину дана касније.

Срби у Хрватској су 17. августа одржали референдум који Хрватска власт није признала, а на којем се 99,7% грађана (махом српске националности) изјаснило за аутономију унутар Хрватске. Хрватска влада је покушала да спречи референдум пославши полицијске снаге да одузме оружје из побуњених полицијских станица у подручјима које су насељавали Срби. Локални Срби су блокирали путеве у јужним деловима Хрватске, углавном око Книна. Овај инцидент је познат под именом Балван револуција. Хрватска је на блокаду путева одговорила слањем специјалних одреда полиције у хеликоптерима, али су их пресрели авиони Југословенског ратног ваздухопловства и приморали их да се врате у Загреб.

Крвави Ускрс на Плитвицама је био инцидент који се догодио у касно пролеће 1991. године у Националном парку Плитвице у Хрватској и сматра се првом озбиљнијом ескалацијом ситуације у Југословенским ратовима.

31. марта 1991. године, Хрватска је упутила неколико аутобуса полицајаца према Кореници и Плитвичким језерима са циљем да успостави републичку власт у општини и у самом националном парку. Наоружани српски полицајци сачекали су их на подручју националног парка и отворили ватру. Тромблонска мина која је погодила аутобус није експлодирала. Два полицајца која су погинула у размени паљбе - са сваке стране по један - прве су жртве у грађанском рату насталом на развалинама СФРЈ. Био је то догађај који ће Срби назвати "Крвави Ускрс", са очигледном асоцијацијом на догађај из периода НДХ.

Анализе инцидента [уреди]

Догађају на Плитвицама претходило је успостављање хрватске власти у полицијској станици у Пакрацу, када је одред хрватских специјалних полицајаца изненадио и ухапсио српску полицијску посаду, која је претходно успоставила контролу над Пакрацом. У акцији није било жртава. Срби су решили да им се то не понови и то показали на Плитвицама.

Хрватској је ипак успело да успостави своју полицију у Кореници, али је сукоб проузроковао интервенцију ЈНА која је своје мешање објаснила потребом да се уметне између сукобљених страна. Показало се да полицијски резервисти нису снага која би се могла супротставити већ ојачалим снагама Републике Хрватске и почело је убрзано наоружавање и организовање.

Хрватска је рачунала са ратом, што ће касније потврдити и њен председник Туђман када је у говору на Јелачићевом тргу рекао да независност није била могућа без рата. Хрватски екстремисти ликвидирали су почетком јула Јосипа Рајхл-Кира, обласног шефа полиције у Осијеку и хадезеовца, који је покушавао да одржи атмосферу релативне толеранције.

Инцидент у Боровом Селу се односи на оружану конфронтацију између хрватске полиције и српских снага у селу Борово Село близу Вуковара 1. маја 1991. године.

Борово Село
Борово Село на мапи Хрватске

После Крвавог Ускрса на Плитвицама уследио је инцидент у Боровом Селу. Према опису из књиге Смрт Југославије (Л.Силбер, А.Литл, стр. 157), група активиста ХДЗ, предвођена Гојком Шушком, политичким емигрантом и успешним канадским угоститељом (касније министар одбране), пришуњала се Борову Селу и испалила три пројектила “амбруст”. Нико није погинуо, али су локални Срби, већ потпомогнути сународницима из Србије, појачали одбрану. [1]

Напетост је појачана, када пада прва цивилна жртва у Хрватској. Док се враћао са првомајског уранка Србина Стевана Инића, рођеног 1928. године, убија Хрват Ђуро Геленчир, члан ХДЗ-ових паравојних формација.[2]

Две недеље после Плитвичког инцидента, за Први мај, неколико полицајаца из Осијека се ушуњало у Борово Село у намери да скине југословенску заставу, истакнуту у част празника, и постави нову хрватску заставу. Стражари су запуцали и двојицу ранили и заробили. Следећег јутра, двадесетак хрватских полицајаца ушуло је аутобусом у Борово Село у намери да ослободи заробљене полицајце. Дочекани су паљбом. Дванаест их је погинуло.

Хрватска је после Боровог Села појачала антисрпску и антијугословнеску кампању. “Србочетничка ЈНА” и “Србославија” постале су најчешће речи у политичком жаргону Хрватске.

Пошто је снага српске позиције била у њеном савезништву са ЈНА, Хрвати су се определили да се окрену добијању међународне подршке. Адути су били комунистичко порекло југословенске војске и недемократска пракса режима у Београду, који је већ тада многе иритирао својом тврдокорношћу.


Битка за Вуковар је 87-дневна опсада Вуковара од стране Југословенске народне армије, уз помоћ разних српских локалних и добровољачких снага од августа до новембра 1991. током рата у Хрватској. Битка се завршила поразом локалног Збора народне гарде, великим разарањем Вуковара и великим бројем мртвих и побеглих. Бруталност хрватских паравојних формација , које су под командом Томислава Мерчепа до лета 1991. побиле велики број српских цивила, била је повод битке за Вуковар.

Битка је била значајан и симболички губитак за Хрватску, која није повратила контролу над градом до 1998.


Вуковар пред битку [уреди]

Вуковар је важан регионални центар на граници Хрватске и Србије, који се налази на десној обали Дунава. Он је важна лука и центар пре рата етнички измешане области. У општини је по попису из 1991. живело 84.189 становника, од чега су 36.910 (43,8%/) били Хрвати, 31.445 (37,4%) Срби, 6124 (7,3%) Југословени1375 (1,6%) Мађари и 8335 (9,9%) осталих.[4][5]

У самом Вуковару је живело око 45.000 људи почетком 1991. Мала већина (52,98%) становништва града су били Хрвати, док су Срби чинили 36,28% становништва.[4][6] Већина Хрвата је живела у центру града, док су Срби живели у индустријским предграђима. Пре 1990, становништво је било врло интегрисано[тражи се извор], са необично великим процентом мешовитих бракова и људи који су се изјашњавали као Југословени[тражи се извор], а не као Хрвати или Срби.

Док је на изборима 1990 у Хрватској победио ХДЗ са шовинистичком реториком, дотле је у Вуковару победила странка реформисаних комуниста. У јулу 1990. године, скупштина општине Вуковар, у коме су већина били Срби и пројугословенски оријентисани Хрвати, одбило је да прихвати нови устав Хрватске којим су Срби изгубили статус конститутивног народа и постали национална мањина. Хрватска влада је због тога наоружавала паравојне снаге тобоже као резервну полицију, да би осигурала превласт на терену.
 
Једнога дана, Руси ће одлучити како су они сад опет супер сила и рећи Америма нема више ваше хегемоније. Тај дан ће бити у наредних неколико година. Онда ће доћи до неког локалног рата, да виде обоје чија је технологија боља. У БиХ се већ закувава, шта мислите, где ће бити тог рата? Усташе, је**ћемо вам маму!
 
Potom sledi:

У Сиску је 1991. и 1992., у време рата у Хрватској нестао и убијен велик број Срба,[1] а процене се крећу од неколико десетина до 611 жртава, док хрватско државно тужилаштво наводи само 35 жртава. Према неким новинским изворима, за те су догађаје знали Фрањо Туђман, Јосип Манолић и Фрањо Грегурић.[2]

Већ у лето и јесен 1991, а посебно од септембра након што је ЈНА заузела Петрињу, а тамошње хрватско становништво избегло према Сиску и Загребу, већи број грађана Сиска углавном српске националности одвођен је из својих кућа и са посла и нестајао. Неки од њих касније су нађени мртви. Град је у то време био на првој линији фронта, под сталним знаком опште опасности и изложен минобацачким нападима, па је у њему владала несигурност, а део јавних служби није функционисао. Део Срба већ је раније отишао родбини на Банију или у Босну и Херцеговину, део у западне земље, а део је остао у граду. Неки су се придружили и Збору народне гарде. Док је део грађана хрватске националности у Сиску настојао наставити са заједничким животом у национално измешаном граду, групе наоружаних особа, неки мисле и уз подршку утицајних лица из полиције или власти, застрашивале су сисачке Србе. Тако је било паљења локала чији су власници били Срби, 1992. бачена је ручна бомба пред православну цркву св. Петке и парохијски дом, а већи број људи нестао је или је убијен.

Оширан списак од 611 жртава садржан је у казненој пријави од 25. априла 2007, коју је Заједница Срба у Хрватској поднела против тадашњег политичког врха Хрватске на челу са Грегурићем, као и утицајних лица из Сиска (Ђуро Бродарац). Они се терете да су били упознати или су сами сурађивали у догађајима из 1991. и 1992, када су грађани српске националности одвођени, зслостављани, мучени и убијани на локацијама: „Барутана“, „ОРА“ и „Јодно“ (бивше лечилиште). На том је списку 611 жртава.[3]

Inače sve ovo je iz Wikipedie...

http://sr.wikipedia.org/sr-ec
 
zbog čega je opravdan?

zbog toga jer su svjesni što su skrivili oružanom pobunom protiv republike hrvatske?

Vishe se necu raspravljati sa tobom. Tvrdish nesto zato sto Hrvatska skriva cinjenica isto kao sto ih i Srbija skriva o Srebrenici i ostalim zlocinima. Potravi taj snimak u kojem Tudjman naredjuje ili podrzava etnichko ciscenje. Verovatno si ga i cuo ali se pravish blesav.
 
Масакр у Госпићу је био злочин који се десио између 16. октобра и 18. октобра 1991. године у граду Госпићу у Лици, Хрватској, са мешаним српско-хрватским становништвом.

Између 100 и 120 локалних Срба је убијено од стране Хрватских одбрамбених снага[1]. Командант јединице у Госпићу, Мирко Норац, заједно са још 4 особе, осуђен је 2003. године у Хашком трибуналу за почињене ратне злочине у Госпићу који су били једни од најгорих у рату у Хрватској.

Само у ноћи између 16. и 17. октобра 1991. године у граду Госпићу, припадници хрватске војске хапсе 150[1] Срба и одводе их у непознатом правцу, међу њима је било 48 жена. Од тог броја враћено је на српску страну 26 угљенисаних тела, међу којима је било и 9 жена. До данашњег дана не зна се за судбину преосталих лица. Под притиском светске јавности хрватске власти су ухапсиле и покренуле истрагу против Тихомира Орешковића, али су га касније под притиском хрватске војске која је тврдила да је управо он омогућио да се Госпић "очисти" од четничких банди, ослободиле.
 
Једнога дана, Руси ће одлучити како су они сад опет супер сила и рећи Америма нема више ваше хегемоније. Тај дан ће бити у наредних неколико година. Онда ће доћи до неког локалног рата, да виде обоје чија је технологија боља. У БиХ се већ закувава, шта мислите, где ће бити тог рата? Усташе, је**ћемо вам маму!

:rotf::rotf::rotf: koja bajka :rotf::rotf::rotf:
 
Vishe se necu raspravljati sa tobom. Tvrdish nesto zato sto Hrvatska skriva cinjenica isto kao sto ih i Srbija skriva o Srebrenici i ostalim zlocinima. Potravi taj snimak u kojem Tudjman naredjuje ili podrzava etnichko ciscenje. Verovatno si ga i cuo ali se pravish blesav.

i što taj snimak dokazuje?

da su srbi republike srpske pacifisti koje je brutalno napala ustaška vojska?


bilo koji govor,bilo kojeg političara NIJE moguće promatrati izvan konteksta u kojem je nastao.
 
A da nisi ti sa Burme zaostale? To bi ti bash pasovalo.

Питање је било упућено Хрвату, значи Хрват си.

Da, definitivno imash predrasude. Dobro, ni blizu kao Srbenda. Verovatno je i Hitlerova omaldina manje bila u predrasudama...

Уууууу, сад сам пун предрасуда само зато што се не слажем са тобом??? Немој, посрамио си ме.... Врати се у Хрватску, молим те.
 
Питање је било упућено Хрвату, значи Хрват си.
Pomenuo si moje ime. A sta bi falilo i da sam Hrvat? Ili Bosnjak? Ili Albanac? To nesto lose?

Уууууу, сад сам пун предрасуда само зато што се не слажем са тобом??? Немој, посрамио си ме.... Врати се у Хрватску, молим те.
Eh, da je to, lako bismo mi pricali.
 

Back
Top