Nikolić: Vukčević da razmisli šta to kopa po Srbiji

Zavisi od drzave tj. zakonodavstva iste. U slucaju Srbije je ovako :

Hvala najlepše. :)

U tom slučaju ja nisam u pravu.

Nisam znao za ovaj nov zakon.

I pored toga, taj zakon mora da se sprovodi ne zaobilazeći Ustav, koji još uvek važi, i nesme biti kontradiktoran.

Naravno, ja samo naglabam na osnovu ovde na pdf-u iznetih komentara pojedinaca.

Po ovome zakonu, VS nema nikavu samostalnost niti mogučnost dejstva odbrane po bilo kom pitanju odbrane zemlje.

Ovo je više no žalosno, da svaka suknja može da manipuliše vojskom...
 
Poslednja izmena:
Hvala najlepše. :)

U tom slučaju ja nisam u pravu.

Nisam znao za ovaj nov zakon.

I pored toga, taj zakon mora da se sprovodi ne zaobilazeći Ustav, koji još uvek važi, i nesme biti kontradiktoran.

Naravno, ja samo naglabam na osnovu ovde na pdf-u iznetih komentara pojedinaca.

Po ovome zakonu, VS nema nikavu samostalnost niti mogučnost dejstva odbrane po bilo kom pitanju odbrane zemlje.

Ovo je više no žalosno, da svaka suknja može da manipuliše vojskom...

Ok, optuzbe za ratne zlocine su ozbiljna rabota, ali su vise ozbilnje one u vidu pritisaka/pretnji na rad tuzilastva ...
 
Da li ste pogledali u nebo? da li ste videli jednu veču sjajniju zvezdu nad Srbijom?


...............

Ja ti necu reči šta je
ova zvezda čudna, sjajna.
Kad je nadješ - sam čes znati.
Sad je tajna....

Sirijus (sazvežđe Veliki pas) :)
Ali ako misliš na onu veliku nedaleko od sazvežđa Oriona a koja ne treperi, onda nije zvezda nego je Jupiter :)
 
http://www.kurir.rs/vesti/politika/nikolic-vukcevic-da-razmisli-sta-to-kopa-po-srbiji-clanak-1682396


Nikolić: Vukčević da razmisli šta to kopa po Srbiji

POLITIKA00:46, 14.02.2015.Autor: Foto: Nemanja Pančić

23
Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
A
Sada će meni jedan čovek iz Srbije, koji je vrhovni tužilac za tu materiju u zemlji, 16 godina posle bombardovanja, da kaže da će nešto da ispituje, rekao je Nikolić

Ne propustite...
OPASNO: Preko Dikovića hoće da unesu haos u državu
BEOGRAD - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević, koji je najavio istragu protiv načelnika Generalštaba Ljubiše Dikovića, ne shvata da je samostalan i da treba da razmisli "šta on to kopa po Srbiji".

"Sada će meni jedan čovek iz Srbije, koji je vrhovni tužilac za tu materiju u zemlji, 16 godina posle bombardovanja, da kaže da će nešto da ispituje. I mandat mu je istekao. Neka malo razmisli šta on to kopa po Srbiji. Ali, nije jedini. Počela je ponovo neka orkestrirana kampanja", kazao je Nikolić.

Predsednik je kazao da tužilac za ratne zločine u Srbiji ne treba da bude "pion Haškog tribunala, niti ruka koja treba da potpisuje dekrete koji stižu iz Haga". "Svaki tužilac treba da bude samostalan i on u Srbiji ima tu potpunu samostalnost, ali nema nezavisnost. Vukčević misli da je organ nekog drugog samostalnog tužilaštva", kazao je Nikolić. Nikolić je ponovio da stoji uz generala Dikovića i da zna da je Diković "čestit čovek" i da je siguran da nije "nikakav ratni zločinac".


Vladimir Vukčević foto: Marina Lopičić
Fond za humanitarno pravo nedavno je objavio dosije u kojem se nalaze dokazi da je 37. motorizovana brigada, kojom je komandovao Diković, učestvovala u ratnim zločinima 1998. i 1999. godine na Kosovu.

Posle novih dokaza koje je Fond izneo, Vukčević je najavio pokretanje istrage u slučaju Diković.

Politika/Beta

........

Sa ovim moram da se slozim. Ocigledno da hajka ponovo uzima maha.


Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Исто..... и само да додам да је данас Николић дао интервју са којим се такође слажем у целости. Једино не знам да ли се фолира или му је дошло из д*пета у главу....

Neprimerene reakcije Zagreba, dosta omalovažavanja
Autor: Tanjug

Reakcije u Hrvatskoj na odluku Srbije da ide na inauguraciju nove hrvatske predsednice Kolinde Grabar Kitarović su neprimerene, rekao je u intervjuu za današnju "Politiku" predsednik Srbije Tomislav Nikolić
15.02.2015. | 10:17






tomislav-nikolic.jpg
Foto: AP Photo/Darko Vojinovic

"To je manir koji hrvatski političari treba da izbace kada razmišljaju o Srbiji i srpskim kolegama. Veoma često imaju omalovažavajući ton koji Srbija nije zaslužila",
rekao je Nikolić.

S druge strane, rekao je predsednik Srbije, Hrvatska nije odskočila iznad Srbije da može da ponižava i omalovažava Srbiju.
Naša želja je, kako je naglasio Nikolić, da prošlost ostavimo iza sebe, da rešimo sve probleme koje smo jedni drugima napravili.
"I ta želja je kod nas potpuno iskrena", rekao je Nikolić i dodao da "ako ne naiđemo na adekvatnu reakciju, ako sve bude nastavljeno u ovom tonu, onda će Srbija prestati da se trudi".
Nikolić je rekao da Srbija treba da bude zastupljena na najvišem nivou jer se radi o državi u našem okruženju, državi kojoj pružamo ruku.


Iz nekog razloga Hrvatska je kao datum za inauguraciju odredila 15. februar, rekao je Nikolić.
"Pošto je bilo jasno da ne mogu da idem na inauguraciju, jer je Sretenje ili Dan državnosti praznik koji predsednik ne može da propusti, onda je doneta odluka da u Zagreb ide premijer Srbije Aleksandar Vučić", rekao je Nikolić.
"On u stvari radi ono što bi trebalo da ja uradim, a to veoma loše može da odjekne kod ljudi koji misle samo zlo", rekao je Nikolić za "Politiku".


Nikolić je rekao da ne postoji sukob između njega i Ivice Dačića, jer, kako bi mogao da bude u sukobu sa nekim kome je Vučić poverio da bude ministar spoljnih poslova.
"Doduše mogli bismo i mnogo bolje da sarađujemo. Dačića niko ne pita zašto nemamo toliko ambasadora", konstatovao je Nikolić.
Upitan da li je lično on nekada postavio to pitanje, predsednik Srbije je odgovorio "kako nisam".


''Pogledajte moja pisma Vladi, to je već nepristojno. Mi smo već dogovorili određene ličnosti za određene funkcije, pet-šest ambasadora i to stoji šest meseci'', naveo je Nikolić.
Predsednik je objasnio da on postavlja ambasadore, ali da mora da dobije predlog vlade.
"Ministarstvo spoljnih poslova nije poslalo predlog. Zaista je neshvatljivo što još nemamo ambasadore. Mi nemamo 12 ambasadora. U Nemačkoj nemamo za sve vreme mog mandata", rekao je Nikolić.


ZAUSTAVITI EROZIJU AUTONOMIJE SEVERA KOSOVA
Nikolić kaže i da Srbija mora da zaustavi eroziju autonomije severnog Kosova.

Nikolić je rekao da nije odustao od platforme za Kosovo i da će to sigurno predložiti vladi zato što je očigledno da se nešto u EU promenilo u odnosu prema Srbiji.

S premijerom Aleksandrom Vučićem razgovaram da predlog bude takav da bude prihvaćen u Vladi, dodao je predsednik Srbije.

''Ako ne bude prihvaćen ja ću iz toga da se sklonim i da sačekam'',istakao je Nikolić.

Prema rečima predsednika Srbije, stvari se komplikuju i ta platforma mora da bude brže pripremljena nego što je ranije planirano.

''Ponovo smo imali težak sastanak u Briselu na kome se raspravljalo isključivo o zahtevima administracije u Prištini. Nisam optimista da mi možemo da nametnemo bilo koju svoju ideju i da je ostvarrimo u potpunosti, ali sam optimista da više ne možemo da prihvatimo sve što se nameće, a da to ne razmotrimo sa stanovišta srpskog interesa. Ušli smo u ono što je bezmalo srce jednog društva i države'', smatra predsednik Nikolić.
 
Protest NVO protiv Dikovića:
Istraga, a ne orden

Autor: Beta

Aktivisti Inicijative mladih za ljudska prava održali su večeras u beogradskom Pionirskom parku protest povodom dodele odlikovanja načelniku Generalštaba Vojske Srbije, generalu Ljubiši Dikoviću.

15.02.2015. | 18:54 >



istraga.jpg
Foto: Tanjug, Oksana Toskić



"Mi smatramo da je to uvreda za celo civilno društvo i civilne žrtve rata", rekla je direktorka Inicijative Anita Mitić, koja je zatražila istragu navoda Fonda za humanitarno pravo da je Diković umešan u ratne zločine počinjene tokom rata na Kosovu.

Povezane vesti



Kako je istakla, Inicijativa ne traži podizanje optužnice protiv Dikovića, već utvrđivanje istine o onome što se dogodilo, a dodela ordena načelniku Generalštaba je "jasna i sramotna poruka države da smo nevažni i da je ono što pričamo nebitno".

Mitićeva je ocenila da državu nije briga šta se dogodilo 1998-1999. godine na Kosovu i 1990-ih godina u sukobima širom bivše Jugoslavije.

Fond za humanitarno pravo (FHP) izneo je prošle nedelje podatke da je 37. motorizovana brigada Vojske Jugoslavije, na čijem je čelu tada bio Ljubiša Diković, učestvovala u ratnim zločinima nad kosovskim Albancima, kao i asanaciji terena, odnosno sakrivanju tela ubijenih.
 
Poslednja izmena od moderatora:
557835_nenad-canak040914ras-foto-nenad-mihajlovic_f.jpg


"Čanak je poručio da nije Nikolić tu da procenuje da li je neko kriv ili nije, niti sme da s pozicije šefa države komentariše taj slučaj.

Dodao je da je "već prevelika sramota za ovu zemlju što je dočekala da četnicki vojvoda sutra, na Dan državnosti, uručuje orden profesorki Smilji Avramov"."

------------
Novopečeni tata devojčice Rije koju je dobio s TV-voditeljkom Enom Popov ...

Čanak po običaju britko ..
Neka mu je sa srećom , da mu je živa i zdrava , i pametna na njega :)
 
Pa šta sad veli Nikolić , jel trebaju državni organi da rade svoj posao bez pritisaka ?
A baška izjava " i mandat mu je istekao" .. ono , tužilac si al nemoj da radiš , mandat ti je istekao , iliti imamo tužioca al ko da ga i nemamo :)
Cijeg pritiska? Placenika zapada?! Ili samog zapada? U zatvor zajedno sa babama koje vec vise od dve decenije sede u Beogradu i upiru prstom. Ne damo Dikovica.
 
Cijeg pritiska? Placenika zapada?! Ili samog zapada? U zatvor zajedno sa babama koje vec vise od dve decenije sede u Beogradu i upiru prstom. Ne damo Dikovica.

Imaju optužbe , i čovjek rekao da će ih ispitati .. našta se predsjednik postavio u ulogu advokata .. đe to ima ..


'Ometanje istrage

Za nekadašnjeg predsjednika Vrhovnog suda Srbije Zorana Ivoševića izjava Tomislava Nikolića je pritisak na tužilačku organizaciju koji se može tumačiti i kao ometanje istrage.

"Nema pravo niko, pa ni predsednik Republike da se meša u rad javnog tužioca dok je on na toj funkciji jer on je samostalan. A to znači – zabranjen je svaki uticaj izvršne vlasti i svakog ko ima javna ovlašćenja direktno ili preko sredstava javnih informisanja. Ja bih rekao da on vrsi pritisak", kazao je Ivošević.

Tužilac za ratne zločine ranije je izjavio da će provjeriti sve tvrdnje koje je iznio Fond za humanitarno pravo i poručio da niko nije iznad zakona pa ni načelnik generalštaba Ljubiša Diković

"Javni tužilac nije rekao da će ga optužiti on kaže da će ispitati ono što je doprlo do njega. Da li će ili neće to je njegova stvar ali ako tu ima odgovornosti on je dužan da to uradi i ne može mu niko zabraniti da on vrši svoja ovlašćenja makar on bio i predsednik Republike. A predsednik bi to morao da zna", dodaje Ivošević.

Pojedini pravnici smatraju da je neprimjerena poruka predsjednika tužiocu da razmisli šta to kopa po Srbiji.

"Čudi nas da sa ovakve pozicije dolazi nešto sto je mešanje u rad pravosuđa i što može uticati na dalji tok istrage ukoliko je bude. I ne vidimo odakle taj strah da se u sudskom postupku ili istrazi dođe bliže onom što se desilo i neke stvari istraže", ističe Milan Antonijević iz Komiteta pravnika za ljudska prava.

Pitanje mandata

Ispitivanje navoda Fonda za humanitarno pravo za predsjednika Srbije problematično je i zato što je tužiocu Vukčeviću, kako kaže, istekao mandat. Tužilac za ratne zločine stekao je pravo da ode u penziju, ali je izmjenama zakona omogućeno da on ostane na toj poziciji do kraja godine

"Ako ste vi hteli da napadate tužioca, onda mu niste trebali produžiti, da za njega zakon o penziji ne važi ili da za njega važi poseban zakon o penziji. Nešto tu očigledno se dešava van institucija i van zakona nekakve pogodbe se sklapaju", kaže advokat Božo Prelević.

Tužilaštvo za ratne zločine i prošle godine našlo se na udaru pojedinih poslanika vladajuće Srpske napredne stranke.

Oni su tužioca kritizirali što ne ispituje dovoljno zločine nad Srbima, ali i navodili da zamjenik tužioca Bruno Vekarić nije na zakonit način izabran na tu funkciju.'
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/pravnici-nikolic-vrsi-pritisak-na-tuzilastvo
 
Poslednja izmena:
Vidim da ovde masa ljudi lupa gluposti.
Glavnokomandujuci vojnih snaga Srbije je predsednik drzave, a on ujedno bira i prvog vojnika tih oruzanih snaga.
S'obzirom da ima i uvid u dosije vojnih i civilnih obavestajnih sluzbi on zna sve o tom vojniku.
Iz navedenog kojoj budali moze pasti na pamet da kaze kako predsednik drzave ne moze da komentarise čast generala njegove i vase vojske.

Jeste li vi uopste normalni ili ste samo gomila stranackih idiota bez mozga i logike ?

Na kraju ako se ispostavi da su navodi lazirani, da li ce Natasa i Simon na robiju ? ili se zalazete da svaka budala od novinara do NVO, pa sve sa budalom od drzavnog tuzioca moze nekom da zagorcava zivot bez ikakvih posledica ?

Niko nikoga ne može da zaštiti ako je u pitanju ratni zločin, niti ima pravo da se meša u rad tužilaštva, bar je to trebalo da naučiš u tom belom svetu odakle se javljaš.

Ukoliko se ne dokaže da je postojao ratni zločin, država, na kraju i sam general Diković, imaju mehanizme protiv onih koji tvrde da je počinio ratni zločin.

Ti Nikolićevi povremeni i Vučićevi stalni histerični ispadi govore samo o tome kakva gomila seljobera i neznalica sedi na čelu ove države, a što je još gore, podržava ih 25% punoletnih birača, mahom neupućenih u bilo koju odredbu Ustava ili zakona.

Niti branim, niti napadam Dikovića, moj lični utisak je da nije odgovoran ni za kakve zločine, ali to nema veze sa sprovođenjem zakona. Ako postoji sumnja, tužilaštvo i sud bi trebalo da urade ono što im je posao, a da se Nikolić i svi ostali drže po strani, a ne da otvoreno prete.

Otvoreno, ali brutalno otvoreno narušavanje institucija države Srbije od strane onoga ko bi trebalo da brine o poštovanju Ustava i zakona.

Kažeš da Nikolić ima uvid u dosije prvog čoveka vojske. Odlično, onda će biti jednostavno dokazati da NVO laže, čime će Nikolić dobiti na rejtingu, a s njim i VS. A šta ćemo ako ipak ima istine u svemu?
 

Back
Top