Николић решио да се кандидује за председника

Kada premijer da ostavku pprestaje mandat vlade s tim što ostaje u tehničkom mandatu do izbora nove. Novog mandatara predlaže predsednik a skupština u roku od 30 dana od predloga mora da izglasa ili se ide na nove izbore. U principu Vučić ne mora po zakonu da daje ostavku sve dok ne bude izabran,tj do kraja izbornog procesa. Čak i da podnese ostavku u nekom trenutku,može iskalkulisati tako da do kraja ustavnog roka postane predsednik i on predloži mandatara umesto Nikolića.

Čovek koji radi 25č dnevno i te kako može da bude u isto vreme presednik,premijer, gradonačelnik Beograda i još da bude na čelu biroa za Bezbednost.
Čovek ima i hobi redovne konferencje za štampu, prati šta se piše po tviteru, fejsbuku itd.
 
Mi smo imali razdvojene funkcije predsednika i premijera samo dok je Koštunica bio predsednik a Djindjić premijer i dok je Nikolić bio predsednik a Vučić premijer. Svo ostalo vreme predsednik i premijer su bili jedan čovek u suštini - Milošević, Tadić a verovatno će sad biti Vučić što govori da Srbima to ne smeta i da im je to ok, barem većini. :lol:

Ako je to tako treba uvesti predsednički sistem.
 
Како ти оцјењујеш овај најновији развој догађаја и шта мислиш који су наредни Томчини и Радомирови потези?

Mislim da je Tomčin pravi cilj da dobije stranku i/ili premijersko mesto, a najava kandidature je samo sredstvo pritiska da mu Žvalavi to da, jer ako se obojica kandiduju, sjebaće ga u njegovoj bolesnoj ambiciji da pobedi u prvom krugu. Znači mislim da ga Tomča delje da bi mu žvalavi dao stranku i/ili premijersko mesto


Sve naravno guraju braća Rusi koji su potpuno svesni da je Žvalavi rusofob i zapadofil i da ako stranku i premijersko mesto dobiju Debela Berta ili Neša Slina, ruski uticaj u Srbiji će biti sveden na nivo šuma.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je Tomčin pravi cilj da dobije stranku i/ili premijersko mesto, a najava kandidature je samo sredstvo pritiska da mu Žvalavi to da, jer ako se obojica kandiduju, sjebaće ga u njegovoj bolesnoj ambiciji da pobedi u prvom krugu. Znači mislim da ga Tomča delje da bi mu žvalavi dao stranku i/ili premijersko mesto


Sve naravno guraju braća Rusi koji su potpuno svesni da je Žvalavi rusofob i zapadofil i da ako stranku i premijersko mesto dobiju Debela Berta ili Neša Slina, ruski uticaj u Srbiji će biti sveden na nivo šuma.


Сад си нам открио топлу воду, а Бога ми, и рупу на саксији.
 
Jadni Rusi ako u Tomi vide rusofila, onda je nesto trulo u drzavi Danskoj.
Немају они шта да ту "виде"...

Они су ти који то праве или не праве, зависно од интереса.

Имају све могућности да наметну свога човека, ако то заиста желе...
 
Немају они шта да ту "виде"...

Они су ти који то праве или не праве, зависно од интереса.

Имају све могућности да наметну свога човека, ако то заиста желе...

Ako svi srpski političari trče na zapad i pored toga što nekima puna usta Rusije ne znači da oni mogu da imaju ili žele svog čoveka.
 
Ја не знам више кад ће да се појави у Србији неки политичар који ће да ради све што му Путин каже, па да коначно имамо за кога да гласамо.
У тренутку када се укаже потреба, ми, народи колонија...:lol:
 
Ја не знам више кад ће да се појави у Србији неки политичар који ће да ради све што му Путин каже, па да коначно имамо за кога да гласамо.

Neka onda jenglez i švabo ulažu veto i brane srpsku istoriju i budućnost u međunarodnim organizacijama. Ups, oni su ti koji podnose pomenute rezolucije.
Onda ništa, jbg.
 
Немају они шта да ту "виде"...

Они су ти који то праве или не праве, зависно од интереса.

Имају све могућности да наметну свога човека, ако то заиста желе...

PA KAKO KAD IH SVI LAZU.... CIM DOBIJU PARICE ZA IZDRZAVANJE ZBRISU NA DRUGU STRANU. EVO TI PRIMERA SEKIJA.....
 

Back
Top