NIKOLIĆ PODNEO OSTAVKU NA FUNKCIJE

..:eek:..dobro da si mi rekla..fala, pazitju..:cmok:
Friskoss3.gif


:lol:
 
TEMA

Nikolić danas u skupštini izjavio novinarima: "Od budućih dešavanja u stranci zavisi kako ću postupati, ali u svakom slučaju ja sebe ne mogu da zamislim van politike".

Svakako je (za mene) umirujuće da Toma ostaje politički aktivan.

Izgleda da ona šuškanja, da će Toma pokušati čak i da preuzme stranku u potpunosti, nisu neosnovana. U suprotnom bi rekao da će formirati svoju stranku, ali izgleda da je to za njega tek PLAN2.
Na kraju krajeva, SRS izvorno i jeste njegova stranka. On je u osvit višestranačja osnovao Narodnu radikalnu stranku, kojoj je, tek kasnije, Šešelj priključio svoj pokret Srpski četnički pokret. Tada su stranku preimenovali u Srpska radikalna stranka.

Pravno, stranku je osnovao Nikolić, a Šešelj joj je priključio neregistrovani pokret.
 
NAJNOVIJA VEST

Tomislav Nikolić je u pauzi današnjeg zasedanja osnovao svoju poslaničku grupu, pod nazivom "Napred Srbijo".
Za sada ta poslanička grupa broji 9 poslanika.

P.S. Zajebali su se čobani, ako su pomislili da će tek tako da maknu jednu moralnu gromadu iz politike i iz stranke.
 
http://www.rts.rs/page/stories/sr.html?id=15546&sectionId=9&view=story

Tomislav Nikolić: Ono što je bila SRS više ne postoji

Bivši potpredsednik SRS osnovao novi poslanički klub "Napred Srbijo". Klub ima petnaest poslanika i to nije konačan broj, izjavio Nikolić za RTS. "Spušta se zavesa za jednom strankom. Možda će se dizati zavesa za dve ili jednom novom strankom. Ali, ono što je bila SRS više ne postoji", rekao je Nikolić.

Doskorašnji zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić izjavio je da će o svom daljem političkom angažmanu odlučiti u narednih nekoliko dana, kao i da je došao u raskorak sa shvatanjem politike morala i budućnosti Srbije sa liderom radikala Vojislavom Šešeljom.

Pored Nikolića, u novoj poslaničkoj grupi "Napred Srbijo" su radikalski poslanici: Božidar Delić, Gojko Radić, Mileta Poskurica, Dobrislav Prelić, Oto Kiš Marton, Predrag Mijatović, Jorgovanka Tabaković, Mićo Rogović, Vučeta Tošković i Zoran Babić.

Nikolić je dodao i da mu je Šešelj rekao da je promenio odluku o podršci SSP jer su promenjene okolnosti, kao i da su radikali tada, kada je bilo pregovora o amandmanu, mogli da uđu u vladu, a da sada ne mogu.
 

Back
Top