Ђиласова лажна опозиција тражи постизборну коалицију са СНС

Komšo što ti sada ne valjaju Patkari?!:lol:
Imali neko da ga podržavaš?
Одрекао сам се Паткара када су се ставили под команду лажног опозиционара бр. 1 у Србији Друга Ђида. Чим су починили ту неопростиву издају, јавно сам објавио то моје одрицање на овом форуму на којем је баш моја маленкост поставила њихов први спот још давне 2014. године.

Сада подржавам - гласао сам за њих 17. децембра - коалицију "Србија на Западу - Да се струка пита." Међутим, одрећи ћу се и њих ако поклекну пред овим сада притиском који се - у комбинацији са "непристојним понудама" - на њих врши да уђу под шињел Тројанског коња Ђида.
 
Ти као у песми Digni ruku групе Galijа немаш за карту ни до Приштине ...
Ја сам обишао целу Европу, остале су ми неке мање битне дестинације типа Пољска.
Не рачунам егзотична летовалишта.
 
Лажни опозицонар Ђидо лаже и дере се на водитеља и доајена Србијанског новинарства Југослава Ћосића.

Screenshot-2023-05-19-095259.jpg
 
Лажни опозицонар Ђидо лаже и дере се на водитеља и доајена Србијанског новинарства Југослава Ћосића.

Njega ne može opet da smeni kao ni Minju. Ali pošto ga ne zovu na RTS došao kod Jugoslava. Možda će i kod Minje. :per:
 
Njega ne može opet da smeni kao ni Minju. Ali pošto ga ne zovu na RTS došao kod Jugoslava. Možda će i kod Minje. :per:
Па мора некад лажни опозиционар Друг Ђидо да се појави и у студију где није газда, чисто "да се Власи не досете". А види се да му није добро што је дошао код Ћосића. Овај га пита зашто неће његова листа да се прихвати председничких места у скупштинским одборима када је традиција да опозициони посланик буде председник скупштинског одбора, Тројански коњ Ђидо почео да режи да Ћосића, а из очију му читаш ја сам лажни опозиционар и чиним све да свом земи, свом Вољеном, олакшам уништавање Србије ...

 
1710599767662.png





ČOVEK JE LIČNO MEFISTO SRPSKE OPOZICIJE" Gajić žestok u odgovoru Đilasu, evo šta ga je naljutilo (VIDEO)


Izjava Dragana Đilasa, lidera Stranke slobode i pravde (SSP) da bi opozicija na novim beogradskim izborima trebalo da nastupi u jednoj koloni u kojoj vidi "Srbiju protiv nasilja", koaliciju NADA, SDS, Dveri, ali ne i Narodnu stranku, izazvala je žestoku reakciju novog predsednika te stranke Vladimira Gajića.


14.03.2024

A šta je Đilas rekao što je toliko ražestilo novog predsednika Narodne stranke?

Lider SSP ponovio je stav da bi opozicija trebalo da nastupi na jednoj listi na novim beogradskim izborima.

- Pokušaćemo da budemo bolji. Mislim da nemamo prevelike mogućnosti, odmah da vam kažem. Mislim da jedan od načina kako u Beogradu može da se promeni vlast, jeste i taj predlog koji podržava jedan deo opozicije, a to je jedinstvena lista za Beograd. U kojoj bi bili, znači, oni koji su članovi koalicije Srbija protiv nasilja, koalicije NADA i nekih drugih opozicionih stranaka - poručio je Đilas.

Potom je naveo koga još sve vidi u toj jednoj koloni.

- Pa sve one koji su opozicija, da li je to Tadićeva SDS, da li su to Dveri, da li je... Mislim, eto, to su one koje ja vidim kao opoziciju sigurno i za koje ne vidim zašto ne bi bili tu. I, ono što je neophodno, jeste podrška ljudi iz Proglasa i uličnih javnih ličnosti i iz Proglasa i van Proglasa - rekao je Đilas

Čim je aktuelizovana stara-nova priča o jedinstvenoj koloni na beogradskim izborima, oglasio se i lider SDS Boris Tadić, koji je rekao da se "sve vreme zalažemo za ujedinjenje i saradnju kao jedini način uspešne borbe protiv ovog režima i podrazumeva se da prihvatamo ovaj predlog".
 
  • Haha
Reactions: PA8
1710620237846.png





BUKTI RAT U OPOZICIJI! GAJIĆ O ĐILASU: Narodna stranka ⁩ga vadila “ iz mrtvih” na gradskim izborima, cepao nam stranku tri puta...


FAJT

BUKTI RAT U OPOZICIJI! GAJIĆ O ĐILASU: Narodna stranka ⁩ga vadila “ iz mrtvih” na gradskim izborima, cepao nam stranku tri puta...

16.03.2024. 15:45h

Predsednik Narodne stranke Vladimir Gajić oštro je reagovao zbog intervjua lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa dnevnom listu "Danas", pod naslovom "Narodna stranka nije opozicija i njoj je namenjena uloga Zavetnika".

- Evo, Mefisto smatra…na našu žalost 2019. ⁦Narodna stranka ga je vadila “ iz mrtvih” na gradskim izborima. Cepao nam stranku.. tri puta - naveo je Gajić na društvenoj mreži "Iks".


Gajić je potom i dodao:

- Pošto ja njemu ne mogu da odgovorim u nezavisnom Danasu, podsetiću ga da je uništio Demokratsku stranku u koju na vrata nije ušao dok je Đinđić bio živ, da je bio gradonačelnik 2008.uz podršku SPSa, da je podržao Briselski sporazum, da je upropastio pobedu opozicije 2022..Mefisto.

Đilas je u intervjuu Danasu, između ostalog, kazao:

- Jasno je i da po onome što govori gospodin (Vladimir) Gajić, Narodna stranka nije opozicija i da joj je namenjena uloga koji su imali Zavetnici.

Kurir.rs

 
Djilas ''puko''.
Kad se setim njegove slobode medija u odnosu na današnje ništa bolje.
Najveća sloboda je bila za vreme Slobodana Miloševića .
Sećam se da je Vučić za vreme žutih i Đilasa visio po nacionalnim frekvencijama, učestvovao u političkim i zabavnim emisijama. Verovatno su ostali opozicionari ignorisani ali on nije. Sve se to može naći na jutjubu.
 
Sećam se da je Vučić za vreme žutih i Đilasa visio po nacionalnim frekvencijama, učestvovao u političkim i zabavnim emisijama. Verovatno su ostali opozicionari ignorisani ali on nije. Sve se to može naći na jutjubu.
Imaš pravo , ako bi išli u T.Z. , neko im (žutima) rekao da ga puste na tv.
Vidiš da su skoro sve stranke pod istom komandom iz Eu. Bilo ''naprednjaci'' bilo demokrate itd.
 
Гајић сада добро говори и ако буде тако наставио прећи ће цензус на београдским изборима 2. јуна. Од 18:09 у видеу.

Pokušava biti Nestorović 2 ali biće Zavjetnica kako ti kažeš. :lol:
 
Pokušava biti Nestorović 2 ali biće Zavjetnica kako ti kažeš. :lol:
Не, него баш обратно, Гајић ако настави са ратом против лажног опозиционара Ђида, узеће гласове многих десничара који не воле два побратима Ђида и Чипуљчанина. А Zavijetnici од како су се појавили на десничарској сцени било је више него очигледно да су СНС off-shoot, исто као и МИ-Глас из циркуса.
 
Poslednja izmena:
Izjava Dragana Đilasa, lidera Stranke slobode i pravde (SSP) da bi opozicija na novim beogradskim izborima trebalo da nastupi u jednoj koloni u kojoj vidi "Srbiju protiv nasilja", koaliciju NADA, SDS, Dveri, ali ne i Narodnu stranku, izazvala je žestoku reakciju novog predsednika te stranke Vladimira Gajića.

- Ja mislim da je on lično osoba koja onemogućava napredak opozicije i saradnju u opoziciji već dugi niz godina. Ja sam ga u svojim objavama samo podsetio na neke činjenice, kao što su da je u Demokratsku stranku ušao tek kada je ubijen premijer Đinđića. Zatim, on je bio gradonačelnik uz manjinsku podršku SPS-a. Bio je 2015. godine ponovno izabran za predsednika Košarkaškog saveza, pod ovom vlašću, a svi u zemlji znamo da na takvom mestu nema teoretske šanse, bez podrške vlasti. I 2022. godine, 0,2% je falilo listi Borisa Tradića i Duška Bujoševića da pređu cenzus, i na osnovu toga bi opozicija pobedila još 2022. godine. Bilo je samo neophodno da pozovemo svi sve svoje birače, da na ponovljenim biračkim mestima, a bilo ih je puno u Beogradu, negde oko 8000 upisanih birača je bilo u opticaju, da možda uspemo, da izvojujemo pobedu. Nismo uspeli, zato što je gospodin Đilas otišao na neke razgovore sa predsednikom Srbije - objasnio je Gajić.
 

1710966471534.png

ГАЈИЋ: ДВА ПРЕДЛОГА НАРОДНЕ СТРАНКЕ ЗА ЕФИКАСНО ОТКЛАЊАЊЕ СУМЊЕ У НЕРЕГУЛАРНОСТ ИЗБОРА




март 19, 2024

Председник Народне странке Владимир Гајић изјавио је да Народној странци припада право да учествује у дијалогу власти и опозиције о условима за предстојеће београдске и локалне изборе и да има два конкретна предлога којима ће ефикасно бити отклоњене сумње у „изборни туризам“, односно неправилности везане за промену пребивалишта.

„Народна странка предлаже да Градска изборна комисија у Београду и све градске и општинске изборне комисије у Србији буду законом обавезане да по завршетку гласања скенирају бирачки списак на сваком бирачком месту и објаве га на својим интернет страницама. Тако ће сваки грађанин имати могућност да утврди да ли је гласао, односно ако није, да ли је неко злоупотребио његов глас. Ово је поготово важно за грађане који живе у иностранству“, рекао је Гајић телевизији Блиц.

„Прелажемо, такође, и измене Закона о локалној самоуправи којима ће бити прописано да онај ко је променио пребивалиште и преселио се из једног места у друго неће имати моћи да гласа на првим следећим изборима у новом месту пребивалишта, него у старом. Тај предлог одговара и власти и опозицији“, додао је Гајић.

Гајић је навео да невладине организације не би требало да учествују у дијалогу власти и опозиције, јер је реч о институционалном договору између власти и опозиције.

„Опозиција је јавно добро демократске државе и део правног поретка, а невладине организације имају своју улогу у деловању у јавном простору али не видим шта ће у политичком дијалогу, а ту поготово немају шта да траже оне невладине организације које су ушле у политичку арену и наклоњене су одређеним политичким опцијама“, рекао је Гајић.
„По мом мишљењу, само организација БИРОДИ није спорна“, додао је Гајић.

Гајић је навео да је „на прагу договор“ коалиције Народне странке и Доста је било са Дверима и да би наредних дана требало да буде одржан састанак о томе, и додао да Народна странка нема ништа против ни Социјалдемократске партије Бориса Тадића са којом сваког викенда организује штандове у Београду.

Председник Народне странке је истакао да су председник и потпредседница ССП-а Драган Ђилас и Мариника Тепић себи узели за право да издају „аусвајс“ ко је права опозиција а ко није, али да није јасно на основу чега они сматрају да то могу да одређују.

„Нећу то да допустим, поготово ако имамо у виду политичке биографије њихове политичке биографије које су неупоредиве у поређењу са мојом и то на њихову штету. Ђилас лично онемогућава напредак опозиције и сарадњу у опозицији већ дуги низ година. Моћан је финансијски, политички је потпуно неконзистентан, у ДС је ушао тек када је убијен Ђинђић и не бих да то објашњавам детаљније“, рекао је Гајић.

Гајић је навео да је Ђилас био председник Кошаркашког савеза, а то је немогуће без подршке власти СНС-а, и био је градоначелник Београда уз мањинску подршку СПС-а и смењен је када му је СПС отказао подршку.

„Отишао је на разговор код Александра Вучића пре него што су 2022. године поновљени избори у Београду на већем броју бирачких места и када је постојала велика шанса да Душко Вујошевић прескочи цензус, што би донело чисту победу опозицији, али је Ђилас тим одласком код Вучића деморалисао опозиционе бираче“, рекао је Гајић.

„И сада је он (Ђилас) дао себи за право да оцењује да ли је Народна странка опозиција“, додао је Гајић.


Гајић је истакао да би се РТС као јавни сервис не понаша у складу са својим обавезама, али да је неопходно „отварање свих медија“, јер сви медији имају законску обавезу да објективно и истинито обавештавају јавност.

„Јунајтед медија води кампању за коалицију ’Србија против насиља“ и у тим медијима сам две и по године под цензуром због нечијег ћефа. То није понашање професионалних медија“, закључио је Гајић.
 

Back
Top