nikako!

izvini, ne samo ti, nego i ostali..gledam postove, čitam..šta je onda osoba koju smatraš prijateljem, ako ne neko za koga bi se postavio i na trepavice da mu pomogneš? I on tebi?
meni se nije desilo da me iznevere, ali čak i ako bih imala takvo iskustvo, ne bih generalizovala na osnovu nečega tj novca da me je ispalio prijatelj-očigledno mi nije bio prijatelj, ako nije vratio pozajmicu i uglvnom me to loše iskustvo ne bi sprečilo da verujem u prijateljstvo, to je do loše moje procene, mada bi me pogodilo.
Zar nije prijatelj neko ko može u pola noći da nas izdrha za najveća sranja ili mi njega?
meni je žao što ne verujete većina vas u prijateljstva, eto jadan je to život..

Tako je!
 
nije mi smesna suma, daleko od toga
to je suma sa kojom mogu da prezivim ceo mesec,npr ako treba
hocu da kazem da se sa njim znam toliko godina, toliko toga smo podelili
nismo bili najbolji prijatelji jedno drugom, i ja i on smo u zivotu imali osobe sa kojima smo bili bliskiji
ali smo bili prijatelji
i sam taj osecaj da mi duguje nesto sto nije mogao da mi vrati je stavio tacku na nase druzenje
ne sa moje strane, sa njegove
petunija prica o odnosu da se pozajmljuje iz ugla osobe koja daje
ovde odnos nije pokvaren zbog probelma koji je nastao sa te strane
pokvaren je zbog osecaja koji je dobila osoba koja je pozajmila
znaci nisu ljudi pokvarili prijateljstvo, pokvario im ga je dug

Ne znam šta da kažem, jedino kapiram da je sve to mučno, da je neke sreće, pa da nije ni došao u situaciju da pozajmi od tebe, i dalje bi imala prijatelja. Pa da, dug, novac, to je ono što je u stanju da napravi haos, zato kažem gde su ljudi i novac, tu je i sranje... jedan moj drugar iz detinjstva i mladosti je imao princip da nikada ne trguje sa bliskim osobama, rodbinom i prijateljima, kako se usled eventualnog nezadovoljstva niko ne bi osetio pogođenim, kako ne bi bilo povoda da se naruše odnosi zbog nečega iz domena materijalnog, i upravo je njegovim najbližima to bilo čudno i osuđivali su ga zbog toga, ali on je znao zašto je tako najbolje... i kad pogledam oko sebe nekako su najčvršće prijateljske relacije sa ljudima koji ništa materijalno ne traže od mene i koji znaju da ja ništa materijalno ne očekujem od njih, nekako se to podrazumeva, u slučaju nevolje priteklo bi se medjusobno u pomoć, ali se to ne naglašava i ne insistira se na tome, nije imperativ nego mogućnost kojoj niko ne pribegava bez nekog ozbiljnog moranja i tako se svako bori samostalno sa životnim problemima...
 
svako od nas ima neko iskustvo iza sebe koje nas je naucilo dobru zivotnu lekciju
sta je ono sto biste druge posavetovali da nikako ne rade, jer vam je to zivot rekao i tu vas opekao


NIKAKO ne pozajmljujte novac prijateljima!
izgubicete i prijatelja i novac!
cak i ako mu pozajmite sumu koje mozete da se odreknete i ne ocekujete da vam vrati i to mu jasno kazete

čim prijatelj potraži novac na zajam, to je izgubljeni prijatelj, čak i ako mu ne daš
al to je lakše izgubljeno prijateljstvo od onog kad mu daš pa ne vrati

- - - - - - - - - -

Uh, ne bih mogla da ignorišem muku prijatelja, a da znam da mogu da pomognem.
Pa ko će mu pomoći ako ne prijatelji?
Radije ću izgubiti prijatelja zato što sam mu pomogla, nego zato što nisam. A i prijatelj, ukoliko je stvarno prijatelj, ne gubi se lako.

Ono što me je opeklo kod jednih, nije kod drugih, tako da nisam sklona da dajem univerzalne savete.

možda je na neki način test prijateljstva

ja sam dva puta u životu, ond dvema osobama zajmila novac i oba puta se opekla
 
Ni po koju cenu pred matičara ili popa!

Iza ozvaničenja braka uvek se krije materijalni interes!

Ako dvoje žele da žive zajedno - dobro. Ako ne žele - opet dobro. Ako treba da ih spaja materijalni interes jednog od njih - nije dobro!

Значи, проживиш невенчан живот с неком женом, улажете заједно у нпр. њен стан, трошите заједно, она умре и онда дође њена фамилија да те истера из куће/стана у коју си улагао деценијама, а био си великодушан и ниси био из интереса с том женом и зато ти није требао брачни уговор.

То се зове глупост, да 'простиш.
 
Значи, проживиш невенчан живот с неком женом, улажете заједно у нпр. њен стан, трошите заједно, она умре и онда дође њена фамилија да те истера из куће/стана у коју си улагао деценијама, а био си великодушан и ниси био из интереса с том женом и зато ти није требао брачни уговор.

То се зове глупост, да 'простиш.

A šta ako je ona sastavila testament? :mrgreen:
 
Значи, проживиш невенчан живот с неком женом, улажете заједно у нпр. њен стан, трошите заједно, она умре и онда дође њена фамилија да те истера из куће/стана у коју си улагао деценијама, а био си великодушан и ниси био из интереса с том женом и зато ти није требао брачни уговор.

То се зове глупост, да 'простиш.

Brate mili, ovi lekari su svi odreda materijalisti... samo lova, samo nekretnine, ništa ljubav, emocije, humanost, plemenitost... :)))))
 
zar sada zakon nije isti za vanbracnu zajednicu, bas po pitanju imovine?
to sam nesto citala, msm nije da me interesuje, ja sam postenazena.com :mrgreen:
 
Brate mili, ovi lekari su svi odreda materijalisti... samo lova, samo nekretnine, ništa ljubav, emocije, humanost, plemenitost... :)))))

Ништа од хуманости и племенитости, посебно кад ванбрачни партнер има у фамилији битанге.
Замисли, цео живот радиш и градиш с неким однос и улажеш несебично у нечије, а онда те из малог раја избаци нпр. ујак твоје ванбрачне жене с којим твоја жена није разговарала деценијама с добрим разлогом.
Јер је он по закону један од наследника. А ти ниси.

- - - - - - - - - -

A šta ako je ona sastavila testament? :mrgreen:

То може.
 
Ништа од хуманости и племенитости, посебно кад ванбрачни партнер има у фамилији битанге.
Замисли, цео живот радиш и градиш с неким однос и улажеш несебично у нечије, а онда те из малог раја избаци нпр. ујак твоје ванбрачне жене с којим твоја жена није разговарала деценијама с добрим разлогом.
Јер је он по закону један од наследника. А ти ниси.

- - - - - - - - - -



То може.

:ok: Iskusno.
 
Mene ne boli sto ne vrate vec kad su bezobrazni.
Ajde sto pozajmis, kazu vratice za mesec dana, prodju 3 godine...
Odes, odneses im poklone raznim povodima, i oni nista...
I naposletku, zove me i pita da joj pokupim neki nakit koji je porucila u nekom velikom iznosu...
a ja kao u fazonu Jel me neko zaebava... wtf!!! Ali naravno precutim... i iskuliram... jer rodbina :zaljubljena:
 
Значи, проживиш невенчан живот с неком женом, улажете заједно у нпр. њен стан, трошите заједно, она умре и онда дође њена фамилија да те истера из куће/стана у коју си улагао деценијама, а био си великодушан и ниси био из интереса с том женом и зато ти није требао брачни уговор.

То се зове глупост, да 'простиш.

Mislim da je dovoljno da imaš svedoke koji če da potvrde da ste 20 ili više godina živeli zajedno. Onda imaš ista prava kao da ste bili venčani. Kažem "mislim" nisam 100% siguran da je tako.

- - - - - - - - - -

Mene ne boli sto ne vrate vec kad su bezobrazni.
Ajde sto pozajmis, kazu vratice za mesec dana, prodju 3 godine...
Odes, odneses im poklone raznim povodima, i oni nista...
I naposletku, zove me i pita da joj pokupim neki nakit koji je porucila u nekom velikom iznosu...
a ja kao u fazonu Jel me neko zaebava... wtf!!! Ali naravno precutim... i iskuliram... jer rodbina :zaljubljena:

Ima ona izreka - Nemanje iebe poštenje.
 
Значи, проживиш невенчан живот с неком женом, улажете заједно у нпр. њен стан, трошите заједно, она умре и онда дође њена фамилија да те истера из куће/стана у коју си улагао деценијама, а био си великодушан и ниси био из интереса с том женом и зато ти није требао брачни уговор.

То се зове глупост, да 'простиш.

ta prica ima logike u civilizovanim drustvima, pravnim zemljama, ne kod nas.
moja tetka se razvela prije 50 godina, muz je tukao, nikad nije uplatio ni jednu alimentaciju, postoje mnoge sudske presude kojima se nalaze njemu da plati itd. i umrla tetka, umro njen sin i dosao covjek nakon 50g na sahranu i rece, bas sam lijepu kucu i imanje naslijedio. i sud mu dodijelio i kucu i zemlju. morao sam ovo napisati jer ne volim glupe price, dje ti zivish ******...
 
ta prica ima logike u civilizovanim drustvima, pravnim zemljama, ne kod nas.
moja tetka se razvela prije 50 godina, muz je tukao, nikad nije uplatio ni jednu alimentaciju, postoje mnoge sudske presude kojima se nalaze njemu da plati itd. i umrla tetka, umro njen sin i dosao covjek nakon 50g na sahranu i rece, bas sam lijepu kucu i imanje naslijedio. i sud mu dodijelio i kucu i zemlju. morao sam ovo napisati jer ne volim glupe price, dje ti zivish ******...

ovakve price me totalno izbace iz takta, pravda - nepravda
 
i sad se lijepo bashkari u mojoj djedovini....al dobro, prihvatio sam da zivim ovde, i to je to.
najgore sto se nemas kome ni pozaliti na rad suda. ko fol imaju neka sudska vijeca i sl. al kao i sve, i tu su svi povezani i uvezani u svoje shemice
 

Back
Top