Neviđeni haos u Nemačkoj: Ima mrtvih i povređenih, među njima i deca: stotine uhapšenih, policajci napadnuti petardama i vatrometima

Što je trebala biti mix?

Time što su ih Austrijanci doprcali pa da čuvamo njihovu tekovinu?
Tako su i u Bosnu doveli stotinu hiljada katolika koji postadoše Hrvati

Došli su da eksploatišu ovaj prostor, menjaju etnički i religijski i ovladaju, gore od onoga što je urađeno u USA ..oni su bar stvorili novu naciju velikih sloboda ovi bi nametnuli

Pa ne baš ..

Da li ti ovim putem pretiš Srbima i prenosiš švapske poruke ?

Da li se to Švabe spremaju da otmu Vojvodinu Srbima?

Ili njihove izmišljene podg.zne muve Hrvati?

A toliko su besni što gube na svim poljima i što će ih konačno svesti na pravu meru?

Nemački mir na Balkanu odlazi u prošlost.
Objasni mi kako u ovom miksu gluposti pretim bilo kome?
Ako se ne varam ti pravdas proterivanje?
Sto je uzrokovalo hipotetickim pitanjem?
 
Poslednja izmena:
Ок, ја тврдим да не подносе странце, ма колико се љубазно односили према њима.
Упадљиво је колико су (из страха и наметнуте обавезе) болећивији према свим емигрантима са нехришћанских територија, док су отворено неболећиви према европским (словенским, балканским) народима.
Зачепркаш и добијеш огромну нетрпељивост према свима једнако која се крије.
Rasprava je skrenuta sa toka posto su se umesali elementi poput Natase koja te je jedva docekala i lajkovala.
Spomenuti elementi su zeljni Nemacke propasti i pravdaju svaku represiju nad njima, ukljucujuci i proterivanje sa prostora na koje su oni kasnije naseljeni, ili paralelno sa proterivanjem.
Da li mozemo saznati odatle crpis svoja iskustva sa Nemcima?
 
To je тачно, али важно је и ово, јер можеш да срушиш разне фалсификате, као рецимо лаж ''да Срби и други Балканци имају турске крви'' и да ''Албанци су Илири''.
A gde su nestali ti Iliri koji su živeli u Albaniji pre dolaska Arbanasa?
Što se tiče turske krvi Balkanaca to nisam nalazio. Nalazio sam da smo "kao" Turci po pitanju kulture. To o krvi je mit koji si sam izmislio pa ga sada "rušiš" :lol:

Kada sagledavaš genetiku shvatiš da su svi ljudi braća.
 
A gde su nestali ti Iliri koji su živeli u Albaniji pre dolaska Arbanasa?
Tи немаш појма о историји. То су те можда комунисти учили да су Илири населили просторе данашње Албаније, па нису мрдали нигде него вековима чекали шиптаре да дођу на те просторе и да им ту створе државу.

Човече, они су пре Римљана насељавали комплетан Балкан од Грчке до Словеније и Италије, каква те споспала Албанија.
Илири су прво пали под утицај Римљана и добрим делом су романизовани, а онда долазе Словени па прихватају и њихову културу и језик.
Тако пролазе тоталну асимилацију.
 
Tи немаш појма о историји. То су те можда комунисти учили да су Илири населили просторе данашње Албаније, па нису мрдали нигде него вековима чекали шиптаре да дођу на те просторе и да им ту створе државу.

Човече, они су пре Римљана насељавали комплетан Балкан од Грчке до Словеније и Италије, каква те споспала Албанија.
Илири су прво пали под утицај Римљана и добрим делом су романизовани, а онда долазе Словени па прихватају и њихову културу и језик.
Тако пролазе тоталну асимилацију.
Nisam rekao da su Iliri naselili te prostore nego da su tu živeli. Ali eto ajde ti smisli još jednu laž pa je obaraj. :lol:
Zašto kažeš da sam rekao da su naselili kada sam rekao da su živeli? Zato što nisi čitao pa imaš problem sa funkcionalnim čitanjem.
Kakvi komunisti kad ti ne znaš da čitaš... ko je tebe učio... kafana :lol:

Iliri su odvajkada na Balkanu i kolaju venama svih balkanskih naroda pa i Srba.

Arbanasi možda i poslednji dolaze na Balkan i na albanskom prostoru nameću svoj jezik i kulturu kao što su to Mađari učinili pre njih.

Mađari u Panoniji a ne Albaniji, jer moram sve da ti objasnim jer nisi mnogo pametan.
 
Nisam rekao da su Iliri naselili te prostore nego da su tu živeli. Ali eto ajde ti smisli još jednu laž pa je obaraj. :lol:
Zašto kažeš da sam rekao da su naselili kada sam rekao da su živeli? Zato što nisi čitao pa imaš problem sa funkcionalnim čitanjem.
Kakvi komunisti kad ti ne znaš da čitaš... ko je tebe učio... kafana :lol:

Iliri su odvajkada na Balkanu i kolaju venama svih balkanskih naroda pa i Srba.

Arbanasi možda i poslednji dolaze na Balkan i na albanskom prostoru nameću svoj jezik i kulturu kao što su to Mađari učinili pre njih.

Mađari u Panoniji a ne Albaniji, jer moram sve da ti objasnim jer nisi mnogo pametan.
Па где су нестали, сам си дао одговор.
 
Па где су нестали, сам си дао одговор.
Vidim ja da nisi mnogo bistar. Da ti onda konačno objasnim. A mislio sam da ćeš sam da skontaš. Ali mnogo sam se nadao.
Iliri su se utopili u osvajačka plemena. Tako su se i na prostoru Albanije stopili sa pridošlim Šiptarima. I danas ti venama Šiptara kola ilirska i arbanaška krv.
Tako da imaju pravo da se pozivaju na svoje ilirsko poreklo i da poštuju kulturu jer su i sami danas mešavina.

Naravno... nisu ČISTI Iliri kako znaju njihovi da govore jer imaju nekakve ideje koje nikog ne zanimaju. To da li su oni 100% Iliri ili mešani, apsolutno zabole bilo koga. Na to se primaju samo oni jer nemaju na šta drugo pa kao gorile igraju oko vinčanskih figura. :lol:

Ostavi divljake neka igraju dodolske igre mi smo to prevazišli.

Nego umesto što se o tome pametuje treba Srbija da pokaže da je civilizacijski naprednija od tih divljaka, a ne OVO! :lol: AKo mi nismo u stanju da izađemo na kraj sa tim prdavcima onda smo i gori od njih. Ah naravno eto i kod nas totemista koji dokazuju da su Srbi 100% Vinčanci. :lol:
 
Hans-Jürgen Papier је данас професор. Али осам година је био судија Врховног суда у Немачкој. Стога, ако ико, он познаје немачки систем азила изнутра и споља. Сада вади папир из уста и каже да је систем азила подложан масовној злоупотреби. Систем азила злоупотребљавају људи којима заштита уопште није потребна па самим тим немају ни право на азил.

Ова злоупотреба се може урадити јер су политичари били пасивни и пустили су да се то деси. Сви који кажу да желе да траже азил улазе у земљу. Он каже да је током последњих 10 година Немачка имала прилику да пошаље 68.709 тражилаца азила назад у друге земље. Али само 4158 је заправо послато из Немачке. А сада је чак дошло и до пресуде Европског суда правде, што значи да је директно противзаконито да поједине земље ЕУ одбијају тражиоце азила на сопственим границама, чак и ако долазе из безбедне земље.

 
ako hoces prihvati moj savet
Не прихвата се. :lol:

Шалим се, буди уверен да се моје познавање историјских чињеница заснива на књигама, изворима, документима, итд.
 
Rasprava je skrenuta sa toka posto su se umesali elementi poput Natase koja te je jedva docekala i lajkovala.
Spomenuti elementi su zeljni Nemacke propasti i pravdaju svaku represiju nad njima, ukljucujuci i proterivanje sa prostora na koje su oni kasnije naseljeni, ili paralelno sa proterivanjem.
Da li mozemo saznati odatle crpis svoja iskustva sa Nemcima?
Не пишем да би ми неко лајковао.

Ја не желим пропаст Немачке, напротив. Желим пропаст САД која стоји иза свега уз подршку Британије у Европи.
Немцима су америчани после рата увалили турке у довољном броју да пар деценија касније постану озбиљно велик део бирачког тела.

Немци, којима је земља била девастирана су то стоички поднели, прогутали и запели уједињени да обнове земљу. И успели.
Неизмерно се дивим њиховој дисциплини, способности,прецизности и жалим што под спољним притиском чине оно што њиховом народу не чини добро.

Такав народ не треба гурати преко границе толеранције, јер већ рекох имају отпор према странцима.

А црпим из личног контакта са довољно великим бројем немаца различитог образовања, материјалног статуса па и старости, а умем да сазнам више него што неко жели да каже.
 
I taj fini nemacki sistem instaliranjem ovakvih kao sto je Vucic unistava sisteme odakle posle otima radnu snagu.

Isto tako tamosnji narod zatrpava ovim hordama neokupanih, malo da obori cenu rada, malo da lakse vlada zahvaljujuci strahu.

Evo ih sve polomise ***** od brige oko izbora u clanici koja se kandiduje za EU.
Banovaću te. :lol:
 
doseljenici u nemacku su svi mahom ostali gastarbajteri,
znaci, vecinom bez nemackog drzavljanstva,
tek njihova deca su postajali nemci,
ali mislim da se nikad nije sprovela integracija u nemacko drustvo,
i to ne samo jednog naroda, nego svih stranaca koliko ih ima,
mozda je to obostrana zasluga,
retko koji stranac se ovde zaista osecao kao kod kuce,
ili dobrodosao, ili spreman da potpuno prihvati kulturu,
razlike su jako velike i nikad nec doci do nekog zblizavanja
po tom pitanju,
oni su mozda najspecificniji i najposebniji,
ja sam vec odavno stekla utisak da je njihov nacin razmisljanja
apsolutno drugaciji od bilo koga,
ti mu kazes nesto, a on odgovara nesto sasvim deseto,
kao da je skroz profulao sustinu recenog,
jako, jako cudno,
imam rodjake, moja generacija, rodjeni ovde, nemci takoreci,
do skora su branili i zastupali nemacke stavove, razmisljanje, postupke,
za vreme korone je i njima definitivno pukao film,
sve te vanredne situacije od pre 4 godine do danas
su im otvorile oci i pokazale kako u realnosti u stvari funkcionise
to "perfektno" nemacko drustvo

Nema savrsenog drustva. Zanima me da li je istina da sabotiraju decu useljenika tokom upisa u gimnaziju, recimo?

Svi smo culi te price. Poznajemo porodicno zenu koja se vratila iz Nemacke jer devojcica nije mogla da upise gimnaziju. Devojka sada studira arhitekturu u Beogradu a majka radi za medjunarodnu organizaciju, ljudi su fini po svim parametrima.
Zena tvrdi da je dete bilo stigmatizovano.

Ne znam da li jeste ali moja sestricina je vracena godinu dana radi usavrsavanja jezika dok je pak prijateljice cerkica kod nas primljena kao Ruskinja u prvi razred o roku. Nije znala na startu ali sada gura veoma lepo, ide u isto odeljenje sa mojim klincem pa poznajem dete dobro.
Nikakve potrebe nije bilo da se deci ogranicava skolovanje.

Ne znam da li je moguce tako odseci svoje korene naprecac, zanemariti vaspitanje i veru te drusnuti u Nemacku i postati mali Nemac.

Vecina ljudi treba akomodaciju pa ukoliko je stav da kao muslimanka nije pozeljno da nosim hidzab ili da nazovem dete kako moje vaspitanje nalaze, logicno je da cu se povuci u svoj iseljenicki tabor.

Da li se razvijaju prijateljstva sa Nemcima, da li se deca medjusobno druze...to su bas vazna pitanja ili Nemacka centripetalno usisava radnu snagu koja ostaje uz svoj narod koji se u Nemacku vec iselio.
 
Vidim ja da nisi mnogo bistar. Da ti onda konačno objasnim. A mislio sam da ćeš sam da skontaš. Ali mnogo sam se nadao.
Iliri su se utopili u osvajačka plemena. Tako su se i na prostoru Albanije stopili sa pridošlim Šiptarima. I danas ti venama Šiptara kola ilirska i arbanaška krv.
Tako da imaju pravo da se pozivaju na svoje ilirsko poreklo i da poštuju kulturu jer su i sami danas mešavina.

Naravno... nisu ČISTI Iliri kako znaju njihovi da govore jer imaju nekakve ideje koje nikog ne zanimaju. To da li su oni 100% Iliri ili mešani, apsolutno zabole bilo koga. Na to se primaju samo oni jer nemaju na šta drugo pa kao gorile igraju oko vinčanskih figura. :lol:

Ostavi divljake neka igraju dodolske igre mi smo to prevazišli.

Nego umesto što se o tome pametuje treba Srbija da pokaže da je civilizacijski naprednija od tih divljaka, a ne OVO! :lol: AKo mi nismo u stanju da izađemo na kraj sa tim prdavcima onda smo i gori od njih. Ah naravno eto i kod nas totemista koji dokazuju da su Srbi 100% Vinčanci. :lol:
Слажем се, а то сам све и ја написао, али нисмо се разумели.

Међутим, проблем су наши историчари, мада делимично и хрватски који недовољно говоре о правом пореклу Срба и осталих Балканаца, јер увек им је битна национална историја, као да време почиње од тог времена.
 

Back
Top