Quantcast

Neurohirurgija

@stefl

Početnik
Poruka
13
Dobila sam preporuke za nekoliko hirurga. Ona mi je preporucila...... Za njega sam imala preporuka i od neke prijatele iz Srbije. Imam vec zakazano preglede, tako da treba dobro da razmisljem i da se odlucim gde cu se operirati. Meni je bilo od veliki korist ovoj forum, uspeala sam da razmenim iskustva. Hvala svima. Kad se resim da se operisem i kako cu proci, spodelicu iskustvo.

Poslednja izmena od moderatora:
Poruka
8.709
Pacijentkinja iz Makedonije pitala je za ime neurohirurga pa te i ja molim da napises koji hirurg u Srbiji obavlja
te operacije. Njoj su makedonski neurohirurzi preporucili ovog Dr. Savica, ona je sama pitala ko jos to radi pa
izvoli i reci joj ovde. Pojma nemam zasto insistiras na privatnim porukama.
Radi svaki neurohirurg.Neki bolje, neki losije, kao i sve. Ne postoji niko ko je specijalizovan za tu vrstu operacije. Na nh klinici KSC to bi uradio svaki... da ne nabrajam. Ko je u tome naj... nije moje da prosudjujem. Ona će otići koliko sam shvatila kod dva nh u Bgd po preporuci a ja sam joj ponudila i trece mišljenje... ako bude u prilici otići će i kod treceg doktora a ukoliko ne dobila je već detaljno objasnjenje za i protiv operacije kao i da li joj je potrebna.

Poruka
8.709
Dobila sam preporuke za nekoliko hirurga. Ona mi je preporucila .....Za njega sam imala preporuka i od neke prijatele iz Srbije. Imam vec zakazano preglede, tako da treba dobro da razmisljem i da se odlucim gde cu se operirati. Meni je bilo od veliki korist ovoj forum, uspeala sam da razmenim iskustva. Hvala svima. Kad se resim da se operisem i kako cu proci, spodelicu iskustvo.
Bilo bi lepo da nam kažeš kakva su mišljenja dali i da li se slazu sa mišljenjima lekara iz makedonije koji su postavili Dg.

Poslednja izmena od moderatora:

Софија

Buduća legenda
Poruka
38.025
Bila sam opomenuta vec zbog navodjenja imena raznih dr na temi. Ne znam koji je glavna violina, osobi koja ima problem sam rekla da cu se raspitati i javiti joj a ona ako bude zelela da to podeli sa vama..nemam nista protiv. Zena je strankinja i ne moze na NH kliniku KC, znaci mora privatno. Na tu temu sam rekla sta sam imala. Ne placa me niko da reklamiram ni ustanovu ni personu, ali ponavljam, raspitacu se i poslati povratnu informaciju pa ako pacijentkinja bude zelela da to podeli..ja se slazem.
Што не би могла?
Може да се оперише и на неурохирургији у КЦС и платиће идентично као у Атласу. А имаће и адекватног анестезиолога да јој води постоперативни ток.
Али мислим да ни у Атласу услуга не би била лошија по питању постоперативе. Покупили су крем из свих грана.

@stefl

Početnik
Poruka
13
Што не би могла?
Може да се оперише и на неурохирургији у КЦС и платиће идентично као у Атласу. А имаће и адекватног анестезиолога да јој води постоперативни ток.
Али мислим да ни у Атласу услуга не би била лошија по питању постоперативе. Покупили су крем из свих грана.
Tesko je za slobodan termin na VMA ili KC. Ako zelim za brzo termin, mora preko Fonda iz Makedonije.ali ja cu se operirati na moj racun.

@stefl

Početnik
Poruka
13
Pa svakako cu placati privatno.. Tako da to meni ne menja nishta. Kako so uslove za nega u Atlas, Una bolnica? Kod nas i privatne bolnice nega i uslove su daleko bolje nego na drzavne bolnice.

Poruka
8.709
Што не би могла?
Svaki dr koji je bude pregledao li birače da je operiše u privatnoj režiji. Jer to du njemu direktne pare u džepu i to crne... pojedine privatne bolnice isplaćuju samo cash. Što je ako mene pitaš užas.
Necasno je raditi u drzavnoj bolnici i tamo vrbovati pacijente za privatni posao. Stisni petlju daj otkaz, predji u privatluk i bori se. Nego svi vole debele zidove da ih čuvaju, i sigurnu platu i mito.,

Софија

Buduća legenda
Poruka
38.025
Svaki dr koji je bude pregledao li birače da je operiše u privatnoj režiji. Jer to du njemu direktne pare u džepu i to crne... pojedine privatne bolnice isplaćuju samo cash. Što je ako mene pitaš užas.
Necasno je raditi u drzavnoj bolnici i tamo vrbovati pacijente za privatni posao. Stisni petlju daj otkaz, predji u privatluk i bori se. Nego svi vole debele zidove da ih čuvaju, i sigurnu platu i mito.,
Ту се слажемо.
Само ипак може и у државној да се оперише, по закону. И да плати. Као свако из Србије ко нема здравствено осигурање.

Софија

Buduća legenda
Poruka
38.025
Pa svakako cu placati privatno.. Tako da to meni ne menja nishta. Kako so uslove za nega u Atlas, Una bolnica? Kod nas i privatne bolnice nega i uslove su daleko bolje nego na drzavne bolnice.
Не знам како је приватно, радим у државној болници. Како сам чула, одлично је. А у државним је како где. Чак се и одељења разликују међусобно. Негде као да си у свемирком броду колико је све перфектно, а негде је жалосно.

Banaaa

Početnik
Poruka
1
Zdravo svima ,I ja imam ACM 1,saznala Sam u septembar prosle godine,u February ove godine Sam imala jednu operaciju ovde u Americi ,osecala Sam se bolje 2 mjeseca I onda su se svi simpotomi vratili I to je bilo gore nego pre,sada za par dana idem na drugu operaciju povodom toga, neznam kako tamo doktori kazu ali ovde u Americi, gledajuci iskustva drugih a I neurohirurzi govore da acm nije izleciva vec da se hirurskim putem pokusavaju otkloniti simptomi ove bolesti

@stefl

Početnik
Poruka
13
Zdravo svima ,I ja imam ACM 1,saznala Sam u septembar prosle godine,u February ove godine Sam imala jednu operaciju ovde u Americi ,osecala Sam se bolje 2 mjeseca I onda su se svi simpotomi vratili I to je bilo gore nego pre,sada za par dana idem na drugu operaciju povodom toga, neznam kako tamo doktori kazu ali ovde u Americi, gledajuci iskustva drugih a I neurohirurzi govore da acm nije izleciva vec da se hirurskim putem pokusavaju otkloniti simptomi ove bolesti
Tu u Makedoniji hirurze govore da je to preventivna operacija, da eve kod mene sa operacija bi trebalo da se cista kolabira....ali ja od ona sto mogu da vidim od iskustva od drugi nije bas tako 😑 Retko je da procitam da neko zivi normalno i nema vishe probleme nakon operacija

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
46.227
Tu u Makedoniji hirurze govore da je to preventivna operacija, da eve kod mene sa operacija bi trebalo da se cista kolabira....ali ja od ona sto mogu da vidim od iskustva od drugi nije bas tako 😑 Retko je da procitam da neko zivi normalno i nema vishe probleme nakon operacija
Ne, ne zivi niko normalno, ili zivi kao sto je i ziveo samo sa manjim tegobama i to je i cilj operacije.
Ti imas tu dijagnozu, idi na operaciju, ali ne ocekuj cudo i potpuno izlecenje. Budi srecna i zadovoljna,
ako je 50% tvojih problema nestalo.

U svakom slucaju obavezno pitaj neurohirurga koliko je takvih operacija imao, mada
nece neko ko nije nikada to operisao ni tebe operisati.

Ja sam citala nemacke forume, iskustva ljudi posle operacije, ali su pisali i lekari koji su
operisali da je operacija uspesnija sto je covek mladji.
To je zaista jako retka dijagnoza, bila sam zaprepascena kada sam videla da
je broj obolelih sa tom dijagnozom u Nemackoj 3200, a Nemacka ima 84 miliona stanovnika.

Iskustva ljudi posle operacije su takva da je stanje poboljshano, ali ne tako kako su oni zamisljali.

@stefl

Početnik
Poruka
13
Ja u principu i nemam neke tegobe. Retke bolove u ruci, ali nisu strashno, utrnatost na vratu... Mene cak i Jedan neurohirurg rekao mi e da je cudno kako funkionoshem normalno jer kod mene na MRI ima izrazena malformacija... Nadam se da cu proci so jedna operacija 😑