Nervirajuci spywear

Admin Sredoje

Vruć 'leba i ajvar na njemu. Mljac.
Administrator
Poruka
112.164
Da li neko ima ideju sa kojim programom mogu da ocistim kompujter od ove iritirajce gluposti.
Probao sam sa
AVP
SpyBot
AdAware
Spyware Doctor
Svi su sveze updatovani.
SpywareDoctor je uspevao da ih obrise ali posle reseta su se vracali.
Stvarno me mrzi da formatiram
Koji jos spywear progra mozete da preporucite.

Slika u prilog
 
tab503:
Da li neko ima ideju sa kojim programom mogu da ocistim kompujter od ove iritirajce gluposti.
Probao sam sa
AVP
SpyBot
AdAware
Spyware Doctor
Svi su sveze updatovani.
SpywareDoctor je uspevao da ih obrise ali posle reseta su se vracali.
Stvarno me mrzi da formatiram
Koji jos spywear progra mozete da preporucite.
Ja imam Spyware blaster, on sprečava da se spyware instalira na komp ako ti već uleti. Mislim da je dobra stvar. A pošto si ga već dobio, ne znam kako lečiti...
 
Skeniraj u SAFE MODU a pre toga iskljuci SISTEM RESTORE i obrisi Temp.Fil.
Ako SpywareDoctor nadje to sto nadje i nisi u mogucnosti da izbrises, ukucaj ime spya u GOOGLE i nacices vec nesto,neki remowal tool na nekom sajtu.
 
naravno da sam skenirao u safe modu a system restore mi je uvek iskluceno .
Problem sa spywearom je sto me fakticki salje na program za skidanje spy-owa (neki spy sheriff) (kako su kvarni, ubace mi spy koji se brise njihovim programom) ali za njega nema registracije na netu pa ne mogu da ga koristim.
Ali docicu ja njima glave :lol:
Desavaju se neverovatne stvari.
Procistim sistem sa svim gore pomenutim programima, sve mi se obrise i onda pokrenem tz spywear remover koji mi nadje jos 64 objekta) Problem je jedino sto registracija koja je isla uz njega nije dobra ali vec cu ja njega registrovati.

Inace spydoctor obrise spy ali se posle reseta vrati (znaci baza mu nije obrisana)
 
Evo malo sam testirao SpyDefense. I zaprepastio se. :shock:
Išao sam na net duže vreme gde god sam stigao, a i koristio sam one nedozvoljene stvarčice koje je zabranjeno ovde pominjati. :o Danas sam skenirao sa standardnim programima te vrste AdAware i Spybot - Search & Destroy. Našli su dva spyware i jedan adware bezopasne i stalno prisutne na netu. AdAware je pronašao Alexu :lol: , a Spybot PolyHTML Filter i Message Mates.
Međutim, kad sam skenirao sa SpyDefense imao sam šta da vidim još 5 komada, a od toga tri kritična. Među njima i neki koji nosi u nazivu MyTob :shock: , a drugi u nazivu ima ime Virus. Zayebo sam se pa obrisao history pa sad nemam tačne nazive. Važno je da ih je on obrisao. Provereno.
Sad ne mora da znači da je 100% uspešan, ali...
Besplatan je, a i koristan.

http://spy-defense.uptodown.com/en/
 
Nije to virus. Antivirus ažuriram svaki dan jer sam svaki dan na netu. A i skoro sam skenirao komp.
To je spyware. Tako ga je bar program registrovao, ali mi je čudno otkud takva imena virusa među spyware-om.
Moraću da potražim na netu neke liste spyware-a da se uverim da i to postoji.
 
Reinstalacija i resio si problem. Ne mogu da verujem da svi imate neke probleme i pokusavate da ih resite na tezi nacin. Reintalacija operativnog sistema je najbolji lek za sve probleme. ZAPAMTITE.
 
Saka1:
Reinstalacija i resio si problem. Ne mogu da verujem da svi imate neke probleme i pokusavate da ih resite na tezi nacin. Reintalacija operativnog sistema je najbolji lek za sve probleme. ZAPAMTITE.
Ala si ti strucnjak.. Ako bi za svaku sitnicu reinstalisao system gdje bi me to odvelo..

Malo pretjerujes, jer nije sve tako crno.. Zamisli samo kada covjek ima toliko pokrenutih projekata (primjera radi) i koje mora da zavrsi u nekom roku i sl.. Sad kada bi reinstalisao system za svaku stvar ne bi imao vremena za rad..

Nije uvijek pametno ici na reinstalaciju... U borbi sa virusima i spyware programima pored toga sto se rjesava slucaj i mnogo toga se nauci...
 
GZ:
Ala si ti strucnjak.. Ako bi za svaku sitnicu reinstalisao system gdje bi me to odvelo..

Malo pretjerujes, jer nije sve tako crno.. Zamisli samo kada covjek ima toliko pokrenutih projekata (primjera radi) i koje mora da zavrsi u nekom roku i sl.. Sad kada bi reinstalisao system za svaku stvar ne bi imao vremena za rad..

Nije uvijek pametno ici na reinstalaciju... U borbi sa virusima i spyware programima pored toga sto se rjesava slucaj i mnogo toga se nauci...

Replika na provokaciju

,,Ala si ti strucnjak..,,

Nisi ti merodavan da procenjujes ko je strucnjak, a ko nije. Ili, jesi? Da nisi neki profesor u Gorazdu? Mozda jednog dana postanes TI strucnjak za spyware. Vidim da si spreman da ucis. Ako je tako. Zelim ti sve najbolje u borbi sa virusima i spyware-ima, da postanes Veliki strucnjak, sve vise napredujes u tom poslu i normalno dobro zaradjujes na tome.

,,Malo pretjerujes, jer nije sve tako crno..,,
Nema tu nikakvih boja. Nema ni crne, ni bele. Sve je prosto i jednostavno.

,, Zamisli samo kada covjek ima toliko pokrenutih projekata (primjera radi) i koje mora da zavrsi u nekom roku i sl..,,

Pretpostavimo da je tako. Reinstalacija OS traje par sati, sa svim proverenim i potrebnim programima. Ovaj drugi nacin, moze da traje danima (iz iskustva). Mozda i duze. Niko ne moze da garantuje da ce ta borba sa njima, o kojoj ti pricas biti 100% uspesna. To je za mene cisto gubljenje vremena. Po mojoj proceni on te tvoje izmisljene projekte nece zavrsiti na vreme, jer ce da vodi borbu sa virusima i spyware-ima. Mozda ce i da nauci nesto o tome.

,,Ako bi za svaku sitnicu reinstalisao system gdje bi me to odvelo..,,
,,Sad kada bi reinstalisao system za svaku stvar ne bi imao vremena za rad..,,

Pretpostavljam da jos nisi strucnjak za spyware, da se jos uvek boris svim silama protiv njih (samo ne znam cime, nisi napisao u temi), trebao bi da znas, da reinstalacijom sistema 100% resavas problem. Reinstalacija OS-ma traje par sati, sa svim proverenim i potrebnim programima. Ne bih rekao da ce za par sati izgubiti ,,vreme za rad,,. Masina je stabilna. Meni je to veoma bitno. Nema gubljenja vremena. Moze da nastavi one tvoje umisljene ,,pokrenute projekte (primjera radi), i da ih zavrsi u roku i sl..,,

TU BI TEBE ODVELO, A I NJEGA

Recimo da ON ne zeli reinstalacijom OS da resi taj problem. Podrazumeva se da ima dovoljno vremena za ove tvoje borbe, instaliranja programa, ucenja...ja mu zavidim na tome. Ja za to nemam vreme. Ali, dobro. Samo napred.

Probacu i na taj tezi nacin da pomognem, nekim jednostavnijim.

1. OBRISI NEKOLIKO POSLEDNJIH PROGRAMA KOJE SI INSTALIRAO. (OBRISES ZADNJI , PA SKENIRAS...)

2. IMAS MOGUCNOST DA VRATIS SISTEM U PROSLO VREME

Ima jos nesto. Ovo vazi za sve. Ovaj forum valjda postoji da pomognemo nekome da resi problem, a ne da se prepucavamo medjusobno i da mi drzis neka glupa predavanja, sa tvojim prostim pretpostavkama. Nisam primetio da si probao da resis problem i pomognes coveku, nego si se zakacio za mene. Mene tvoje misljenje ne zanima. Koliko tebi radi radnika u glavi to je tvoj problem. Ako vec neces, ne zelis, ne znas...da pomognes, nemoj da pises gluposti. Zadrzi to za sebe...

I, upravo ja sada gubim i vreme i zivce, zbog nekog lika, umesto da radim nesto pametno.

GZ Ne zelim da se raspravljamo. Ne zelim odgovor na sve ovo.
Procitaj i uzivaj.
 
tab503:
Da li neko ima ideju sa kojim programom mogu da ocistim kompujter od ove iritirajce gluposti.
Probao sam sa
AVP
SpyBot
AdAware
Spyware Doctor
Svi su sveze updatovani.
SpywareDoctor je uspevao da ih obrise ali posle reseta su se vracali.
Stvarno me mrzi da formatiram
Koji jos spywear progra mozete da preporucite.

Slika u prilog
Ja imam isti problem kao i ti.Dali si se uopstte resio virusa i kako???
HELP
 
@Saka1

Offtopic

Nemam namjeru da se prepucavam s tobom a ni sa kim drugim... Ne ljutim se cak niti mi to predstavlja problem sto si napisao, stvar tvog misljenja i tvoje volje..
Ja nigdje ne napisah da sam strucnjak u bilo cemu, pa ni za spyware.. Za godine koje se nalazim na krstarici nisam imao sukob ni sa kim, pa ovim putem ni sa tobom... Dakle, ako ne volis kritiku, to je tvoja licna stvar.. Komentar sam napisao zato sto sam na vise postova vidio tvoje rjesenje reinstalacijom sistema..
Da je tako, onda niko ne bi koristio nista drugo od alata i svih programa za ovo ili ono, svi bi jednostavno samo reinstalisali sisteme i sve bi bilo na svom mjestu..

No, da ne duljim.. ne ljutim se i nemam potrebe, ja, kao ja mogu da prihvatim da ljudi drugacije razmiljaju i rade, te s toga gore napisano necu uzeti kao zlonamjerno, mada je bilo napisano ostrim tonom..

No mlad si ti jos momak, treba ti dati sansu u svemu za razliku od mene koji sam zasao u godine i nemam pojma sta je to komp..

Srecno...
 
dali mogu uopste skinuti ovaj virus i kojim programima,evo kako izgleda desktop
spy1.jpg

spy2.jpg
 
Znam ja to Zohar. Iz licnog iskustva. Izgleda da nisi jedini koji to ne zna. Ko nece da slusa tudja iskustva, mora sam da prodje skolu. Voleo bih da se javi ,,profesor GZ,, da pomogne ljudima :-D :lol: :grin:
 

Back
Top