Neproblematicno u Bibliji

SAMO MI OVO RECI
POSTOJALI SU DIVOVI ?

Jesu. Vidi ovo je Aveljeva grobnica u jednoj džamiji. Dugačka je 6 metara.
6f80ecda460bfc5edd74fbdcc3ec_grande.jpg
 
Kako mislis dobro srce, ubio coveka da bi uzeo njegovu zenu ...

To je po tebi dobro srce ?

Jerohinac je to kroz citate potpuno obrazlozio. Mozes li ti nesto citirati u prilog tvoje teze ?

Mnogi ateisti poznaju bibliju mnogo bolje od vernika. Mogla bi ti odgovoriti sa citatima da je uopste procitala bibliju, zato ovde samo baca prazne fraze... Mislim da se, kao i kod vecine ljudi, i njena vera sastoji 90% iz usmenih predanja roditelja i okoline: polu-hriscanska religija izmesana sa lokalnim paganskim obicajima i tradicijom, daleko od onoga sto biblija propoveda. Sva sreca, mogu dodati. Zamislite sta bi bilo kada bi hriscani uzimali moralna nacela iz biblije?
 
Mnogi ateisti poznaju bibliju mnogo bolje od vernika. Mogla bi ti odgovoriti sa citatima da je uopste procitala bibliju, zato ovde samo baca prazne fraze... Mislim da se, kao i kod vecine ljudi, i njena vera sastoji 90% iz usmenih predanja roditelja i okoline: polu-hriscanska religija izmesana sa lokalnim paganskim obicajima i tradicijom, daleko od onoga sto biblija propoveda. Sva sreca, mogu dodati. Zamislite sta bi bilo kada bi hriscani uzimali moralna nacela iz biblije?

Ja uopste ne sumljam da je ona procitala Bibliju, a posebno Novi zavet i to vise puta. Bibliju bolje poznaje od mene sto je sa posebnim zadovoljstvom konstatovala na jednoj od tema ... Jedno je procitati Bibliju a drugo koristiti citate iz nje radi argumentovanja svojih stavova. Svakako nije dovoljno samo izneti svoje misljenje, da bi i druge uverio u njegovu ispravnost, potrebno je koristiti cinjenice a one se ovde uglavnom svode na citiranje Biblije ...
 
zakon "oko za oko, zub za zub" znaci "pravo jaceg"

pitaj sebe sta je moralno upitno u tome kad neko ubije, opljacka ili napravo bilo kakav dugi zlocin zato sto moze, jer ima "moć" na svojoj strani

nije bezveze hrist doneo novi zakon

Da Novi zakon je doneo ne moras meni objasnjavati ja to znam..
Ali takodje Stari zavet nije upitan... Pravedan je Svaki Bozji zakon...
 
Mnogi ateisti poznaju bibliju mnogo bolje od vernika. Mogla bi ti odgovoriti sa citatima da je uopste procitala bibliju, zato ovde samo baca prazne fraze... Mislim da se, kao i kod vecine ljudi, i njena vera sastoji 90% iz usmenih predanja roditelja i okoline: polu-hriscanska religija izmesana sa lokalnim paganskim obicajima i tradicijom, daleko od onoga sto biblija propoveda. Sva sreca, mogu dodati. Zamislite sta bi bilo kada bi hriscani uzimali moralna nacela iz biblije?

Sta bi bilo?? reci :think:
 
Da, ako se gleda u celini njegov zivot imao je dobro srce...

Imao je veoma dobro srce...:rotf:

A to dobro srce je posebno istakao kada je ladno ubio 200 Filistejaca, pa im onako mrtvim obrezao kožice sa polnog organa i sve to odneo Saulu da bi dobio njegovu kćer za ženu.

A Saul mu je za cenu odredio samo 100 kožica ali je David budući dobrog srca velikodušno odneo duplo više.

Nemoj pričati o Davidovom dobrom srcu jer te delove biblije ...nisi čitala...Ti znaš da ja znam da JS u bibliji čitaju pardon proučavaju samo ono što se postavi kao domaći zadatak.

:bye:
 
Imao je veoma dobro srce...:rotf:

A to dobro srce je posebno istakao kada je ladno ubio 200 Filistejaca, pa im onako mrtvim obrezao kožice sa polnog organa i sve to odneo Saulu da bi dobio njegovu kćer za ženu.

A Saul mu je za cenu odredio samo 100 kožica ali je David budući dobrog srca velikodušno odneo duplo više.

Nemoj pričati o Davidovom dobrom srcu jer te delove biblije ...nisi čitala...Ti znaš da ja znam da JS u bibliji čitaju pardon proučavaju samo ono što se postavi kao domaći zadatak.

:bye:

Da imao je dobro srce to je Bog znao i video...
A radio je po nalogu Boga...

Citala sam sve nego ti nisi :cao:
 
Poslednja izmena:
Imao je veoma dobro srce...:rotf:

A to dobro srce je posebno istakao kada je ladno ubio 200 Filistejaca, pa im onako mrtvim obrezao kožice sa polnog organa i sve to odneo Saulu da bi dobio njegovu kćer za ženu.

A Saul mu je za cenu odredio samo 100 kožica ali je David budući dobrog srca velikodušno odneo duplo više.

Nemoj pričati o Davidovom dobrom srcu jer te delove biblije ...nisi čitala...Ti znaš da ja znam da JS u bibliji čitaju pardon proučavaju samo ono što se postavi kao domaći zadatak.

:bye:

David je Imao ispravmo srce u Bozijim ocima, jer je celog svog zivota iskreno voleo i postovao Boga :)

Filisteji su bili najveci neprijatelji Izraelu i rugali su se Bogu ...zato ih je Bog mrzeo :)

Izrael je za Boga bio njegov sin prvenac i razumno je zasto ih je stitio :))

..da si ziveo tada razumeo bi to :)

Ovako se samo smejes kao ludak necemu sto ne razumes lol
 
David je Imao ispravmo srce u Bozijim ocima, jer je celog svog zivota iskreno voleo i postovao Boga :)

A da...sada sam skapirao. Ja mogu ubijati sve one koji su protiv bože i imaću dobro srce ako fanaytično verujem u božu...:rotf::rotf:

Koje ti gluposti napišeš to je ...strašno..

Filisteji su bili najveci neprijatelji Izraelu i rugali su se Bogu ...zato ih je Bog mrzeo :)

I zato je David morao da ubije 200 Filistejaca i da im odfikari kožice sa polnih organa i da to odnese Saulu kao cenu kupovine žene...:rotf::rotf:

..da si ziveo tada razumeo bi to :)

A ti si živeo tada pa to razumeš...onako sa lica mesta...:rotf::rotf::rotf:

Ovako se samo smejes kao ludak necemu sto ne razumes lol

Ma ja mnogo toga ne razumem. Tako mi nije razumljiv i tvoj angelski avatar koji više nego napadno asocira na neki...oralni seks... Ali nije to strašno...to je kod tebe podsvesno...:rotf::rotf::rotf:
:think:
 

Back
Top